Chronicles of Elyria

Tutaj znajdziesz kohortowiczów planujących grach w CoE.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Chronicles of Elyria

Post autor: Gwalch » czwartek, 29 września 2016, 10:35

I to myślenie imho ludzi zgubi. Chyba, że tak ma wyglądać progres w relacjach twórcy-gracze. Akurat robię w branży, gdzie za usługi płaci się wg stawek. Czy sądzisz, że jakbym zaczął robić coś dla klienta po ustalonej stawce, po czym zanim jeszcze dobrze nie zacząłem (a klient już zapłacił z góry, co w ogóle jest dziwne ;) ), nagle stwierdził, "no ale w sumie to będzie kosztować jeszcze 3x więcej", to ktokolwiek by na to poszedł? To nie klient ma liczyć, czy mi się to uda zrobić za takie pieniądze. On ma tylko wiedzieć, ile finalnie zapłaci za usługę.

Nie jestem przeciwnikiem Kickstarterów, bo wspomniane Camelot Unchained czy Crowfall to udane projekty, które dość realnie podeszły do sprawy. Ale tu wygląda mi to albo na skok na kasę (zobaczmy, czy jak uzbieramy 900 tys., to łykną kolejne 3 mln, a jak nie, no to trudno), albo brak rozeznania w temacie na samym starcie przez ludzi, którzy de facto mają być profesjonalistami. Jeszcze raz: gracz to nie jest developer, nie musi się znać na tym, ile produkcja tytułu będzie finalnie kosztować. Szczególnie w przypadku tak skomplikowanego procesu jakim jest MMO.

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Chronicles of Elyria

Post autor: Gwalch » sobota, 1 października 2016, 00:19

Tu niezły artykuł o wszystkim: http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game ... ation.html

Koniec końców podobno informacja była, ale dość słabo zaznaczona. Kogoś odpowiedzialnego za komunikację powinni zwolnić.

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Chronicles of Elyria

Post autor: Gwalch » środa, 8 marca 2017, 11:38

Materiały z PAX-u:

[yt][/yt]

Awatar użytkownika
TheElvis
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 13 lipca 2017, 22:21
Lokalizacja: Kielce
Gender:
Status:
Offline

Re: Chronicles of Elyria

Post autor: TheElvis » niedziela, 30 lipca 2017, 14:32

Podoba mi się kwestia starzenia się postaci, to coś innowacyjnego, coś czego nie ma w wielu grach. A właściwie to znam tylko jedną grę z podobnym systemem O.o Takze zapowiada sie ciekawa produkcja

Awatar użytkownika
Taneroth
Patrycjusz
Posty: 364
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 08:54
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Mecenas IX Kohorty

Re: Chronicles of Elyria

Post autor: Taneroth » niedziela, 27 sierpnia 2017, 22:35

Coś nowego, coś innego, bardzo interesujący projekt ale znów kolejna mało znana firma, która długo zbiera kasę, a później jeszcze dłużej nią pożytkuje, przez co w rezultacie czekamy latami na wydanie gry...

Jakoś mam wrażenie, że w obecnych czasach czekamy na mnóstwo obiecujących gier (Crowfall, Camelot Unchained, Ashes of Creation, Gloria Victis itp.) i w przypadku wszystkich sytuacja się powtarza... Zbiórka kasy, długie lata tworzenia gry, sprzedawanie się już na etapie wczesnej alfy co tworzy wśród ludzi mnóstwo nerwów, że płacą za coś co nie jest kompletne mimo, iż wiedzieli an co się pisali kupując alfę i wspierając projekt na wczesnym etapie jego budowy.

Czy to oznacza, że nie da się już stworzyć dobrej i rozbudowanej gry MMO bez konieczności zbiórki kasy, z szybkim wydaniem gry? Czy tylko znane i wielkie studia to potrafią?
Jeśli doceniasz moją pracę włożoną w przygotowania do gry Ashes of Creation i chcesz mnie wesprzeć to będę wdzięczny jak założysz konto z użyciem mojego linku referencyjnego:
https://ashesofcreation.com/r/WRTXCJ4P1FR5E7RH

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Chronicles of Elyria

Post autor: Gwalch » sobota, 28 marca 2020, 18:21

I mamy pierwszego prawdziwego bankruta. A tacy mieli być przebojowi, tacy next-gen... :roll:


Awatar użytkownika
Waniek
The Division 2 Legionista
Co-OP Legionista
Posty: 608
Rejestracja: wtorek, 15 kwietnia 2014, 17:50
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista WildStar St. Legionista

Chronicles of Elyria

Post autor: Waniek » piątek, 3 kwietnia 2020, 10:11

Gwalch pisze:
sobota, 28 marca 2020, 18:21
I mamy pierwszego prawdziwego bankruta. A tacy mieli być przebojowi, tacy next-gen... :roll:

Gwalchu, widać kolejny tytuł, który tak się kończy...

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Chronicles of Elyria

Post autor: Yeleana » sobota, 30 stycznia 2021, 20:58

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chronicles of Elyria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości