Książka- co lubicie i polecacie

... czyli o wszystkim i o niczym ...

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Kythassea
Patrycjusz
Posty: 17
Rejestracja: sobota, 19 października 2013, 00:03
Gender:
Status:
Offline

Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Kythassea » piątek, 1 listopada 2013, 17:59

Zdaję sobie sprawę, że czytanie w tych czasach jest "profesją" zanikającą. Ja jednak czytam i nie wyobrażam sobie bez tego życia.Czytam wszystko, ale najbardziej preferuje dobrą sensację i horror. Dla wszystkich miłośników horrorów polecam serię "Bractwo Czarnego Sztyletu" . Książka dla miłośników wampirów tyle, że pełnoletnich, gdyż delikatnie ujmując ma dość mocne "zabarwienie erotyczne" 8-)

Awatar użytkownika
Edgarth
Patrycjusz
Posty: 1665
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2012, 17:57
Medals: 12
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista SWTOR Weteran GW2 Optio ArcheAge Optio FF XIV St. Legionista
Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Edgarth » piątek, 1 listopada 2013, 18:16

A ja jako dobry miłośnik fantastyki polecę oczywiście fantasy ;D

więcej na ten temat tutaj:
http://www.9kohorta.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=13873
“A pessimist is a person who has had to listen to too many optimists.”
―Don Marquis
Masz za dobre serce, z niektórymi nie warto.―Hakuka

Awatar użytkownika
Wolfheart
Patrycjusz
Posty: 1732
Rejestracja: poniedziałek, 1 września 2008, 22:34
Medals: 19
Status:
Offline

ANNORVM IX WAR Legionista WoW St. Legionista SWTOR Weteran GW2 Legionista
WildStar Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Wolfheart » piątek, 1 listopada 2013, 20:50

Zdaję sobie sprawę, że czytanie w tych czasach jest "profesją" zanikającą- hmm nie do końca:)
Ostatnie testy przeprowadzone na ludziskach ( badano 10 tyś ludzi) wykazały tendencję wzrostową oraz inną ( żadna rewolucja), iż 60% korzysta z e-książek (uwaga 90 % e-czytelników korzysta z kindle:). Także jest nadzieja:) Z drugiej strony nasze statystyki nadal są przerażająco niskie- i daleko nam do wskaźników z lat 1998-2004 :(- sry za offa.
Wracając do tematu, wątek podany przez Edgartha zapewnił mi wiele zacnych tytułów na wiele dni i nocy także, również polecam do niego zajrzeć.
Soldiers Never Die, They Just Go To The Hell to Regroup.
[ obraz zewnętrzny ]

Awatar użytkownika
Firstblood
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 17:43
Gender:
Status:
Offline

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Firstblood » piątek, 1 listopada 2013, 21:44

Ja polecam wam obecnie nową książkę Browna " Inferno " albo jeszcze lepiej przeczytać sobie Cyfrową twierdzę też tego autora ogólnie twórczości Brown i Coelho jak dla mnie ksiązki które dają sens jakiś w naszym życiu :d

Awatar użytkownika
Sefurion
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 28 października 2013, 19:29
Lokalizacja: Kielce/Skarżysko-Kamienna
Gender:
Status:
Offline

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Sefurion » sobota, 2 listopada 2013, 08:31

Pan lodowego ogrodu - polski pisarz, polskie dzieło i niecodzienna fabuła, wszystko czego można by chcieć. Fatasy/SF.
Jacek Piekara, Sługa Boży, Młot na czarownice itp - cała saga opowiadająca o poczynaniach Inkwizytora i inkwizycji w czasach gdy to Jezus zszedł z krzyża i pokarał wszystkich niewiernych.
Graham Masterton, Wojownicy Snów - jak dla mnie najlepsza książka owego autora.
Link do opisu.

Awatar użytkownika
Mexiss
Posty: 1480
Rejestracja: wtorek, 4 czerwca 2013, 20:05
Medals: 2
Lokalizacja: Gdynia/Rumia
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Mexiss » sobota, 2 listopada 2013, 08:47

Robi się drugi topic o książkach fantasy? Może potraktujcie ten jako ogólne pozycje, a fantasy dalej ciągnijcie w poprzednim temacie?

Awatar użytkownika
Sefurion
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 28 października 2013, 19:29
Lokalizacja: Kielce/Skarżysko-Kamienna
Gender:
Status:
Offline

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Sefurion » sobota, 2 listopada 2013, 09:54

Było napisać co polecę i co lubię. Nie moja wina, że lubię książki fantasy, a ostatnia pozycja to horror.
Ale żeby nie było spamu to dodam jeszcze jedną pozycję.
Chłopaki Anansiego - bardzo fajnie napisana książka opowiadająca o trzydziestokilkuletnim mężczyźnie, który poznaje swojego brata po czym okazuję się, że oboje są dziećmi pewnego boga.

Awatar użytkownika
Elfena
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2013, 20:25
Medals: 3
Lokalizacja: Pułtusk
Gender:
Status:
Offline

AION Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Elfena » sobota, 2 listopada 2013, 10:33

Ja jestem fanką twórczości pana Pratchetta. Świat Dysku jest tak absurdalnym światem, że aż rzeczywistym. Polecam, zwłaszcza starsze tytuły. Na chwil obecną ze względu na chorobę Alzheimera, ten który powołał SMIERĆ SZCZÓRÓW do życia, już nie pisze samodzielnie i książki te straciły nieco polotu.

Z drugiego bieguna literatury - Marek Krajewski i seria książek kryminalnych o przedwojennym Wrocławiu - Śmierć w Breslau czy Dżuma w Breslau potrafią wciągnąć i nie sposób się oderwać.
Nie ważne jaki masz sprzęt, ważne co (z) nim umiesz zrobić.
Obrazek

Awatar użytkownika
Edgarth
Patrycjusz
Posty: 1665
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2012, 17:57
Medals: 12
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista SWTOR Weteran GW2 Optio ArcheAge Optio FF XIV St. Legionista
Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Edgarth » sobota, 2 listopada 2013, 17:36

Sefurion pisze: Jacek Piekara, Sługa Boży, Młot na czarownice itp - cała saga opowiadająca o poczynaniach Inkwizytora i inkwizycji w czasach gdy to Jezus zszedł z krzyża i pokarał wszystkich niewiernych.
Niesamowite poczucie humoru, strasznie się uśmiałem czytając o przygodach Mordimera Madderdina ;D

Niestety z Piekarą mam jeden zasadniczy problem, a mianowicie nie kończy on swoich cykli co jest irytujące...
“A pessimist is a person who has had to listen to too many optimists.”
―Don Marquis
Masz za dobre serce, z niektórymi nie warto.―Hakuka

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Gwalch » sobota, 2 listopada 2013, 18:04

Jaki sens ma ten wątek? Myślałem, że będą tu zamieszczane książki spoza nurtu fantasy.

Kythassea
Patrycjusz
Posty: 17
Rejestracja: sobota, 19 października 2013, 00:03
Gender:
Status:
Offline

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Kythassea » sobota, 2 listopada 2013, 18:58

Zapomniałabym dodać, że uwielbiam też ksiązki Andrzeja Pilipiuka a w szczególności te które opowiadają o Jakubie Wędrowyczu. Seria o Wędrowyczu to " polska odpowiedz na Conana Barbarzyńcę" :)
Bardzo specyficzny humor, połaczenie horroru i fantasy, a fabuła toczy się w zabitej dechami wsi gdzieś w Bieszczadach. Polecam wszystkim którzy szukają nowych wrażeń czytelniczych...

Awatar użytkownika
Mexiss
Posty: 1480
Rejestracja: wtorek, 4 czerwca 2013, 20:05
Medals: 2
Lokalizacja: Gdynia/Rumia
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Mexiss » sobota, 2 listopada 2013, 21:59

Gwalch pisze:Jaki sens ma ten wątek? Myślałem, że będą tu zamieszczane książki spoza nurtu fantasy.

Dokładnie. Dublowanie tematów mija się z celem.

Awatar użytkownika
Brirre
Posty: 71
Rejestracja: wtorek, 22 października 2013, 10:21
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Legionista

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Brirre » niedziela, 3 listopada 2013, 01:13

wszystkie wasze propozycje i to co czytaliście bardzo ciekawe polecę wam kilka książek i ciekawy jestem czy ktoś z was jakąś czytał:

1.Sapkowski Andrzej : Wiedźmin
2.Mario Puzo : Ojciec Chrzestny, Sycylijczyk, Ostatni Don i wydaną po śmierci pisarza Rodzina Borgiów
3.Szarkowa Joanna : Żołnierze wyklęci. Niezłomni bohaterowie

i oczywiście zmarły w tym roku wielki pisarz książek akcji Tom Clancy napisał wiele fantastycznych tytułów polecam wszystkie wymienione przez mnie pozycje na pewno wam się spodobają :)

Awatar użytkownika
Aryss
Patrycjusz
Posty: 734
Rejestracja: poniedziałek, 10 grudnia 2012, 17:55
Medals: 8
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista WildStar Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Aryss » poniedziałek, 4 listopada 2013, 14:56

Z ostatnio czytanych spoza Fantasy/SF:
Wawrzykowski M : Wielki Widzew - jedna z przyjemniejszych w czytaniu książek o polskiej PN ( sentyment do klubu nawet mój pomijając, dodatkowo wiele anegdot/historyjek). Inna książka z tematyki to Spalony o Andrzeju Iwanie.
Saviano R : Gammora - Ksiązka opisująca kulisy prac jednej z włoskich mafii
Two there should be; no more, no less. One to embody power, the other to crave it

Awatar użytkownika
Xellos
Posty: 51
Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2011, 10:02
Status:
Offline

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Xellos » poniedziałek, 4 listopada 2013, 15:53

Książki które zapadły mi w pamięć:

Hugh Laurie - Sprzedawca Broni - Sensacja przyprawiona genialnym poczuciem humoru. Polecam przesłuchać audiobook, świetnie przeczytany.

Jack Ketchum - Dziewczyna z sąsiedztwa - Książka jest straszna. Chciałem napisać, że jest straszna w pozytywnym znaczeniu ale to określenie tu po prostu nie pasuje. Polecam.

Philip Kerr - Traktat morderczo-filozoficzny - Ciekawy kryminał z domieszką filozofii.

Robert Ludlum - Tożsamość Bourne'a i kontynuacje - Książka świetna i oprócz głównego bohatera ma stosunkowo mało wspólnego z filmami.

Awatar użytkownika
Hirokis
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 4 listopada 2013, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Hirokis » czwartek, 7 listopada 2013, 13:55

Hm w sumie ja czytam dużo to też mogę coś polecić :)
Z Horrorów
Stephen King "To" Książka długa bo ma ponad 1000 stron ale świetnie napisana, akcja rozwija się stopniowo dzięki czemu niezwykle wciąga :) dla miłośników klaunów polecam. Zresztą niektórzy mogli widzieć film pod tym samym tytułem
Graham Masterton "Wizerunek Zła" "Dżin" "Sfinks" "Podpalacze ludzi" "Zwierciadło piekieł" Generalnie wszystkie starsze tytuły genialnie napisane i mają w sobie "to coś" (do dziś potrafią mnie przerazić)
Z Kryminałów
Simon Beckett "Chemia Śmierci" " Zapisane w kościach" "Szepty Zmarłych" "Wołanie Grobu" Seria opowiadająca o pracy antropologa, więc książka jest pełna szczegółów na temat tego co dzieje się z ciałem po śmierci, aczkolwiek historie są ciekawe i tak naprawdę do końca nie wiadomo kto zabił
James Thompson "Anioły Śniegu" "Jezioro krwi i łez" "Biel Helsinek" seria opowiadająca tym razem o pracy policjanta w mroźnym klimacie. Książki trzyma w napięciu i też niepozbawiona jest dokładnych opisów zbrodni
Inne (nie wiem jak nazwać te kategorię więc będą poprostu inne)
Jeremy Clarkson seria "Świat według Clarksona" mimo iż nie interesuje mnie motoryzacja książki te uwielbiam. Są to zbiory felietonów pisanych przez Clarksona dla gazety, na przeróżne tematy. Można się naprawdę uśmiać
Joanna Chmielewska " Lesio" " Dzikie Białko" Dwie książki o przygodach nierozgarniętego architekta Lesia, który stara się przebrnąć przez różne problemy, pakując się w jeszcze gorsze problemy
Harlan Coben w sumie wszystkie jego książki są świetnie napisane z dozą charakterystycznego humoru, jednak w szczególności polecam serię o Myronie Bolitarze byłym sportowcem obecnie agentem sportowym, który po godzinach pomaga rozwiązywać zagadki kryminalne.
Sun Tzu i Sun Pin " Sztuka Wojny" Jest to książka niesamowita ponieważ mimo iż są to traktaty i strategie wojenne z czasów samurajskich, to odnajdują odbicie w dzisiejszych czasach. Wbrew pozorom nie tylko przydatna na wojnie jako takiej, ale także np. w wielkich koncernach jako strategie marketingowe, strategie wygrywania przetargów itp. Obowiązkowa lektura dla każdego kto chce wygrywać.

Jak narazie więcej nie pamiętam ale jak sobie przypomnę to dopiszę do listy ^^

Zorrikan
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 4 listopada 2013, 21:04
Gender:
Status:
Offline

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Zorrikan » czwartek, 7 listopada 2013, 14:05

Ty tu o książkach a kiedy mi oddasz książkę z cyklu the horus heresy hm??
A tak do ksiazek to i polecam wlasnie ten cykl ksiazek z gatunku mrocznego fantazy
Oraz demon z gatunku kryminalnych xd

Awatar użytkownika
ZarazaTwa
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 5 listopada 2013, 20:05
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

AION Optio

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: ZarazaTwa » niedziela, 24 listopada 2013, 08:04

Obecnie mam znów fazę Johna Irvinga. Wszystko co mi w łapki wpadnie, od Garpa, przez Regulamin tłoczni win aż do "Zanim Cię znajdę". Jedyne, co mnie nie zaciekawiło to "Wymyślona dziewczyna", jakoś nie wyszła mu ta autobiografia. Szczególnie polecam "Jednoroczna wdowę", ekranizacja, choć całkiem niezła, obrazuje tylko część książki. Warto poznać całą historię.
Kilka tytułów jest na audiobookach, świetnie się słucha tych powieści. (Omijać "Swiat według Garpa" bo jakiś idiota radośnie okroił oryginał i GW wydała wersję dla zbyt leniwych, by wysłuchać całości.)
Kilka osób wspomniało tu polskich autorów fantasy. Nie rozumiem, czemu nie ma wzmianki o książkach napisanych przez Maję Lidię Kossakowską, dla mnie to duże niedopatrzenie, ale więcej o fantasy w stosownym wątku.

Awatar użytkownika
Thirdan
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 26 października 2013, 14:10
Gender:
Status:
Offline

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Thirdan » niedziela, 24 listopada 2013, 11:00

Ja ostatnio jestem na etapie czytania Bukowskiego. Jest dość specyficzny, wciąż chlanie na umór i dupczenie. To wszystko polane mrocznym, brudnym sosem. Może i Wam się spodoba.

Awatar użytkownika
Stanis
AO Legionista
Posty: 583
Rejestracja: sobota, 5 września 2009, 15:00
Medals: 7
Lokalizacja: Opole
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX AION Legionista WoW Legionista GW2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Stanis » poniedziałek, 25 listopada 2013, 11:15

Ostatnio odświerzyłem sobie "Krainę Chichów" Jonathana Carrolla.

I polecam wszystkim jako kawał dobrej lektury z pogranicza horroru
-Gdybyś mógł wybrać jedną z nadprzyrodzonych mocy, co byś wybrał?
-Zabrzmi jak zżynka z Biblii, ale zamiana wody w wino :)

Awatar użytkownika
Mimetka
Posty: 189
Rejestracja: poniedziałek, 10 lutego 2014, 02:37
Medals: 1
Lokalizacja: Berlin
Gender:
Status:
Offline

GW2 Legionista

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Mimetka » środa, 12 lutego 2014, 03:13

Ja jestem trochę dziwna pod względem książek, bo nigdy, ale to nigdy nie tykam książek zajmujących czołowe miejsca na listach polecanych czy best.
Często wynajduję mało znanych autorów i ich dzieła i szczerze powiem, że lepiej się bawie przy tym niż przy książkach popularnych, które niezwykle mnie rozczarowują.
Tak samo jak była nagonka na Browna. Też go przeczytałam bo ktoś mi wręcz do nosa wsadzał Kod Leonarda, choć zdecydowanie z jego dzieł wolę Cyfrową Twierdzę i Zwodniczy Punkt. Te dwa tytuły są moim zdaniem lepsze niż te masowo promowane (Kod, Anioły) a praktycznie mało oczytane. Zaginiony Symbol było już dla mnie porażką okropną w jego dziełach a za Inferno boje się brać, patrząc na poprzednią książkę.

Kiedyś czytałam trochę fantastyki, ale nagle stała się modna, trendy i w ogóle ach i och (zwłaszcza między moimi starymi znajomymi), że mi zbrzydł ten gatunek i na chwilę obecną sięgam po nią sporadycznie.
Lubię kryminały, thrillery, romanse (tyle że nie jakieś ociekające cukrem, takie normalne), przygodowe książki... Zresztą czytam wszystko co mnie w pierwszych 10 stronach zaciekawi.
Z tytułów które lubię:

Te bardziej znane i popularne
Historyk - Elizabeth Kostova
Wszystkie książki Simon'a Beckett'a
Książki Cussler Clive
Żona podróżnika w czasie - Audrey Niffenegger (tą książkę dorwałam jeszcze na długo za nim stała się popularna i byłam nią oczarowana, na chwilę obecną to mój numer jeden)

Inne
Historia kawalera des Grieux i Manon Lescaut - Antoine François Prévost d'Exiles
Zanurzona w ciszy - Frances Itani
Córka opiekuna wspomnień - Kim Edwards
Mężczyzna i chłopiec - Tony Parsons
Impreza u Ralpha - Lisa Jewell (nie jest to może jakaś rewelacyjna książka, ale dobrze się przy niej bawiłam mimo jej przewidywalności)

Lubie też (i to bardzo) serię ,,Oko jelenia'' Andrzeja Pilipiuka, choć nie jest to jego najlepsze wydanie, mnie ono bardzo wciągnęło i za każdym razem jak musiałam czekać na kolejną cześć krew mnie zalewała.

Ogólnie, może nie napisałam tu jakiś niesamowitych tytułów, ale na chwilę obecną tylko te mi przyszły do głowy. Za dużo książek czytałam i ciężko mi tak na szybko coś naskrobać.
✿ ----- ✿

Kwiat Kamelii. Kwiat pozbawiony zapachu. Nawet gdy go nie zauważasz, on kwitnie.
A kiedy spotyka go przykry los, chwiejnie opuszcza płatki.

✿ ----- ✿

Awatar użytkownika
Kali
Patrycjusz
Posty: 359
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 14:34
Medals: 5
Lokalizacja: K-drama-land
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista GW2 Optio WildStar Optio FF XIV Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Kali » środa, 12 lutego 2014, 23:49

To ja polecam bardzo fajną rzecz: BookRage - w tym momencie stoi sobie pakiet 8 ebooków, który można kupić za niecałe 25 zł.
Mają w zestawie kolejny tom opowiadań Grabińskiego - takich tekstów się już dzisiaj nie pisze. Autor ostatnio wznawiany, w końcu trafia do szerszego grona odbiorców, a nie tylko studentów polonistyki ;)
Kali była najsmutniejszym dżinnem na świecie. Nie mogła płakać z tego powodu w kącie, bo imbryczek zwyczajnie żadnego nie miał.

Gryzipiórka na Emigracji

Awatar użytkownika
Mexiss
Posty: 1480
Rejestracja: wtorek, 4 czerwca 2013, 20:05
Medals: 2
Lokalizacja: Gdynia/Rumia
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Mexiss » środa, 12 lutego 2014, 23:59

BookRage ma to do siebie, że wydają je niesystematycznie. Klikam w zakładkę jak mi się przypomni. Niemniej jednak świetna inicjatywa, a mój "kundle" niezmiernie się z niej cieszy :D

Awatar użytkownika
Gebbeth
Konsul
Co-OP Trybun
SC Trybun
Posty: 5653
Rejestracja: piątek, 15 czerwca 2012, 12:41
Medals: 11
Lokalizacja: Palatinatus Lublinensis
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Fabri SWTOR Centurion ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Gebbeth » czwartek, 13 lutego 2014, 00:23

Jak ktoś lubi prozę historyczną to polecam: http://biblioteka.kijowski.pl/piasecki% ... rwonej.pdf Pochłonąłem wieki temu przez jedną noc. OSTRZEGAM! Trudno się oderwać jak się zacznie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kali
Patrycjusz
Posty: 359
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 14:34
Medals: 5
Lokalizacja: K-drama-land
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista GW2 Optio WildStar Optio FF XIV Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: Książka- co lubicie i polecacie

Post autor: Kali » sobota, 15 lutego 2014, 12:58

Mexiss pisze:BookRage ma to do siebie, że wydają je niesystematycznie. Klikam w zakładkę jak mi się przypomni. Niemniej jednak świetna inicjatywa, a mój "kundle" niezmiernie się z niej cieszy :D
Kundel może też się ucieszy z wolnych lektur :D o ile lubisz klasykę - bo to głownie tam jest, ale za to zupełnie za darmo. I ostatnio wrzucili trochę literatury po niemiecku (dla mnie to czarna magia, ale może ktoś lubi...).
Jest sporo Sienkiewicza, jest Verne i wielu wielu innych (z czego połowy nie znam).
Kali była najsmutniejszym dżinnem na świecie. Nie mogła płakać z tego powodu w kącie, bo imbryczek zwyczajnie żadnego nie miał.

Gryzipiórka na Emigracji

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolne rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości