Dyskusja ogólna

Tutaj znajdziesz kohortowiczów grających w Bless Online.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Gebbeth
Konsul
Co-OP Trybun
SC Trybun
Posty: 5653
Rejestracja: piątek, 15 czerwca 2012, 12:41
Medals: 11
Lokalizacja: Palatinatus Lublinensis
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Fabri SWTOR Centurion ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Dyskusja ogólna

Post autor: Gebbeth » środa, 4 kwietnia 2018, 07:51

Zacier pisze:
środa, 4 kwietnia 2018, 00:00
Witam. W maju wychodzi pełna wersja czy tylko wczesny dostęp? Tak czy inaczej grę zakupie. Boże daj tylko w miarę dobry system walki. Mam kilku znajomych którzy również wyrażają chęć do gry, czy wszyscy muszą założyć konto tutaj byśmy mogli do was dołączyć? Mamy dobrą paczkę z Lineage 2 , Kal Online i Dekaron. Czy ktoś grał w Bless na rosyjskim bądź azjatyckim servie? Dobrze by było mieć kogoś zorientowanego w sytuacji. Pozdrawiam.
Finalnie każdy będzie musiał założyć konto, ale żeby spróbować jak się u nas gra nie jest to wymagane. Kilka osób grało na rosyjskiej wersji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Dyskusja ogólna

Post autor: Yeleana » środa, 4 kwietnia 2018, 08:07

Grałem na rosyjskiej wersji, ale tamta wersja odniosła spektakularną porażkę... podobno szykuje się coś całkiem nowego, zupełnie od podstaw!
Obrazek

Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 733
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 16:27
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

L2C Legionista BD Legionista RO Trybun Mecenas IX Kohorty

Dyskusja ogólna

Post autor: Wąski » piątek, 6 kwietnia 2018, 09:09

Ktoś chętny na testy na JP serwerach? Jest grywalnie i po ang.
Obrazek

Zacier
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2018, 08:37
Gender:
Status:
Offline

Dyskusja ogólna

Post autor: Zacier » piątek, 6 kwietnia 2018, 20:08

Napisz jak to pobrać i skąd z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
Zess
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 9 października 2017, 14:28
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

MU Legend Optio

Dyskusja ogólna

Post autor: Zess » sobota, 7 kwietnia 2018, 14:08

A jaka Frakcje wybieracie ?

Awatar użytkownika
Shinee
AoC Trybun
Posty: 558
Rejestracja: środa, 1 stycznia 2014, 23:26
Medals: 2
Lokalizacja: London UK
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista L2C Legionista

Dyskusja ogólna

Post autor: Shinee » sobota, 7 kwietnia 2018, 14:47

Union .... info dodane takze do zalozen sekcji.

Awatar użytkownika
Shinee
AoC Trybun
Posty: 558
Rejestracja: środa, 1 stycznia 2014, 23:26
Medals: 2
Lokalizacja: London UK
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista L2C Legionista

Dyskusja ogólna

Post autor: Shinee » środa, 25 kwietnia 2018, 13:42

2 Maj - koniec skladania aplikacji na emisariuszy BO
9 Maj - ogloszenie wybranych emisariuszy BO
11 Maj - stream na twitch'u i konferencja prasowa ( zapewne info o dacie premiery oraz cena gry i paczek )

Przypuszczam ze :

12 - 29 Maj - czas na rozreklamowanie BO

Opcja 1 :

26 Maj - start osob z najlepszymi paczkami
27 Maj - start osob ze srednimi paczkami
28 Maj - start osob z normalnymi paczkami
30 Maj - start EA BO , osob ktore zakupily sama gre bez dodatkow

Opcja 2 :

23 Maj - start osob z najlepszymi paczkami
25 Maj - start osob ze srednimi paczkami
28 Maj - start osob z normalnymi paczkami
30 Maj - start EA BO , osob ktore zakupily sama gre bez dodatkow

Zacier
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2018, 08:37
Gender:
Status:
Offline

Dyskusja ogólna

Post autor: Zacier » środa, 2 maja 2018, 14:02

Ten poprawiony system walki który wprowadzili sprowadza się do nałożenia różnego rodzaju kolorów na broń podczas używania skilli?? Te cyfry jak ze street fightera przy krytycznych ciosach? I te czerwone plamy na ziemi sygnalizujące ciosy potwora to jakaś kpina. Mam nadzieję że będzie możliwość wyłączenia tego w opcjach. Poprawy w dynamice walki BRAK. :(

Awatar użytkownika
Noel
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 30 stycznia 2016, 18:57
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BS Legionista

Dyskusja ogólna

Post autor: Noel » środa, 2 maja 2018, 15:03

Zacier pisze:
środa, 2 maja 2018, 14:02
Ten poprawiony system walki który wprowadzili sprowadza się do nałożenia różnego rodzaju kolorów na broń podczas używania skilli?? Te cyfry jak ze street fightera przy krytycznych ciosach? I te czerwone plamy na ziemi sygnalizujące ciosy potwora to jakaś kpina. Mam nadzieję że będzie możliwość wyłączenia tego w opcjach. Poprawy w dynamice walki BRAK. :(
Ja tam widze poprawe bo zamiast klikac 12345 to wybieramy "stance" i walka wyglada że klikamy 1 przycisk na kolejne skile z combo.

Jednak faktycznie do dynamiki ze współczesnych gier im daleko walki dalej sa mocno statyczne. No ale ekspertem nie jezdem wiec moge sie mylić.
Na pewno gry na premierze nie kupie poczekam czy hype nie opadnie po 1 miesiącu.
"I love machines. Machines don't betray people." ~ Noel Kannagi, Sora No Woto

Zacier
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2018, 08:37
Gender:
Status:
Offline

Dyskusja ogólna

Post autor: Zacier » środa, 2 maja 2018, 16:38

Trzeba wziąć poprawkę również na to że poprzednio pokazywano nam filmiki z postaciami od 1 lvl praktycznie gołe. Teraz pokazują wymaksowane i najlepszych setach co może również czynić te postacie trochę bardziej dynamiczne. Wiem że to wstepny dostęp ale przy niektórych skilach zauważyłem że nogi postaci się nie poruszają i chciałbym również widzieć ciosy które otrzymuje a nie tylko cyferki i spadający pasek życia. Mogli bardziej się postarać jak wypuszczają film promujący grę. Chyba również zaczekam na opinie przed zakupem.

Awatar użytkownika
Zess
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 9 października 2017, 14:28
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

MU Legend Optio

Dyskusja ogólna

Post autor: Zess » sobota, 5 maja 2018, 11:55

Prawda mechanika wygląda drętwie ale kupuje w ciemno..

Snejku
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek, 8 września 2014, 14:10
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

AO Legionista

Dyskusja ogólna

Post autor: Snejku » poniedziałek, 14 maja 2018, 19:01

Takie pytanie, co bedzie dawalo konto premium? Bo zastanawiam sie ktory pakiet kupic czy ten za 30 czy 40 dolcow

Awatar użytkownika
Morriganix
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 8 maja 2018, 09:18
Gender:
Status:
Offline

Dyskusja ogólna

Post autor: Morriganix » poniedziałek, 14 maja 2018, 19:07

Z tego co ja się doczytałem więcej informacji co będą zawierały pakiety i konto premium podadzą 28 maja.

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Dyskusja ogólna

Post autor: Yeleana » wtorek, 15 maja 2018, 10:39

słabo czytałeś, bo już wiadomo:
viewtopic.php?f=695&t=26208
Obrazek

Zacier
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2018, 08:37
Gender:
Status:
Offline

Dyskusja ogólna

Post autor: Zacier » wtorek, 15 maja 2018, 16:49

Widać ewidentnie że wydawca chce jak najwięcej kasy wyciągnąć od nas zanim zdamy sobie sprawę że nic nie zostało poprawione względem poprzednich wersji. Mimo zapewnień wydawców i tak będzie P2W, na koncie Premium wiecej expa i dodatkowe wizyty w dungeonach. Samo to że jak zapłacisz to startujesz wcześniej jest P2W. Na angielskich i amerykanskich forach ludzie wysmiali wydawców. 200$ to jakaś kpina dostajesz 90 dni konta Premium i nawet nie wiesz co ono zawiera jednym slowem porażka. Ludzie bojkotują i namawiają aby nie kupować gry a wkrótce i tak będzie za darmo albo zamkną w piz.. Póki co spokojnie pykam w pillars of eternity 2.

Awatar użytkownika
Shinee
AoC Trybun
Posty: 558
Rejestracja: środa, 1 stycznia 2014, 23:26
Medals: 2
Lokalizacja: London UK
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista L2C Legionista

Dyskusja ogólna

Post autor: Shinee » wtorek, 15 maja 2018, 18:20

Zacier pisze:
wtorek, 15 maja 2018, 16:49
Widać ewidentnie że wydawca chce jak najwięcej kasy wyciągnąć od nas zanim zdamy sobie sprawę że nic nie zostało poprawione względem poprzednich wersji. Mimo zapewnień wydawców i tak będzie P2W, na koncie Premium wiecej expa i dodatkowe wizyty w dungeonach. Samo to że jak zapłacisz to startujesz wcześniej jest P2W. Na angielskich i amerykanskich forach ludzie wysmiali wydawców. 200$ to jakaś kpina dostajesz 90 dni konta Premium i nawet nie wiesz co ono zawiera jednym slowem porażka. Ludzie bojkotują i namawiają aby nie kupować gry a wkrótce i tak będzie za darmo albo zamkną w piz.. Póki co spokojnie pykam w pillars of eternity 2.
Dla jednych 200 dolcow to kpina dla innych nie. Owszem to duzo ale osobiscie nie jestem zaskoczony, a jedynym problem jakim mam z najdrozsza paczka jest dodatkowa gra ktora nie jest mi do niczego potrzebna. Wolalbym jakies inne popierdulki dostac za ta cene. Nie patrzylbym tez na angielskie i amerykanskie fora bo kto jak kto ale oni na brak kasy nie narzekaja...i mimo ze teraz wylewaja swoje zale to koniec koncow kupia Blessa, bo zwyczajnie nic innego nie ma.

Head Start i 20% exp boost to P2W? Przeciez jest LvL CAP...

Polecam filmik z ktorym sie w 100% zgadzam...


ExFav
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 2 września 2017, 20:07
Gender:
Status:
Offline

Dyskusja ogólna

Post autor: ExFav » wtorek, 15 maja 2018, 19:19

"mimo ze teraz wylewaja swoje zale to koniec koncow kupia Blessa"

To zdanie najlepiej podsumowuje wszystkie marudzenia i defetyzm, dotyczący Bless.

Awatar użytkownika
Morriganix
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 8 maja 2018, 09:18
Gender:
Status:
Offline

Dyskusja ogólna

Post autor: Morriganix » wtorek, 15 maja 2018, 20:50

Poczekajmy niech wystartuje Bless , kto się obawia niech spróbuje wersji podstawowej , ci z nas którzy całkowicie są na nie nikt ich nie zmusza do gry .

Severeen
AoC Legionista
Posty: 439
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2014, 11:18
Medals: 7
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Skyforge Legionista L2C Legionista BD Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Dyskusja ogólna

Post autor: Severeen » wtorek, 15 maja 2018, 23:01

A tak z ciekawości - ile wbija się ten max lvl?

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Dyskusja ogólna

Post autor: Taneroth » wtorek, 15 maja 2018, 23:11

Ja zalecam poczekać i dać tej grze przynajmniej wystartować. Nie trzeba kupować teraz, ani na siłę... Można zobaczyć na YouTube po starcie i popytać znajomych o opinie, przejrzeć fora itp. przed zakupieniem samej gry. Czy będzie P2W tego póki co nie wie nikt, ale na pewno nie wyróżnia się na tle innych gier MMO. Niestety, ale tak się ukształtował rynek i każdy chce być w trendzie, skoro wychodzi to opłacalnie... Takie rzeczy jak waluta w grze, czy boost do expa to więc obecnie standard w grach MMO. Postawcie się poniekąd w sytuacji Twórców. Czy wolelibyście sami trochę "dorobić", czy dawać możliwość zarabiania innym na sprzedaży np. waluty lub itemów z gry na allegro? Niestety, ale obecnie mikropłatności to zdecydowana większość przychodów jakie generują gry i deweloperzy. Nie ma abonamentu, więc trochę elementów P2W może się pojawić.
A jeżeli chcecie grę w pełni bez P2W to musicie poczekać jeszcze z 2 lata na Ashes of Creation...
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Severeen
AoC Legionista
Posty: 439
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2014, 11:18
Medals: 7
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Skyforge Legionista L2C Legionista BD Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Dyskusja ogólna

Post autor: Severeen » środa, 16 maja 2018, 12:25

@Taneroth
Ja także bardzo, bardzo czekam na Ashes- taaa, tam nie ma byc p2w- problem, że nie miało być p2w w wielu ostatnich grach jakie wychodziło- ArcheAge, Black desert czy teraz w Bless- twórcy przed startem zapowiadali ż e nic takiego nie będzie, że w IS tylko kosmetyka- potem okazywało się , że i owszem bez dodatkowego peta w BDO da się życ , ale co to za życie... bez labora w ArcheAge tez da się grac , ale co to za granie... itp, itd.
Poza tym - nie ma abonamentu wymaganego, ale pewnie wyjdzie, że bez premium nie ma co grac, chyba że tak z doskoku na 1 godz dziennie.Jeszcze nie wiemy co bedzie ta premka dokładnie zawierała.
Ja nie wyobrażam sobie granie bez premki jeśli ona mi coś tam ułatwi :)

Severeen
AoC Legionista
Posty: 439
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2014, 11:18
Medals: 7
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Skyforge Legionista L2C Legionista BD Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Dyskusja ogólna

Post autor: Severeen » czwartek, 17 maja 2018, 11:24

Jednak to premium obowiązkowe z tego co czytam - czy jest to p2w to pewnie znów zaczną się dyskusje.
- niezniszczalny kilof
- niezniszczalny bag
- 20% wiecej expa
- 20 % pkt za dungi
- 20 % wiecej golda za mobki
- 10% mniejsze podatek z marketu + 5 aukcji wiecej
- 20% wiecej activity points - wiecej kasy premium
- 30% redukcja kosztów naprawy sprzetu ( nie wiadomo jakie to będą koszty- może groszowe)
- 50% mniejsze kosztu teleportów (kwestia ile to faktycznie kosztuje)
- skórki pomijam, bo to faktycznie pierdołka, która ja osobiście lubię :)

czyli tak ogólnie jednak spora różnica w graniu- zdecydowanie mając tę premkę mamy więcej kasy :)

dobra wiadomość to taka ,że można walutę premium kupić za kase z grania - pytanie jak to bedzie wyglądać- mam nadzieję, że nie tak jak BDO gdzie kupienie czegokolwiek z IS graniczy z cudem
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 maja 2018, 14:42 przez Severeen, łącznie zmieniany 1 raz.

Kefas
The Division 2 Legionista
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2016, 11:08
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Dyskusja ogólna

Post autor: Kefas » czwartek, 17 maja 2018, 12:24

P2W napewno będzie. Tylko w jakim zakresie. To się zobaczy. Mam nadzieję że system craftu nie będzie taki jak w BDO. Że żeby cokolwiek zrobić nie trzeba będzie kompa zostawiać 24/7 włączonego i zdalnie nadzorować. Że PvE nie będzie opierać się na grindzie tego samego spota biegając w kółko a PvP na tym kto ma większego bursta albo lepsze CC.

Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 733
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 16:27
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

L2C Legionista BD Legionista RO Trybun Mecenas IX Kohorty

Dyskusja ogólna

Post autor: Wąski » czwartek, 17 maja 2018, 14:06

Sami specjaliści widzę. Nie ma wiecięcej 20 ‰wejść na dungi. Ot trochę złota wieciej daje premka ale i tak średnio opłacalna jest. System crafts jest w starym stylu, bardzo prosty, mniej skomplikowany niż w WoW nawet. Jak dla mnie wydawca dotrzymał słowa premka nie jest P2W, mam nadzieję że IS będzie podobnie wyglądał.


A i za pkt PvP (tokeny) będzie mozna kupić walutę premium, czyli będzie można a kupić normalnie coś z IS. Nie jest to jedyny sposób zdobycia waluty premium jakieś tam działy też jest ale już nie pamiętam. A i waluty premium nie może na coś innego wymienić /sprzedac
Obrazek

Severeen
AoC Legionista
Posty: 439
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2014, 11:18
Medals: 7
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Skyforge Legionista L2C Legionista BD Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Dyskusja ogólna

Post autor: Severeen » czwartek, 17 maja 2018, 14:42

A tam zaraz sie tak czepiasz Wąski- źle napisałem - miało być 20 % więcej punktów za dungi a nie wejść - mój błąd a Ty od razu tak po mnie :)
Zdaje się że chyba w Azji były itemki w IS na dodatkowe wejścia do dungów , wiec zobaczymy jak to będzie tu

Poza tym napisałem, że podoba mi się że walutę premium będzie można zdobyć za walute in game- wiesz tylko pytanie jak to będzie - w BDO TEORETYCZNIE też można tak zrobić, gorzej z praktyką
Pożyjemy zobaczymy- grę kupię choć nie wiem do końca ile będę miał czasu na granie- trochę mi się z praca pozmieniało wiec może być różnie - a przy braku czasu te 20 % złota więcej + market to kuuuupa kasy :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Bless Online”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość