Aktualizacje i nowości

Tutaj znajdziesz kohortowiczów grających w Bless Online.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Dewajkoko
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 24 lutego 2017, 13:52
Gender:
Status:
Offline

Aktualizacje i nowości

Post autor: Dewajkoko » czwartek, 2 marca 2017, 11:52

Hej tam, chyba wszyscy jesteście zainteresowani Łatami, zmianami i aktualizacjiami.
Zapraszam do zapoznania się z treścią.
Oto źródło: forum-bless.101xp.com/threads/…ta-spisok-izmenenij.5751/

Łata treści: "Nowe Horyzonty"

NOWA ZAWARTOŚĆ

1. Maksymalny poziom, który może osiągnąć postać wzrósł do 50.

2. Dodano codzienne zadania dla graczy powyżej 45 poziomu.

3. Nowe Obszary (Bellops i Blazing Desert) odblokowały kontynuacją głównej linii questów (powyżej poziomu 45).

4. Nowy dungeon "Zito Laboratories" dla grupy 5 graczy na poziomie 50, który zawiera części dla nowych legendarnych zestawów zbroi i broni na poziomie 50.

5. Nowe epickie i legendarne "zestawy zbroi i broni" -recipes wykonane z materiałów PVP nagrodzone.

6.
Asortyment sklepu przebudowany z Sekretarzem Imperium i Sekretarza Związku. Teraz jest to możliwe, aby kupić zbroje i bronie z legendarnego zestawu zdaniu, epickie runy i posągi zmartwychwstaniu do gildii. (Absolutnie żadnego pojęcia jak to przetłumaczyć, ale myślę: Aktualizacje dla NPC, który sprzedaje przedmioty, które można kupić z gildią walutowych "Realm Points")

7.
2 nowe Rangi dla PVP-ratingu.

8.
Dodano funkcję zarządzania codziennymi i cotygodniowe zadania.

9.
Nowe NPC, które sprzedają produkty za punkty dungeon / honoru.

10.
W stolicach będzie posąg obecnie wiodącym gildii (ów) w tej dziedzinie.

11.
Gracze mogą teraz wybrać godło cechu. Więcej opcji projektowych odblokować z poziomu wojnę gildii 5 i 10 poziomie.

12.
Podobnie jak "Arena Pandemoniya" nie będzie nowej areny w Bellops nadaje się dla graczy poziomu 48 i powyżej.


ZMIANY :

1.
Aktualizacja nagrody dla każdego PVP-ratingu.
(Prosimy o komentarz z dokładną informacją do tego)

2.
Zmieniono przepis i charakterystyke dla epika / poziom legendarny 45 zbroi / broni spreparowanych z PVP materiału.

3.
Królowie poszukiwania będą teraz dostępne tylko dla graczy poziom 50.

4.
Zaktualizowane nagrody dla Basel Reward-skrzyniach.

5.
Aktualizacja nagroda za uczestnictwo w turnieju World bossem.

6.
Obniżenie zdrowia, atak, obrona, XP-nagroda dla normalnych potworów z poziomu 1-29.

7.
Niski poziom lochy będzie łatwiej (dungeon Belmont, Giscard Refuge, Spanie, Ruiny Sapiensa mauzoleum)

8.
Obniżenie statystyki elitarnych potworów (więc gracze mogą łatwiej solowy nich).

9.
Zwiększenie XP-nagroda za wszystkie zadania z poziomu 1-29.

10.
Kiedy gracz umiera w więzieniu, zostaje reaktywowana wewnątrz lochu, zamiast na zewnątrz lochu.

11.
Wzrost statystyk wszystkich potworów i NPC w Bazylei.

12.
Przestarzałe receptury zostały usunięte.


Interfejs użytkownika Zmiany:


1.
"Doświadczenie / Doświadczenie potrzebne do następnego poziomu" zostanie wyświetlona w% na dolnej XP-Bar.

2.
Otwarcie "Poprawa wyposażenie" -Window automatycznie otwiera również "wykaz" -Window.

3.
NPC potrzebne do realizacji danego zadania / dążeniu teraz uzyskać znacznik na mapie, który automatycznie może chodzić odtwarzacz do jego lokalizacji.

4.
Gracze mogą teraz zostać zaproszony przez lewym przyciskiem myszy jego nazwę na czacie (nie więcej niepotrzebna friendlist dodanej).

5.
W górnym menu pozycja jest aktywna Dyspozycji gry. (No clue znowu srry faceci ^^ będzie aktualizować ten wątek, jak tylko znam odpowiedź)

6.
"Guild War" -tab zostanie dodana do "Guild Management" -Window.

7.
Rune Synteza Okno usunięte z menu, ponieważ nie jest jej obecnie funkcjonalny. (Pozwala zobaczyć, co to znaczy, być może dlatego, że planujemy aktualizację na syntezę runiczny, który jest mniej karania po nieudanej syntezy)

8.
Dodano rekomendację dla najlepszej obsłudze-as klasy (as-ów) dla każdego zestawu zbroi.


Inne aktualizacje:

Poprawki

1. Lokalizacja NPC, zasobów oraz ukształtowanie terenu.

2. Poprawiono aktorstwo głosowe i filmowe z głównej linii questów i innych zadań

3. Usprawnienia w celu zmniejszenia opóźnień.


Tłumaczone przez translator przepraszam za błędy


Więcej informacji na temat update https://translate.googleusercontent.com ... _kBVeZADig


MAŁY BONUS

Logujac sie na tej stronie tymi samymi danymi co w bless mozemy dostac ciekawe upominki na start polecam http://bless.pmang.com/event/2017/0214/index.nwz

Awatar użytkownika
Driam
Patrycjusz
Posty: 2897
Rejestracja: środa, 30 listopada 2011, 21:25
Lokalizacja: Aberdeen/Łódź
Gender:
Status:
Offline

Re: Aktualizacje i nowości

Post autor: Driam » czwartek, 27 kwietnia 2017, 20:06

Russian publisher 101XP isn’t satisfied with Bless. When the game launched in Russia, it only contained 45 of the 60 levels it was supposed to have and was decidedly unfinished. Because of this, the publisher has decided to shut the game down for a while and send it back to the developer to be “revised.”

101XP issued a formal announcement about the matter stating that the players and 101XP itself had high hopes for the game which were not met. The servers will close May 25th. When they will come back up depends on how long it takes for the required changes to be made.

As one can imagine, this is likely mixed news for Russian Bless fans, who will likely appreciate the work being done but miss playing the game until its fixed.
Czyli mówiąc w skrócie... nie ma co liczyć na wydanie wersji EU w dającej się określić przyszłości.

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Aktualizacje i nowości

Post autor: Yeleana » czwartek, 27 kwietnia 2017, 20:16

Z jednej strony szkoda... ale z drugiej lepiej późno a porządnie niż wcześniej a byle jak :/
Obrazek

Awatar użytkownika
Driam
Patrycjusz
Posty: 2897
Rejestracja: środa, 30 listopada 2011, 21:25
Lokalizacja: Aberdeen/Łódź
Gender:
Status:
Offline

Re: Aktualizacje i nowości

Post autor: Driam » piątek, 28 kwietnia 2017, 18:22

Yeleana pisze:Z jednej strony szkoda... ale z drugiej lepiej późno a porządnie niż wcześniej a byle jak :/
Biorąc pod uwagę, że w koreańskich serwerów zostało raptem 2, to "późno" może okazać się bardzo odległym terminem.

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Aktualizacje i nowości

Post autor: Yeleana » piątek, 28 kwietnia 2017, 18:45

jak NAWET u Azjatów się nie przyjęło to może być niewesoło :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Alice Madness
Patrycjusz
Posty: 275
Rejestracja: piątek, 26 czerwca 2015, 11:48
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

Skyforge St. Legionista BS Centurion MU Legend Trybun

Re: Aktualizacje i nowości

Post autor: Alice Madness » piątek, 28 kwietnia 2017, 22:31

Myślę, ze może być podobny problem jak był z blade and soul, który tak naprawdę wyszedł 3 lata później niż zakładano. Właśnie z powodu rożnych nakładających się problemów.

Awatar użytkownika
Driam
Patrycjusz
Posty: 2897
Rejestracja: środa, 30 listopada 2011, 21:25
Lokalizacja: Aberdeen/Łódź
Gender:
Status:
Offline

Re: Aktualizacje i nowości

Post autor: Driam » sobota, 29 kwietnia 2017, 15:03

Niestety, ale na współczesnym rynku gier, wypełnionym bez mała po brzegi nie ma miejsca na wszelkiego rodzaju niedoróbki. A już szczególnie na takie, z którymi sami twórcy nic nie robią.

Awatar użytkownika
Driam
Patrycjusz
Posty: 2897
Rejestracja: środa, 30 listopada 2011, 21:25
Lokalizacja: Aberdeen/Łódź
Gender:
Status:
Offline

Re: Aktualizacje i nowości

Post autor: Driam » wtorek, 23 maja 2017, 17:36

Zmiany w japońskiej wersji Blessa
[yt][/yt]

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Aktualizacje i nowości

Post autor: Dreed » wtorek, 6 czerwca 2017, 12:03

jeśli się wszystko potwierdzi to niestety ale nie będzie wersji anglojęzycznej Bless... podobno AeriaGames pojechało do korei zerwać umowę z producentami Bless.

oczywiście jest to swego rodzaju plotka... zobaczymy jak jest... fakt jest tylko taki, że pojechali do korei :)

http://www.mmorpg.com/bless/news/rumor- ... 1000044440

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Re: Aktualizacje i nowości

Post autor: Taneroth » środa, 7 czerwca 2017, 12:48

I stało się. Jako osoba, która miała prowadzić nasze szeregi w Bless tym wątkiem pozwolę sobie zakończyć raz na zawsze zapomnieć o tej grze i prawdopodobnie Gebbeth może już usunąć z naszego forum cały dział jej poświęcony.

Aeria Games ostatecznie rezygnuje z Bless.
Nic w tym dziwnego. Ta gra nie miała zaplecza i przyszłości. Nie widzieli w niej interesu - nic by na niej nie zarobili. Szkoda więc czasu i ich pracy.

Czy znajdzie się inny wydawca? Wątpię... Ta gra to trup, który być może nie wygląda najgorzej, ale z pewnych przyczyn nie ma wielu fanów.

Tyle poradników i czasu poświęconego tej grze z mojej strony. I wszystko na marne...
Pokładałem wielkie nadzieje w ten projekt, a teraz jedynie co to przynajmniej nie mam co żałować, że stosunkowo szybko z niego zrezygnowałem.

Gra upada również na Wschodzie. A miało być tak kolorowo i szczerze nadal uważam, że na rynku od lat istnieje miminum 50% gorszych gier.

Tą grę było stać na więcej niż bycie typowym średniakiem lub tytułem na parę miesięcy. Ale niestety takie są fakty odnośnie przyszłości Bless i musimy się z tym pogodzić.

Oto news potwierdzający mój wpis z najpopularniejszej stronie poświęconej Bless.

http://bless-source.com/news/aeria-canc ... h-america/
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Re: Aktualizacje i nowości

Post autor: Taneroth » sobota, 10 czerwca 2017, 20:08

A jednak... Fani Bless z największej nieoficjalnej strony próbują zrobić rewolucję i skłonić Neowiz do wydania gry na Steamie. Społeczność ma wtedy również rzekomo pomóc w tworzeniu gry.

Link do newsa:
http://bless-source.com/news/should-ble ... ess-title/

Czyżby jednak była jakaś nadzieja?
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Driam
Patrycjusz
Posty: 2897
Rejestracja: środa, 30 listopada 2011, 21:25
Lokalizacja: Aberdeen/Łódź
Gender:
Status:
Offline

Re: Aktualizacje i nowości

Post autor: Driam » sobota, 10 czerwca 2017, 21:23

Taneroth pisze:[...]Społeczność ma wtedy również rzekomo pomóc w tworzeniu gry.
Czyżby jednak była jakaś nadzieja?
Nie spodziewałbym się zbyt wiele. Fansite i inne community mogą pomóc w tłumaczeniach i temu podobnych rzeczach, ale raczej kodu źródłowego do naprawy skopanych fragmentów to raczej nikt im nie udostępni :)

Severeen
AoC Legionista
Posty: 439
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2014, 11:18
Medals: 7
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Skyforge Legionista L2C Legionista BD Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Aktualizacje i nowości

Post autor: Severeen » czwartek, 15 czerwca 2017, 16:54

A jednak wydadzą :
http://www.mmorpg.com/bless/news/neowiz ... 1000044563

ja tam dalej czekam na jego wydanie, na ruskim nie grałem, wiec ciekawy jestem czy naprawia to na co narzekali gracze

Awatar użytkownika
Alice Madness
Patrycjusz
Posty: 275
Rejestracja: piątek, 26 czerwca 2015, 11:48
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

Skyforge St. Legionista BS Centurion MU Legend Trybun

Re: Aktualizacje i nowości

Post autor: Alice Madness » piątek, 16 czerwca 2017, 12:51

Nie spodziewałbym się wcześniej niż za rok albo i dwa.

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Re: Aktualizacje i nowości

Post autor: Taneroth » piątek, 16 czerwca 2017, 18:40

A jednak Neowiz chce spróbować swojego szczęścia na Zachodzie. Cóż w sumie nie dziwię się im... Na wschodzie nie pykło to może tutaj się uda zarobić lub raczej odzyskać straty dziesiątek milionów dolarów?...

http://bless-source.com/news/neowiz-sti ... rn-market/
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Driam
Patrycjusz
Posty: 2897
Rejestracja: środa, 30 listopada 2011, 21:25
Lokalizacja: Aberdeen/Łódź
Gender:
Status:
Offline

Re: Aktualizacje i nowości

Post autor: Driam » piątek, 16 czerwca 2017, 19:42

Próbować mogą, ale jeśli zmiany wprowadzane w nadchodzącej wersji japońskiej nie okażą się rewolucyjne to nie wróżę im powodzenia.

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Re: Aktualizacje i nowości

Post autor: Taneroth » wtorek, 12 września 2017, 23:43

A jednak coś w tym grzebią. Ciekawe co z tego ostatecznie wyjdzie i kiedy gra ujrzy ostatecznie światło dzienne...
Według mnie jest potencjał i szkoda firmie zmarnować przeznaczonego budżetu. Wszystko się musi zwrócić. Pytanie czy będzie P2W...

ZMIANY W BLESS:



http://babagra.pl/2017/09/bless-online- ... rzemioslo/

Kto nadal czeka?
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Kefas
The Division 2 Legionista
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2016, 11:08
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Aktualizacje i nowości

Post autor: Kefas » środa, 13 września 2017, 16:15

Ja zobaczę, jak będzie ciekawie to pogram. Główne nadzieje pokładam i tak w Ashes of Creation. Napewno bez ciśnienia, na luzie podejdę.
Ogólnie zmiany fajne ale jak słyszę o armorach +15 kojarzy mi się BDO i skręca mnie. Wolę progress gear jak z WoW;a...

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Aktualizacje i nowości

Post autor: Yeleana » piątek, 20 października 2017, 12:54

Obrazek

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Re: Aktualizacje i nowości

Post autor: Taneroth » piątek, 20 października 2017, 13:01

Yeleana pisze:https://mmorpg.org.pl/news/zobacz/bless ... ln-dolarow

gra dostanie drugie życie?
Wyprzedziłeś mnie Jelonku...
Hmmm nie wiązałbym z grą większych nadziei. Na pewno nie odrobią strat włożonych w jej produkcję.
Tak czy siak z pewnością będzie P2W, a lvl cap będzie osiągalny w parę dni. Takie gry mnie już nie jarają :)
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Aktualizacje i nowości

Post autor: Yeleana » piątek, 20 października 2017, 13:06

po czym wnosisz, ze P2W... tak z góry ??
Obrazek

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Re: Aktualizacje i nowości

Post autor: Taneroth » piątek, 20 października 2017, 13:16

Yeleana pisze:po czym wnosisz, ze P2W... tak z góry ??
Wiesz co grałem na ruskich serwerach, gdzie mogłeś praktycznie wszystko kupić za kasę więc z góry zakładam, że sytuacja ta powtórzy się na EU/NA (tym bardziej, że zapewne będą chcieli jak najszybciej odzyskać straty włożone w produkcję gry, co nijak ma się do ostrożnego modelu płatności i sklepu w grze). Tak czy siak zobaczymy jak to będzie... Jak dla mnie jest to jeden wielki skok na kasę w takim akcie desperacji. BTW nigdy w życiu nie grałem w dobrego MMORPGa na STEAMie...
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Gebbeth
Konsul
Co-OP Trybun
SC Trybun
Posty: 5653
Rejestracja: piątek, 15 czerwca 2012, 12:41
Medals: 11
Lokalizacja: Palatinatus Lublinensis
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Fabri SWTOR Centurion ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Aktualizacje i nowości

Post autor: Gebbeth » sobota, 17 lutego 2018, 06:54

Obrazek

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Aktualizacje i nowości

Post autor: Gwalch » piątek, 16 marca 2018, 02:04

Jeśli ktoś jeszcze czeka:

Obrazek

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Aktualizacje i nowości

Post autor: Yeleana » sobota, 17 marca 2018, 20:21

jaki model ??

----------------------------

podaj adres strony którą wkleiłeś
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Bless Online”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości