Life is Feudal

Tutaj znajdziesz kohortowiczów planujących grać w LiF.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Tsura
Patrycjusz
Posty: 1207
Rejestracja: czwartek, 28 marca 2013, 11:28
Medals: 5
Lokalizacja: Olsztyn
Gender:
Status:
Offline

WoW Optio SWTOR Weteran WildStar St. Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Life is Feudal

Post autor: Tsura » niedziela, 29 grudnia 2013, 18:28

Mexiss pisze:
Tsura pisze: Ja chcę mieć ramy! Chce wylevelować postać od zero do maks levelu, chce zabijać bossy w grupie co najmniej 10 osób. To jest mój styl gry i rozrywki.
Mówi to Raid Leader w SWTOR... grupy 8 osobowej :lol:
A nie prawda - moja kobieta i mój pies zawsze dyszą mi nad głową jak raiduje.... Dlatego taki nerwowy jestem.

Arrakis09
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 19 grudnia 2013, 19:16
Gender:
Status:
Offline

Re: Life is Feudal

Post autor: Arrakis09 » niedziela, 29 grudnia 2013, 22:43

Tsura pisze:Ja właśnie zupełnie nie rozumiem gier gdzie możesz wszystko "przekopać i zabudować". Tzn, że co ja mam tam robić? Gra bez wyraźnego celu odpycha mnie praktycznie od razu. Jak ktoś powie mi, że mogę zbudować sobie domek i to jest takie super i jeszcze mam za to zapłacić 50 zł miesięcznie to go wyśmieję :)

Ja chcę mieć ramy! Chce wylevelować postać od zero do maks levelu, chce zabijać bossy w grupie co najmniej 10 osób. To jest mój styl gry i rozrywki.

Wracając na ziemie i do obecnego tytułu - plany, marzenia można mieć, tylko kto za to zapłaci. Kolejny kickstarter, bez absolutnie żadnej gwarancji. Beta w 4 kwartale 2014? Jeszcze chyba mi się nie zdarzyło zobaczyć gry mmo, która by takiego terminu (podanego na rok w przód, bez gwarancji jakiegokolwiek finansowania) dotrzymała.
Cel który chciałby osiągnąć każdy jest jasny, ale droga do niego trudna jak cholera...

Zebrać Ekipę -> Zebrać materiały -> Zbudować wioskę -> Rozwinąć zdolności bojowe -> Podbić i zmusić inną wioskę (klan) by byli waszymi wasalami -> Powstaje królestwo -> Rozbuduj królestwo i zarządzaj armią -> Stwórz imperium -> Itd

Jednak sam możesz wytyczyć sobie ścieżkę, obrać własny cel, to zależy od Twojej wyobraźni i ambicji.

Wszystko opiera się rzecz jasna o współpracę, zaczynasz od zera a możesz sięgnąć szczytu i być częścią jakiegoś królestwa lub zarządzać własnym, potężnym imperium mając własnych wasali.

Dyplomacja będzie tu funkcjonować niemalże jak w Grze o Tron.

Jednakże jeżeli taka gra Cię odpycha, to myślę, że faktycznie pusty i prosty SW:ToR czy WoW są dla Ciebie lepsze kolego, nie wymagają te gry zbytniego wysiłku ani myślenia, no ale też nie ma tam miejsca na własne plany i ambicje, gdyż cel nadaje Ci gra i ścieżkę kreuje Ci również gra i to do tego stopnia, że Twoja wolność polega tylko na tym, że możesz sobie pozbierać materiały, pocraftować i pójść na raid albo potłuc się z innymi graczami.

Już wspomniałem, że Life is Feudal to raczej hardkorowa gra, gdzie trzeba się namęczyć żeby coś osiągnąć a same osiągi nie będą trwałe, jeżeli nie będziesz dbać o to co stworzyłeś.

Oczywiście wiadomo, że ludzie którzy nie mają zbytnio czasu na gry wybiorą WoWa i inne podobne gry, gdzie wystarczy zalogować się raz na parę dni albo raz na tydzień i wyskoczyć ze znajomymi na jakiś raid, Life is Feudal można powiedzieć jest grą czasochłonną, niemal tak jak EVE Online, gdzie również nie będąc ostrożnym możesz sporo stracić a sama gra nie jest tak popularna Jak WoW, gra tam raptem kilkadziesiąt, no może nawet kilkaset tysięcy graczy, lecz nawet taka gra znalazła jakieś niewielkie grono odbiorców i cały czas się rozwija.

No ale krótko mówiąc, każdy ma inne preferencje i na pewne rzeczy nie ma czasu, niektórzy lubią liniowe gry, gdzie gracz popychany jest do przodu w konkretnym celu cały czas, ale są i tacy, którzy lubią nieliniowość i całkowite poczucie wolności, no i właśnie tą drugą opcję oferuje Life is Feudal, faktem jest że wraz tą wolnością dochodzą niebezpieczeństwa i ryzyko, ale myślę, że taki dreszczyk emocji spodoba się wielu graczom, ale wielu też odrzuci.

Tak czy inaczej dobrze widzieć, że są tutaj gracze, którym podoba się ten projekt, ale również dobrze jest podebatować z tymi, którzy mają inne preferencje. :)

Awatar użytkownika
Andariel
Patrycjusz
Posty: 1541
Rejestracja: poniedziałek, 19 listopada 2012, 01:02
Medals: 11
Lokalizacja: 3miasto
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Optio SWTOR Gestarum eSport Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Life is Feudal

Post autor: Andariel » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 00:05

Różnice opinii wynikają za pewne z tego, że niektórzy (w tym ja) mają raczej ograniczone zasoby czasowe dlatego usiąść do rajdu jest lepiej niż wkurzać się że coś co budowałem x czasu zostało zniszczone bo musiałem po godzinach zostać w pracy. Z kolei budować dom, przez realne 2 tygodnie w wirtualnej grze to wg mnie kompletna strata czasu, lepiej zrobić rajd w 3h 2x w tygodniu i iść na piwo ze znajomymi niż patrzeć jak Ci w grze farba na ścianie schnie chociaż jak kto woli :)
pozdrawiam, Andy

Awatar użytkownika
Gebbeth
Konsul
Co-OP Trybun
SC Trybun
Posty: 5653
Rejestracja: piątek, 15 czerwca 2012, 12:41
Medals: 11
Lokalizacja: Palatinatus Lublinensis
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Fabri SWTOR Centurion ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Life is Feudal

Post autor: Gebbeth » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 00:13

Proszę nie robić w tym temacie wojen sandbox vs liniowe, bo się ostrzeżenia posypią.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sungam
Posty: 819
Rejestracja: niedziela, 5 grudnia 2010, 12:25
Gender:
Status:
Offline

Re: Life is Feudal

Post autor: Sungam » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 00:45

Zobaczy sie jak gra sie bedzie rozwijac, potem zagra sie. Jak sie spodoba to sie bedzie grac, jak nie to nie. Co tu deliberowac wiadomo, że nie ma gry dla wszystkich. Ja tam chce sobie zbudowac kopalnie ot co!
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.

Arrakis09
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 19 grudnia 2013, 19:16
Gender:
Status:
Offline

Re: Life is Feudal

Post autor: Arrakis09 » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 12:56

Andariel pisze:Różnice opinii wynikają za pewne z tego, że niektórzy (w tym ja) mają raczej ograniczone zasoby czasowe dlatego usiąść do rajdu jest lepiej niż wkurzać się że coś co budowałem x czasu zostało zniszczone bo musiałem po godzinach zostać w pracy. Z kolei budować dom, przez realne 2 tygodnie w wirtualnej grze to wg mnie kompletna strata czasu, lepiej zrobić rajd w 3h 2x w tygodniu i iść na piwo ze znajomymi niż patrzeć jak Ci w grze farba na ścianie schnie chociaż jak kto woli :)
No i o tym też mówiłem, dlatego w pełni rozumiem dlaczego niektórzy nie mogą sobie pozwolić na gry takie jak EVE Online czy właśnie nadchodzący Life is Feudal, są to gry czasochłonne, stanowczo bardziej dla zażartych gamerów, którzy zasiadają przy grze przynajmniej raz dziennie i lubią takie dłubaniny.

Poza tym nie przypominam sobie, żeby gdzieś była mowa o budowaniu domu przez dwa tygodnie, chociaż domyślam się, że po prostu jest to podanie naprawdę skrajnego przykładu przez Ciebie, niestety mało trafnego bo wszystko zależy od posiadanych surowców, sama budowa nie zajmuje wiele czasu.
Gebbeth pisze:Proszę nie robić w tym temacie wojen sandbox vs liniowe, bo się ostrzeżenia posypią.
Proszę szanownego moderatora o rozróżnianie wojen/kłótni od normalnej konwersacji i wymiany poglądów i opinii, gdyż w tym temacie raczej można zauważyć to drugie.
Sungam pisze:Zobaczy sie jak gra sie bedzie rozwijac, potem zagra sie. Jak sie spodoba to sie bedzie grac, jak nie to nie. Co tu deliberowac wiadomo, że nie ma gry dla wszystkich. Ja tam chce sobie zbudowac kopalnie ot co!
Sungam, będziesz mieć okazję w takim razie zobaczyć co w trawie piszczy w trakcie otwartej bety pod koniec 2014 i oczywiście po wydaniu gry gdyż będzie można przetestować grę na darmowej - codziennie resetowanej wyspie.

Awatar użytkownika
Gebbeth
Konsul
Co-OP Trybun
SC Trybun
Posty: 5653
Rejestracja: piątek, 15 czerwca 2012, 12:41
Medals: 11
Lokalizacja: Palatinatus Lublinensis
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Fabri SWTOR Centurion ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Life is Feudal

Post autor: Gebbeth » środa, 1 stycznia 2014, 00:23

Proszę szanownego moderatora o rozróżnianie wojen/kłótni od normalnej konwersacji i wymiany poglądów i opinii, gdyż w tym temacie raczej można zauważyć to drugie.
Gdyby to była konwersacja, to bym nie dostał zgłoszenia na post dla moderatora. Proponuję więc spuścić z tonu w tej dyskusji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Driam
Patrycjusz
Posty: 2897
Rejestracja: środa, 30 listopada 2011, 21:25
Lokalizacja: Aberdeen/Łódź
Gender:
Status:
Offline

Re: Life is Feudal

Post autor: Driam » środa, 1 stycznia 2014, 10:39

Gebbeth uwierz mi, że tu nie ma z czego spuszczać, rzadko widuje się na naszym forum dyskusję w tak pokojowej atmosferze. I nawet Sungam nie troluje :D
Nie wiem co zgłaszający podał w powodzie zgłoszenia postu ale może zapoznaj się z tematem zanim wydasz werdykt :)

Awatar użytkownika
Hose
Patrycjusz
Posty: 2574
Rejestracja: czwartek, 10 listopada 2011, 15:09
Medals: 15
Lokalizacja: Warszawa / Piotrków Tryb.
Gender:
Status:
Offline

Pretorianin IX Kohorty SWTOR Trybun SWTOR Gestarum Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Life is Feudal

Post autor: Hose » środa, 1 stycznia 2014, 18:48

Arrakis09 pisze: Jednakże jeżeli taka gra Cię odpycha, to myślę, że faktycznie pusty i prosty SW:ToR czy WoW są dla Ciebie lepsze kolego, nie wymagają te gry zbytniego wysiłku ani myślenia,
Niektórzy mogą poczuć się urażeni. Nic z tym faktem nie poradzimy, możemy jedynie unikać takich wypowiedzi. Rozmawiajcie sobie dalej i przestańcie przekonywać Gebbetha że nic się tu nie dzieję, bo to bez sensu, no i offtopujecie :P

Awatar użytkownika
Tsura
Patrycjusz
Posty: 1207
Rejestracja: czwartek, 28 marca 2013, 11:28
Medals: 5
Lokalizacja: Olsztyn
Gender:
Status:
Offline

WoW Optio SWTOR Weteran WildStar St. Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Life is Feudal

Post autor: Tsura » środa, 1 stycznia 2014, 19:34

było to skierowane do mnie :) A ja się dotknięty nie poczułem :P

Każdy ma prawo do swojego zdania. Ja nei lubie sandboca a on nie lubi gier typu swtor czy wow. Cóż :) Na szczęście, że jesteśmy różni bo było by nudno :D

Arrakis09
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 19 grudnia 2013, 19:16
Gender:
Status:
Offline

Re: Life is Feudal

Post autor: Arrakis09 » czwartek, 2 stycznia 2014, 00:23

Tsura pisze:było to skierowane do mnie :) A ja się dotknięty nie poczułem :P

Każdy ma prawo do swojego zdania. Ja nei lubie sandboca a on nie lubi gier typu swtor czy wow. Cóż :) Na szczęście, że jesteśmy różni bo było by nudno :D
Nie chodzi o to, że nie lubię, bo lubię, ale niestety gry takie jak WoW czy SW:ToR są robione tylko i wyłącznie dla pieniędzy, typowe causalowe gry, a tak na marginesie to SW:ToR szczerze mówiąc leży u stóp WoWa i kwiczy, gdyż świat jest strasznie pusty, a te wszystkie piękne statki, światła i błyski nie nadrobią tej pustki i braku życia. sam KOTOR to istny majstersztyk w porównaniu z tym gniotem, który wydali na siłę zamiast kolejnej części sagi.

W WoWa przegrałem setki godzin, sam byłem administratorem ze dwóch serwerów prywatnych, ale niestety po TBC ta gra przestała być interesująca, jak wspomniałem, jest robiona dla typowych casuali, jest to niemalże gra, która sięga stopnia cyber-sportu, tak jak DOTA i tym podobne.

Life is Feudal to naprawdę przyjemna odmiana obok takich gier, bo faktycznie reprezentuje sobą coś więcej i wymaga nieco większego wysiłku, z resztą zalety tej gry już podałem a od was zależy czy zakosztujecie tego nowego 'ciastka' w odpowiednim momencie.

Awatar użytkownika
Sungam
Posty: 819
Rejestracja: niedziela, 5 grudnia 2010, 12:25
Gender:
Status:
Offline

Re: Life is Feudal

Post autor: Sungam » czwartek, 2 stycznia 2014, 12:35

Arrakis09 pisze:
Nie chodzi o to, że nie lubię, bo lubię, ale niestety gry takie jak WoW czy SW:ToR są robione tylko i wyłącznie dla pieniędzy, typowe causalowe gry, a tak na marginesie to SW:ToR szczerze mówiąc leży u stóp WoWa i kwiczy, gdyż świat jest strasznie pusty, a te wszystkie piękne statki, światła i błyski nie nadrobią tej pustki i braku życia. sam KOTOR to istny majstersztyk w porównaniu z tym gniotem, który wydali na siłę zamiast kolejnej części sagi.
No to wlasnie w tym momencie skonczyla sie merytoryczna dyskusja na temat Life is Feudal w tym temacie. Juz slysze ten ryk wscieklosci z forum polozonego pare dzialow wyzej, a mialo byc tak pieknie :(
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.

Arrakis09
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 19 grudnia 2013, 19:16
Gender:
Status:
Offline

Re: Life is Feudal

Post autor: Arrakis09 » czwartek, 2 stycznia 2014, 14:28

Arrakis09 pisze:Life is Feudal to naprawdę przyjemna odmiana obok takich gier, bo faktycznie reprezentuje sobą coś więcej i wymaga nieco większego wysiłku, z resztą zalety tej gry już podałem a od was zależy czy zakosztujecie tego nowego 'ciastka' w odpowiednim momencie.
Sungam pisze: No to wlasnie w tym momencie skonczyla sie merytoryczna dyskusja na temat Life is Feudal w tym temacie. Juz slysze ten ryk wscieklosci z forum polozonego pare dzialow wyzej, a mialo byc tak pieknie :(
Nie widzę końca tej dyskusji, ale za to widzę ukazywania faktów w sposób dziennikarski i mało trafny ^^

Właściwie zastanawia mnie czy ktokolwiek jest na tyle podekscytowany tym projektem, żeby dorzucić trochę grosza i dostać się do alfy?

Awatar użytkownika
Driam
Patrycjusz
Posty: 2897
Rejestracja: środa, 30 listopada 2011, 21:25
Lokalizacja: Aberdeen/Łódź
Gender:
Status:
Offline

Re: Life is Feudal

Post autor: Driam » czwartek, 2 stycznia 2014, 15:19

Arrakis09 pisze:Właściwie zastanawia mnie czy ktokolwiek jest na tyle podekscytowany tym projektem, żeby dorzucić trochę grosza i dostać się do alfy?
Pomysł mi się podoba, projekt mi się podoba.... ale nigdy nie zapłacę za to żeby stać się testerem. Prawda jest taka, że lubię kupować gotowy produkt a nie deskę kreślarską :)

Awatar użytkownika
Edgarth
Patrycjusz
Posty: 1665
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2012, 17:57
Medals: 12
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista SWTOR Weteran GW2 Optio ArcheAge Optio FF XIV St. Legionista
Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Life is Feudal

Post autor: Edgarth » czwartek, 2 stycznia 2014, 16:32

Poczytałem porozglądałem się i powiem tylko że jest zdecydowanie za wcześnie żeby dyskutować o wadach i zaletach jak nawet do wczesnej bety nie doszli.
Obiecywać każdy może dużo a ile z tego wyjdzie to się zobaczy.

Co nie zmienia faktu że trzymam za nich kciuki :)
“A pessimist is a person who has had to listen to too many optimists.”
―Don Marquis
Masz za dobre serce, z niektórymi nie warto.―Hakuka

Awatar użytkownika
Mexiss
Posty: 1480
Rejestracja: wtorek, 4 czerwca 2013, 20:05
Medals: 2
Lokalizacja: Gdynia/Rumia
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: Life is Feudal

Post autor: Mexiss » czwartek, 2 stycznia 2014, 16:51

Arrakis - wiadomo ile osób będzie na serverze i jak duży będzie teren? Szczerze to obawiam się tego najbardziej. Taki sandbox potrzebuje GMów z prawdziwego zdarzenia, a nie "nadzorców". Fajnie byłoby gdyby serwery RP były "RP" nie tylko z nazwy.

Arrakis09
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 19 grudnia 2013, 19:16
Gender:
Status:
Offline

Re: Life is Feudal

Post autor: Arrakis09 » piątek, 3 stycznia 2014, 21:59

Mexiss pisze:Arrakis - wiadomo ile osób będzie na serverze i jak duży będzie teren? Szczerze to obawiam się tego najbardziej. Taki sandbox potrzebuje GMów z prawdziwego zdarzenia, a nie "nadzorców". Fajnie byłoby gdyby serwery RP były "RP" nie tylko z nazwy.
Deweloperzy chcą stworzyć jeden wielki świat, aktualnie zaprojektowana jest mapa 21 na 21 kilometrów kwadratowych, czyli całkiem pokaźny obszar, kiedy zostanie on mocno zaludniony to prawdopodobnie mapa zostanie powiększona, co do samych serwerów to na początku będzie tylko jeden, a z czasem kiedy będzie wiadomo ile taki serwer wytrzyma będzie ustalone co dalej. Co do GMów to nie wiadomo jak będą funkcjonować, jest 'lore master' który napisał historię tego świata, ale nie wiem czy będzie miał jakiś wpływ na rozgrywkę, no i jak na razie przynajmniej połowa z założonych gildii ma zamiar praktykować takie luźne rp, praktyczne rp.

Awatar użytkownika
Kaane
The Division 2 Optio
Posty: 1335
Rejestracja: sobota, 11 czerwca 2011, 15:08
Medals: 21
Gender:
Status:
Offline

AION Legionista SWTOR Weteran GW2 Legionista ArcheAge Legionista ESO Legionista
BD Optio D2  Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Life is Feudal

Post autor: Kaane » środa, 8 stycznia 2014, 22:07

Gierka może być ciekawa, jeśli tylko będzie co w niej robić. Jeśli narzuci na ludzi granie w wielkich klanach ze względu na na otaczający świat, gdzie jednostka jest niczym i liczy się tylko zespół ludzi jak w L2.

Arrakis09 pisze: Nie chodzi o to, że nie lubię, bo lubię, ale niestety gry takie jak WoW czy SW:ToR są robione tylko i wyłącznie dla pieniędzy,
Jesteś tego świadomy, to dobrze.
W WoWa przegrałem setki godzin, sam byłem administratorem ze dwóch serwerów prywatnych,

.... a tu taka mała utrata świadomości.
Za zakupy płacisz, czy ogłaszasz w sklepie ze są "prywatne" i bierzesz za darmo ?
[ obraz zewnętrzny ]
Vient la douleur...
Las Maquinas de la Muerte

Netamii
Posty: 727
Rejestracja: środa, 12 września 2012, 22:25
Status:
Offline

Re: Life is Feudal

Post autor: Netamii » środa, 8 stycznia 2014, 22:16

Kaane pisze:
W WoWa przegrałem setki godzin, sam byłem administratorem ze dwóch serwerów prywatnych,

.... a tu taka mała utrata świadomości.
Za zakupy płacisz, czy ogłaszasz w sklepie ze są "prywatne" i bierzesz za darmo ?
A co ty moze placisz za zakupy? Nie badz smieszny ;>

Awatar użytkownika
Tsura
Patrycjusz
Posty: 1207
Rejestracja: czwartek, 28 marca 2013, 11:28
Medals: 5
Lokalizacja: Olsztyn
Gender:
Status:
Offline

WoW Optio SWTOR Weteran WildStar St. Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Life is Feudal

Post autor: Tsura » czwartek, 9 stycznia 2014, 11:39

Arrakis09 pisze: Nie chodzi o to, że nie lubię, bo lubię, ale niestety gry takie jak WoW czy SW:ToR są robione tylko i wyłącznie dla pieniędzy,
I myślisz, że tej gry (Life is Feudal) nie robi się dla pieniędzy tylko dla wyższego celu?
typowe causalowe gry, a tak na marginesie to SW:ToR szczerze mówiąc leży u stóp WoWa i kwiczy, gdyż świat jest strasznie pusty, a te wszystkie piękne statki, światła i błyski nie nadrobią tej pustki i braku życia.
A co ty wiesz na ten temat? Biorąc pod uwagę liczbę graczy to KAŻDA gra mmo leży u stóp WoW i zdycha.
W WoWa przegrałem setki godzin, sam byłem administratorem ze dwóch serwerów prywatnych, ale niestety po TBC ta gra przestała być interesująca, jak wspomniałem, jest robiona dla typowych casuali,
I znowu zadziwająca przypadłość upiększania przeszłości. Tak jak obecni babcie i dziadkowie - jak to w PRLu było fajnie. Każdy miał pracę i było cudnie. A jak milicja pałowała to przecież w sumie mało bolało a oni też przynajmniej mieli pracę.
Life is Feudal to naprawdę przyjemna odmiana obok takich gier, bo faktycznie reprezentuje sobą coś więcej i wymaga nieco większego wysiłku, z resztą zalety tej gry już podałem a od was zależy czy zakosztujecie tego nowego 'ciastka' w odpowiednim momencie.
I poprzez ten wysiłek, tą hardcorowość ukrywa się jakiś upierdliwy grind. Zbierz 14 m3 drewna i a potem zacznij budowac domek - za 2 lata będzie gotowy. Tylko zastanów się nad jednym - dla jakiego targetu wiekowego jest ta gra? Bo jeżeli aby cokolwiek osiągnąć trzeba grać 14 godzin dziennie to raczej sukcesu jej nie wróżę, bo uczniowie szkół (podstawowych, gminazjalnych i średnich) + studenci to trochę mało, zwłaszcza że ani ta pierwsza grupa, ani druga, nie bardzo lubią za gry płacić. Ale coś o tym wiesz, w końcu grasz na prywatnych serwerach WoWa. AAA racja. Life is feudal nie jest po to aby zarabiać więc pewnie bedzie za darmo, bez mikropłatności. O tak. Dla sztuki wyższej.

Awatar użytkownika
Lerdoc
Posty: 2557
Rejestracja: czwartek, 28 sierpnia 2008, 18:55
Medals: 13
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty WAR Weteran MO Trybun WoT Pretorianin
SWTOR Pretorianin Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Life is Feudal

Post autor: Lerdoc » czwartek, 9 stycznia 2014, 12:24

Kaane pisze:Gierka może być ciekawa, jeśli tylko będzie co w niej robić. Jeśli narzuci na ludzi granie w wielkich klanach ze względu na na otaczający świat, gdzie jednostka jest niczym i liczy się tylko zespół ludzi jak w L2.
To ma być sandbox z w miarę rozwiniętym craftem z tego co widzę.

Oczywistością jest, że jednostkowy gracz będzie absolutnie nikim i jeżeli cokolwiek będzie się chciało osiągnąć, to tylko w zorganizowanej grupie.

100% sandboxów z craftem opartym w 100% na graczach tak wygląda.

Pojedyncza osoba będzie sobie mogła coś tam ciułać, ale nie osiągnie nic wielkiego, chyba że życie craftera/handlarza to jest to o czym marzysz(co po moich doświadczeniach w MO jest dużo przyjemniejsze niż się może wydawać).

Poza tym nie nastawiał bym się na to, że większa ekipa z IX się tym tytułem zainteresuje, parę osób się pewnie znajdzie, ale to wszystko.
Przeszłość dość wyraźnie pokazała, że profil semi-hardcore jest zbyt casual na sandboxy i poza themeparki nie wyjdzie :)

Arrakis09
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 19 grudnia 2013, 19:16
Gender:
Status:
Offline

Re: Life is Feudal

Post autor: Arrakis09 » sobota, 11 stycznia 2014, 14:53

Lerdoc pisze:To ma być sandbox z w miarę rozwiniętym craftem z tego co widzę.

Oczywistością jest, że jednostkowy gracz będzie absolutnie nikim i jeżeli cokolwiek będzie się chciało osiągnąć, to tylko w zorganizowanej grupie.

100% sandboxów z craftem opartym w 100% na graczach tak wygląda.

Pojedyncza osoba będzie sobie mogła coś tam ciułać, ale nie osiągnie nic wielkiego, chyba że życie craftera/handlarza to jest to o czym marzysz(co po moich doświadczeniach w MO jest dużo przyjemniejsze niż się może wydawać).

Poza tym nie nastawiał bym się na to, że większa ekipa z IX się tym tytułem zainteresuje, parę osób się pewnie znajdzie, ale to wszystko.
Przeszłość dość wyraźnie pokazała, że profil semi-hardcore jest zbyt casual na sandboxy i poza themeparki nie wyjdzie :)
Dokładnie, samotnicy będą mieć raczej ciężkie życie, ale na handlu najlepszym towarem mogą się dorobić całkiem sporo.

No tak czy inaczej, oczywiste jest że każdy ma inny gust, także jeżeli zdarzy wam się tam zawitać to dajcie o sobie znać.

Awatar użytkownika
Badalaman
Posty: 271
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2009, 08:34
Status:
Offline

Re: Life is Feudal

Post autor: Badalaman » niedziela, 12 stycznia 2014, 20:16

Z jednej strony gra celuje w bardzo mała grupę graczy potencjalnych graczy.
Z drugiej niema finansowania, przynajmniej tak odbieram usilne poszukiwanie ludzi, gotowych zapłacić za wczesną alfe.

W praktyce oznacza to, że gra nigdy nie wyjdzie. W ostatecznosći wydana zostanie w formie mało grywalnej bety - i tym samym szybko zakończy istnienie na rynku.

Arrakis09
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 19 grudnia 2013, 19:16
Gender:
Status:
Offline

Re: Life is Feudal

Post autor: Arrakis09 » piątek, 17 stycznia 2014, 15:11

Badalaman pisze:Z jednej strony gra celuje w bardzo mała grupę graczy potencjalnych graczy.
Z drugiej niema finansowania, przynajmniej tak odbieram usilne poszukiwanie ludzi, gotowych zapłacić za wczesną alfe.

W praktyce oznacza to, że gra nigdy nie wyjdzie. W ostatecznosći wydana zostanie w formie mało grywalnej bety - i tym samym szybko zakończy istnienie na rynku.
Celuje tak samo w małą grupę jak gra EVE Online, tyle że tamten gigant utrzymuje się dzięki tym kilkudziesięciu tysiącom graczy i to w zupełności wystarcza. Poza tym projekt finansowany jest, a to że jakiś szalony fanatyk (czyli ja) próbuję nakłonić ludzi na zakupienie sobie dostępu do alphy raczej ma się nijak do całości, co innego gdyby sami deweloperzy to robili.

Widzę że lubisz pisać czarne scenariusze, w dodatku piszesz to w formie jak byś był na 100% pewien, że stanie się tak a nie inaczej.

Awatar użytkownika
Lerdoc
Posty: 2557
Rejestracja: czwartek, 28 sierpnia 2008, 18:55
Medals: 13
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty WAR Weteran MO Trybun WoT Pretorianin
SWTOR Pretorianin Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Life is Feudal

Post autor: Lerdoc » piątek, 17 stycznia 2014, 16:44

Badalaman pisze:Z jednej strony gra celuje w bardzo mała grupę graczy potencjalnych graczy.
Z drugiej niema finansowania, przynajmniej tak odbieram usilne poszukiwanie ludzi, gotowych zapłacić za wczesną alfe.

W praktyce oznacza to, że gra nigdy nie wyjdzie. W ostatecznosći wydana zostanie w formie mało grywalnej bety - i tym samym szybko zakończy istnienie na rynku.
Skoro taki niedopracowany, hackowany, brzydki i odstraszający gniot jak darkfall nie padł po 3 miesiącach, to prawdopodobnie cokolwiek zostanie wypuszczone to się utrzyma.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Life is Feudal”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość