Knight - jak zacząć przygode z tankiem

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin

Zimny Dran
Posty: 24
Rejestracja: piątek, 21 sierpnia 2015, 23:54
Lokalizacja: Zgierz/Łódź
Gender:
Status:
Offline

Knight - jak zacząć przygode z tankiem

Post autor: Zimny Dran » wtorek, 10 listopada 2015, 20:21

No cóż, nie sądziłem że kiedykolwiek w jakiejkolwiek grze będę chciał grać tankiem, a jednak.
Ponieważ trudno jest o pt klasą jaką gram najczęściej a jednocześnie jest niedobór knightów (tak mi się wydaje), postanowiłem chwycić byka za rogi i spróbować stać się tankiem. Nie moje klimaty w żadnej grze i jedyne co wiem to że zadaniem tanka jest zagrować towarzystwo bijące kolegów i dodatkowo przeżyć z pomocą kolegów z pt. WIem że jak ktoś jest noob to się nie nauczy, ale może ktoś chociaż pokrótce podzieli się jak zacząć przygodę z Knightem w SF, by przejście instancji grupowej nie było drogą pod górę. Domyślam się że to kwestia kilku odpowiednio użytych skilli, i odpowiednio dobranych symboli i talentów, lecz nigdzie nie znalazłem co w jakiej kolejności używać, oraz dlaczego. Granie Knightem solo raczej słabo mi idzie, i nie planuje grać tą klasą poza pt, więc doświadczenia w grze knightem nie mam. Przepraszam za przydługi wywód. Jeśli ktoś uzna temat za zbędny - proszę go usunąć.

(słyszałem ostatnio że albo się umie tankować albo nie, i nic tego nie zmieni, stąd nieco się wahałem czy w ogóle zaczynać ten temat)
"Profil do likwidacji"

Awatar użytkownika
Darfriq
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 25 września 2015, 21:37
Medals: 1
Lokalizacja: Płock
Gender:
Status:
Offline

Skyforge Legionista

Re: Knight - jak zacząć przygode z tankiem

Post autor: Darfriq » wtorek, 10 listopada 2015, 21:28

Drogi kolego,

Odsyłam cię do tematu, gdzie Click podzielił się swoim buildem:
http://9kohorta.com/forum/viewtopic.php?f=633&t=22136
Osobiście skorzystałem z jego rad i gra mi się świetnie.

Jeśli chodzi o grę knightem to w celu "tankowania" mocnych mobów używa się barrier (klawisz V), dzięki czemu tarcza absorbuje część obrażeń. Dodatkowo używając skilli kosztujących manę (tutaj chyba willpower) na 4 czy 5 sekund zarzuca się dodatkowy buff wchłaniający część obrażeń.
Podstawowy skill do ściągania mobów na siebie to Earthquake (klawisz 1), ponieważ zarówno ściąga on moby do knighta, jak i przewraca je, dzięki czemu nie mogą atakować przez jakieś 2-3 sekundy.

Osobiście najczęściej używam kombinacji:
1. Earthquake.
2. Lewy myszki, prawy myszki.
3. Lewy myszki, prawy myszki.

Należy też zwrócić uwagę na odnawianie many (willpower) przy użyciu discharge. W postawie z tarczą można to zrobić na dwa sposoby:
1. Kombinacja lewy->prawy.
2. Prawy myszki (uderzenie tarczą).

P.S.
W celu uzyskania większego dps nie używaj tarczy, tylko wal 3x lewy myszki + falcon atack (klawisz 2) jak tylko starczy ci many.

Pozdrawiam,
Darfriq.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poradniki i buildy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość