Ashes of Creation

Tutaj znajdziesz kohortowiczów planujących grac w AoC.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy AoC

Awatar użytkownika
Vardago
The Division 2 Centurion
Posty: 1350
Rejestracja: wtorek, 11 stycznia 2011, 23:13
Medals: 18
Lokalizacja: Balbriggan
Gender:
Status:
Offline

AION St. Legionista SWTOR Weteran GW2 Legionista ArcheAge Legionista ESO Centurion
BD Trybun Warframe Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Ashes of Creation

Post autor: Vardago » wtorek, 28 marca 2017, 22:37

Pytanie tylko czy to zadziala:) Juz nie taki cuda devsi obiecywali:)

No nic, czekam dalej. Mają jeszcze dać 3 części o Nodach i w "produkcji" jest filmik z nową postacią- Rogue/Ranger

Obrazek
The Craic is Mighty!

Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 733
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 16:27
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

L2C Legionista BD Legionista RO Trybun Mecenas IX Kohorty

Re: Ashes of Creation

Post autor: Wąski » niedziela, 2 kwietnia 2017, 03:41

Założenia, styl, oprawa, model płatności i niewschodni wydawca... Same plusy. Trzymam kciuki za produkcję, dzięki za podrzucenie tematu, poszedł referral :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Vardago
The Division 2 Centurion
Posty: 1350
Rejestracja: wtorek, 11 stycznia 2011, 23:13
Medals: 18
Lokalizacja: Balbriggan
Gender:
Status:
Offline

AION St. Legionista SWTOR Weteran GW2 Legionista ArcheAge Legionista ESO Centurion
BD Trybun Warframe Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Ashes of Creation

Post autor: Vardago » piątek, 14 kwietnia 2017, 21:06

Dzieki:)

Nowy filmik z prawdopodobnie wszystkimi informacjami znanymi do tej pory zrobiony przez The Lazy Peon:

[yt][/yt]
The Craic is Mighty!

Awatar użytkownika
Vardago
The Division 2 Centurion
Posty: 1350
Rejestracja: wtorek, 11 stycznia 2011, 23:13
Medals: 18
Lokalizacja: Balbriggan
Gender:
Status:
Offline

AION St. Legionista SWTOR Weteran GW2 Legionista ArcheAge Legionista ESO Centurion
BD Trybun Warframe Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Ashes of Creation

Post autor: Vardago » piątek, 21 kwietnia 2017, 22:52

Kickstarter rusza 1 maja....

Druga czesc informacji o Nodach:

https://www.ashesofcreation.com/node-se ... etropolis/
Versja dla leniwych:)
[yt][/yt]
The Craic is Mighty!

Awatar użytkownika
Zemsta Pomorza
Patrycjusz
Posty: 1677
Rejestracja: niedziela, 30 marca 2014, 22:22
Medals: 18
Gender:
Status:
Offline

WoW St. Legionista BS Legionista BD Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Ashes of Creation

Post autor: Zemsta Pomorza » sobota, 22 kwietnia 2017, 09:32

Dago pisze: Versja dla leniwych:)

No i już oglądam :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Alice Madness
Patrycjusz
Posty: 275
Rejestracja: piątek, 26 czerwca 2015, 11:48
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

Skyforge St. Legionista BS Centurion MU Legend Trybun

Re: Ashes of Creation

Post autor: Alice Madness » niedziela, 23 kwietnia 2017, 11:18

Osobiście podoba mi się bardzo tytuł jeżeli chodzi o jego założenia przy czym mam nadzieje ze zostaną przy modelu płatności jaki założyli czyli subskrypcja. Jednak chciałbym zobaczyć jakiś prawdziwy gameplay z tej gry przed końcowa ocena, bo póki co to jest w sumie najważniejszy element. Jednak z tego co znalazłem ciężko wywnioskować jak wygląda system sterowania i targetowania.

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Ashes of Creation

Post autor: Gwalch » niedziela, 23 kwietnia 2017, 15:37

Alice Madness pisze:Jednak chciałbym zobaczyć jakiś prawdziwy gameplay z tej gry przed końcowa ocena, bo póki co to jest w sumie najważniejszy element. Jednak z tego co znalazłem ciężko wywnioskować jak wygląda system sterowania i targetowania.
Za rok optymistycznie jakiś gameplay może. Taki, który faktycznie będzie w grze: 2-3 lata.

Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 733
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 16:27
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

L2C Legionista BD Legionista RO Trybun Mecenas IX Kohorty

Re: Ashes of Creation

Post autor: Wąski » poniedziałek, 24 kwietnia 2017, 14:51

Skąd to info?
Obrazek

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Ashes of Creation

Post autor: Gwalch » poniedziałek, 24 kwietnia 2017, 16:45

Wąski pisze:Skąd to info?
Zakładam. Kolesie dopiero robią kickstartera. Nawet optymistycznie zakładając, że mają coś tam gotowe już (ale prawdę mówiąc, to wszystko co pokazali wygląda na tech demo), to development potrwa lata. Szczególnie przy tak sporych założeniach.

Awatar użytkownika
Alice Madness
Patrycjusz
Posty: 275
Rejestracja: piątek, 26 czerwca 2015, 11:48
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

Skyforge St. Legionista BS Centurion MU Legend Trybun

Re: Ashes of Creation

Post autor: Alice Madness » środa, 26 kwietnia 2017, 17:37

Takie pytanie ponieważ 1 maja zaczyna się kickstarter zamierza ktoś z was wspomóc produkcje ? Szczerze chyba wezmę udział choć nie wiem za jaka kwotę. Wygląda na to ze w grze nie będzie elementów P2W, a takie gry lubię. Płacenie 15$ miesięcznie to nie tak dużo jeżeli gra będzie naprawdę dobra.

Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 733
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 16:27
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

L2C Legionista BD Legionista RO Trybun Mecenas IX Kohorty

Re: Ashes of Creation

Post autor: Wąski » środa, 26 kwietnia 2017, 18:30

Też dołożę cegiełkę, produkcja ma to "coś". Będę śledził tytuł na pewno bo jak narazie żaden zbliżający sie tytuł nawet założeniami i stylem do mnie nie trafia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Zemsta Pomorza
Patrycjusz
Posty: 1677
Rejestracja: niedziela, 30 marca 2014, 22:22
Medals: 18
Gender:
Status:
Offline

WoW St. Legionista BS Legionista BD Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Ashes of Creation

Post autor: Zemsta Pomorza » środa, 26 kwietnia 2017, 19:36

No bieda niestety na rynku :/ ewentualnie kilka gier do single'a wychodzi :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Ashes of Creation

Post autor: Gwalch » środa, 26 kwietnia 2017, 23:14

Zobaczę. Tak naprawdę uważam, że nabrali sobie trochę za dużo na talerz.

Awatar użytkownika
Tsura
Patrycjusz
Posty: 1207
Rejestracja: czwartek, 28 marca 2013, 11:28
Medals: 5
Lokalizacja: Olsztyn
Gender:
Status:
Offline

WoW Optio SWTOR Weteran WildStar St. Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Ashes of Creation

Post autor: Tsura » niedziela, 30 kwietnia 2017, 09:10

Powiem wam szczerze, że czytałem o tej produkcji całkiem sporo i moim zdaniem nie dadzą sobie rady z tym co zaplanowali. Jeżeli mieliby się wyrobić to potrzebują mnóstwo pieniędzy i czasu (kilka lat). Finansowanie ich teraz na kickstarterze to bardzo nie pewna opcja. Ja się wstrzymam, wolę zapłacić za gotową grę a potem do tego abonament. Przynajmniej będę wiedział za co płacę.

Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 733
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 16:27
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

L2C Legionista BD Legionista RO Trybun Mecenas IX Kohorty

Re: Ashes of Creation

Post autor: Wąski » niedziela, 30 kwietnia 2017, 10:22

Nad produkcją pracują juz trochę. Kick starter mial ruszyć mniej więcej rok przed wypuszczeniem w jakimś stopniu grywalnej wersji (alpha) według tego co mowil producent. Bardzo dobrze ze nałożyli tak dużo cos ten tytuł wyróżnia nawet założeniami.

Wszystko rozbija się o kasę, liczę na to ze na kick starterze pokażą obecnego klienta i dokladnie określa w jakim miejscu jest produkcja.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alice Madness
Patrycjusz
Posty: 275
Rejestracja: piątek, 26 czerwca 2015, 11:48
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

Skyforge St. Legionista BS Centurion MU Legend Trybun

Re: Ashes of Creation

Post autor: Alice Madness » poniedziałek, 1 maja 2017, 19:19

O masakra trzeba 125$ żeby dostać klucz do alpha testów, a 400$ dolarów żeby nie płacić za subskrypcje. Przygotowali nawet modele nagród jakby ktoś wpłacił 10 000$. Nie pokazali do tego w sumie nic nowego na temat gry. Trochę dziwne ze niektóre opcje są limitowane. Jak patrzyłem to po 20 minutach nagrody za 400$ już nie było byli nawet jacyś szaleńcy co dali po 5000$. Ja jednak pasuje poczekam na beta testy chociaż co się z tym będzie działo. Najbardziej mi się podobali ludzie na forum i Facebook, którzy chcieli linka do ściągnięcia gry.

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Ashes of Creation

Post autor: Yeleana » poniedziałek, 1 maja 2017, 21:37

125 dolców za Foundera to nie taka duża suma znowu... foundery (najlepsze) mniej więcej tyle kosztują w AO jest po 99 dolców

400 dolców za dożywocie to też nie tak dużo znowu... biorąc pod uwagę, że abonament może kosztować 13 dolców to spłaci się za 30 miesięcy, czyli za nieco ponad 2 a potem grasz za darmo :D odlicz jeszcze najlepszego foundera i wcale nie wychodzi taki zły biznes, tylko to ogromna ilość pieniędzy utopiona w projekt, który nie wiadomo czy i kiedy wyjdzie!
Obrazek

Awatar użytkownika
Alice Madness
Patrycjusz
Posty: 275
Rejestracja: piątek, 26 czerwca 2015, 11:48
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

Skyforge St. Legionista BS Centurion MU Legend Trybun

Re: Ashes of Creation

Post autor: Alice Madness » poniedziałek, 1 maja 2017, 23:01

Właśnie o to chodzi wydajesz sporo kasy na grę, która po pierwsze nie wiadomo czy wyjdzie dwa nawet jeżeli już wyjdzie to wcześniej jak za 2 lata na pewno nie. Po trzecie nawet nie wiem czy jak już wyjdzie to mi się na pewno będzie podobać np Revelation Online i Bless Online mi się podobały zagrałem i wiem ze nie będę gral na 100%. Skyforge tez był super przez pierwsze 3 miesiące, a później to szkoda się rozwodzić. Blade and Soul również grało się fajnie pierwsze 3 miesiące, a później tylko coraz gorzej. Do tej pory to chyba dłużej jak 2 lata spędziłem tylko przy Tera Online i Ultima Online. Reszta gier zawsze po krótszym lub dłuższym czasie czy to przez developerów lub sama gra mnie zawiodła.

Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 733
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 16:27
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

L2C Legionista BD Legionista RO Trybun Mecenas IX Kohorty

Re: Ashes of Creation

Post autor: Wąski » poniedziałek, 1 maja 2017, 23:09

Pierwszego dnia już uzbierane + 500,000 tys. Wiara w tytuł zgromadziła naprawdę sporo graczy :) Szacowany czas doreczenia fonderpackow to grudzien 2018. (czyżby przybliżona premiera)

Cena i jej "drogość" zależy od zarobków/ kraj w którym się zarabia. A dożywotnia subskrypcja (435 dolców), to jakies 2,5 lata (licząć abonent po 15) więc całkiem opłacalna opcja. Wielu graczy WoW'a wydało/wyda o wiele więciej na abonament przez te wszystkie lata.

https://www.kickstarter.com/projects/17 ... escription
Obrazek

Athcore
Status:
Offline

Re: Ashes of Creation

Post autor: Athcore » wtorek, 2 maja 2017, 02:16

juz jest prawie 650k, ale nie ma co sie dziwic podpieraja sie doswiadczeniem przy everquest 1 i 2 i starwars galaxy , jedne z najlepszych gier z open pvp i kraftem

a tu do poczytania wiecej o AoC https://docs.google.com/document/d/14lu ... BxOXE/edit

Awatar użytkownika
Alice Madness
Patrycjusz
Posty: 275
Rejestracja: piątek, 26 czerwca 2015, 11:48
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

Skyforge St. Legionista BS Centurion MU Legend Trybun

Re: Ashes of Creation

Post autor: Alice Madness » wtorek, 2 maja 2017, 11:34

No ja właśnie sprawdziłem to już jest 800k czyli osiągnęli tyle ile chcieli teraz dodali na stronie, ze rozszerza swoje założenia o dodatkowe rzeczy jak będą mieć więcej kasy na ich realizacje i są rożne rzeczy wypisane aż do 1.5mln. Resztę napisali jako zablokowane zgaduje ze im więcej kasy będą mieć tym więcej dodatkowych rzeczy zrobią przed startem. Stream z kickstartera



Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Ashes of Creation

Post autor: Yeleana » wtorek, 2 maja 2017, 16:02

Coraz wiecej czytam i projekt zaczyna mi się coraz bardziej podobać... oj chyba założę skarbonkę i zacznę zbierać pieniądze na pakiet lub dożywocie;)
Obrazek

Athcore
Status:
Offline

Re: Ashes of Creation

Post autor: Athcore » środa, 3 maja 2017, 03:41

2018 zapowiada sie ciekawie : dual universe, dark and light , ashes of creation no i pewnie star citizena tez juz skoncza

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Ashes of Creation

Post autor: Gwalch » czwartek, 4 maja 2017, 10:08



Jestem na urlopie i nie mam jak pisać, więc przeklejam tylko opinię CD nt. całej imprezy. I jeszcze raz powtarzam: to nie wyjdzie w 2018, ani nawet podejrzewam 2019. A jeśli miałoby, to będzie to śmieć, w jakiego nie chciałbym zagrać. Rozumiem hype, ale trzeba zrozumieć też prawa produkcji i rozwoju MMO. Jeśli nie pokażą skryptów, netcode'u, bibliotek itd., to na razie mamy ładne techdemo, które do sklecenia było w miesiąc. Tyle ode mnie.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Athcore
Status:
Offline

Re: Ashes of Creation

Post autor: Athcore » czwartek, 4 maja 2017, 11:24

gosc z yutuba po czesci ma racje, na wszystko trzeba patrzec realnie , kase na sukces kampanii juz maja, jesli nie wypali to tak naprawde sa dupie tylko ci co poparli projekt po osiagnieciu 750k, z drugiej strony jesli wierzyc informacjom to interpid ma w szeregach ludzi, ktorzy odwalili dobra robote przy obu everquestach i star wars galaxies ,

a o calosci projektu co z teog zrobia bedzie mozna wnioskowac na konec kampanii ile tam kasy uzbieraja, bo kisktarter jak sama nazwa mowi nie ma zapewnic calosci funduszy, ale zapewnic fundusze na start, 750k powinno wystarczyc na oplate paru programistow zapalencow na rok, nie musza inwestowac w tworzenie nowego silnika, juz korzystaja z calkiem dobrego i skalowalnego no i koszt jest taki ze wlasciwie kosztuje tylko procent od produktu , ktory jest na nim tworzony,

dali sobie 1,5 roku na stworzenie czegos grywalnego, nikt nie mowi na razie o wielkosci tego swiata- rownie dobrze moze byc to mapa wielkosci mapy z GV albo i cos z rozmachem star citizena

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ashes of Creation”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość