Pytania i odpowiedzi - FAQ

Tutaj znajdziesz kohortowiczów grających w Albion Online.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy AO

Awatar użytkownika
Bliziu
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 25 lipca 2017, 09:44
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status:
Offline

Re: Pytania i odpowiedzi - FAQ

Post autor: Bliziu » środa, 23 sierpnia 2017, 10:52

Bruner pisze:Mam pytanie odnosnie zbieractwa.

1. Zakladam ze celem jest jak najszybsze wbicie conajmniej narzedzia T6 aby zaczac kase zarabiac, si?
2. Moj tryb zbierania to chwile przerwy w pracy, czyli mam odpalony telefon, postac na spocie gdzie jest duzo rudy, i raz na pare(nascie) minut przelatuje i zbieram. Nie mam opcji non stop biegania.
Czy w takim wypadku:
a) nie lepiej siedziec nadal na T4 i T4 wbijac poziom wyzszy?
b) jak jestem na spocie gdzie sa T5 rudy to jedna ruda sie resetuje co 15-20 minut, co siedzenie w jednym miejscu robi sie bez sensu

Czy zbierac T4 da sie wbic narzedzie T6?
Tak jak Pbldg napisał, kopanie surowców o 1 Tier wyższych niż Twoje narzędzie mija się z celem, ponieważ narzędzie szybciej się zużywa i strasznie wolno to idzie. Poza tym nie dostajesz premii z setu zbieracza (o ile w takim secie zbierasz).

Mówi się że standardem w zbieractwie jest wbicie wszystkich narzędzi do T4 i potem specjalizować się w jednym narzędziu. Ja (dla przykładu) mam wszystkie narzędzie rozwinięte do T4 a kilof i topór do T5 (w celu krafcenia różnych rzeczy). Oczywiście im wyższy Tier surowców tym wyższy zarobek.
Bruner pisze:
2. Moj tryb zbierania to chwile przerwy w pracy, czyli mam odpalony telefon, postac na spocie gdzie jest duzo rudy, i raz na pare(nascie) minut przelatuje i zbieram. Nie mam opcji non stop biegania.

Czy zbierac T4 da sie wbic narzedzie T6?
Zbierając materiały od T2 w górę możesz wyekspić sobie narzędzie T6, ale pamiętaj że jeśli zbierasz materiały np. T4 to fame wpada ci tylko w specjalizacje w zbieraniu materiału T4.

Na Twoim miejscu starałbym się zbierać na zmianę T4 i T5 z większym nastawieniem na T5 mimo wszystko (większy zarobek).

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Pytania i odpowiedzi - FAQ

Post autor: Bruner » czwartek, 24 sierpnia 2017, 11:15

Dawno o nic nie pytalem :) takze :
Jesli mam kilof T4 oraz T5 w inventory, to jak kopie rude T5 to automatycznie bierze mi ten kilof T5? Bo mi sie zdaje ze by default bierze jednak kilof T4 przez co sporo wolniej kopie.

Jesli bierze kilof T4, to co mam zrobic aby bral T5? Do reki mu wsadzic T5 kilof?

Awatar użytkownika
Bliziu
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 25 lipca 2017, 09:44
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status:
Offline

Re: Pytania i odpowiedzi - FAQ

Post autor: Bliziu » czwartek, 24 sierpnia 2017, 11:20

Bruner pisze:Dawno o nic nie pytalem :) takze :
Jesli mam kilof T4 oraz T5 w inventory, to jak kopie rude T5 to automatycznie bierze mi ten kilof T5? Bo mi sie zdaje ze by default bierze jednak kilof T4 przez co sporo wolniej kopie.

Jesli bierze kilof T4, to co mam zrobic aby bral T5? Do reki mu wsadzic T5 kilof?
Pytaj ile wlezie :)

Co do priorytetu który kilof jest wybierany nie mam pojęcia, ale logika podpowiada że powinien to być T5.

Kilof T4 pozwala na zbieranie wszystkich rud T4 i zwykłe rudy T5
Kilof T5 pozwala na zbieranie wszystkich rud T5 i zwykłe rudy T6

I tak dalej :)

Awatar użytkownika
weak
Posty: 41
Rejestracja: sobota, 1 lipca 2017, 19:09
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Re: Pytania i odpowiedzi - FAQ

Post autor: weak » czwartek, 24 sierpnia 2017, 12:07

Nie mam pewności ale z moich obserwacji wynika że w takim wypadku kilof t4 jest używany przy rudzie t4 a przy t5 bierze narzędzie t5 czyli dany tier surowca jest "kopany" narzędziem danego tieru.
Mogę się mylić, więc mnie poprawcie jakby co.

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Pytania i odpowiedzi - FAQ

Post autor: Jaroczaro » czwartek, 24 sierpnia 2017, 12:20

weak pisze:Nie mam pewności ale z moich obserwacji wynika że w takim wypadku kilof t4 jest używany przy rudzie t4 a przy t5 bierze narzędzie t5 czyli dany tier surowca jest "kopany" narzędziem danego tieru.
Mogę się mylić, więc mnie poprawcie jakby co.
Też mi się tak wydaje. Jednak ja bym się nad takim czymś nie zastanawiał tylko używał t5. Jest droższy ale szybciej się zbiera i chyba mniej się przez to zużywa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Swietomir
Patrycjusz
Posty: 751
Rejestracja: piątek, 22 sierpnia 2008, 08:08
Status:
Offline

Re: Pytania i odpowiedzi - FAQ

Post autor: Swietomir » czwartek, 24 sierpnia 2017, 12:22

Sprawdzilem to na siekierkach. Jak mialem t3 i t4 w plecaku to, system uzywal siekierki t3 nawet, gdy chcialem wydobywac surowiec t4.

Tomasiuk
Posty: 5
Rejestracja: środa, 9 sierpnia 2017, 12:21
Gender:
Status:
Offline

Re: Pytania i odpowiedzi - FAQ

Post autor: Tomasiuk » czwartek, 24 sierpnia 2017, 16:41

Potwierdzam słowa Swietomira. U mnie tez tak było, że miałem T3 i T4 i używało T3, mimo, że wydobywałem materiał T4. Najprostsza sprawa to pozbyć się narzędzia T3 i problem z głowy :)

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Pytania i odpowiedzi - FAQ

Post autor: Bruner » piątek, 25 sierpnia 2017, 09:51

Od ostatniego patcha jest kaszana ze zbieraniem T5 rudy.
Wczesniej co 5-6 ruda to byl mob ktorego trzeba bylo ubic. Teraz 3/4 o ile nie wiecej to same moby, czyli trzeba bic aby cokolwiek prawie zebrac, a ze nieraz moby sa w parach albo 3 obok siebie to jest mega ciezko.
Czy to tylko moje spostrzezenie?

Awatar użytkownika
Bliziu
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 25 lipca 2017, 09:44
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status:
Offline

Re: Pytania i odpowiedzi - FAQ

Post autor: Bliziu » piątek, 25 sierpnia 2017, 09:55

Bruner pisze:Od ostatniego patcha jest kaszana ze zbieraniem T5 rudy.
Wczesniej co 5-6 ruda to byl mob ktorego trzeba bylo ubic. Teraz 3/4 o ile nie wiecej to same moby, czyli trzeba bic aby cokolwiek prawie zebrac, a ze nieraz moby sa w parach albo 3 obok siebie to jest mega ciezko.
Czy to tylko moje spostrzezenie?
Jedyne info jakie devsi podali to:
Zmniejszono zwiększoną częstotliwość przedmiotów Stopnia 4 o nieco (nadal jest ona większa niż podstawowa)
Ale to nie dotyczy rud T5 raczej ...

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Pytania i odpowiedzi - FAQ

Post autor: Bruner » piątek, 25 sierpnia 2017, 11:25

Byl wczesniej post o zarabianiu kasy ale widze ze zniknal.
Wiem ze spora czesc Kohortowiczow nie zarabia kasy na zbieradztwie a i tak jest w stanie biegac w setach T6, jak to mozliwe?
Jakie inne - poza zbieradztwem - jest dobre zrodlo dochodu?
Wiem ze kup/sprzedaj drozej na aukcji, ale mi to nigdy nie wychodzilo ;/. Chyba ze ktos sie moze podzielic jakimis poradami, co kupowac aby mozna zarobic na sprzedazy? Matsy? Bronie?

Zastanawiam sie, ze jak mam wolna godzine w robocie to jak najlepiej sporzytkowac ten czas aby zarobic kase.

Kilka osob juz na discordzie mowilo ze srednio w godzine to 1kk zarabiaja ^ ^, niestety nie chcieli sie podzielic info JAK :/.

ps. aktualnie wbijalem zbieradztwo, mam narzedzie T5, exp 25k/520k do narzedzia T6. Niestety, pozmieniali cos DEV'si i malo sie teraz spotyka rud, wiekszosc to moby, przez co o wiele trudniej i wolniej sie zbiera.

Awatar użytkownika
Bliziu
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 25 lipca 2017, 09:44
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status:
Offline

Re: Pytania i odpowiedzi - FAQ

Post autor: Bliziu » piątek, 25 sierpnia 2017, 11:40

Bruner pisze:Byl wczesniej post o zarabianiu kasy ale widze ze zniknal.
Wiem ze spora czesc Kohortowiczow nie zarabia kasy na zbieradztwie a i tak jest w stanie biegac w setach T6, jak to mozliwe?
Jakie inne - poza zbieradztwem - jest dobre zrodlo dochodu?
Wiem ze kup/sprzedaj drozej na aukcji, ale mi to nigdy nie wychodzilo ;/. Chyba ze ktos sie moze podzielic jakimis poradami, co kupowac aby mozna zarobic na sprzedazy? Matsy? Bronie?

Zastanawiam sie, ze jak mam wolna godzine w robocie to jak najlepiej sporzytkowac ten czas aby zarobic kase.

Kilka osob juz na discordzie mowilo ze srednio w godzine to 1kk zarabiaja ^ ^, niestety nie chcieli sie podzielic info JAK :/.

ps. aktualnie wbijalem zbieradztwo, mam narzedzie T5, exp 25k/520k do narzedzia T6. Niestety, pozmieniali cos DEV'si i malo sie teraz spotyka rud, wiekszosc to moby, przez co o wiele trudniej i wolniej sie zbiera.
Każdy ma swój sposób na zarobek. Jedni krafcą i sprzedają, jedni zbierają i sprzedają, jeszcze inni farmią dungeony i eekspedycje albo zabijaja na czerwonych na czarnych.

1kk na godzine .... to ci dopiero hit :D

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Pytania i odpowiedzi - FAQ

Post autor: Jaroczaro » piątek, 25 sierpnia 2017, 12:08

Poprawcie jeżeli coś będzie źle:
Zarabiać można na:
- Zbieractwo
- Craft/hodowla/uprawa daje to w jednej pozycji ponieważ tak naprawdę to różne formy sprzedaży swojego zasobu jakim jest focus. Bez focusa praktycznie nie da się na tych czynnościach zarobić. Craft bez focusa z własnych materiałów jest mniej efektywny niż sprzedaż tych materiałów.
- skup/sprzedaż tu są różne techniki ale głównie polega to na kupieniu czegoś w mieście A i sprzedaniu drożej w mieście B np martlok > carleon. Tendencja jest taka że z miasta początkowego ceny rosną w kierunku miast położonych przy lokacjach wyższych tierów. Są jednak wyjątki np przedmioty takie jak broń mogą mieć odwrotna tendencję i w martlok będą droższe niż w carleone. Najprościej przebiec na golasa po miastach i sprawdzić ceny na aukcji. Następnie bierzesz woła i przewozisz to na czym da się zarobić. Ważne żeby przy sprzedaży używać polecenia sprzedaży. Można też zrobić polecenie kupna w mieście A.
- wypełnianie książek przez zbieranie fame. Kupić książki na aukcji, wypełnić i sprzedać ewentualnie postawić pracowników na wyspie i karmić ich książkami. Książki wypełnia się przy okazji innych czynności.
- zbieranie kasy z mobów dungeony i ekspedycje itp
- pvp ale tu się raczej traci niż zarabia

Dla przykładu podam że z dwóch pól marchewek dziennie dostaję około 25k i kosztuje mnie to 18x650=11700 focusa.

Pracownik mercenary
T4 z książki T4 daje około 1300 srebra dziennie
T5 - 2000 srebra
T3 - 700 srebra

Książki T5 na kasę można sprzedać wypełnione na aukcji po około 1500 srebra

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Odene
Patrycjusz
Posty: 776
Rejestracja: poniedziałek, 16 listopada 2009, 00:32
Medals: 5
Lokalizacja: Łódź
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

ANNORVM IX WoW Weteran L2C Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Pytania i odpowiedzi - FAQ

Post autor: Odene » piątek, 25 sierpnia 2017, 14:34

Jaroczaro pisze: - wypełnianie książek przez zbieranie fame. Kupić książki na aukcji, wypełnić i sprzedać ewentualnie postawić pracowników na wyspie i karmić ich książkami. Książki wypełnia się przy okazji innych czynności.

Pracownik mercenary
T4 z książki T4 daje około 1300 srebra dziennie
T5 - 2000 srebra
T3 - 700 srebra

Książki T5 na kasę można sprzedać wypełnione na aukcji po około 1500 srebra
Czy mógłby ktoś wyjaśnić o co w tym chodzi? Jaki budynek trzeba wybudować, co trzeba robić i co się dostaje ? :D
Czy to coś jak w WoW że wysyła się ludka na ekspedycję i przynosi hajs lub nagrody ? xP
Ashes of Creation
My mind is my power, My power is my mind...
When uncorrupted by other elements, my mind is my pure power.
https://www.youtube.com/user/Odene5

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Pytania i odpowiedzi - FAQ

Post autor: Jaroczaro » piątek, 25 sierpnia 2017, 15:18

Stawiasz budynek mieszkalny na wyspie. W opcjach budynku kupujesz najemnika i stawiasz w środku. Najemnikowi dajesz wypełnione dzienniki i na drugi dzień dostajesz od niego pusty dziennik oraz materiały (np kowal da ci sztabki metalu, a farmer bawełnę) Patrz post Avarrela z opisem najemników. Najemnik ma jeden parametr: szczęście im więcej tym lepiej będzie pracował. Szczęście dają pracownikowi łóżko i stół, które trzeba wstawić do domku. Ja mam tylko pracowników do zbierania srebra i u nich poziom szczęścia określa szanse na to, że przyniosą lub nie przyniosą srebro.

Bardzo kosztowna zabawa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Pytania i odpowiedzi - FAQ

Post autor: Bruner » niedziela, 3 września 2017, 16:02

Mam rowniez kilka pytan odnosnie wlasnie domkow (moi zbieraja rudy).
1. Na jakim etapie najlepiej zaczac juz "zarabiac" na nich? Wbic robotnikow na lvl 5, i zaczac juz powoli zarabiac? Czy lepiej juz poswiecic i czas i kase i wbic ich na lvl 6?
2. Zakladajac ze robotnicy mam lvl 5 - powoli ida na lvl 6. To jaki lvl domku i sprzetow w srodku powinien byc aby bylo to najbardziej efektywne?
Jak mam domek i sprzety lvl 3 - a robotnik lvl 5 - to jak mu daje zlecenie to wydajnosc spada do jakies 60% ;/.
3. Czy sa jakies specialne ksiazki dla robotnikow aby przyniesli Trofeum jakies inne niz te standardowe?

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Pytania i odpowiedzi - FAQ

Post autor: Jaroczaro » niedziela, 3 września 2017, 16:43

Bruner pisze:Mam rowniez kilka pytan odnosnie wlasnie domkow (moi zbieraja rudy).

1. Na jakim etapie najlepiej zaczac juz "zarabiac" na nich? Wbic robotnikow na lvl 5, i zaczac juz powoli zarabiac? Czy lepiej juz poswiecic i czas i kase i wbic ich na lvl 6?
Co masz na myśli pisząc: poświęcić i czas i kasę i wbić ich na lvl 6? Jak dokładnie chcesz to zrobić?
Bruner pisze:Mam rowniez kilka pytan odnosnie wlasnie domkow (moi zbieraja rudy).
2. Zakladajac ze robotnicy mam lvl 5 - powoli ida na lvl 6. To jaki lvl domku i sprzetow w srodku powinien byc aby bylo to najbardziej efektywne?
Jak mam domek i sprzety lvl 3 - a robotnik lvl 5 - to jak mu daje zlecenie to wydajnosc spada do jakies 60% ;/.
Wydajność robotnika zależy od jego poziomu szczęścia a poziom szczęścia zależy od poziomu sprzętu w domku. Każdy sprzęt ma w opisie ile daje szczęścia. Klikając na robotnika widzisz ile ma szczęścia z jakich przedmiotów. Maksymalne szczęście równa się maksymalna wydajność
Bruner pisze:Mam rowniez kilka pytan odnosnie wlasnie domkow (moi zbieraja rudy).

3. Czy sa jakies specialne ksiazki dla robotnikow aby przyniesli Trofeum jakies inne niz te standardowe?
Tak. Są dwa rodzaje dzienników do trofeów, ogólny i szczególny dla danego rodzaju robotnika. Nie każdy rodzaj robotnika ma jednak swój szczególny rodzaj trofea. Wszystkie książki są do kupienia u danego pracownika. Po opisie widać, która co daje. Książki są czasem taniej na aukcji ale różnica jest mała.

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Pytania i odpowiedzi - FAQ

Post autor: Bruner » niedziela, 3 września 2017, 19:52

No plan mialem taki ze tak jak dotychczas - dawac im pelne ksiazki (czerwone). Bedzie to pewnie wymagalo podniesienia budynku i wymiane sprzetu.
Bo nie widze sensu aby przynosili T4 - bo jest zbyt tani material.
Na T5 juz cos tam mozna zarobic.
Pytanie do osob ktorzy maja pracownikow T5 - jaki poziom domku macie i ile sprzetu w domku?
Jaroczaro pisze:
Bruner pisze:Mam rowniez kilka pytan odnosnie wlasnie domkow (moi zbieraja rudy).

1. Na jakim etapie najlepiej zaczac juz "zarabiac" na nich? Wbic robotnikow na lvl 5, i zaczac juz powoli zarabiac? Czy lepiej juz poswiecic i czas i kase i wbic ich na lvl 6?
Co masz na myśli pisząc: poświęcić i czas i kasę i wbić ich na lvl 6? Jak dokładnie chcesz to zrobić?

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Pytania i odpowiedzi - FAQ

Post autor: Gwalch » niedziela, 3 września 2017, 20:00

Bruner pisze:Pytanie do osob ktorzy maja pracownikow T5 - jaki poziom domku macie i ile sprzetu w domku?
Domki mam 2xT5 + T6. Sprzętu w domku full wypas. Mam pracowników T5+ (niektórzy T7) i to nadal nie jest coś, co może się jakoś zwracać. No chyba, że będziesz dużo grał i miał farmę tych roboli (czyt. 2-3 wyspy z samymi domkami), ale to i tak robisz w grze tyle, że zarabiasz dużo. Ja to cały czas traktuję jako bonus, czyli np. robię coś, przy okazji wypełniam książki, to przy okazji coś tam wpadnie. Znaczy zależy na co się nastawiasz, ale jeśli myślisz, że to będzie kilkaset materiałów dziennie na wyższych tierach, czy setki tysięcy srebra dziennie, to uprzedzam, że na pewno nie.

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Pytania i odpowiedzi - FAQ

Post autor: Bruner » poniedziałek, 4 września 2017, 13:32

Aloha
Mam pytanie odnosnie "efektywnego" grania.
Zakladajac ze docelowo mam glownie zamiar brac udzial w PvP (wiadomo ze PVE sie nie uniknie), to jesli mam powiedzmy te 60-90 min wolnego w godzinach 8-17, to jak najlepiej to spozytkowac?
1. Wbijac fame? aby wbic lvl proni, gear'u? Jesli tak to lepiej isc solo na jakiegos dung'a czy zapisac sie na eksedycje?
2. Zarabiac kase? Wiem ze najlepiej solo kase zarobi sie przez skup/sprzedaz na markecie oraz gathering. Ale co do handlu to jakos smykalki nie mam ani duzej gotowki do obrotu, a gathreing trzeba wbic na wysoki lvl aby cos zarobic.
Jakies sugestie co innego robic? Bic human moby w dung'u?

Zastanawiam sie wlasnie jak poza handlem na markecie, wyspa i gatheringiem ludzie kase zarabiaja . . .
Wyspe mam i na niej zuzywam caly focus ;/

Awatar użytkownika
Jamej
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 5 sierpnia 2016, 21:27
Medals: 2
Lokalizacja: Płock
Gender:
Status:
Offline

AO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Pytania i odpowiedzi - FAQ

Post autor: Jamej » poniedziałek, 4 września 2017, 16:18

Co do wbijania setów w miarę szybko idzie na ekspedycjach speed run (dobry team i bardzo dobry set, nieraz wystarczy poczytać czat ogólny albo złożyć team) ale lepszą opcją sa solo dungi na czarnych t7-t8 ale niesie to ryzyko straty setu, problemem jest właściwe zbalansowanie poziomu setu (lepszy set szybciej bijesz mobki, zgarniasz więcej fame i kasy) do ceny (kosztu w razie porażki).

Jak zarabiać:
1. Zbieracz gdy zbierasz na czarnych, znasz mapy, nie popełniasz błędów w czasie ucieczki, narzędzie t5+ to spokojnie wyciągniesz 100k+ na godzinę (ja na becie z kilofem t7-t8 w secie górnika zarabiałem koło 500k-600k/h wliczając średnio 1 śmierć na 3 wypady)

2. Bicie skrzynek na czarnych wysoko poziomowych mapach można zebrać koło 20k za skrzynkę (solo+ runy i losowe itemy, czasem artefakty). Na jednej mapie jest kilka obozowisk nie wiem czy więcej niż 5, czyli powiedzmy 5x20k=100k na jednej mapie 15-25minut czyli licząc średnio 200k na godzinę (trzeba wliczyć ryzyko padnięcia).

3. Handel, Transport, Czarny Rynek = Wielkie pieniądze ale czasami trzeba trochę poczekać aż coś zejdzie i śledzić ceny na bieżąco. Nie potrafię oszacować zysków

4. Własna farma - Ja z samej marchewki mam około 50k na dzień a poświecę na to około 10 minut dziennie.

5. Dungi (Solo/Grupowe) liczę że około 50k/h da się wyciągnąć (kasa + runy)

W razie błędnych założeń proszę mnie poprawić

pbldq
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2017, 20:36
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

AO Legionista

Re: Pytania i odpowiedzi - FAQ

Post autor: pbldq » poniedziałek, 4 września 2017, 21:41

Ja jako zapalony zbieracz rudy kilofem T6 dodam od siebie, że przy dobrych wiatrach i odrobinie szczęścia jestem w stanie zarobić ~1kk na 3 wypady, gdzie jeden trwa około ~45 minut, w zależności od ilości rud w nodzie.
Jako zbieracz mogę też dodać od siebie, że wbijanie T7 za punkty nie do końca się opłaca. Po pierwsze to, aż 400 punktów. Po drugie kopanie T7 przyniesie zyski, ale jeżeli nie jesteś w stanie zbierać w nocy, bądź w okolicach restartu serwera to mija się to z celem. Zwyczajnie nie znajdziesz nodów siódemkowych, a 400 LP można spożytkować o wiele lepiej. Ale to tylko moje spostrzeżenie.

Awatar użytkownika
Klonus
AO St. Legionista
Posty: 362
Rejestracja: środa, 3 sierpnia 2016, 21:12
Medals: 17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gender:
Status:
Offline

AO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Pytania i odpowiedzi - FAQ

Post autor: Klonus » poniedziałek, 4 września 2017, 22:06

Jamej pisze:Jak zarabiać:
1. Zbieracz gdy zbierasz na czarnych, znasz mapy, nie popełniasz błędów w czasie ucieczki, narzędzie t5+ to spokojnie wyciągniesz 100k+ na godzinę (ja na becie z kilofem t7-t8 w secie górnika zarabiałem koło 500k-600k/h wliczając średnio 1 śmierć na 3 wypady)
Ciekawszy pomysł - łazisz na niebieskich i zbierasz matsy T2, T3. Przerabiasz na mieście początkowym (przez co zarówno T2 jak i T3 są za darmo), przewozisz do Carleon i sprzedajesz. W godzinę powinno udać się zebrać 1k T3 (przerobionej) i kilka T2. W Caerleon sprzedajesz T2 za 10k/1k, T3 za 80k/1k. Po godzinie (bez najmniejszego ryzyka i na każdym poziomie rozwoju) zarabiasz 100k.
Oczywiście prawdziwe pieniądze zaczynają się na czarnych...
"[...]wola naciśnie na Formę, ciało to tylko podła Materia[...]" Jacek Dukaj "Inne pieśni"

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Pytania i odpowiedzi - FAQ

Post autor: Bruner » wtorek, 5 września 2017, 12:29

A w Carleone przerabianie T2/T3 sie placi?
Zastanawiam sie czy nie lepiej przewiezc rude, a dopiero na miejscu przerobic - i zyskac te 15% na miejscu.
Docelowo przez to na miejscu bede mial wiecej przerobionego materialu.
Klonus pisze: Ciekawszy pomysł - łazisz na niebieskich i zbierasz matsy T2, T3. Przerabiasz na mieście początkowym (przez co zarówno T2 jak i T3 są za darmo),.

pbldq
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2017, 20:36
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

AO Legionista

Re: Pytania i odpowiedzi - FAQ

Post autor: pbldq » wtorek, 5 września 2017, 13:07

Jak przerobisz T2/T3 w początkowym mieście to więcej przewieziesz.

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Pytania i odpowiedzi - FAQ

Post autor: Bruner » wtorek, 5 września 2017, 14:36

Hmm, no nie zgodze sie. Zalozenie - zebralem 100 rudy. Wol moze wziasc jedynie 100 jednostek.
Opcja 1.
Przerabiam w miescie startowym. Dostaje 115 przerobionego materialu. Wol moze wziasc tylko 100, czyli zabieram 100 - 15 zostaje w miescie startowym, 100 zawoze do Stolicy.

Opcja 2.
Jade z 100 ruda do Stolicy, tam przerabiam. Mam na miejscu w Stolicy 115 przerobionego.

No chyba ze wagowo -przerobiony material jest lzejszy sporo od nie przerobionego.
pbldq pisze:Jak przerobisz T2/T3 w początkowym mieście to więcej przewieziesz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Albion Online”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości