Pytania / odpowiedzi

Tu możesz porozmawiać na tematy dotyczące RO.

Moderators: Pretorianie, Moderatorzy Hyde Parku

Pytania / odpowiedzi

Postby Bruner » Tuesday, 7 March 2017, 19:59

Aloha
Co by za duzo watkow nie bylo.

1. Jak zarabiac kase? Poza daily quest?
a) Z tego co ogladalem mozna guild run'y robic (dostaje sie 10% kasy ktora zarobila gildia) - bedziemy takie cus robic?
b) Podobno jest "task board" - tablica podobna do tej co w gildii, i tam podobno mozna brac quest ktore daja kase - sprawdzal to ktos? Idzie na tym zarobic?

Wole na q zarobic kase za ktora kupie potem skladniki do krafcenia gear'u, niz godzinami szukac matsow do zebrania.
Bruner
Destiny 2 Legionista

Sex: Male
Medals: 18
GW2 St. Legionista (1) ArcheAge Legionista (1) ESO Optio (1) eSport St. Legionista (1)
L2C Legionista (1) BD Legionista (1) AO Legionista (1) Uczestnik zlotów IX Kohorty (8)
Mecenas IX Kohorty (3)

Re: Pytania / odpowiedzi

Postby Yeleana » Tuesday, 7 March 2017, 20:01

pytałem już kilka razy na Discordzie, ale nie doczekałem odpowiedzi:

zauważyłem, że od 39 trzeba POTWIERDZAC każdą zmianę poziomu... zakładam, że to ma jakiś cel :twisted: czy jest poziom na którym powinniśmy się zatrzymać ??
Image
Yeleana
AO Trybun
MU Legionista

AION Optio (2) WoW Legionista (1) WildStar Optio (1) Skyforge Centurion (2)
L2C Legionista (1) BS Trybun (1) Uczestnik zlotów IX Kohorty (7) Mecenas IX Kohorty (2)
Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty (1)

Postby Jaroczaro » Tuesday, 7 March 2017, 20:52

Pierwszy przystanek na 49 poziomie. Jeżeli do tej pory nie uzbierałeś powiedzmy 65k eq rating ( gear score ) to warto się zatrzymać i dozbierać. To zależy też od klasy i umiejętności.
Jaroczaro
AO Legionista

Medals: 2
RO Optio (1) Uczestnik zlotów IX Kohorty (1)

Postby Bruner » Friday, 10 March 2017, 21:19

Buffy/zarcie - jesli jest jedzonko ktore daje +60 do Healing to oznacza ze zamiast dac heala 1000 dam komus 1060? Czy moze sie to jakos skaluje?
Podobnie jak jest zarcie na buff M.Def - dodaje tylko konkretna wartosc czyli ze o taka wartosc bedziemy mniej dostawac dmg czy to sie jakos skaluje?
Bruner
Destiny 2 Legionista

GW2 St. Legionista (1) ArcheAge Legionista (1) ESO Optio (1) eSport St. Legionista (1)
L2C Legionista (1) BD Legionista (1) AO Legionista (1) Uczestnik zlotów IX Kohorty (8)
Mecenas IX Kohorty (3)

Postby Bruner » Thursday, 16 March 2017, 14:05

Zdarza sie ze pracuje z domu i w wolnej chwili porobie questy (frakcje), daily, i dungeon'y.
Jak mi zostanie troche czasu to na czym sie skupic? Na wbiciu wyzszego poziomu? Jesli tak to jak wbijac skoro juz daily porobione?
Bruner
Destiny 2 Legionista

Mecenas IX Kohorty (3)

Postby Jaroczaro » Thursday, 16 March 2017, 15:28

W okienku pod 'O' są w zakładkach pogrupowane czynności, które można robić w konkretnym celu (exp, progress, kasa itp).

Z rzeczy, które ja się staram robić gdy zostaje trochę czasu po zrobieniu daily to:
1. Bicie merit points w miarę możliwości
2. Mentoring nawet jak już sama instancja czy zadanie za dużo nie daje to zrobienie jej z mentorem/mentim da wymierne korzyści.
3. Odblokowywanie drzewka Dao w special skill
4. Na 50 poziomie warto robić quest gildijny na merchanta
5. Questy tygodniowe
- Soul Grid
- Seria questów Journey
6. PVP battleground questy dają kase, exp a za army coins można kupić parę ciekawych rzeczy m.in książki do kultywacji skilli dość ważna rzecz.
7. Questy na recki 120 kroków
8. Curious events są 4 różne eventy
9. Eventy w konkretne dni
- weekendy bieganie za jajkami
- środy Ninefoot assault
10. Kraft, life skill etc.
11. Na 50 dungeon solo gdzie bijemy bossy różnymi klasami
12. Na repkę frakcyjną warto porobić questy niebieskie porozrzucane po mapie trzeba poszukać
13. Questy frakcyjne z tablic
14. Eventy regionalne na repkę frakcyjną
15. Quest na excelsior o którym mówił Miyazu

Akurat jest maintenance a więcej z głowy nie pamiętam ale napewno jest jeszcze sporo innych rzeczy do robienia.
Jaroczaro
AO Legionista

Postby Wąski » Thursday, 16 March 2017, 15:51

Jaroczaro piknie wypisał. Wspomnę jeszcze o tablicy gildyjnej. No i battlegrounds. Dodam że prawie wszystkie aktywności które zostały wymienione można robić solo. Do wyboru do koloru, na pewno znajdziesz coś dla siebie, jak i każdy gracz który nie po 2-3 dniach podsumuje grę że nie ma w niej co robić. ;)
Image
Wąski
WoW Legionista

Medals: 3
L2C Legionista (1) BD Legionista (1) RO Trybun (1)

Postby Miyazu » Thursday, 16 March 2017, 17:42

Jaroczaro wrote:W okienku pod 'O' są w zakładkach pogrupowane czynności, które można robić w konkretnym celu (exp, progress, kasa itp).

Z rzeczy, które ja się staram robić gdy zostaje trochę czasu po zrobieniu daily to:
1. Bicie merit points w miarę możliwości
2. Mentoring nawet jak już sama instancja czy zadanie za dużo nie daje to zrobienie jej z mentorem/mentim da wymierne korzyści.
3. Odblokowywanie drzewka Dao w special skill
4. Na 50 poziomie warto robić quest gildijny na merchanta
5. Questy tygodniowe
- Soul Grid
- Seria questów Journey
6. PVP battleground questy dają kase, exp a za army coins można kupić parę ciekawych rzeczy m.in książki do kultywacji skilli dość ważna rzecz.
7. Questy na recki 120 kroków
8. Curious events są 4 różne eventy
9. Eventy w konkretne dni
- weekendy bieganie za jajkami
- środy Ninefoot assault
10. Kraft, life skill etc.
11. Na 50 dungeon solo gdzie bijemy bossy różnymi klasami
12. Na repkę frakcyjną warto porobić questy niebieskie porozrzucane po mapie trzeba poszukać
13. Questy frakcyjne z tablic
14. Eventy regionalne na repkę frakcyjną
15. Quest na excelsior o którym mówił Miyazu

Akurat jest maintenance a więcej z głowy nie pamiętam ale napewno jest jeszcze sporo innych rzeczy do robienia.

Dokładnie, wszystkie zadania tak na dobrą sprawę można wykonywać z doskoku, w między czasie pracując, bądź bawiąc dzieciaki. Pamiętać należy o zadaniach NA CZAS - szczególnie roboty z tablic na repe frakcyjną. Mi się taki zadania zbugowało i teraz nie mogę brać nowych :) Moja rada, jeśli ktoś zamierza robić zadania frakcyjne, czy jakie kolwiek inne, warto wyłączyć z loga zadania, których w danej chwili nie będziemy wykonywać(wszystkie fioletowe, jeśli mamy wzięte, weekle PVP, weekle demmonslayer, story - bo wymagany lvl aby kontynuwać jest za duży dl nas w tej chwili). Aby to zrobić odznaczamy "ptaszki" przy nazwie zadania w dzienniczku zadań (L).
Miyazu
Warframe Legionista

Medals: 5
BD Legionista (1) RO Optio (1) Uczestnik zlotów IX Kohorty (3)

Postby Dreed » Friday, 17 March 2017, 03:48

Offtop

Spoiler:

Ostrzeżenie za offtop/ zły dział.
Image
Dreed
Patrycjusz

WildStar Legionista (1) Skyforge St. Legionista (1) BD St. Legionista (1)

Postby Bruner » Friday, 17 March 2017, 11:10

Przypomne ze jest to temat dot. pytan/odpowiedzi.

Pytanie: cos mi sie obilo o uszy ze mozna miec dodatkowy backpack na matsy z craftu? Gdzie takowy zdobyc? Bo znowu mi brakuje miejsca ;/ w backpacku
Bruner
Destiny 2 Legionista

Mecenas IX Kohorty (3)

Postby Wąski » Friday, 17 March 2017, 14:34

Trzeba wbić odpowiedni lvl "life skill" i odblkować tego "skilla" :D.
"V" drzewko craftu> "utlity scroll 5"
Image
Wąski
WoW Legionista

Postby Bruner » Sunday, 19 March 2017, 09:57

Czy jak odblokuje to będę od razu miał dodatkowa zakładkę w backpacku czy będę musiał znowu odblokowywac slota i kupować bag'a?

Sent from my Le X820 using Tapatalk
Bruner
Destiny 2 Legionista

Mecenas IX Kohorty (3)

Postby Wąski » Sunday, 19 March 2017, 10:42

Torba na matsy ma 36 slotów. Oczywiście później można dodawać bag'i na tych samych zasadach. 36 to całkiem sporo.
Image
Wąski
WoW Legionista

Postby Yeleana » Sunday, 19 March 2017, 12:26

o jezu, chce taka torbe... caly plecak zawala mi to co znalazlem :D
Image
Yeleana
AO Trybun
MU Legionista

AION Optio (2) WoW Legionista (1) WildStar Optio (1) Skyforge Centurion (2)
L2C Legionista (1) BS Trybun (1) Uczestnik zlotów IX Kohorty (7) Mecenas IX Kohorty (2)
Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty (1)

Postby Bruner » Sunday, 19 March 2017, 16:29

Suuuuper, dziala :), a juz mialem kupowac dodatkowy bag :)
Wreszcie troche miejsca bede mial. Wielkie dzieki za info.
Bruner
Destiny 2 Legionista

Mecenas IX Kohorty (3)

Postby Bruner » Monday, 20 March 2017, 12:11

Czy na PvP dzialaja Wam skille "wychodzace" z cc?
Ja mam skilla jak SS: Spirit Shell, opis: "Removes all negative effects from the target"
Jak mnie przewruca na battlegraound probowalem go uzyc z 40x, kapa, nie mozna go uzyc, leze i leze az mnie dobija. Nie mam zadnej opcji ucieczki jak juz mnie zestunuja albo przwruca.
Jakis bug czy co?
Bruner
Destiny 2 Legionista

Mecenas IX Kohorty (3)

Postby Jaroczaro » Monday, 20 March 2017, 18:52

Bruner wrote:Czy na PvP dzialaja Wam skille "wychodzace" z cc?
Ja mam skilla jak SS: Spirit Shell, opis: "Removes all negative effects from the target"
Jak mnie przewruca na battlegraound probowalem go uzyc z 40x, kapa, nie mozna go uzyc, leze i leze az mnie dobija. Nie mam zadnej opcji ucieczki jak juz mnie zestunuja albo przwruca.
Jakis bug czy co?

Mój cc break działa.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jaroczaro
AO Legionista

Postby Miyazu » Tuesday, 21 March 2017, 00:22

działają
Miyazu
Warframe Legionista

Postby Bruner » Saturday, 25 March 2017, 23:41

6. Levelowanie special skilli.
Jako healer - podstawowy special skill - kwiatek (Radiant Whirdwind) - aby go wbic na wyzszy poziom mam:
a) use this skill once at any location +10 - spoko - done
b) use this skill once at the Orneiric Trials + 16 - mam aktualnie 288/400

Odnosnie punktu drugiejgo - siedze od ponad godziny na tej lokacji gdziem moby lvl ok. 40, porozbieralem sie aby mnie mocniej bily, zgarnalem caly pokoj i dupa zbita - musze uzyc 10x skilla heal, aby moc odpalic "kwiatek" ktory mi da "+16"
Czyli, aby wbic te 400, to musze sie wyhealowac jakies prawie 300 razy.

To normalne aby tak to wbijac? Macie moze na to jakis inny sposob? Bo serio, dla mnie takie cos to strata czasu ;/
Bruner
Destiny 2 Legionista

Mecenas IX Kohorty (3)

Postby Bruner » Sunday, 26 March 2017, 00:20

7. Pytanie dla obeznanych:
a) co nalezy codzienny zakupic - i gdzie
b) co nalezy w ciagu tygodnia zakupic i gdzie
Bruner
Destiny 2 Legionista

Mecenas IX Kohorty (3)

Postby Miyazu » Sunday, 26 March 2017, 01:45

Bruner wrote:6. Levelowanie special skilli.
Jako healer - podstawowy special skill - kwiatek (Radiant Whirdwind) - aby go wbic na wyzszy poziom mam:

Odnosnie punktu drugiejgo - siedze od ponad godziny na tej lokacji gdziem moby lvl ok. 40, porozbieralem sie aby mnie mocniej bily, zgarnalem caly pokoj i dupa zbita - musze uzyc 10x skilla heal, aby moc odpalic "kwiatek" ktory mi da "+16"

To normalne aby tak to wbijac? Macie moze na to jakis inny sposob? Bo serio, dla mnie takie cos to strata czasu ;/

No nie ma innego wyjścia. Ja dla przykładu musiałem zabijać moby, czyli w sumie musiałem je dobijać, a chętnych do tego było wielu :)
Miyazu
Warframe Legionista

Pytania / odpowiedzi

Postby Jaroczaro » Monday, 27 March 2017, 10:39

Aby go wbić na wyższy poziom musisz go po prostu używać to ile dostaniesz przy użyciu jest napisane w okienku po kliknięciu na plusik obok skila. U mnie skil osmego poziomu dostaje 0,04 przy użyciu (potrzeba 100).
Skile można podbijać także w gildii obecnie jeden skil na dzień, poprzez ich używanie lub zużywając do tego Special Skill Page i Specia Skill Broken Seal (opcja dostępna po kliknięciu na plusik obok skila)

Warunki o których ty piszesz Są do odblokowywania drzewka dao. Wczoraj sprawdziłem na jednym skilu i żeby odblokować taką kulkę na drzewku wystarczy ja zapełnić. chyba dla każdej gałązki jest 1000 pkt. Można te punkty zdobywać poprzez spełnianie warunków opisanych poniżej drzewka lub używając scroli tzw Sigil. To jakie scrole wymaga dany skil i ile punktów dają na danym poziomie drzewka jest opisane w okienku które można otworzyć wchodząc na 'K' obok specjal skila na ołówek dalej pod drze w kiem będzie przycisk scrol. Sumaryczna ilość punktów zdobytych podczas spełnianie warunków oraz z użycia scroli musi wynieść 1000 wtedy odblokowuje się następny poziom drzewka.

Scrole można kupić na aukcji, za curius beads, ausgyth, demon slayer i chyba tez za army coins. Najlepsza opcja chyba jest kupienie za curious beads u szopa w Sulan.

Jaroczaro
AO Legionista

Postby Bruner » Tuesday, 28 March 2017, 13:09

Ok, czyli jak mam info ze aby zrobic upgrade:
1. use a skill on Desert Shrine and Grand Bulwark +10 0/200
2. Use a skill in any location +8 0/200

To znaczy ze uzywajac gdzie badz skilla poge uzupelnie wereszcie do 1000 punktow i nie potrzebuje uzywac skilla na DS i GB? Czy tak czy siak zawsze musze spelnic OBA warunki?

Jaroczaro wrote:

Aby go wbić na wyższy poziom musisz go po prostu używać to ile dostaniesz przy użyciu jest napisane w okienku po kliknięciu na plusik obok skila. U mnie skil osmego poziomu dostaje 0,04 przy użyciu (potrzeba 100).
Skile można podbijać także w gildii obecnie jeden skil na dzień, poprzez ich używanie lub zużywając do tego Special Skill Page i Specia Skill Broken Seal (opcja dostępna po kliknięciu na plusik obok skila)

Warunki o których ty piszesz Są do odblokowywania drzewka dao. Wczoraj sprawdziłem na jednym skilu i żeby odblokować taką kulkę na drzewku wystarczy ja zapełnić. chyba dla każdej gałązki jest 1000 pkt. Można te punkty zdobywać poprzez spełnianie warunków opisanych poniżej drzewka lub używając scroli tzw Sigil. To jakie scrole wymaga dany skil i ile punktów dają na danym poziomie drzewka jest opisane w okienku które można otworzyć wchodząc na 'K' obok specjal skila na ołówek dalej pod drze w kiem będzie przycisk scrol. Sumaryczna ilość punktów zdobytych podczas spełnianie warunków oraz z użycia scroli musi wynieść 1000 wtedy odblokowuje się następny poziom drzewka.

Scrole można kupić na aukcji, za curius beads, ausgyth, demon slayer i chyba tez za army coins. Najlepsza opcja chyba jest kupienie za curious beads u szopa w Sulan.

Bruner
Destiny 2 Legionista

Mecenas IX Kohorty (3)

Postby Miyazu » Tuesday, 28 March 2017, 14:41

Bruner wrote:Ok, czyli jak mam info ze aby zrobic upgrade:

To znaczy ze uzywajac gdzie badz skilla poge uzupelnie wereszcie do 1000 punktow i nie potrzebuje uzywac skilla na DS i GB? Czy tak czy siak zawsze musze spelnic OBA warunki?

20x na DS/GB expert( z tego co pamiętam)
25x w obojatnie jakiej lokacji i sytuacji

nie jestem pewien czy użycie na DS lub GB wlicza się w użycie w jakiejkolwiek lokacji.
Miyazu
Warframe Legionista

Postby Jaroczaro » Tuesday, 28 March 2017, 16:45

Miyazu wrote:
Bruner wrote:Ok, czyli jak mam info ze aby zrobic upgrade:

20x na DS/GB expert( z tego co pamiętam)
25x w obojatnie jakiej lokacji i sytuacji

nie jestem pewien czy użycie na DS lub GB wlicza się w użycie w jakiejkolwiek lokacji.

Jestem prawie pewien ze używanie na DS również zapełnia warunek użycia gdziekolwiek.

Niestety nie da się zapełnić kulki poprzez spełnianie tylko jednego warunku bo każdy warunek ma limit punktów które można dzięki niemu dostać. Tak jak Bruner napisałeś 0/200 oznacza ze używając skila na DS możesz uzupełnić kulkę o maks 200 punktów. Zauważ że suma punktów z warunków pod drzewkiem zawsze daje 1000 czyli wszystkie trzeba spełnić żeby odblokować. Możesz tez uzupełniać punkty scrolami wtedy nie będzie trzeba spełnić wszystkich warunków w 100%

Jaroczaro
AO Legionista

Next

Return to Revelation Online