Pokaż swój pulpit - Rainmeter

... czyli o wszystkim i o niczym ...

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Myers
Posty: 13
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2016, 11:02
Gender:
Status:
Offline

Pokaż swój pulpit - Rainmeter

Post autor: Myers » piątek, 3 czerwca 2016, 15:38

Witam, część z was być może zna już ten program, ale z pewnością są osoby, które tego nie znają a być może ich to zainteresuje.

Obrazek

Tak prezentuje się mój pulpit. Poniżej screen za co są odpowiedzialne poszczególne elementy

Obrazek

Jak widzicie wiele elementów się powtarza, zapytacie dlaczego? Bo mogę i mi się tak podoba ; ), część z tych elementów jest ruchoma i animowana. Program cechuje się wielką róznorodnością dzieki czemu jedyne co nas może ograniczyć to nasza wyobraźnia. Mój pulpit chciałem stworzyć w stylu sci fi, takie troche centrum dowodzenia, ale to nie oznacza, że do tego ogranicza sie ten program.

[ obraz zewnętrzny ]

Ten pulpit (nie wykonany przezemnie) jest minimalistyczny, ładny i funkcjonalny

[ obraz zewnętrzny ]

Jeżeli ktoś jest zapalencem, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zmienic swój pulpit na kadr z gry ; )

Program jest dość prosty w obsłudze poniżej link do programu
https://www.rainmeter.net/
Natomiast rózne komponenty (skiny) trzeba szukać oddzielnie, najlepiej sprawdza sie do tego ta strona:
http://www.deviantart.com/browse/all/?s ... =Rainmeter

Większość użytkowników zamieszcza paczke skinów ktorych użyli do budowania pulpitu. Własnie, słowo klucz "budowanie" rainmeter to nic innego jak budowanie elementu po elemencie swojego nowego pulpitu, co potrafi być naprawdę wciągające, osobiście gdy tworzyłem swoj ekran, troche przypominało mi to tworzenie postaci w RPG : )

Awatar użytkownika
Amonhell
Patrycjusz
Posty: 2149
Rejestracja: środa, 9 lutego 2011, 11:54
Medals: 14
Lokalizacja: Poznań
Gender:
Status:
Offline

BF3 Legionista LOTRO Optio GW2 Centurion ESO St. Legionista Gwiazda Azury
Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Pokaż swój pulpit - Rainmeter

Post autor: Amonhell » niedziela, 5 czerwca 2016, 11:14

Jak bardzo obciąża to kompa?
Obrazek

Awatar użytkownika
Urso
Patrycjusz
Posty: 920
Rejestracja: piątek, 20 grudnia 2013, 18:00
Medals: 19
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista L2C Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Pokaż swój pulpit - Rainmeter

Post autor: Urso » poniedziałek, 6 czerwca 2016, 13:47

Ja w zasadzie mam paczuszkę tapet i mi się zmieniają co 30 sekund. Czy tutaj też jest podobna opcja? (Zakładając, że wcześniej sobie zbuduje wiele różnych pulpitów).

Awatar użytkownika
Myers
Posty: 13
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2016, 11:02
Gender:
Status:
Offline

Re: Pokaż swój pulpit - Rainmeter

Post autor: Myers » poniedziałek, 6 czerwca 2016, 18:40

Amonhell pisze:Jak bardzo obciąża to kompa?
mniej niż przeglądarak z odpalonym youtubem w HD, osobiscie nie odczuwam jakiegos mocnego obciążenia
Urso pisze:Ja w zasadzie mam paczuszkę tapet i mi się zmieniają co 30 sekund. Czy tutaj też jest podobna opcja? (Zakładając, że wcześniej sobie zbuduje wiele różnych pulpitów).
jasne, możesz zbudowac sobie kilka takich pulpitów i zmieniac w kazdej chwili ; )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolne rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości