Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi - wrażenia (bez spoilerów)

... czyli o wszystkim i o niczym ...

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi - wrażenia (bez spoilerów)

Post autor: Taneroth » środa, 13 grudnia 2017, 22:45

Ok, żeby tak trochę rozbić atmosferę po ostatnich dyskusjach w założonym przeze mnie dosyć kontrowersyjnym temacie chciałbym poznać Waszą opinię na temat nowych Gwiezdnych Wojen. Dzisiaj odbyły się pokazy przedpremierowe, natomiast ja wybieram się jutro (tzn. 14 grudnia) także póki co proszę bez spoilerów :)

Jak wrażenia? Wow? Zdziwienie? Rozczarowanie? Niedosyt?
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Re: Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi - wrażenia (bez spoilerów)

Post autor: Taneroth » czwartek, 14 grudnia 2017, 14:20

Dobra w takim razie zacznę ja.
Jestem już po seansie i powiem tak.
Starzy fani Gwiezdnych Wojen mają już znacznie podwyższoną poprzeczkę co do nowych produkcji niż w przypadku całkowicie nowych filmów, dlatego u każdego może powstać jakiś niedosyt lub można się czepiać wszystkiego dookoła (widzę to po recenzjach w sieci oraz odczuciach ludzi i także częściowo moich).
Ogólnie jestem bardzo zadowolony i z efektów i z muzyki, ale przede wszystkim z gry aktorskiej (szczególnie Luka Skywalkera, czyli Marka Hamila).
Postać Kylo Rena nabrała też nowych lepszych barw i teraz twardziej stąpa po ziemi (w przeciwieństwie do tego co było w poprzedniej części).
To co wyróżnia również ten film do dosyć częsta dawka dobrego humoru (na jednej scenie nawet uśmiałem się do łez).
Jest parę ciekawych niespodzianek, zwrotów akcji ale i bez drobnych rozczarowań się nie obejdzie. Otóż mnóstwo kwestii, nad którymi zastanawialiśmy się w oczekiwaniu na premierę nadal nie zostało wyjaśnionych lub zostały, ale nie powalają.
Są też nowi bohaterowie, którzy mi osobiście nie podpadli zbytnio do gustu i zostali jakby wsadzeni trochę na siłę.
Rola niektórych starych bohaterów też w moim odczuciu jest trochę z przymusu kontynuowana (tj. C3PO czy Chewbacca - to już nie to samo, co kiedyś).
Mimo wszystko zachęcam do tego, żeby się udać do kina bo ogólnie jest bardzo dobrze.
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Zmora
LoA Optio
Fabri
Co-OP Legionista
Posty: 89
Rejestracja: wtorek, 31 października 2017, 21:27
Medals: 8
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi - wrażenia (bez spoilerów)

Post autor: Zmora » czwartek, 14 grudnia 2017, 18:40

Kylo Ren na pewno nabrał pazura - jest o wiele bardziej wyrazisty.
Zawsze bierz pod uwagę fakt, że możesz się mylić.

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Re: Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi - wrażenia (bez spoilerów)

Post autor: Taneroth » czwartek, 14 grudnia 2017, 20:00

@Zmora
Zgadza się. Jak dla mnie teraz jest on najciekawszą postacią (a był tak nielubiany po przebudzeniu mocy) i nie wiemy do końca jakie będą jej dalsze losy (niewątpliwie nadal jest nieco rozdarty i nie zdziwiłbym się, gdyby jego rola obróciła się o 180 stopni). Najbardziej w filmie właśnie podobała mi się scena, gdy Rey przebywała właśnie razem z Kylo.
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Shinee
AoC Trybun
Posty: 558
Rejestracja: środa, 1 stycznia 2014, 23:26
Medals: 2
Lokalizacja: London UK
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista L2C Legionista

Re: Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi - wrażenia (bez spoilerów)

Post autor: Shinee » piątek, 22 grudnia 2017, 23:57

Ja jesteem mocno zawiedzony. Cala masa WTF momentow, baaardzo slabe zakonczenia watkow...ogolnie w/g mnie najgorsza odslona Gwiezdnych Wojen. Po bardzo srednim "Force Awakens" ... mamy bardzo dobry film "Rogue One" .... a teraz znowu kurde totalna klapa. Przyszlosc SW w rekach Disneya nie wyglada za dobrze.

Awatar użytkownika
Jonax
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 17 kwietnia 2023, 08:29
Lokalizacja: Poznań
Status:
Offline
Kontakt:

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi - wrażenia (bez spoilerów)

Post autor: Jonax » poniedziałek, 17 kwietnia 2023, 08:48

ja nie miałem okazji wypróbować. Ciekawe czy jeszcze można to gdzieś zdobyć (?)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolne rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości