Dyskusja ogólna

Tutaj znajdziesz kohortowiczów grających w Bless Online.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Bless Online

Post autor: Yeleana » sobota, 21 stycznia 2017, 15:32

Taneroth pisze:Jeżeli chodzi o samą rozgrywkę na rosyjskiej open becie, to pykam dosłownie przez 1 dzień na serwerze 3Nb-NaHO po stronie południowej (frakcja Union rasa Mascu).
Aktualnie frakcja Unia jest przepełniona, sorry misiu... gram u wrogów :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ezin
Patrycjusz
Posty: 1778
Rejestracja: piątek, 26 września 2008, 01:26
Medals: 24
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX WAR Legionista AION Optio WoW Legionista BF3 Legionista
SWTOR Legionista GW2 Optio ArcheAge Legionista FF XIV Legionista L2C Trybun
AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Bless Online

Post autor: Ezin » sobota, 21 stycznia 2017, 16:25

Też gram, ten sam serwer co Taneroth, Union, nick: Ezin.

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Bless Online

Post autor: Yeleana » sobota, 21 stycznia 2017, 19:04

Udało mi się założyć postać po tej samej stronie... widać równowaga jest bardzo chwiejna :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Bless Online

Post autor: Yeleana » sobota, 21 stycznia 2017, 21:36

jakie są warunki założenia gildii ?? wygodnie byłoby, jakby wszyscy byli w jednym miejscu... albo przynajmniej dodajmy się do friend-listy :D

--------------------------------------------------------------------

widzę, że potrzeba 3 osób w party na poziomie 10-tym i 10 sztuk srebra :)

jak jestem w grze, będę też na TS, tak więc proszę łapać :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Re: Bless Online

Post autor: Taneroth » sobota, 21 stycznia 2017, 22:09

Możemy się jak najbardziej organizować i dodawać do friendów w grze, a nawet utworzyć próbną gildię. i przebywać na odpowiednim kanale na TS.
Mój nick w grze: Taneroth, natomiast będę grał dopiero w poniedziałek (w weekend praca...).
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Lorat
Patrycjusz
Posty: 134
Rejestracja: środa, 2 lutego 2011, 21:25
Status:
Offline

Re: Bless Online

Post autor: Lorat » niedziela, 22 stycznia 2017, 11:19

Ok ja pewnie zaczne od wtorku grac
Strona Union
Nick Arthad
Klasa nie mam pojecia jeszcze

Podajcie nazwe servera na ktorym gracie
...gdy wygłodniałe paszcze szczerzą kły...
...gdy wicher muska biel włosów twych...
...me ostrze spowija krwawy kir...

Awatar użytkownika
Urso
Patrycjusz
Posty: 920
Rejestracja: piątek, 20 grudnia 2013, 18:00
Medals: 19
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista L2C Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Bless Online

Post autor: Urso » niedziela, 22 stycznia 2017, 11:36

Arthad pisze: Podajcie nazwe servera na ktorym gracie
3Nb-NaHO
Też się zabrałem za ruska bete =].

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Bless Online

Post autor: Yeleana » niedziela, 22 stycznia 2017, 12:51

Jak ktoś jeszcze gra, nie wstydźcie się... razem będzie nam raźniej, tym bardziej że klient jest naprawdę ładnie "zangielszczony" i choć zdarzają się potworki językowe, to mimo wszystko da się żyć :)

mam już w znajomych trzy osoby, plus Arthad od wtorku - tak więc gramy już w piątkę
Obrazek

Awatar użytkownika
Driam
Patrycjusz
Posty: 2897
Rejestracja: środa, 30 listopada 2011, 21:25
Lokalizacja: Aberdeen/Łódź
Gender:
Status:
Offline

Re: Bless Online

Post autor: Driam » niedziela, 22 stycznia 2017, 13:12

Optymalizacja faktycznie nienajlepsza :roll: Ale że nie ma wyższych rozdzielczości niż 1280x1024 to już prawdziwa porażka :shock:
Potrzebuję 2560x1080 a tu dupa :evil:

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Bless Online

Post autor: Yeleana » niedziela, 22 stycznia 2017, 13:22

nie marudz, tylko idz na strych po mniejszy monitor i melduj się :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Harall
Posty: 515
Rejestracja: niedziela, 25 maja 2014, 10:56
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista AO Optio Mecenas IX Kohorty

Re: Bless Online

Post autor: Harall » niedziela, 22 stycznia 2017, 13:57

Na pierwsze wrażenie polecacie? Nie wiem czy się brać za instalację, VPN itd :P
"Daj człowiekowi ogień a będzie mu ciepło przez jeden dzień, ale wrzuć go do ognia a będzie mu ciepło do końca życia."

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Bless Online

Post autor: Yeleana » niedziela, 22 stycznia 2017, 14:40

opinie mogą być tylko subiektywne, ale... mi się bardzo podoba :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Re: Bless Online

Post autor: Taneroth » niedziela, 22 stycznia 2017, 15:05

Spróbować zawsze warto, żeby się przekonać o wszystkim na własnej skórze. Tym bardziej, że tytuł zapowiada się bardzo konkretnie.
Wszelkie błędy i niedoróbki musimy wybaczyć, gdyż jest to dopiero beta testy i to w dodatku rosyjskie, a z resztą nie ma gry w której wszystko by działało jak należy.
Liczy na to, że mimo iż sprawą wydania gry w NA/EU zajmuje się Aeria Games to całość wyjdzie dopracowana i będzie się przyjemnie i długo grało.
Na to natomiast na moje oko poczekamy do okolic Bożego Narodzenia...
Narazie jak najbardziej się organizujmy i ciesze się, że tylu znajomych ze starej sekcji L2 jest zainteresowanych tym tytułem :)
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Alice Madness
Patrycjusz
Posty: 275
Rejestracja: piątek, 26 czerwca 2015, 11:48
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

Skyforge St. Legionista BS Centurion MU Legend Trybun

Re: Bless Online

Post autor: Alice Madness » niedziela, 22 stycznia 2017, 15:22

Udało mi się uruchomić już wiem co było nie tak kiedyś dawno temu uruchomiłem windows na wersji testowej i tak tez zostało zapomniałem wyłączyć. Wystarczyło wpisać bcdedit.exe -set TESTSIGNING OFF :D. Do samej gry to mi się podoba na pierwszy rzut oka ale mam dość spore lagi i przy niektórych walkach to było po prostu śmieszne. Pogram pewnie chwile ale żeby testować tak lepiej to zaczekam jednak do europejskiej wersji.

Awatar użytkownika
Driam
Patrycjusz
Posty: 2897
Rejestracja: środa, 30 listopada 2011, 21:25
Lokalizacja: Aberdeen/Łódź
Gender:
Status:
Offline

Re: Bless Online

Post autor: Driam » niedziela, 22 stycznia 2017, 15:55

Taneroth pisze:Wszelkie błędy i niedoróbki musimy wybaczyć, gdyż jest to dopiero beta testy i to w dodatku rosyjskie, a z resztą nie ma gry w której wszystko by działało jak należy.
Nie Taneroth, nie musimy... to już nie jest żadna beta. To pełnoprawny produkt na runku koreańskim, testowany tam w 2015 roku a rosjanie testują swoje serwery i tłumaczenie. W Korei zresztą ta gra ma wyjątkowo kiepską kondycję bo najpierw w luty i czerwcu zeszłego roku mergowano serwery do 10 a teraz ostały się już tylko 2.

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Re: Bless Online

Post autor: Taneroth » niedziela, 22 stycznia 2017, 18:08

Kore Koreą, a Rosja Rosją. Każdy wydawca gry na dany rejon na prawo do zmiany gry w jakimś tam stopniu. W Korei może być mniej błędów niż w Rosji. Moim zdaniem i tak tragedii nie ma... My natomiast miejmy nadzieję, że Aeria Games się popisze i w naszym przypadku będzie jak najlepiej.
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Alice Madness
Patrycjusz
Posty: 275
Rejestracja: piątek, 26 czerwca 2015, 11:48
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

Skyforge St. Legionista BS Centurion MU Legend Trybun

Re: Bless Online

Post autor: Alice Madness » niedziela, 22 stycznia 2017, 18:27

Na teraz co zauważyłem ze czasami jak się przechodzi z regionu na region to elementy znikają questowe lub npc. Myślałem ze świat będzie całkowicie otwarty, a jednak opiera się na instancjach tylko ze wczytywanie nie są uciążliwe jak np w B&S. Jeżeli chodzi o walkę to niby się walczy nawet fajnie jednak zbyt duże lagi żeby docenić jak to wygląda.

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Re: Bless Online

Post autor: Taneroth » niedziela, 22 stycznia 2017, 18:41

No niestety nie możemy oczekiwać wysokich pingów na rosyjskich IP. Wiadomo, że na wersji europejskiej będzie przyjemniej. Questy w jakimś stopniu zanikają po zmianie regionu, co może w pewnym sensie nas wprowadzać w stan "ograniczonego otwartego świata", nie mniej mi to osobiście w ogóle nie przeszkadza. Dzięki temu gra działa płynniej, bo się cały region nie wczytuje, tylko częściowo w zależności od tego gdzie przebywamy.
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Alice Madness
Patrycjusz
Posty: 275
Rejestracja: piątek, 26 czerwca 2015, 11:48
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

Skyforge St. Legionista BS Centurion MU Legend Trybun

Re: Bless Online

Post autor: Alice Madness » niedziela, 22 stycznia 2017, 19:25

Niby tak ale nie wiem czy grałeś np w Tera Online tam się czuło bardziej otwarty świat nie było wczytywania pomiędzy regionami żadnego. Bylo możliwe przejść na nogach ze tak powiem cały kontynent było ich 4, a później dodali dodatkowy o ile dobrze pamiętam. Tylko pomiędzy kontynentami trzeba było przelecieć pegazem co nie trwało jakoś długo i nie było ekranu ładowania. Faktycznie jednak możliwe, ze będzie to kwestia przyzwyczajenia i na mniejszym pingu będzie to płynniej chodzić.

Awatar użytkownika
Averus
SC Optio
Posty: 146
Rejestracja: wtorek, 14 kwietnia 2015, 19:20
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

Skyforge Legionista BD Legionista D2 Legionista

Re: Bless Online

Post autor: Averus » niedziela, 22 stycznia 2017, 19:46

Hmm z moim VPN mam pingi około 80-125ms do serwerów. Nie ma tragedii :)

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Re: Bless Online

Post autor: Taneroth » niedziela, 22 stycznia 2017, 20:48

#Alice Madness
Z tego co wiem to w Terze też było wczytywanie obszaru między krainami. Był taki jakby portal, przechodziłeś przez niego, wczytywało się i byłeś na nowym terenie. W Blade & Soul też jest coś w tym rodzaju i w wielu innych grach MMORPG. W Bless Online świat jest na tyle wielki, że dla dobra naszych komputerów - wręcz wskazany jest taki, a nie inny podział. Osobiście w żadnym stopniu nie uznaję tego jako wadę :)

#Averus
Zależy od tego jaki serwer rosyjski jest dostępny i działający na daną chwilę, gdy chcesz pograć. Jak jakiś z dużym pingiem to wałek - praktycznie nie da się grać. Raz się trafi dobrze, raz źle. Ja przed uruchomieniem gry po połączeniu się z rosyjskim IP zawsze sprawdzam sobie ping. Jak jest większy niż te 130 i nie ma innego działającego na daną chwilę serwera to sobie daruję...
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Alice Madness
Patrycjusz
Posty: 275
Rejestracja: piątek, 26 czerwca 2015, 11:48
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

Skyforge St. Legionista BS Centurion MU Legend Trybun

Re: Bless Online

Post autor: Alice Madness » niedziela, 22 stycznia 2017, 22:09

Taneroth właśnie nie, w Tera nie było żadnych portali jedyna przejścia były pomiędzy kontynentami gdzie przelatywało się pegazem lub używało scrolu teleportacji ale przy normalnej eksploracji mogłeś spędzić kilkadziesiąt godzin bez żadnego wczytywania. W b&s tak portale są średnio co kilkanaście metrów i do każdej instancji po prostu wszędzie. Jednak nie mowie ze w bless to wygląda źle po prostu spodziewałem się czegoś innego po opisie nieograniczany otwarty świat.

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Re: Bless Online

Post autor: Taneroth » niedziela, 22 stycznia 2017, 22:56

Alice Madness pisze:Taneroth właśnie nie, w Tera nie było żadnych portali jedyna przejścia były pomiędzy kontynentami gdzie przelatywało się pegazem lub używało scrolu teleportacji ale przy normalnej eksploracji mogłeś spędzić kilkadziesiąt godzin bez żadnego wczytywania. W b&s tak portale są średnio co kilkanaście metrów i do każdej instancji po prostu wszędzie. Jednak nie mowie ze w bless to wygląda źle po prostu spodziewałem się czegoś innego po opisie nieograniczany otwarty świat.
Być może z tą Terą masz racje - nie wiem, nie pamiętam bo było to dawno. Nie mniej wiem, że było parę gier podzielonych na obszary, gdzie w większości przypadków się przechodziło przez portale lub inne tego typu rzeczy (dotychczas grałem w następujące gry MMORPG: Aion, ArcheAge, Blade & Soul, Continent of the Ninth Online, Forsaken World, Guild Wars 2, Last Chaos, Lineage II, Metin 2, Nether, Neverwinter, Perfect World, RaiderZ, Rappelz, Shaiya Online, Silkroad Online, Star Wars The Old Republic, Tera Online, The Elder Scrolls Online, Tibia).
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Re: Bless Online

Post autor: Taneroth » wtorek, 24 stycznia 2017, 23:46

Zaglądajcie, a być może kiedyś akurat traficie na mój stream z gry Bless oczywiście :)
https://www.twitch.tv/taneroth
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Alice Madness
Patrycjusz
Posty: 275
Rejestracja: piątek, 26 czerwca 2015, 11:48
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

Skyforge St. Legionista BS Centurion MU Legend Trybun

Re: Bless Online

Post autor: Alice Madness » poniedziałek, 30 stycznia 2017, 21:30

Pograłem trochę dłużej i muszę stwierdzić ze jak na początku mi się podobało to po dłuższym czasie uważam ze combat jest jakiś taki sztywny, do tego ograniczona ilość skili na pasku. Może na wyższych lvl są jakieś ciekawe skille bo póki co to co się dostaje jest po prostu śmieszne. Niestety tez z czasem farmi się kiepsko samemu, z tego co zauważyłem nie ma auto party matching na instancjach. Ludzie chyba maja jakieś inne sposoby na wbijanie lvlu. Pomija się wszystkie żółte questy i robi tylko story ? Zadania dla przykładu dają po 800 expa a story 10tysiecy. Do tego zadania łowieckie to już chyba nie maja żadnego sensu. Na razie co daruje sobie ruska bete poczekam na europejska wersje. Do tego jakiś patch mi wgrało ostatnio i część tłumaczenia ocięło i znowu jest po rusku nawet po ponownym wgraniu plików. I takie pytanie oni już nie będą mieć jak rozumiem wipe na tym serwerze ? Jeżeli tak jest to zainteresowanie gra jest chyba znikome bo w trakcie gry spotkałem maksymalnie z 10 osób.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Bless Online”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości