Offtop - jaka najlepsza oferta na telefon

... czyli o wszystkim i o niczym ...

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Offtop - jaka najlepsza oferta na telefon

Post autor: Bruner » poniedziałek, 2 maja 2011, 13:24

Aloha
Troche z offtop'u - chcialbym kupic telefon w jakiejs sieci, malo obeznany jestem w aktualnych ofertach, moze ktos pomoze, ponizej moje preferencje:

1) telefon musi miec:
a) GPS
b) apartat fotograficzny
c) Wi-Fi
d) preferuje system android
e) wyjscie sluchawkowe jack lub minijack

2) siec
a) w sumie obojetnie jaka, nie dzwonie duzo, glownie do Plusa (zona - krotkie czeste gadki szmatki), lub telefon stacjonarny (rodzina)
b) moze byc albo karta albo staly abonament

3) kasa
a) duzo nie gadam takze abonament nie musi byc duzy
b) wole jednak wziasc wiekszy abonament niz placic za telefon (chyba bardziej sie to oplaca).

Zastanaialem sie nad Play'em i Sony-Ericson Xperia X10 mini pro . . .

Prosze o pomoc, co wybrac . . .

Awatar użytkownika
Weles
Posty: 1080
Rejestracja: niedziela, 5 lipca 2009, 20:33
Medals: 4
Lokalizacja: Legnica
Gender:
Status:
Offline

BF3 Trybun TERA Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Offtop - jaka najlepsza oferta na telefon

Post autor: Weles » poniedziałek, 2 maja 2011, 15:00

Jesli play to wez ZTE Blade. Ale jesli faktycznie malo rozmawiasz to odpusc sobie abonament zostan z telefonem jaki masz i jedz na karcie.
[ obraz zewnętrzny ]
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth.

Awatar użytkownika
Dreghtor
Posty: 1547
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 00:49
Status:
Offline

Re: Offtop - jaka najlepsza oferta na telefon

Post autor: Dreghtor » wtorek, 3 maja 2011, 02:23

Akurat jeżeli mało rozmawiasz to zwykle opłaca się wydać kasę na telefon (sam aparat) i do niego dołożyć mały abonament lub nawet pre-paid.

Załóżmy dwie przykładowe oferty:
- Abonament 20 PLN / m-c przez 24 m-ce = 480 PLN.
- Abonament 50 PLN / m-c przez 24 m-ce = 1200 PLN.

Zakładając że nie wygadasz więcej niż 20 pln w miesiącu to różnica miedzy pierwszą a drugą opcją jest tym czym możesz zapłacić za telefon.

1200-480=720 PLN

Czyli nawet gdyby w drugiej opcji dawali "telefon za 1 pln" to realnie będzie Cię on kosztował 721 PLN. Prześlij mi te 721 PLN, a odeślę Ci "Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro 24 M GW" i jeszcze mi ~200 pln w kieszeni zostanie. :)

Efekty mogą być rożne przy różnych planach taryfowych i okresach trwania umowy, ale zwykle matematyka wygląda tak jak w przykładzie, czyli na niekorzyść klienta.
OP, you can't teach people to have higher standards.
This should be a bumper sticker for the internet.

Athcore
Status:
Offline

Re: Offtop - jaka najlepsza oferta na telefon

Post autor: Athcore » wtorek, 3 maja 2011, 03:00

jesli juz masz telefon z bajerami ktore ci potrzebne to przejdz sie do punktow operatorow i dokladnie wypytaj jak go skonfigurowac w danej sieci .

przy tym co chesz uzywac w telefonie minimalny pakiet to 280 mega ale nie wiekszy niz 500, a moj telefon naprawde wciagal ten transfer - mapy googla, dostep do netu , market , jutubiec, mobilna wersja platformy forexa + kilka innych narzedzi ktorych uzywalem w robocie

wiec moze sie skup na zliczeniu kosztow i porownaniu co wyjdzie korzystniej abonament czy prepaid ( to ostatnie jesli chodzi o rozmowy to plusie ok , ale pelne wykorzystanie telefonu staje sie cholernie kosztowne bo ichnie paczki internetowe nie dzialaja - niby jest ale kazde uzycie wifi zzera kase nie pakiet inetrnetowy)

na dniach potestuje sobie playa, musze tylko czas znalezc zeby wdepnac do ichniej placowki

Awatar użytkownika
Apsalar
Posty: 295
Rejestracja: poniedziałek, 22 marca 2010, 17:18
Lokalizacja: Opole
Status:
Offline

Re: Offtop - jaka najlepsza oferta na telefon

Post autor: Apsalar » czwartek, 5 maja 2011, 23:55

ATH pisze:paczki internetowe nie dzialaja - niby jest ale kazde uzycie wifi zzera kase nie pakiet inetrnetowy)
Ke? Ja jade na paczkach od jakichś 3 lat i nie zżarło mi ani grosza, nie mówiac o wi - fi które są za darmo w HS lub w domu... Coś kolego pokręciłeś.
A więc tak umiera wolność. Wśród burzy oklasków.
Padmé Naberri

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolne rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości