Przesyłka "chłodnicza"

... czyli o wszystkim i o niczym ...

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Przesyłka "chłodnicza"

Post autor: Yeleana » środa, 8 marca 2017, 14:45

Natrafiłem ostatnio na ciekawy problem, być może ktoś ma jakieś rozwiązanie (zna firmę, która się w tym "specjalizuje" albo ma to w ramach swoich usług)

jak wygląda w Polsce sprawa przesyłki kurierskiej, ale takiej która musi być przewieziona "w warunkach chłodniczych" (przy czym nie mówię o jakich restrykcyjnych przepisach, jak to jest przy transporcie wyrobów medycznych np. do aptek) przykładowo: wysyłka zajebistego, ręcznie zdobionego tortu na drugi koniec polski... wystarczyła by tak naprawdę przenośna lodówka turystyczna, nie jest potrzebny mega-drogi specjalistyczny sprzęt

precyzując pytanie, czy któraś firma kurierska świadczy usługi przewozów "chłodniczych"?
Obrazek

Athcore
Status:
Offline

Re: Przesyłka "chłodnicza"

Post autor: Athcore » środa, 8 marca 2017, 17:59

kiedys DHL miało, raz skorzystałem jak zamawialem ryby do akwarium morskiego, myśle że nadal powinni mieć takową oferte

Awatar użytkownika
Niritti
Patrycjusz
Posty: 222
Rejestracja: sobota, 26 marca 2011, 18:00
Medals: 3
Lokalizacja: Tarnów
Gender:
Status:
Offline

GW2 Optio Mecenas IX Kohorty

Re: Przesyłka "chłodnicza"

Post autor: Niritti » środa, 8 marca 2017, 18:09

Google podpowiada coś takiego, pisze że świadczą usługi kurierskie w kontrolowanej temperaturze. Problemem może być jedynie trasa i termin bo nie jest to raczej standardowa usługa, wszystko zależy od tego co chcesz wysłać i gdzie.

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Przesyłka "chłodnicza"

Post autor: Yeleana » środa, 8 marca 2017, 22:00

koleżanka z podlasia "wisi mi" pięć kilo swojskiej kaszanki (na śląsk) :twisted:
Obrazek

Athcore
Status:
Offline

Re: Przesyłka "chłodnicza"

Post autor: Athcore » środa, 8 marca 2017, 22:39

Yeleana pisze:koleżanka z podlasia "wisi mi" pięć kilo swojskiej kaszanki (na śląsk) :twisted:
no jak mi dhl dowiozl ryby i koralowce ktore wymagaja stalej temperatury 25.2*C to tym bardziej kaszanke :D wystarczy zwykly pojemnik styropianowy do przewozu zywnosci :D,

ups ma tez szybki i pewne expresowe przesylki kiedys z bialegostoku do wroclawia ok 200 kg paczek z wysylka o 12 we woclawiu mialem juz o 16, etap jakies 700km,

jak ma byc chlodne mozesz zapakowac w jeden pojemnik nieizolowany w suchym lodzie , a ten zapakowac w styropian, ew jak nie ma suchego lodu to styknie zwykly lod aby w szczelnych zamrozonych workach dookola kaszanki i wysylaj upsem z dostawa na wczoraj , znaczy twoja kolezanka :D

Awatar użytkownika
Avarrel
AO St. Legionista
Posty: 249
Rejestracja: wtorek, 9 sierpnia 2016, 16:55
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

AO Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Przesyłka "chłodnicza"

Post autor: Avarrel » poniedziałek, 20 marca 2017, 22:01

DHL nie prowadzi już usługi AP (niska temperatura) - powodem były uszkodzone/zepsute przesyłki z krwią do badań genetycznych (tak ludzie to naprawdę wysyłali kurierem). Potwierdzone info bo sam tam jestem kurierem.

jeżeli chodzi o kaszankę to nie ma problemu - kup opakowanie styropianowe i będzie grać. Kilka razy wiozłem gościowi surowe mięso i nawet się nie zepsuło.

Aha - nie wysyłaj w piątek. Najlepiej poniedziałek - czwartek.

Awatar użytkownika
Bzyk
Cezar
Konsul
Posty: 4942
Rejestracja: sobota, 28 lipca 2012, 19:25
Medals: 45
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Namiestnik Cezara IX Kohorty Złota falera ANNORVM IX WoW Trybun WoW Legionista
SWTOR Trybun SWTOR Order Odrodzenia Imperium SWTOR Gestarum FF XIV Legionista Skyforge Legionista
Warframe Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Przesyłka "chłodnicza"

Post autor: Bzyk » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 17:42

kumpel pracuje w TNT właśnie w dziale przesyłek specjalnych / medycznych jak potrzebujesz namiaru lub kosztów usługi daj znać.
Pozdrawiam


[ obraz zewnętrzny ]

The Force is strong in me, obey or die !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolne rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości