Książka- co lubicie i polecacie

... czyli o wszystkim i o niczym ...

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Zaferi
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 20 marca 2016, 19:03
Gender:
Status:
Offline

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Zaferi » niedziela, 15 maja 2016, 00:23

Z książek to jakoś w pamięci dobrze mi zapadła Saga Ludzi Lodu ;)

Delesariel
Posty: 10
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2016, 16:25
Gender:
Status:
Offline

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Delesariel » piątek, 3 czerwca 2016, 20:36

Ogólnie polecam ksiązki Johnego Flannagana (Chyba jakoś tak to się piszę :D ) A głównie sagę "Zwiadowca" ! Naprawdę godne polecenia ! :D

Association
Posty: 15
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2016, 16:47
Gender:
Status:
Offline

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Association » środa, 29 czerwca 2016, 18:38

mam nadzieję że nie było pisane wcześniej.
może wydać się książką dla dzieci jednak jeśli ktoś lubi samą ciekawie pomyślaną, ogólnie postrzeganą magię, to tu była godna polecenia.
Trudi Canavan - Gildia Magów

Awatar użytkownika
Klonus
AO St. Legionista
Posty: 362
Rejestracja: środa, 3 sierpnia 2016, 21:12
Medals: 17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gender:
Status:
Offline

AO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Klonus » sobota, 8 października 2016, 20:36

Żeby nie wchodzić na temat fantasy pominę może Achaję, Świat Dysku czy Ostatniego Władcę Pierścienia.

Pewien problem mam z zakwalifikowaniem Innych Pieśni Dukaja. Na pierwszy rzut oka mogą wyglądać na fantasy, ale w moim mniemaniu to dość mocny sf z podgatunku światów równoległych (analogicznie do steampunku tyle, że w dużo wcześniejszej - prawie dwa tysiące lat - koncepcji świata). Gdy już człowiek przywyknie do nomenklatury bardzo fajna książka.

Obecnie czytam trylogię Ciągu Gibsona - gdy spojrzy się na datę powstania (1984), ciężko uwierzyć że już wtedy można było w taki sposób opisać cyberprzestrzeń.
"[...]wola naciśnie na Formę, ciało to tylko podła Materia[...]" Jacek Dukaj "Inne pieśni"

Awatar użytkownika
Edgarth
Patrycjusz
Posty: 1665
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2012, 17:57
Medals: 12
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista SWTOR Weteran GW2 Optio ArcheAge Optio FF XIV St. Legionista
Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Edgarth » piątek, 18 listopada 2016, 00:28

zapowiedzi MAG na 2017:
http://www.kawerna.pl/aktualnosci/ksiaz ... 7-rok.html

Na pewno sięgnę po Sandersona i Weeksa z Hobb się waham trochu mi jej trylogia "Skrytobójca" nie podeszła.
“A pessimist is a person who has had to listen to too many optimists.”
―Don Marquis
Masz za dobre serce, z niektórymi nie warto.―Hakuka

Awatar użytkownika
Shinee
AoC Trybun
Posty: 558
Rejestracja: środa, 1 stycznia 2014, 23:26
Medals: 2
Lokalizacja: London UK
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista L2C Legionista

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Shinee » poniedziałek, 6 lutego 2017, 23:48

Shinee pisze:Czy ktos moze polecic jakies ksiazki fantasy w ktorych znalesc bede mogl :

1. HEROICZNE bitwy
2. HEROICZNYCH bohaterow/bohaterki
3. Smoki, Demony czy inne HEROICZNE bestyje
4. Magie z HEROICZNYMI zakleciami/czarami
5. Moze byc jakis nie HEROICZNY romans miedzy HEROICZNYMI bohaterami.
6. HEROICZNA fabula

Ogolnie poszukuje jakis ksiazek ktore wciagna mnie na dlugie godziny, wgoniota mnie w fotel I od ktorych oderwac bedzie mnie mogl jeno pelny pecherz lub schabowy z ziemniakami I mizeria.
Mam przeczytane:

Malazańską księgę poległych - Steven Erikson - ze 2 lata temu przeczytalem 1 tom. Do 2 podchodzilem ze 3 razy, lecz nie dalem rady - odpuszczam.
Archiwum Burzowego Światła - Brandon Sanderson - 2 pierwsze czesci (8/10)
Pamiec, Smutek i Ciern - Tad Williams - cala seria. Okrutnie sie meczylem z 1 tomem, aczkolwiek pozniej bylo juz lepiej (5/10)
Kroniki Czarnej Kompanii - Glen Cook - To przyklad ksiazek ktorych poszukuje. Wspaniala seria.( 9/10)

Jako ze bede w niedlugim czasie w PL chcialem zrobic sobie zapas na minimum rok.

Zastanawiam sie nad :

1.Książki z cyklu "Opowieści z meekhańskiego pogranicza" - choc tu sie waham. Ponoc jest zbior roznych, niezaleznych od siebie opowiadan, z duza iloscia nudnawych momentow i bez jakotakiej fabuly.
2.Książki z cyklu "Upadajace Krolestwa"
3.Książki z cyklu "Saga o Midkemii i Kelewanie"
4.Książki z cyklu "Pan Lodowego Ogrodu"
5.Książki z cyklu "Zwiadowcy
6.Trylogię Husycką - sporo dobrego slyszalem ale jakos nie moge sie przelamac aby to przeczytac.

Czy ktos moze cos jeszcze polecic majac na uwadze ze poszukuje ksiazek na wzor Kronik Czarnej Kompanii?

Awatar użytkownika
Edgarth
Patrycjusz
Posty: 1665
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2012, 17:57
Medals: 12
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista SWTOR Weteran GW2 Optio ArcheAge Optio FF XIV St. Legionista
Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Edgarth » wtorek, 7 lutego 2017, 01:46

1.Książki z cyklu "Opowieści z meekhańskiego pogranicza" - choc tu sie waham. Ponoc jest zbior roznych, niezaleznych od siebie opowiadan, z duza iloscia nudnawych momentow i bez jakotakiej fabuly.

Trochu podobne do czarnej kompani lecz mniej mroczne. A fabuły posiada aż nadto, nie wiem kto ci takich bzdur naopowiadał, może chodziło o to, że każdą książkę masz podzieloną na 2 pow (z perspektywy 2 bohaterów). Z tego co pamiętam tom 1-2 było ich 4 różnych, którzy potem się powtórzyli w tomach 3-4 i ich opowieści zaczęły się splatać.
Historia ciekawa i wciągająca mniej skomplikowana od malazańskiej.
A i jeszcze humor jest niesamowity kilka razy dziwnie się na mnie paczyli w domu jak szczerzyłem japę do kindla :D :D

Przeczytaj sobie darmowe, krótkie opowiadanie w tym uniwersum to zrozumiesz:
http://www.powergraph.pl/wegner-na-dzien-dziecka

2.Książki z cyklu "Upadajace Krolestwa"
nie znaju

3.Książki z cyklu "Saga o Midkemii i Kelewanie"
To jest dopiero moloch, pokusiłbym się o stwierdzenie że więcej tego od malazańskich będzie z 20+ tomów i 5-10 mniejszych "opowiadań", kilka nie przetłumaczonych,
Historia dzieje się na przestrzeni setek lat i możemy obserwować zmiany pokoleń bohaterów z kilkoma tymi samymi postaciami przewijającymi się przez cały czas.
Odnośnie poziomu to chyba zależy od danej sagi, na początku mnie nie wciągnęło załapałem gdzieś dopiero od drugiego tomu, ale rozmach ma :D

4.Książki z cyklu "Pan Lodowego Ogrodu"
tak czytaj

5.Książki z cyklu "Zwiadowcy
Młodzieżowe gówno dla trzynastolatków, na początku tomu wiesz jak się skończy (przeczytałem dwa), chyba że po malazańskiej mam wypaczony mózg.
Nie polecam.

6.Trylogię Husycką
Zbieram się i zbieram i jakoś się zebrać nie mogę :?

Do ekipy dołożyłbym jeszcze "Koło Czasu" Jordana.

A od siebie:
Skoro ci się spodobała Droga Królów Sandersona to jeszcze cykl Ostatnie Imperium tego samego autora. Nominuję za "rodziaj magii" uprawiany w uniwersum polegający na "spalaniu" metali :D :D
"Czarny Pryzmat" (Saga Powiernika Światła) i "Droga Cienia" (Nocny Anioł) pana Brent Weeks.
"Akty Caine'a" Matthew Woodring Stover
“A pessimist is a person who has had to listen to too many optimists.”
―Don Marquis
Masz za dobre serce, z niektórymi nie warto.―Hakuka

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Gwalch » wtorek, 7 lutego 2017, 02:36

Co do Husytów. Uważam ją miejscami za lepszą od Wiedźmina nawet, ale nie da się ukryć, że trzeba czuć klimat średniowiecza w Polsce (i ościennych państwach) i ogólnie trochę wiedzieć o historii tamtych (i nie tylko czasów), żeby wyłapać smaczki, które Sapek raz po raz podrzuca. Trzeba też uzbroić się w cierpliwość i od czasu do czasu poczytać trochę przypisów, a nawet wyjść poza książkę i poszperać w necie, czy innych źródłach, żeby zrozumieć np. część łacińskich wtrętów. To na pewno nie jest łatwa lektura, wymaga skupienia i wytrwałości oraz pewnego obycia czytelnika, ale imho warto. Natomiast oczywiście ma swoje minusy.

Awatar użytkownika
Gvaihir
Posty: 270
Rejestracja: środa, 17 października 2012, 19:26
Gender:
Status:
Offline

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Gvaihir » wtorek, 7 lutego 2017, 13:18

Jeżeli chodzi o Trylogię Husycką to polecam zerwać z tradycją czytania i CAŁYM SERCEM POLECAM audiobook. Jest to największa produkcja tego typu w europie z udziałem około 200 aktorów, z muzyką i efektami dźwiękowymi. Około 70 godzin słuchania. Dodatkowo jeśli ma się warunki by słuchać tego przy okazji innej roboty tym lepiej. Osobiście uważam tą produkcję za must see dla każdego.
Na yt można znaleźć wiele próbek


Przypominam, że audiobook jak i książka są podzielone na 3 części:
http://fonopolis.pl/trylogia-husycka

workan
Posty: 3
Rejestracja: środa, 8 lutego 2017, 01:31
Gender:
Status:
Offline

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: workan » środa, 8 lutego 2017, 01:33

Ja najbardziej lubię Wiedźmina, moge go czytać milion razy!

Awatar użytkownika
TheElvis
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 13 lipca 2017, 22:21
Lokalizacja: Kielce
Gender:
Status:
Offline

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: TheElvis » środa, 19 lipca 2017, 19:28

Polecam Czerwone Dziewczyny, jesli ktos lubije sie w japonskich autorach : )

Awatar użytkownika
Zmora
LoA Optio
Fabri
Co-OP Legionista
Posty: 89
Rejestracja: wtorek, 31 października 2017, 21:27
Medals: 8
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Zmora » wtorek, 7 listopada 2017, 14:39

- beletrystyka historyczna w świetnym wydaniu "Królowie przeklęci" Maurice Durona
- Andrzej Saramonowicz "Chłopcy" - jak trudno być facetem
- biograficzna "Stryjeńska" Angeliki Kuźniak, podobnie jak "Ania" Drzewicki/Kubicki o Annie Przybylskiej
- romantyczne "Spotkamy się pod drzewem ombu" Santa Montefiore
- piękne i wstrząsające "Tysiąc wspaniałych słońc" autorstwa Khaleda Hosseiniego
- Pokolenie IKEA - wszystkie części, dosadne, pikantne, często trafne aż do bólu
- "Starość askolota" Jacka Dukaja - postapokaliptyczny świat, książka nie dla wszystkich
- "Wpuść mnie" Lindqvista - horror/psychologiczna, niesamowicie smutna, o izolacji, odmienności, przyjaźni, zemsty
- dla długodystansowców: Margit Sandemo "Saga o ludzich lodu" (47 tomów) i dalsze (Saga o Czarnoksiężniku, Saga o Królestwie Światła, Tajemnica Czarnych Rycerzy)
- genialny "Brudnopis" (i jego kontynuacja "Czystopis") Siergieja Łukjanienko - misterna opowieść o alternatywnych światach
- genialna do kwadratu "Kacica" czeskiego autora Pavela Kohouta (kacica to żeński odpowiednik kata, a nie kota; polecam bardzo)


I klasyka:
"Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa
"Hrabia Monte Christo" Dumasa
Zawsze bierz pod uwagę fakt, że możesz się mylić.

Awatar użytkownika
Moriare
Posty: 23
Rejestracja: wtorek, 7 listopada 2017, 20:17
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Gender:
Status:
Offline

Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Moriare » sobota, 27 stycznia 2018, 02:05

Dla osób zainteresowanych współczesną filozofią, kulturą powiązaną z transhumanizmem i innymi, pokrewnymi nurtami, polecam książkę Dmitrija Głuchowskiego - "FUTU.RE" Ostatnio siedzę w tym temacie i bardzo mnie wciągnęła ta pozycja.

To wizja świata jutra, wobec której trudno przejść obojętnie. Dodam, że autor napisał także nieco bardziej popularne "Metro 2033".

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Jaroczaro » piątek, 8 czerwca 2018, 23:19

Polecam serię Star Force One od B.V. Larsona
Sifi, militaria dużo akcji. Podróże w kosmosie, obce planety i rasy, trochę humoru

Awatar użytkownika
Gvaihir
Posty: 270
Rejestracja: środa, 17 października 2012, 19:26
Gender:
Status:
Offline

Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Gvaihir » czwartek, 15 listopada 2018, 19:41

Polecam tą trylogię Cixin Liu Seria - Wspomnienie o przeszłości ziemi. Pierwszy raz czytałem coś od azjatyckiego autora. Jestem w połowie drugiej części. Bardzo dobry tekst. Polecam, coś innego od europejskiego, zachodniego stylu. Ciekawe pomysły realne naukowe opisane w fantastykę
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4233532/ ... rzech-cial
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4704919/ciemny-las
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4808046/koniec-smierci
O autorze: Największa gwiazda chińskiej i wschodząca gwiazda światowej fantastyki. Opublikował ponad 20 powieści i antologii z gatunku hard science fiction. Otrzymał dziewięć nagród Yinhe (Galaxy), najbardziej prestiżowego wyróżnienia dla chińskojęzycznych twórców fantastyki naukowej. Inżynier z wykształcenia, mimo statusu literackiej gwiazdy kontynuuje pracę informatyka/inżyniera w elektrowni.

Awatar użytkownika
Klonus
AO St. Legionista
Posty: 362
Rejestracja: środa, 3 sierpnia 2016, 21:12
Medals: 17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gender:
Status:
Offline

AO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Klonus » niedziela, 18 listopada 2018, 21:22

Przyznam, że po pierwszej książce (Problem trzech ciał) odpuściłem tego autora. Całkowicie mi nie podszedł.
Ze swojej strony polecić mogę cykl Pękniętej ziemi autorstwa Nory K. Jemisin (choć trzeba przywyknąć do narracji drugoosobowej - pierwszy raz na coś takiego trafiłem i ciężko to zaaprobować). Saga dość nowatorska nie tylko pod względem formy, ale i pomysłu na świat przedstawiony.
EDIT
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3775052/piata-pora-roku
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4386404/wrota-obeliskow
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4843493/kamienne-niebo
"[...]wola naciśnie na Formę, ciało to tylko podła Materia[...]" Jacek Dukaj "Inne pieśni"

Awatar użytkownika
Kali
Patrycjusz
Posty: 359
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 14:34
Medals: 5
Lokalizacja: K-drama-land
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista GW2 Optio WildStar Optio FF XIV Legionista Mecenas IX Kohorty

Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Kali » wtorek, 5 lutego 2019, 16:05

Klonus pisze:
niedziela, 18 listopada 2018, 21:22
Przyznam, że po pierwszej książce (Problem trzech ciał) odpuściłem tego autora. Całkowicie mi nie podszedł.
Ze swojej strony polecić mogę cykl Pękniętej ziemi autorstwa Nory K. Jemisin (choć trzeba przywyknąć do narracji drugoosobowej - pierwszy raz na coś takiego trafiłem i ciężko to zaaprobować). Saga dość nowatorska nie tylko pod względem formy, ale i pomysłu na świat przedstawiony.
EDIT
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3775052/piata-pora-roku
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4386404/wrota-obeliskow
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4843493/kamienne-niebo
Kupiłam kilka dni temu, upolowałam wręcz za kilka funtów całą serię :) To teraz sobie czeka na swoją kolejkę. Ale zanim, to zabrałam się za Leigh Bardugo i jej Grishaverse. Skończyłam pierwszy tom "Shadow and Bone" i już zabieram się za "Siege and Storm".
Czyta się to całkiem fajnie, wciąga. Może się wydawać, ze to kolejne Young Adult, ale jednak nie. MAG właśnie planuje wznowienie serii (wcześniej to wydało w Polsce wyd. Papierowy księżyc) i pewnie będzie twarda oprawa i barwione strony, więc taka wersja dla fanatyków ładnych tomów na półce ;)


Linki do pierwszej trylogii, bo w całym świecie jest już chyba 6 lub 7 powieści.
https://www.goodreads.com/book/show/427 ... w-and-bone
https://www.goodreads.com/book/show/427 ... -and-storm
https://www.goodreads.com/book/show/406 ... and-rising
Kali była najsmutniejszym dżinnem na świecie. Nie mogła płakać z tego powodu w kącie, bo imbryczek zwyczajnie żadnego nie miał.

Gryzipiórka na Emigracji

Awatar użytkownika
Ciozu
Patrycjusz
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2018, 23:22
Lokalizacja: Katowice
Status:
Offline
Kontakt:

Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Ciozu » środa, 14 sierpnia 2019, 15:08

Ja mogę zdecydowanie polecić serię Patrole autorstwa Łukajenko, szczególnie jeśli lubicie rosyjską literaturę fantastyczną. Połknąłem wszystkie tomy w zaskakująco krótkim czasie a budowany klimat, który lubię opisywać jako "magią i kałachem" jest absolutnie niepowtarzalny, sprawdźcie koniecznie :D

Awatar użytkownika
Madafajka
Posty: 76
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2018, 12:12
Lokalizacja: Augustów
Gender:
Status:
Offline

Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Madafajka » piątek, 29 listopada 2019, 10:44

A mnie wpadła ostatnio w ręce książka: "Wizerunki Książąt i Królów Polskich" autorstwa J. J. Kraszewskiego. Książka została napisana 1888 roku ;)

Awatar użytkownika
Madafajka
Posty: 76
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2018, 12:12
Lokalizacja: Augustów
Gender:
Status:
Offline

Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Madafajka » piątek, 6 grudnia 2019, 12:06

„Stacja Centralna” – Lavie Tidhar

Super książka, polecam.

Awatar użytkownika
Rrain
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 24 kwietnia 2020, 04:48
Status:
Offline

Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Rrain » piątek, 24 kwietnia 2020, 04:55

Фёдор Михайлович Достоевский (Fiodor Michajłowicz Dostojewski)

zdzich9876
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 2 lipca 2019, 13:25
Status:
Offline

Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: zdzich9876 » sobota, 19 września 2020, 18:29

ja najbardziej lubię reportaże, szczególnie o tematyce wschodu
______________________
Trwałe regały młodzieżowe

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Jaroczaro » piątek, 15 stycznia 2021, 04:27

Owidiusz00 pisze:Ja jestem w trakcie czytania serii Expanse, świetne współczesne sajfaj :)
I kończę 4 tom Pana Lodowego Ogrodu Grzędowicza, ale mnie ta seria zmęczyła, grafomaństwo straszne i bezbarwni bohaterowie, odradzam serdecznie :/
Też planuje się zabrać za Expanse ale czekam na ostatni tom. Na razie widziałem 2 sezony serialu, rewelacja.

Z Panem Lodowego Ogrodu miałem to samo. W czwartym tomie odpadłem i już nie udało mi się dokończyć. Strasznie się ta fabuła rozmyła i za dużo retrospekcji przez co straciłem wątek.

Z sf chyba już polecałem ale B.V.Larson Star Force One jest bardzo fajne. Przygodowe sf pełne akcji


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Pyromania
Posty: 118
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2012, 23:21
Medals: 1
Lokalizacja: Tczew
Status:
Offline

WoW Legionista

Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Pyromania » czwartek, 11 lutego 2021, 01:29

Polecam książki z serii Herezji Horusa z świata Warhammera 40k (sam cykl hh określany jest wprawdzie mianem Warhammera 30k).

Pierwsze 4 tomy to świetne wprowadzenie do Uniwersum i spójny piczątek cyklu. Sama seria może odrzucać ogromem - w polsce obecnie wydano 27 tomów ale tak na dobrą sprawę tylko część z nich jest must read. Odliczając zbiory opowiadań i mało istotne dla fabuły powieści to można śmiało mieć niezłe pojęcie o tym co się dzieje po przeczytaniu 10-12. No i ofc mpżna zakończyć na pierwszych 4 i czekać aż przetłumaczą za kilka lat kończący cykl "Siege of terra" :-)
"Fire washes the skin off the bone and the sin off the soul. It cleans away the dirt. And my momma didn't raise herself no dirty boy."
http://www.youtube.com/watch?v=BxoD9zWY9Rg&ob=av2e
[ obraz zewnętrzny ]

Awatar użytkownika
Klonus
AO St. Legionista
Posty: 362
Rejestracja: środa, 3 sierpnia 2016, 21:12
Medals: 17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gender:
Status:
Offline

AO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Klonus » czwartek, 11 lutego 2021, 19:36

Przy okazji Świąt dostałem "Dworzec Perdido" autorstwa China Mieville. Czyta się ciężko, bo książka jest fabularnie bardzo brudna - miasto pełne biedaków różnych ras, osobników przekształconych przez bestialski system "sprawiedliwości", w środku łączą swój bieg rzeki Smoła i Egzema. Klimat ciężki, ale przez to ciekawy.
"[...]wola naciśnie na Formę, ciało to tylko podła Materia[...]" Jacek Dukaj "Inne pieśni"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolne rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości