Popraw swój wzrok :)

... czyli o wszystkim i o niczym ...

Moderators: Pretorianie, Moderatorzy Hyde Parku

Popraw sw

Postby Yavandir » Sunday, 3 May 2009, 20:39

Źródła nie podaję bo to taka ....eeee....stronka osłowa a na innych nie chciało mi się szukać :) Miłej lektury. Nie ma to jak w coś poszczelać :P

Amerykańscy naukowcy doszli niedawno do zaskakujących wniosków. Zauważyli mianowicie, że dorośli, którzy często grywają w pełne akcji gry komputerowe mogą dzięki temu poprawić swój wzrok. Dzięki graniu w takie gry osoby szybko były zdolne do zauważania subtelnych różnic np. w odcieniach różnych kolorów. Oznacza to krok w stronę poprawy jakości widzenia np. u osób, które mają problem z prowadzeniem auta w nocy. „Zazwyczaj taka poprawa była możliwa dzięki okularom lub operacji.” – powiedziała Daphne Bavelier z University of Rochester w Nowym Jorku, której badania ukazały się w czasopiśmie Nature Neuroscience. „Odkryliśmy, że gry akcji są jak trening dla mózgu, dzięki któremu przetwarza on informacje wizualne znacznie efektywniej, a poprawa trwa nawet kilka miesięcy po zaprzestaniu grania."Dla celów badania 22studentów zostało podzielonych na dwie grupy. Pierwsza grała w gry akcji: “Call of Duty 2” oraz “Unreal Tournament 2004”. Druga grupa zajęła się graniem w “The Sims 2”, czyli grę, która nie wymaga zbyt wielkiej koordynacji ręka-oko. Uczestnicy grali w przydzielone gry przez 9 tygodni, w sumie każda osoba grała około 50 godzin. W rezultacie osoby grające w gry akcji wykazały się o ok. 43% lepszym stopniem rozróżniania odcieni szarości, podczas gdy u graczy w „The Sims” takiej zmiany nie zauważono. Gracze z pierwszej grupy aż w 58% wykazali się także lepszym rozróżnianiem kontrastów. „U ludzi grających w gry akcji zmieniają się drogi odpowiedzialne za przetwarzanie obrazu. Takie gry popychają ludzki system wzroku do granic możliwości przez co mózg się do tego przystosowuje.” – potwierdziła Bavelier. Komputerowe gry akcji mogą zatem okazać się użytecznym uzupełnieniem technik korekcji wzroku.


Polecamy zatem profilaktycznie zadbać o swój wzrok grając w jakąś porządną akcyjkę. :)
Nie ma tego złego co by na gorsze nie wyszło
Yavandir
User avatar
 
Posts: 1089
Joined: Sunday, 4 May 2008, 20:11
Location: Cork - Irleand
Sex: Male
Medals: 2
Konsul IX Kohorty (1) Pretorianin Sekcji IX Kohorty (1)

Return to Wolne rozmowy

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

Powered by phpBB © phpBB Group.
.Original prosilver designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore. Modified by Gebbeth for IX Kohorta August 2015.