Jak grać aby coś ugrać.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin

Eledil
Patrycjusz
Posty: 443
Rejestracja: środa, 9 listopada 2011, 19:17
Medals: 5
Status:
Offline

WoW Centurion WildStar St. Legionista FF XIV Legionista Skyforge Legionista Mecenas IX Kohorty

Jak grać aby coś ugrać.

Post autor: Eledil » niedziela, 27 września 2015, 01:03

Cześć! Poradnik ma za zadanie przygotować i oswoić graczy dobijających do raidów czy zniekształceń (distortions), tak aby nie musieli wstydzić się swojego dpsu czy słuchać złośliwych komentarzy od kolegów/koleżanek.

Zacznijmy od symboli dpsowych nieklasowych. Do 36k prestige (czyli pierwszych anomali) wymagane jest posiadanie (2/6) maximum recoil, (2/6) ultimate strengh (czyta się strengf, nie strendż), lacerating wound, element of suprise (2/3) i warriors creed (1/2). Następnie przy pomocy różowych nodów zdobywanych na anomalii do momentu 68k prestige (distortions oraz isabela 3*) powinniśmy mieć po (5/6) lub (6/6) maximum recoil, (5/6) ultimate strengh, mark of death (1/3) (czyt. def), compresive trauma, element of suprise (3/3). Reszta symboli jest całkowicie opcjonalna i powinna być odblokowana dopiero gdy wymaksujecie te które wyżej wymieniłem.

Kolejna rzecz to kolejność odblokowywania klas. Moją propozycją jest startować grę jako paladyn, gdyż jego symbol jest jednym z najważniejszych w grze. Następnie powinno się odblokować Kinetyka, gdyż obecnie jest to najlepsza klasa pod względem dpsu do distortions, raidów, 5 osobówek, 3 osobówek i gry solo. Jego symbol również jest bardzo potrzebny, bo dodaje 10% do dmg na 5 sekund, po impulsie który mamy co combo. Następnie proponuję udać się w kierunku Berserkera - bo to druga postać po kinetyku która nadaje się do gry, symbol taki sobie ale położenie berka sprawia, że po prostu musimy się tam dostać (2x maximum recoil, 1x ultimate strengh, 1x warriors creed). Kolejny symbol klasowy który polecam to archer, bo jest stosunkowo blisko jeśli poszliście po berka, a dodaje +15% do dmg jeżeli przeciwnik posiada więcej niż 50% swojego hp. W dodatku na południe od niego kryją się takie smaczne kąski jak: lacerating wound, maximum recoil, ultimate strengh, compresive trauma, mark of death czy nawet impulse barrier. Następną klasą po którą powinniśmy się udać to alchemik. Nie dość że będziecie proszeni nim grać, to zyskujecie symbol który jest praktycznie aktywny 95% czasu, a jest nim +15% do obrażeń. Ścieżka do alchemika pozwala wam także zapuścić się w obszary atlasu z pierwszym mark of death, maximum recoil, element of suprise, kolejnym impuls barrier. Nadmiar class sparków można wykorzystać na Lighbindera (bardzo fajna i mega potrzebna postać z dobrym symbolem na niektóre disortions), czy nawet Cryo (2 sloty na symbole). Około 70k prestige powinniście podjąć decyzję czy odblokujecie symbol gunnera (jakies 4% do dpsu), czy witcha (kolejne 4-5%). Na samym końcu odblokować można Necromancera, Slayera, Monka czy Knighta (czyt. najt)(chyba że chce się grać tankiem, to wtedy olać ten poradnik i rushować).

Uff, symbole mamy za sobą, czas na gear. Jedyni prawidzi dpsi (Kinetic i Berserker) używają kombinacji STR, LUCK, Accuracy, Critical Chance. W przypadku Kinetyka ringi łatwiej jest złożyć gdyż skupiamy się tylko na accuracy a crit możemy olać, natomiast w przypadku Berserkera chcemy mieć 25% critical chance (wystarczy 1 epicki ring w crit), reszta w accuracy. Oczywiście jeżeli uda wam się wydropić idealne ringi z oboma statami to nikt się nie obrazi. Fajna sprawa z ringami jest taka, że Alchemik i Lighbinder też potrzebują takie ringi - niekoniecznie z accuracy i crit.

Kapliczki. Tutaj będzie bardzo prosto, Crushing Blow>Accuracy>Crit Chance>Solidity>Discharge Recovery. W takiej samej kolejności ulepszamy kolorami aż do fioletowego.


Jeżeli zastosujecie się do moich porad, to spokojnie możecie konkurować z najlepszymi dpsami w Skyforge, pugi się będą o was zabijać, slot na raid zawsze się znajdzie a penisy będą latały z nieba.

Pozdrawiam Eledil.

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Jak grać aby coś ugrać.

Post autor: Dreed » niedziela, 27 września 2015, 13:26

wszystko ładnie pięknie tylko by był jeszcze czas i ludzie na to by to wszystko ogarnąć, szczególnie jeśli do tego by szybko zebrać to o czym piszesz potrzeba robienia rajdów i anomalek - jedna wiąże drugie, bo bez Tacticala ciężko iść dalej w anomaliach.

A to już niestety nie jest już takie różowe dla kogoś kto np. spędza 3-4h dziennie w grze i musi pędzić by zdobyć tokeny.

Anomalie blokują mnie z każdej możliwej strony, jeśli nie udaje mi się zrobić anomalek przez dłuższy czas nie zastanawiam się tylko lecę w atlasie tam gdzie lecieć mogę..

Mając 69k nie jestem nawet blisko tego by mieć maximum recoil czy ultimate strengh na więcej niż 2 poziom.

Awatar użytkownika
Clickslither
Posty: 304
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2014, 08:43
Medals: 2
Lokalizacja: Suwałki
Gender:
Status:
Offline

Skyforge Optio BD Legionista

Re: Jak grać aby coś ugrać.

Post autor: Clickslither » niedziela, 27 września 2015, 14:11

A to już niestety nie jest już takie różowe dla kogoś kto np. spędza 3-4h dziennie w grze i musi pędzić by zdobyć tokeny.
Tokeny możesz zdobyć na następnej inwazji mechanoidow, nie będzie już takiej rywalizacji ze względu na to ze ludzie którzy ukończą ostatnia operację, nie będę mieli do tego dostępu na następnej inwazji mechanoidów.
Anomalie blokują mnie z każdej możliwej strony, jeśli nie udaje mi się zrobić anomalek przez dłuższy czas nie zastanawiam się tylko lecę w atlasie tam gdzie lecieć mogę..
Zgaduję że grasz DPSem, jako każdy szanujący się DPS musisz mieć zmasterowanego Alchemika. Szukaj party alchemikiem a znajdziesz 10x szybciej.


Raidy to chyba najmniejszy problem, wystarczy wejść na zone anomalii a tam już tylko czytać chat. Masa ludzi szuka/zakłada party właśnie tam.

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Jak grać aby coś ugrać.

Post autor: Dreed » niedziela, 27 września 2015, 17:57

widzisz... jestem osobą która jak jest w panteonie to gra w panteonie i tyle.


Nie mam zamiaru czekać na następną inwazje mechanoidów, która będzie za miesiące...

Alchemikiem nie umiem grać, nie mam ani symboli ani broni czy offów, już nie wspomnę o kapliczkach czy ringach.. mam iść alchemikiem po to żeby mnie wywalali...


Rady równie dobre jak rada -> graj więcej.

Awatar użytkownika
Clickslither
Posty: 304
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2014, 08:43
Medals: 2
Lokalizacja: Suwałki
Gender:
Status:
Offline

Skyforge Optio BD Legionista

Re: Jak grać aby coś ugrać.

Post autor: Clickslither » niedziela, 27 września 2015, 19:01

Aha czyli nie "poświęcając się" dla Pantheonu chcesz żeby Pantheon poświęcił się dla Ciebie?

Jestem tankiem z buildem LUCK/SPIRIT. Specjalnie dropie ringi tez na STR/LUCK żeby moc chodzić LB i Alch jak już ich odblokuje. A Ty mając już takie ringi jako DPS nie możesz pomoc pantheonowi przez nauczenie się grac taka postacią?


Nie rozumiem tego, więc nie będę na ten temat dyskutował.


Żebym nie zrobił totalnego offtopa to dodam do tematu:


Na Dystorcjach panuje rotacja, idzie Pan XXX DPSem aż wydropi sobie broń, potem się zmienia na Supporta żeby znowu Pan YYY mógł się zmienić z LB i iść DPSem. Więc każdy powinien być przygotowany do czegoś takiego.

Awatar użytkownika
Rxa
Posty: 251
Rejestracja: środa, 22 lipca 2015, 04:50
Medals: 1
Lokalizacja: Katowice
Gender:
Status:
Offline

Skyforge Legionista

Re: Jak grać aby coś ugrać.

Post autor: Rxa » niedziela, 27 września 2015, 22:44

Clickslither pisze:Aha czyli nie "poświęcając się" dla Pantheonu chcesz żeby Pantheon poświęcił się dla Ciebie?
Twoja logika działa również w drugą stronę - Panteon który nie chce mi pomóc nie może oczekiwać, że specjalnie dla Nich będę robił supporta.

W pewnym miejscu się chyba ludziom rozjechało hardkorowanie i minmaxing a fun z gry i kamraderia.
Mam swój świat, swoje kredki i zero zdolności artystycznych...

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Jak grać aby coś ugrać.

Post autor: Dreed » poniedziałek, 28 września 2015, 07:25

Clickslither pisze:Aha czyli nie "poświęcając się" dla Pantheonu chcesz żeby Pantheon poświęcił się dla Ciebie?

Jestem tankiem z buildem LUCK/SPIRIT. Specjalnie dropie ringi tez na STR/LUCK żeby moc chodzić LB i Alch jak już ich odblokuje. A Ty mając już takie ringi jako DPS nie możesz pomoc pantheonowi przez nauczenie się grac taka postacią?


Nie rozumiem tego, więc nie będę na ten temat dyskutował.


Żebym nie zrobił totalnego offtopa to dodam do tematu:


Na Dystorcjach panuje rotacja, idzie Pan XXX DPSem aż wydropi sobie broń, potem się zmienia na Supporta żeby znowu Pan YYY mógł się zmienić z LB i iść DPSem. Więc każdy powinien być przygotowany do czegoś takiego.

Dystorcje mnie najmniej obecnie interesują, jestem tak zacofany z rozwojem w atlasie do osób obecnie z niższym prestiżem, którzy chodzą na dystorcje że właśnie do czasu zebrania wszystkich symboli w ogóle się tam nie pcham.

W tym tygodniu musiałbym zrobić ze dwa Q na anomalkach może się uda i pocisne z kilka symboli ..
Nie wiem dlaczego .. a nie w sumie wiem.. ale Str/Luck nie jest jedynym zestawem DPSa..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poradniki i buildy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości