Pytania i wątpliwości

Tutaj znajdziesz kohortowiczów grających w Bless Online.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Pytania i wątpliwości

Post autor: Taneroth » piątek, 20 stycznia 2017, 08:49

____________________________________________________________________________________________________________

Gdyby ktoś miał jakieś pytania lub wątpliwości to proszę pytać tutaj zamiast zakładać nowy temat.
Ostatnio zmieniony środa, 8 lutego 2017, 19:41 przez Taneroth, łącznie zmieniany 172 razy.
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Kefas
The Division 2 Legionista
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2016, 11:08
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Przydatne informacje

Post autor: Kefas » poniedziałek, 23 stycznia 2017, 12:26

Nice. Do pytań dodał bym:
- Jak wygląda end game?
- Co dają instancje i jakie rozmiary są?
- Jak wygląda PvP? Czy są battlegroundym, areny. Czy trzeba robić PvE żeby grać PvP? Jakie są rewardy z tych BG / aren jeśli występują (coś czytałem że są).
- Jak jest rozwiązana kwestia world bossów?
- Gear progress, poprzez enchantowanie czy dropi item / kraft i koniec? Jeśli enchantowanie to czy jest szansa na downgrade / zniszczenie?


Wiem, wiem że dużo, ale pisze bolączki które mnie gnębia w innej KR grze :lol: . Nie chce się wciągnąć w coś żeby się wkurzać.

Awatar użytkownika
Rincegar
Patrycjusz
Posty: 59
Rejestracja: czwartek, 17 grudnia 2015, 10:32
Medals: 1
Lokalizacja: Poznań
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Przydatne informacje

Post autor: Rincegar » poniedziałek, 23 stycznia 2017, 14:22

Tytuł jest na liście gier do sprawdzenia, szczególnie jak poprawią system walki.

- Gear progress, poprzez enchantowanie czy dropi item / kraft i koniec? Jeśli enchantowanie to czy jest szansa na downgrade / zniszczenie?

Do pytania się podpinam, teraz to najważniejsze pytanie przy każdej nowej grze :)

wiewiorx
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 4 kwietnia 2017, 19:22
Gender:
Status:
Offline

Re: Pytania i wątpliwości

Post autor: wiewiorx » wtorek, 4 kwietnia 2017, 19:24

Czy gra jeszcze działa w Becie? Próbowałem wg waszego opisu zalogować się na rosyjskie serwery, ale odpala mi sie bardzoooo dłuuugo gra i pierwsze ono, tylko że nie ma co kliknąć i nie przeskakuje dalej.
Będę wdzięczny za pomoc :)

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Re: Pytania i wątpliwości

Post autor: Taneroth » wtorek, 4 kwietnia 2017, 19:33

Hmm to masz dziwny problem. Być może wina VPNA... Spróbuj na innym.
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

wiewiorx
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 4 kwietnia 2017, 19:22
Gender:
Status:
Offline

Re: Pytania i wątpliwości

Post autor: wiewiorx » wtorek, 4 kwietnia 2017, 20:19

No właśnie próbowałem na 3 różnych, ZenVPN, FlyVpn i coś jeszcze.... gra odpala się w oknie i ma jak dac na full

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Pytania i wątpliwości

Post autor: Yeleana » środa, 5 kwietnia 2017, 08:27

Wygląda to jak kłopot ze sterownikami, spróbuj w tym momencie przełączyć okna... ja pod "zawieszonym" oknem gry miałem (w niejednym tytule) komunikat o niezgodności czy nieaktualności sterowników grafiki albo jakiejś biblioteki, przy czym po zamknięciu gry okno też od razu automatycznie znikało i w normalny sposób trudno było do niego dotrzeć
Obrazek

wiewiorx
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 4 kwietnia 2017, 19:22
Gender:
Status:
Offline

Re: Pytania i wątpliwości

Post autor: wiewiorx » środa, 5 kwietnia 2017, 10:04

Wczoraj zakupiłem ZENVPN na miesiąc- zobaczymy co będzie.
Sterowniki chyba raczej nie, bo wszystko działa i sprawdzałem, czy coś nie "wisi" w tle, jest raczej ok.
Wczoraj zrobiłem próbę i wyłączyłem Avasta i zaporę - bez zmian.
Wyskakuje pierwsze okno, potem w prawym rogu ładuje się xiamdo...coś tam i wyskakuje gra w oknie ( ładuje się w dx9 ). Zauważyłem, że jak uruchamiam jako administrator to wszystko ładuje się szybciej około 2 razy ( zamiast w 4 min w 2 min około ).
Wyskakuje ono z płomieniami i nie ma co kliknąć ( wg mnie nie jestem z IP rosyjskim ).
Różne programy niby łączą, ale jak sprawdzam moje Ip z IPCONFIG to jestem pl albo Francja..... Zakupiłem VPN ZEN, ale cały czas wyrzuca mi, że wszystkie serwery w Rosji są zajęte i wrzuca cały czas Francję... Być może nie dotarła jeszcze do nich kasa ( zakup wczoraj ok 22.00 ).
Z tego co widziałem na YT to po otwarciu głównego okna z płomieniami powinno wyskoczyć chyba tworzenie postaci.
Nie wiem czy ta gra jest tego warta :)
A odpalam ją ręczenie z folderu, bo nawet ikona nie pojawiła się na pulpicie ( albo ja nie zaznaczyłem tego podczas instalacji )
Dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Pytania i wątpliwości

Post autor: Yeleana » środa, 5 kwietnia 2017, 10:08

mi działało na darmowym FlyVPN (bez wykupowania)... MUSI BYC wybrana rosja... tam chyba był tylko jeden... bo inaczej pisze coś w robakach... chyba o tym, że złe IP :D

jak mi się uda, to nagram ci popoludniu filmik z mojego pulpitu jak to uruchamiam
Obrazek

wiewiorx
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 4 kwietnia 2017, 19:22
Gender:
Status:
Offline

Re: Pytania i wątpliwości

Post autor: wiewiorx » środa, 5 kwietnia 2017, 10:37

Super, będę wdzięczny.

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Pytania i wątpliwości

Post autor: Yeleana » środa, 5 kwietnia 2017, 19:11

niestety, to jeszcze potrwa... nie odpalałem gry jakiś miesiąc... od tego czasu mam do pobrania ponad 5GB update, tak więc... cierpliwości! bo idzie to jak krew z nosa

--------------------------------

godzina 23.50

pobrało się... w między czasie się zdrzemnąłem (całkiem przypadkiem)... nagrałem materiał, obejrzałem go (załamałem się jak na nim "fuczę" oraz jak gra mnie zagłusza) - to mój pierwszy film, więc narracja i zachowanie są tragiczne, ale chyba mi wybaczysz.... jeszcze pół godziny wrzucania i będzie
Obrazek

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Pytania i wątpliwości

Post autor: Yeleana » czwartek, 6 kwietnia 2017, 00:40

[yt][/yt]

na początku, jak gaśnie ekran pojawia się windowsowy komunikat "czy chcesz zezwolić tej aplikacji na wprowadzenie zmian na tym komputerze?" (standard, jeśli mamy tryb administratora - zwróć uwagę, jest tarcza na ikonce)

potem starałem się wszystko dokładnie skomentować

potem jeszcze dwa razy próbowałem mówić, mając uruchomioną grę (ale dźwięk w niej był za głośny) - najpierw zaraz po uruchomieniu powiedziałem (mniej więcej):

"do gry jest angielski patch i wszystkie teksty będą po angielsku... ooo... zapomniałem, że była aktualizacja i znowu jest po rosyjsku"

potem po załadowaniu się już samej gry mówię (mniej więcej):

"dialogi mówione są po rosyjsku, ale mając patch z wersją angielską wszystkie teksty pisane byłby po angielsku"

coś więcej tam mówię, ale nie pamiętam co... zresztą nieważne, pokazałem że gra działa :) napisz mi (według mojego filmu) w którym miejscu procedury masz problem, to postaramy się coś zaradzić!
Obrazek

wiewiorx
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 4 kwietnia 2017, 19:22
Gender:
Status:
Offline

Re: Pytania i wątpliwości

Post autor: wiewiorx » czwartek, 6 kwietnia 2017, 11:23

Mam wrażenie, czy Ci trochę krzaczy ? ;) ile wyciągasz klatek?
Widzę, że podobnie ładuje się jak u mnie, a mam: i5 2500k na 4,4ghz, gtx 970 OC, 8 gb DDR3....zobaczymy jak będzie z grą.

Możliwe, że wiem czemu nie działało - nie do końca doinstalowałem grę.. co nie było takie oczywiste.

Gra rozpakowuje sie na C, instalowałem na H, ale tak czy inaczej potrzebuje około 35 GB na C na pliki tymczasowe. Przy instalacji wyskoczył mi błąd por rosyjsku, że za mało miejsca, zwolniłem i zacząłem instalować na H. Gdy się pobrało zaczęła sie instalka. Z tym, że pobiera chyba później coś jeszcze i instaluje. Wyskoczyło mi znów okienko , że za mało miejsca - identyczne, więc pomyślałem , że kliknąłem dwa razy...
Sprawdziłem na dysku H, 36 GB zajmuje gra, więc wszystko jest. Odpaliłem i natrafiłem na powyższy problem. Gra niby startuje, ale nie jest chyba w pełni zainstalowana, stąd nie mogę się wbić.
Wczoraj usunąłem wszystko z C ( ok 25 gb) i H ( ok 36 gb ), zwolniłem więcej miejsca na C i zacząłem instalację jeszcze raz. Pojawiło się coś jeszcze do zainstalowania. Niestety nie wyłączyłem VPN ZEN z Rsosji i wywaliło mi chyba internet, bo resetowałem na wszelkie sposoby i mam brak połączenia.... mam nadzieję, że nic za to nie grozi :)
Dziś zrobię jeszcze jedno podejście, jak naprawię neta.
Co ciekawe, komunikat o braku miejsca na C był prawdziwy, a było jeszcze wolne 12 gb, chyba, że to rezerwuje sobie system i to mnie zmyliło.

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Pytania i wątpliwości

Post autor: Yeleana » czwartek, 6 kwietnia 2017, 11:29

misiu... ja nie mam aktualnie kompa do grania...

i7-920 (OBS mi zżerał ponad połowe procka)
6gb ramu
gra na dysku talerzowym (tym samym gdzie lecial OBS)
grafika - quadro k620 (awaryjnie, bo moja poszła do aniołków)

ja ci pokazałem TECHNLOLOGICZNIE, że to działa... a nie, że mam X klatek

a widać, że mam mało... cholernie mało

----------

gdziekolwiek byś nie instalował, gra i tak sprawdza miejsce na C... np. taki Black Desert ma coś koło 40 GB, a i tak robi problem jak nie masz na C conajmniej 100GB wolnego :) czyli na pobranie i rozpakowanie
Obrazek

wiewiorx
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 4 kwietnia 2017, 19:22
Gender:
Status:
Offline

Re: Pytania i wątpliwości

Post autor: wiewiorx » czwartek, 6 kwietnia 2017, 11:34

Oczywiście, to nie było w żadnym przypadku złośliwe :)
Tylko widziałem jak mi to startuje, krzaczące się okno z krzaczącymi płomieniami. Pamiętam TERE i pomyślałem, że raczej masz dobrego kompa do grania, a mój ma już trochę czasu, więc u mnie będzie jeszcze gorzej......ale jest nadzieja :)
Co kliknąć, żeby Ci podziękować ?

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Pytania i wątpliwości

Post autor: Yeleana » czwartek, 6 kwietnia 2017, 11:36

my tu chyba nie mamy takiej opcji jak "podziękuj" :D

dołącz do nas (w sensie od gildii, jako całości) bo my są fajne chłopaki (i dziewczyny też)

szkoda tylko, że zmarnowałeś niepotrzebnie pieniądze na płatny VPN
Obrazek

wiewiorx
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 4 kwietnia 2017, 19:22
Gender:
Status:
Offline

Re: Pytania i wątpliwości

Post autor: wiewiorx » czwartek, 6 kwietnia 2017, 19:51

Działa!!!!!!!!!! :) Angielski patch też:)
Jak ktoś instaluje na C to dużo miejsca na C wolnego, a jak na innym dysku to ok 35-40 gb wolnego na C i sma gra na innym to ok 37 gb.
Dzięki Yeleana za pomoc!

Miyazu
Patrycjusz
Posty: 379
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 12:38
Medals: 11
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista RO Optio Warframe Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Przydatne informacje

Post autor: Miyazu » środa, 4 kwietnia 2018, 00:05

Rincegar pisze:
poniedziałek, 23 stycznia 2017, 14:22
Tytuł jest na liście gier do sprawdzenia, szczególnie jak poprawią system walki.

- Gear progress, poprzez enchantowanie czy dropi item / kraft i koniec? Jeśli enchantowanie to czy jest szansa na downgrade / zniszczenie?

Do pytania się podpinam, teraz to najważniejsze pytanie przy każdej nowej grze :)
Samo enchantowanie nie jest zle. Ale nie pisze sie na model zbierania failstackow:)

Awatar użytkownika
Morriganix
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 8 maja 2018, 09:18
Gender:
Status:
Offline

Pytania i wątpliwości

Post autor: Morriganix » czwartek, 17 maja 2018, 21:06

Nie wiem czy w dobrym dziale pisze. Po której stronie staniemy w Bless ? Już nie ważne dopiero zobaczyłem ankiete .

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Pytania i wątpliwości

Post autor: Taneroth » czwartek, 17 maja 2018, 23:33

Union
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Maurycy
Co-OP Legionista
Posty: 3538
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 11:00
Medals: 28
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista LOTRO Optio SWTOR Dekurion ESO Trybun Gwiazda Azury
eSport Optio MU Legend Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Pytania i wątpliwości

Post autor: Maurycy » sobota, 19 maja 2018, 18:52

to jest B2P? jeśli tak, to co daje premium?

drugie pytanie czy jest wersja pudełkowa? bo coś nie mogę znaleźć w polskich sklepach
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.

Awatar użytkownika
Driam
Patrycjusz
Posty: 2897
Rejestracja: środa, 30 listopada 2011, 21:25
Lokalizacja: Aberdeen/Łódź
Gender:
Status:
Offline

Pytania i wątpliwości

Post autor: Driam » sobota, 19 maja 2018, 21:16

Skórka premium na wierzchowca Black Wind Caligo (na jedną postać);
Skórka premium na peta Enchatnting Loroshi (na jedną postać);
O 30% redukuje opłatę za naprawę wyposażenia u NPC;
O 50% redukuje opłatę za używanie Wywern (podróż);
Kilof do zbierania surowców zapewniający nieograniczone korzystanie w wyznaczonym czasie (tak długo jak trwa członkostwo). Zwykłe kilofy mają ograniczoną ilość użycia;
Torba premium do zbierania surowców bez ograniczeń w ilości użycia;
20% więcej punktów doświadczenia za zabicie przeciwników;
20% więcej punktów Dungeon, które uzyskuje się za ukończone instancje grupowe;
20% więcej zbieranego złota;
Można wystawić o 5 więcej przedmiotów na rynku;
Pozwala na wymianę 20% więcej punktów Dungeon lub Combat (za PvP) na walute premium Lumena.

Awatar użytkownika
Maurycy
Co-OP Legionista
Posty: 3538
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 11:00
Medals: 28
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista LOTRO Optio SWTOR Dekurion ESO Trybun Gwiazda Azury
eSport Optio MU Legend Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Pytania i wątpliwości

Post autor: Maurycy » poniedziałek, 21 maja 2018, 12:46

Driam pisze:
sobota, 19 maja 2018, 21:16
/ciach/
czyli za questy normalny exp czy ma się premium czy nie? chyba że tu nie na questach się levele wbija?
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.

Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 733
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 16:27
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

L2C Legionista BD Legionista RO Trybun Mecenas IX Kohorty

Pytania i wątpliwości

Post autor: Wąski » poniedziałek, 21 maja 2018, 13:38

Obecnego Capa wbija się w 2-5 dni. Premium w Bless jest bardzo ubogie, wręcz jest zbędne. Jest za mało p2w żeby je kupować :D

Oczywiście jakąś tam przewagę daje, mamy trochę wieciej złota, i nie musimy kupować tam jakiś narzędzi (groszowe sprawy) no i szybciej się wbije tego Capa ale to tam kwestia godzin. Więc tylko dla ludzi dla topki i tych co chcą po prostu
Obrazek

Severeen
AoC Legionista
Posty: 439
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2014, 11:18
Medals: 7
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Skyforge Legionista L2C Legionista BD Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Pytania i wątpliwości

Post autor: Severeen » poniedziałek, 21 maja 2018, 16:26

Jak wygląda end game?
wbijamy 45 lvl i robimy w kółko dungeony- ona mają w końcu limity wejść w naszej wersji czy nie?
poza tym oczywiście zabawa w craft i pvp?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Bless Online”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości