Ashes of Creation - Nowości i aktualizacje

Tutaj znajdziesz kohortowiczów planujących grac w AoC.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy AoC

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Ashes of Creation - Nowości i aktualizacje

Post autor: Taneroth » sobota, 18 sierpnia 2018, 07:49

Nagranie z nowym systemem walki w Ashes of Creation. Jest bardzo dynamicznie i efektywnie, sami zobaczcie.

Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Noel
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 30 stycznia 2016, 18:57
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BS Legionista

Ashes of Creation - Nowości i aktualizacje

Post autor: Noel » wtorek, 21 sierpnia 2018, 13:07

Poniższa wiadaomość jak dla mnie oznacza że olewam ten tytuł:
https://www.mmorpg.com/ashes-of-creatio ... 1000049530


Sorki ale ktokolwiek tylko nie my.scam
"I love machines. Machines don't betray people." ~ Noel Kannagi, Sora No Woto

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Ashes of Creation - Nowości i aktualizacje

Post autor: Yeleana » wtorek, 21 sierpnia 2018, 15:29

aż taka niechęć, czemu ??
Obrazek

Awatar użytkownika
Noel
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 30 stycznia 2016, 18:57
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BS Legionista

Ashes of Creation - Nowości i aktualizacje

Post autor: Noel » wtorek, 21 sierpnia 2018, 15:49

Yeleana pisze:
wtorek, 21 sierpnia 2018, 15:29
aż taka niechęć, czemu ??
2 tytuły i w obu było to samo.
Brak jakiegokolwiek wsparcia, wycieki danych klientów, niesłuszne bany gówniane serwery i nastawienie na szybką kasę. Podziękuję wystarczy ze grałem u nich w skyforge i w revelation online.
"I love machines. Machines don't betray people." ~ Noel Kannagi, Sora No Woto

Awatar użytkownika
Betrezen
Posty: 115
Rejestracja: sobota, 13 września 2014, 13:13
Medals: 1
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

D2 Legionista

Ashes of Creation - Nowości i aktualizacje

Post autor: Betrezen » wtorek, 21 sierpnia 2018, 16:11

Noel pisze:
wtorek, 21 sierpnia 2018, 15:49

2 tytuły i w obu było to samo.
Brak jakiegokolwiek wsparcia, wycieki danych klientów, niesłuszne bany gówniane serwery i nastawienie na szybką kasę. Podziękuję wystarczy ze grałem u nich w skyforge i w revelation online.
A może miało to coś wspólnego z tym, że producenci tych gier mieli to w głębokim poważaniu? Wydawcę można zmienić i kto wie jaki będzie końcowy efekt wszystkich tych rozmów, bo przecież na pewno gracze swoje zdanie na ten temat dorzucą. A jak na razie producent AoC wydaje się mieć na uwadze ich zdanie.

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Ashes of Creation - Nowości i aktualizacje

Post autor: Taneroth » wtorek, 21 sierpnia 2018, 16:43

Przestańcie tak narzekać, bo prawda jest taka, że wszyscy wydawcy gier na Europę byli, są i będą do dupy. Według mnie nie ważne na którego wydawce by trafiło i tak zawsze wszyscy by narzekali. Niestety ale tak już jest, że wszystko na tym świecie oparte jest o biznes i kasę. Oby jednak nie byli aż tak bardzo chciwi, a Intrepid Studio jasno wbiło im do głów, że będzie z nimi współpracować pod warunkiem, że gra nie będzie zawierała elementów Pay2Win, co wielokrotnie Nam już obiecali.

PS: A co... Wolelibyście Trion Worlds, Aeria Games lub Gameforge?
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Noel
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 30 stycznia 2016, 18:57
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BS Legionista

Ashes of Creation - Nowości i aktualizacje

Post autor: Noel » wtorek, 21 sierpnia 2018, 18:05

Jak dla mnie to spowodowało że niezakupie żadnego pakietu i poczekam na release. Miesiąc później będzie już w miarę wiadomo czy ten wybór to była dobra decyzja.
"I love machines. Machines don't betray people." ~ Noel Kannagi, Sora No Woto

Awatar użytkownika
Noel
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 30 stycznia 2016, 18:57
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BS Legionista

Ashes of Creation - Nowości i aktualizacje

Post autor: Noel » wtorek, 21 sierpnia 2018, 18:15

Taneroth pisze:
wtorek, 21 sierpnia 2018, 16:43
Przestańcie tak narzekać, bo prawda jest taka, że wszyscy wydawcy gier na Europę byli, są i będą do dupy. Według mnie nie ważne na którego wydawce by trafiło i tak zawsze wszyscy by narzekali. Niestety ale tak już jest, że wszystko na tym świecie oparte jest o biznes i kasę. Oby jednak nie byli aż tak bardzo chciwi, a Intrepid Studio jasno wbiło im do głów, że będzie z nimi współpracować pod warunkiem, że gra nie będzie zawierała elementów Pay2Win, co wielokrotnie Nam już obiecali.

PS: A co... Wolelibyście Trion Worlds, Aeria Games lub Gameforge?
Co do gameforge to och jedynym problemem jest P2w które tu niema prawa zaistnieć. A tak reszta była w porządku w grach w które grałem. Poza tym mamy codemasters, kakao, i Perfect world.
"I love machines. Machines don't betray people." ~ Noel Kannagi, Sora No Woto

Quel
Co-OP Legionista
Posty: 356
Rejestracja: poniedziałek, 7 czerwca 2010, 19:12
Medals: 4
Lokalizacja: Orzesze
Gender:
Status:
Offline

Skyforge St. Legionista L2C Optio Mecenas IX Kohorty

Ashes of Creation - Nowości i aktualizacje

Post autor: Quel » środa, 22 sierpnia 2018, 05:17

Praktycznie każdy ma jakieś negatywne wspomnienia z niektórymi wydawcami i pozytywne z innymi. Akurat zdziwiłbym się gdyby pasował wydawca wszystkim, obojętnie jaki by nie był.

Zobaczymy za jakiś czas jak los gry się potoczy :)

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Ashes of Creation - Nowości i aktualizacje

Post autor: Taneroth » sobota, 25 sierpnia 2018, 17:40

Przed hejtowaniem decyzji Stevena o podjęciu współpracy z wydawcą my.com zachęcam do obejrzenia materiału lub przeczytania transkrypcji:

https://ashesofcreation.wiki/2018-08-21_Discord_Q%26A

Dla osób leniwych pozwolę sobie skrócić i przedstawić najważniejsze słowa wypowiedziane przez Stevena:

"Chcę podkreślić, że szukanie możliwości wydawniczych z Ashes of Creation w EU i krajach WNP zajęło nam bardzo dużo czasu. Rozmawialiśmy praktycznie z każdym partnerem, który był dostępny. Dla nas najważniejszym celem była jednoczesna globalna premiera Ashes of Creation, która zaplanowana została na 2020 rok. Tworzymy tę grę w takim tempie, że nie było opcji abyśmy mogli publikować ją sami. Wiedzieliśmy, że znalezienie partnera wydawniczego wymagać będzie nie tylko, aby miał on to samo zdanie na temat braku elementów Pay-to-Win, ale aby także z punktu widzenia jakości usługi był on w stanie postawić Ashes of Creation na pierwszym miejscu.
Ustaliliśmy konkrety i będą one przestrzegane. Mamy to na papierze. Więc niezależnie od wcześniejszej historii i odczucia społeczności gier MMORPG, chciałbym prosić o odrobinę zrozumienia i zaufania."
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Ashes of Creation - Nowości i aktualizacje

Post autor: Taneroth » sobota, 25 sierpnia 2018, 20:00

Dzisiejszy klip z GAMESCOM:
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Noel
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 30 stycznia 2016, 18:57
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BS Legionista

Ashes of Creation - Nowości i aktualizacje

Post autor: Noel » niedziela, 26 sierpnia 2018, 00:34

Taneroth pisze:
sobota, 25 sierpnia 2018, 17:40
Przed hejtowaniem decyzji Stevena
No i tu jest niezrozumienie. ja nie hejtuje ja wyrażam obawę ze to się źle odbije an grze na którą czekam. Znam my.scam i nie zaufam im juz nigdy wiecej w kwestii moich pieniędzy.
Dlatego wstrzymam sie z jakimkolwiek zakupem na 3 miesiące po starcie gry.
"I love machines. Machines don't betray people." ~ Noel Kannagi, Sora No Woto

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Ashes of Creation - Nowości i aktualizacje

Post autor: Gwalch » niedziela, 26 sierpnia 2018, 17:12

Też uważam, że to nie jest hejt, tylko po prostu zaniepokojenie. Umówmy się, my.com nie ma najlepszej reputacji (eufemistycznie rzecz biorąc); skoro jestem developerem i wiem o tym, a mimo to stwierdzam, że chcę, żeby taka firma zajmowała się moją grą na jakimś terytorium, no to muszę się nastawić, że decyzja ta spotka się z nieufnością graczy. Pożyjemy-zobaczymy, ale tak, też uważam, że jednak chyba jest paru lepszych wydawców/providerów MMO w EU.

Quel
Co-OP Legionista
Posty: 356
Rejestracja: poniedziałek, 7 czerwca 2010, 19:12
Medals: 4
Lokalizacja: Orzesze
Gender:
Status:
Offline

Skyforge St. Legionista L2C Optio Mecenas IX Kohorty

Ashes of Creation - Nowości i aktualizacje

Post autor: Quel » poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 08:56

Kod: Zaznacz cały

https://mein-mmo.de/ashes-of-creation-abo-mmorpg/
AoC będzie miał abonament comiesięczny, lecz nie będzie wymagał zakupu gry na początku.

Przynajmniej tak to zrozumiałem :)

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Ashes of Creation - Nowości i aktualizacje

Post autor: Taneroth » poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 09:20

Zgadza się. Abonament (8-15 Dolców lub Euro miesięcznie jeszcze nie wiadomo ile dokładnie) bez konieczności zakupienia podstawki. Ale to już było wiadomo od dawna, bo deweloperzy już od czasów prowadzenia zbiórki na Kickstarterze (ponad rok temu) wyraźnie zaznaczali, że ich produkcja będzie się opierała na takim, a nie innym modelu płatności.

Każdy dojrzały gracz sobie uświadomi, że to najlepsza możliwa opcja zarówno dla deweloperów (którzy mają stały przypływ gotówki, przez co mogą ze spokojem dbać i aktualizować grę) oraz graczy (którzy mogą być nieco bardziej spokojni o brak P2W).

A dzieciory i płaczki niech sobie narzekają, że abonament i drogo :)
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Ashes of Creation - Nowości i aktualizacje

Post autor: Taneroth » sobota, 1 września 2018, 16:00

Przypominam, że w dniu dzisiejszym o godzinie 19:30 czasu polskiego odbędzie się panel Ashes of Creation podczas targów PAX.
Poznamy między innymi szczegóły związane z testami Alpha 1 i zostanie ukazany gameplay. Całe wydarzenie będzie można śledzić na kanale Twitch:
https://www.twitch.tv/ashesofcreation
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Ashes of Creation - Nowości i aktualizacje

Post autor: Taneroth » sobota, 1 września 2018, 21:38

Coś pięknego, co nie wymaga komentarza!

Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Ashes of Creation - Nowości i aktualizacje

Post autor: Taneroth » niedziela, 2 września 2018, 09:27

Nowości z targów PAX West:

Każda osoba zarejestrowana na oficjalnej stronie gry będzie miała możliwość dołączenia do gry podczas testów Alpha 1.
Dostęp jednak będzie ograniczony i możliwy tylko w określonych momentach - głównie wtedy, gdy deweloperom będzie zależało na przetestowaniu obciążenia serwerów lub aktywności wymagających mnóstwo graczy. Mimo wszystko zachęcam wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili do rejestracji kont!

Linki do rejestracji:
https://www.ashesofcreation.com/register/ref/Taneroth/ (mój link referencyjny)
https://www.ashesofcreation.com/register/

3 września część osób posiadających dostęp do testów Alpha 1 będzie mogła wziąć udział w testach obciążeniowych serwerów. To takie przygotowanie do Alphy 1.

Aktualnie 100 osób pracuje nad produkcją gry. Do końca roku powiększą się do 200 osób.

Został zaprezentowany nowy gameplay z zapowiedzią Alpha 1.

Nadal nie znamy dokładnej daty startu testów Alpha 1.

Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Ashes of Creation - Nowości i aktualizacje

Post autor: Gwalch » niedziela, 2 września 2018, 11:38

Wygląda fajnie, dynamicznie, trochę jak Warframe. Chciałbym jednak zobaczyć, co się dzieje, jak wokół jest tłum ludzi. Pomijając już chaos wywołany feerią barw, bo może można się przyzwyczaić/jakoś zmienić ilość ich wyświetlania, to chcę zobaczyć, ile fps-ów ma się jak na ekranie jest 50, 100, więcej osób.

Awatar użytkownika
Thorn
Co-OP Legionista
Posty: 1931
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2011, 13:16
Medals: 6
Lokalizacja: Andover, UK
Status:
Offline

SWTOR Optio GW2 Optio Mecenas IX Kohorty

Ashes of Creation - Nowości i aktualizacje

Post autor: Thorn » poniedziałek, 3 września 2018, 16:21

to co Gwalch napisal + mam powazne watpliwosci czy tego rodzaju chaotyczny i szybki sytsem walki zda egzamin w srodowisku MMO.


Tytulowi sie przygladam z zaciekawieniem

Kefas
The Division 2 Legionista
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2016, 11:08
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Ashes of Creation - Nowości i aktualizacje

Post autor: Kefas » środa, 5 września 2018, 14:55

Thorn pisze:
poniedziałek, 3 września 2018, 16:21
to co Gwalch napisal + mam powazne watpliwosci czy tego rodzaju chaotyczny i szybki sytsem walki zda egzamin w srodowisku MMO.


Tytulowi sie przygladam z zaciekawieniem
Już zdaję. Zobacz BDO, walki są jeszcze szybsze i bardziej dynamiczne. Bez tab target.
Trochę mniej kolorów przy animacjach mogli by dać (bardziej przezroczyste), bo przy zergu nie będzie nic widać.

netpixpl
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 17 sierpnia 2018, 12:57
Status:
Offline

Ashes of Creation - Nowości i aktualizacje

Post autor: netpixpl » czwartek, 6 września 2018, 10:09

Ja tam czekam aż gra wyjdzie lub będzie konkretna data. Bo narazie to takie gdybanie i wodzenie za nos, a do premiery kilka lat i wszystko się pozmienia z 10 razy. Osobiście pewnie sprawdzę, ale nie czekam z zapartym tchem, ani nawet nie liczę że gra będzie powyżej przeciętnej a to z prostego powodu. Za dużo obiecują. I koniec końców albo będą straszne obsuwy w terminach, albo zrobią wiele systemów po łebkach, byle by było, albo okroją grę w stosunku do zapowiedzi. No ale pożyjemy, zobaczymy

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Ashes of Creation - Nowości i aktualizacje

Post autor: Taneroth » czwartek, 6 września 2018, 10:21

@netpixpl Cenna uwaga.
Z jednej strony chcą wydać bardzo rozbudowaną grę, która wymaga ogromnego wkładu pieniężnego i przede wszystkim czasowego (ambitnie), a z drugiej strony chcą się zmieścić w czasie z premierą do 2020 roku (a jak wiemy w przypadku większych produkcji takich jak chociażby WoW czy ESO produkcja trwała ponad 5 lat, a więc jakim niby sposobem mniejsze studio ma wydać "lepszą" i bardziej rozbudowaną grę w 3 lata). Jak już zaznaczyłeś, oby ten pośpiech i wczesne "podniecenie" publiczności nie spowodowało, że w końcu powiedzą sobie OK wystarczy, wypuszczamy to co mamy, zamiast tworzyć jeszcze lepszą grę. Pamiętajmy, że to jest biznes i wszystko musi się przede wszystkim zapinać finansowo. Póki co niby 100 osób (w planach 200) pracuje nad grą, co czyni ten tytuł największą produkowaną "aktualnie" (z naciskiem na aktualnie) grą MMORPG.
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Ashes of Creation - Nowości i aktualizacje

Post autor: Gwalch » czwartek, 6 września 2018, 21:13

Jeszcze o my.com i AoC, dość dobry i wyważony materiał:


Awatar użytkownika
Noel
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 30 stycznia 2016, 18:57
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BS Legionista

Ashes of Creation - Nowości i aktualizacje

Post autor: Noel » poniedziałek, 10 września 2018, 10:15

Dzięki wielkie za wszelkie informacje. Niema to jak rzetelna grupa ludzi na poziomie która nie zaleje człowieka hejtem bo skrytykował decyzję Dev'ów.

Mimo wszystko wstrzymam sie z wydawaniem kasy do startu gry. Za dużo razy sie sparzyłem zeby pchać sie w kolejny pre-order :D
"I love machines. Machines don't betray people." ~ Noel Kannagi, Sora No Woto

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ashes of Creation”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości