Wspólnie napiszmy opowiadanie - dyskusja

Tutaj znajdziesz kohortowiczów grających w Albion Online.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy AO

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Wspólnie napiszmy opowiadanie - dyskusja

Post autor: Jaroczaro » poniedziałek, 4 września 2017, 13:22

Komentujcie śmiało obiecuję, że postaram się nie obrazić.

Pomyślałem, że przyda się wątek, w którym będziemy dyskutować na temat wpisów, fabuły, postaci itp
Fajnie jak określimy sobie pewne fakty, które powstają w trakcie opowiadania żeby całość była w miarę logiczna i posuwała się do przodu. Jeżeli ktoś oglądał Spadkobierców to będzie wiedział o czy mówię.

Dodatkowo mogą się tu wypowiedzieć osoby interesujące się tematem ale nie biorące bezpośrednio udziału w tworzeniu opowiadania. Można wspólnie uzgadniać co dalej w sytuacjach krytycznych.

Ogólny najnowszych wydarzeń 4-9-2017
Carleon: Yeleana szukając przygody spotyka małą dziewczynkę oraz mężczyznę na wole proszącego o pomoc w odzyskaniu dobytku skradzionego przez bandytów.


Postacie
1. Yeleana
2. Niziołek - chowa urazę do Yeleany za poniżenie.
3. Mała dziewczynka
4. Mężczyzna na wole.

Dla przykładu jak przeczytałem wpis Klothara to od razu pomyślałem w końcu komuś się udało zgankować Athcorexa :) Nie chciałbym jednak wprowadzać do fabuły czyjejś postaci bez jego zgody.


Wysłane z prywatnego odrzutowca za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony wtorek, 5 września 2017, 19:21 przez Jaroczaro, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Klothar
Posty: 59
Rejestracja: niedziela, 13 sierpnia 2017, 22:51
Medals: 1
Lokalizacja: Kalisz
Gender:
Status:
Offline

AO Legionista

Re: Wspólnie napiszmy opowiadanie - dyskusja

Post autor: Klothar » poniedziałek, 4 września 2017, 14:32

Zgankowac może tak, ale zauważ, że z woła go nie zdjęli :)
Dobry pomysł z tym wątkiem, ja swoja część dodałem licząc na to że główny bohater teraz wybierze :p w ogóle chcialem stworzyć taką możliwość.
Jer 23:5

Awatar użytkownika
Klonus
AO St. Legionista
Posty: 362
Rejestracja: środa, 3 sierpnia 2016, 21:12
Medals: 17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gender:
Status:
Offline

AO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Wspólnie napiszmy opowiadanie - dyskusja

Post autor: Klonus » poniedziałek, 4 września 2017, 20:43

Wątek jak najbardziej pomocny i dla osób, które kiedyś już takie rzeczy robiły - normalny (bez niego często opowiadający poruszają się jak we mgle).
Przez chwilę zastanawiałem się jak jeździec mógł przyjechać na objuczonym wole i jednocześnie stracić cały dobytek. Może wątpliwości same się rozwiały ;)

Powstaje pytanie, jakie opowiadanie chcecie pisać. Są dwie możliwości - tak jak pisze się książki (jeden bohater, na którego losy składają się opowieści wszystkich opowiadających) czy bardziej jak storytelling (każdy ma swojego bohatera, i opisuje się zmagania całej drużyny)?
"[...]wola naciśnie na Formę, ciało to tylko podła Materia[...]" Jacek Dukaj "Inne pieśni"

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Wspólnie napiszmy opowiadanie - dyskusja

Post autor: Jaroczaro » wtorek, 5 września 2017, 10:38

Może jeździec to bait :) i razem z bandytami polują na tą małą dziewczynkę a Yeleana właśnie wszedł im w drogę hehe

Też się nad tym zastanawiałem. Prowadzenie kilku wątków jednocześnie może być kłopotliwe. Zbyt duża drużyna może wymagać dużych opisów bo trzeba będzie wszystkim poświecić uwagę. Można wprowadzić jakieś ograniczenie co do wielkości drużyny i ilości wątków.

Zastanawiałem się też czy poszedłem w dobrą stronę z opisem postaci. Czy to nie przypomina za bardzo sesji rpg zamiast opowiadania.


Wysłane z prywatnego odrzutowca za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Klonus
AO St. Legionista
Posty: 362
Rejestracja: środa, 3 sierpnia 2016, 21:12
Medals: 17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gender:
Status:
Offline

AO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Wspólnie napiszmy opowiadanie - dyskusja

Post autor: Klonus » wtorek, 5 września 2017, 19:02

Jaro, poszedłeś w złą stronę z rpg-owym opisem postaci.
Zauważ, że póki co w opowieści wzięło udział 6 osób. Ile będzie kontynuować opowieść, zaraz się przekonamy. Zważywszy, że każdy jest odpowiedzialny za swoją postać, a wątki muszą się przenikać, nie będzie problemu ze zbytnią zawiłością fabuły. Byłem już w opowieści pisanej przez przeszło 10 osób i jakoś dawaliśmy radę (zwłaszcza, że nie każdy będzie ciągnął własny wątek, ale będzie jedynie wzbogacał wątek główny).
"[...]wola naciśnie na Formę, ciało to tylko podła Materia[...]" Jacek Dukaj "Inne pieśni"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Albion Online”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość