Statki w SC

Dział przeznaczony na dyskusje nad statkami i okrętami.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy SC

Regulamin forum
  1. Jeden statek to jeden temat.
  2. Do ogólnej dyskusji o statkach przeznaczony jest temat Statki w SC.
  3. Jeśli statek nie posiada swojego tematu należy założyć nowy w temacie wpisując wyłącznie pełną nazwę statku.
Awatar użytkownika
Andarist
Posty: 2722
Rejestracja: środa, 8 lipca 2009, 11:05
Medals: 13
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

AION Legionista TERA Centurion WoT Legionista SWTOR Legionista FF XIV Legionista
Skyforge Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Okręty w SC

Post autor: Andarist » sobota, 16 sierpnia 2014, 00:27

Gebbeth pisze:[...]
Ciekawe jak rozwiążą komunikację międzyrasową.
Uniwersalny tłumacz.
Głównie będzie to wykorzystane w Squadron 42 i filmikach do SC. Było coś na ten temat w ostatnim (lub przed ostatnim) "10 for the Chairman" :)
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." -Albert Einstein

Awatar użytkownika
Neraki
Posty: 224
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2014, 10:22
Medals: 1
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

ArcheAge Legionista

Re: Okręty w SC

Post autor: Neraki » sobota, 16 sierpnia 2014, 05:52

No nie :P teraz jak człowiek kupił sobie 315P i prawie nauczył się nim latać wypuszczają mi Aquilla i Phoenix dwa przepiękne statki do eksploracji, no nic czekamy do 10 i trzeba będzie wybrać jeden ^^ BTW mimo ciągłych problemów na streamie prezentacja niezłe wyszła ciekaw jestem czy te modele co rozdali na początku będzie można kupić?.

Awatar użytkownika
Gebbeth
Konsul
Co-OP Trybun
SC Trybun
Posty: 5653
Rejestracja: piątek, 15 czerwca 2012, 12:41
Medals: 11
Lokalizacja: Palatinatus Lublinensis
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Fabri SWTOR Centurion ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Okręty w SC

Post autor: Gebbeth » sobota, 16 sierpnia 2014, 09:30

Neraki pisze:No nie :P teraz jak człowiek kupił sobie 315P i prawie nauczył się nim latać wypuszczają mi Aquilla i Phoenix dwa przepiękne statki do eksploracji, no nic czekamy do 10 i trzeba będzie wybrać jeden ^^ BTW mimo ciągłych problemów na streamie prezentacja niezłe wyszła ciekaw jestem czy te modele co rozdali na początku będzie można kupić?.
Przypuszczam, że już ich nie ma.

Edit
O nawet jeszcze 1000 zostało.
https://robertsspaceindustries.com/comm ... Model-Sale
Obrazek

Awatar użytkownika
Andarist
Posty: 2722
Rejestracja: środa, 8 lipca 2009, 11:05
Medals: 13
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

AION Legionista TERA Centurion WoT Legionista SWTOR Legionista FF XIV Legionista
Skyforge Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Okręty w SC

Post autor: Andarist » sobota, 16 sierpnia 2014, 11:13

Jest jeszcze CCP - Connie Combo Pack - game pack z wszystkimi wariantami + model.
Oszczędzasz 125$ a do tego od razu status Concierge!

https://robertsspaceindustries.com/pled ... Super-Pack
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." -Albert Einstein

Awatar użytkownika
Neraki
Posty: 224
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2014, 10:22
Medals: 1
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

ArcheAge Legionista

Re: Okręty w SC

Post autor: Neraki » sobota, 16 sierpnia 2014, 11:19

Andarist pisze:Jest jeszcze CCP - Connie Combo Pack - game pack z wszystkimi wariantami + model.
Oszczędzasz 125$ a do tego od razu status Concierge!

https://robertsspaceindustries.com/pled ... Super-Pack
Oj tak mam na zbyciu 3 tysiące ^^ zakupiłem figurkę i czekam na wypłatę kasy by zakupić ten statek do eksploracji z lazikiem i to bedą moje jedyne zakupy chyba...

Awatar użytkownika
Andarist
Posty: 2722
Rejestracja: środa, 8 lipca 2009, 11:05
Medals: 13
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

AION Legionista TERA Centurion WoT Legionista SWTOR Legionista FF XIV Legionista
Skyforge Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Okręty w SC

Post autor: Andarist » sobota, 16 sierpnia 2014, 11:22

Neraki pisze:[...] i to bedą moje jedyne zakupy chyba...
Każdy tak mówi ;)

btw
Nie wiem czy palisz papierosy, gdybyś palił i rzucił to wyobraź sobie ile statków mógłbyś kupić :D
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." -Albert Einstein

Awatar użytkownika
Gebbeth
Konsul
Co-OP Trybun
SC Trybun
Posty: 5653
Rejestracja: piątek, 15 czerwca 2012, 12:41
Medals: 11
Lokalizacja: Palatinatus Lublinensis
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Fabri SWTOR Centurion ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Okręty w SC

Post autor: Gebbeth » sobota, 16 sierpnia 2014, 19:20

Tak se rozkminiam, że do ładowni Connie powinien chyba wejść Karthu, może nawet Gladius albo Aurorka wejdzie :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Andarist
Posty: 2722
Rejestracja: środa, 8 lipca 2009, 11:05
Medals: 13
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

AION Legionista TERA Centurion WoT Legionista SWTOR Legionista FF XIV Legionista
Skyforge Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Okręty w SC

Post autor: Andarist » niedziela, 17 sierpnia 2014, 10:58

Obawiam się, że Aurory nawet do Taurusa nie wciśniesz. Za dużo waży.

Moja ocena seriii:
Optymalna jest Andromeda lub Phoenix - bardziej ofensywna jest Andromeda, Phoenix ma lepszą obronę, imo lepiej nadaje się na statek C&C.
Wersja eksploracyjna... wg mnie trochę strzał w kolano. Pchać się wielkim grzmotem przez niezbadany jump point... imo lepszy jest Freelancer Dur - bardziej zwrotny, ciężej uzbrojony i tańszy w naprawie :)

Generalnie Aquila mało mi się podoba. Powinni wymienić dolną wieżę na baterię czujników a górną zostawić jak jest w Andromedzie. Doczepiany statek powinien być od razu w opcji do kupienia, ale zamiast lekkiego myśliwca coś bardziej zwiadowczego. Oraz prosty MedBay.
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." -Albert Einstein

Awatar użytkownika
Andarist
Posty: 2722
Rejestracja: środa, 8 lipca 2009, 11:05
Medals: 13
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

AION Legionista TERA Centurion WoT Legionista SWTOR Legionista FF XIV Legionista
Skyforge Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Okręty w SC

Post autor: Andarist » niedziela, 17 sierpnia 2014, 11:33

"Szukajcie a znajdziecie..."
Przekopałem się przez Twoją Tubę i znalazłem nagranie z prezentacji walki w trybie multi crew!
Jest to fragment prezentacji SC podczas Gamescom. Gameplay na silniku gry na żywo (podczas prezentacji)

[yt][/yt]

3 osoby grają - pilot oraz obsługa obu wież Constelation, czwarta obsługuje zewnętrzną kamerę.
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." -Albert Einstein

Awatar użytkownika
Neraki
Posty: 224
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2014, 10:22
Medals: 1
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

ArcheAge Legionista

Re: Okręty w SC

Post autor: Neraki » niedziela, 17 sierpnia 2014, 11:43

Wyglada to naprawdę ciekawie. Ja postanowiłem ze zostaje narazie z moja kochana 315p być może w październiku kupie cos nowego gdy bedą prezentować moduł fps.

Awatar użytkownika
Andarist
Posty: 2722
Rejestracja: środa, 8 lipca 2009, 11:05
Medals: 13
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

AION Legionista TERA Centurion WoT Legionista SWTOR Legionista FF XIV Legionista
Skyforge Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Okręty w SC

Post autor: Andarist » niedziela, 17 sierpnia 2014, 11:51

Jak dobrze pójdzie to do w październiku pokażą Gladiator i\lub Retaliator lineup wraz z limitowaną sprzedażą. Może też concept arty (lub coś na silniku) 890 Jump :D
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." -Albert Einstein

Awatar użytkownika
Gebbeth
Konsul
Co-OP Trybun
SC Trybun
Posty: 5653
Rejestracja: piątek, 15 czerwca 2012, 12:41
Medals: 11
Lokalizacja: Palatinatus Lublinensis
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Fabri SWTOR Centurion ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Okręty w SC

Post autor: Gebbeth » niedziela, 17 sierpnia 2014, 12:08

Andarist pisze:Obawiam się, że Aurory nawet do Taurusa nie wciśniesz. Za dużo waży.

Moja ocena seriii:
Optymalna jest Andromeda lub Phoenix - bardziej ofensywna jest Andromeda, Phoenix ma lepszą obronę, imo lepiej nadaje się na statek C&C.
Wersja eksploracyjna... wg mnie trochę strzał w kolano. Pchać się wielkim grzmotem przez niezbadany jump point... imo lepszy jest Freelancer Dur - bardziej zwrotny, ciężej uzbrojony i tańszy w naprawie :)

Generalnie Aquila mało mi się podoba. Powinni wymienić dolną wieżę na baterię czujników a górną zostawić jak jest w Andromedzie. Doczepiany statek powinien być od razu w opcji do kupienia, ale zamiast lekkiego myśliwca coś bardziej zwiadowczego. Oraz prosty MedBay.
Mam nadzieję, że będzie można w Aquili wymienić sensory na bojowe - chyba, że eksploracyjne również w sposób zaawansowany i daleki w zasięgu rejestrują ruchy okrętów - i wykorzystywać ją jako lekki okręt dowodzenia po prostu. Inaczej to faktycznie będzie średniawka.
Obrazek

Awatar użytkownika
Andarist
Posty: 2722
Rejestracja: środa, 8 lipca 2009, 11:05
Medals: 13
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

AION Legionista TERA Centurion WoT Legionista SWTOR Legionista FF XIV Legionista
Skyforge Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Okręty w SC

Post autor: Andarist » niedziela, 17 sierpnia 2014, 12:32

Optymalną opcja wg mnie to w ogóle wybebeszyć Aquile - zamontować duży talerz radaru zamiast górnej wieży (AWACS), wywalić łazik, a z ładowni opuszczać dodatkową baterię czujników i ekwipunku do walki elektronicznej. Dodać jeden lub dwa hardpointy C9.
Mamy wtedy statek - centrum dowodzenia z prawdziwego zdarzenia, lub jednostkę wsparcia dla Idris.

Sensory wykorzystywane przez statki zwiadowcze są trochę inne - wyszukują anomalie powiązane z jump points, padają skład chemiczny atmosfery, ewentualnie dokładniejsze skanowanie pojedynczego kadłuba. Skanery bojowe to bardziej chodzi o ilość śledzonych i namierzanych jednocześnie celów oraz zdolność przebicia się przez zakłócenia\stealth.

Jeśli chodzi o modyfikacje to ograniczenie stanowi jedynie konstrukcja kadłuba. Jeśli bazowy kadłub Aquili różni się od Andromedy to może nie być możliwości przebudowy. np Hornet Ghost ma specjalny pancerz (stealth) i było by OP gdyby dało się wsadzić do niego talerz AWACS od wersji Tracker... dlatego się nie da.

edit
Właśnie przyszło mi do głowy, że ciekawą opcją byłaby wersja medyczna - szpital polowy!
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." -Albert Einstein

Awatar użytkownika
Neraki
Posty: 224
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2014, 10:22
Medals: 1
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

ArcheAge Legionista

Re: Okręty w SC

Post autor: Neraki » niedziela, 17 sierpnia 2014, 13:09

Interesujący pomysł dodać do tego możliwość lekkiej naprawy statków bądź nawet lekkiej modyfikacji na polu walki za pomaca takiej jednostki było by ciekawie.

Awatar użytkownika
Andarist
Posty: 2722
Rejestracja: środa, 8 lipca 2009, 11:05
Medals: 13
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

AION Legionista TERA Centurion WoT Legionista SWTOR Legionista FF XIV Legionista
Skyforge Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Okręty w SC

Post autor: Andarist » niedziela, 17 sierpnia 2014, 13:44

Neraki pisze:Interesujący pomysł dodać do tego możliwość lekkiej naprawy statków bądź nawet lekkiej modyfikacji na polu walki za pomaca takiej jednostki było by ciekawie.
Naprawa wygląda trochę inaczej niż w większości gier. Uszkodzony pojazd trzeba zapakować do warsztatu i zająć się blacharką, wymianą uszkodzonych elementów itp co trochę czasu trwa. Nie wiadomo jeszcze ile minut czy godzin. Wpływ ma wielkosć naprawy, wielkosć statku. dostępność części itp. Naprawa małego statku podczas walki mija się z celem, bo zanim zostanie naprawiony, będzie już po bitwie.

Trochę inaczej wygląda sprawa z średnimi+ statkami jak np Idris. Na potrzeby walki i abordażu opracowana jest mechanika, gdzie gracze (lub npc) będą mogli dokonywać prowizorycznych napraw np gaszenie pożaru, uszczelnianie jakiegoś małego wycieku, ponowne uruchomienie silników (jeśli nie są doszczętnie zniszczone) itp tylko po to aby odlecieć z pryzem lub dokuśtykać do najbliższego przyjaznego portu.

Przypuszczam,że ograniczoną możliwość naprawy polowej będzie miał Surveyor. Albo przynajmniej możliwość wymontowania części drogiego ekwipunku przed opuszczeniem wraku.
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." -Albert Einstein

Awatar użytkownika
Andarist
Posty: 2722
Rejestracja: środa, 8 lipca 2009, 11:05
Medals: 13
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

AION Legionista TERA Centurion WoT Legionista SWTOR Legionista FF XIV Legionista
Skyforge Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Okręty w SC

Post autor: Andarist » niedziela, 17 sierpnia 2014, 16:31

eh, skleroza nie boli...
Constelation Phoenix jest sprzedawany jako limitowany przedmiot tak samo jak w przeszłości Scythe i Idris. Po wyczerpaniu limitu nigdy więcej nie będzie dostępny w sklepie RSI. Oczywiście będzie można go nabyć podczas gry :)
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." -Albert Einstein

Awatar użytkownika
Gebbeth
Konsul
Co-OP Trybun
SC Trybun
Posty: 5653
Rejestracja: piątek, 15 czerwca 2012, 12:41
Medals: 11
Lokalizacja: Palatinatus Lublinensis
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Fabri SWTOR Centurion ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Okręty w SC

Post autor: Gebbeth » niedziela, 21 grudnia 2014, 12:54

Z patchem 1.0 zaczęły działać wyświetlacze na konsoli(przynajmniej w Aurorze). Prawy wyświetla dane o namierzonym celu.
ScreenShot0000.jpg
Obrazek

Awatar użytkownika
Gebbeth
Konsul
Co-OP Trybun
SC Trybun
Posty: 5653
Rejestracja: piątek, 15 czerwca 2012, 12:41
Medals: 11
Lokalizacja: Palatinatus Lublinensis
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Fabri SWTOR Centurion ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Okręty w SC

Post autor: Gebbeth » czwartek, 1 stycznia 2015, 18:46


Trochę fotek z wnętrza Idris-M.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gebbeth
Konsul
Co-OP Trybun
SC Trybun
Posty: 5653
Rejestracja: piątek, 15 czerwca 2012, 12:41
Medals: 11
Lokalizacja: Palatinatus Lublinensis
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Fabri SWTOR Centurion ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Okręty w SC

Post autor: Gebbeth » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 11:04

Pojawił się ostatnio sneak peak z whiteboxingu Starfarera
[ obraz zewnętrzny ]
[ obraz zewnętrzny ]
[ obraz zewnętrzny ]
[ obraz zewnętrzny ]


Całkiem ciężko jest uzbrojony jak na transportowiec paliwa, nie będzie strachu zabrać go do większej zawieruchy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Gebbeth
Konsul
Co-OP Trybun
SC Trybun
Posty: 5653
Rejestracja: piątek, 15 czerwca 2012, 12:41
Medals: 11
Lokalizacja: Palatinatus Lublinensis
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Fabri SWTOR Centurion ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Okręty w SC

Post autor: Gebbeth » środa, 11 marca 2015, 17:04

[yt][/yt]
Obrazek

Awatar użytkownika
Gebbeth
Konsul
Co-OP Trybun
SC Trybun
Posty: 5653
Rejestracja: piątek, 15 czerwca 2012, 12:41
Medals: 11
Lokalizacja: Palatinatus Lublinensis
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Fabri SWTOR Centurion ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Okręty w SC

Post autor: Gebbeth » sobota, 28 marca 2015, 21:35

I jest nowy myśliwiec od Aegis Dynamics. Jest to ciężki myśliwiec dalekiego zasięgu wielkości Rademeera/Freelancera przeznaczony do obsługi dla dwóch osób.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Gebbeth
Konsul
Co-OP Trybun
SC Trybun
Posty: 5653
Rejestracja: piątek, 15 czerwca 2012, 12:41
Medals: 11
Lokalizacja: Palatinatus Lublinensis
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Fabri SWTOR Centurion ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Newsy Star Citizen

Post autor: Gebbeth » sobota, 25 kwietnia 2015, 14:17

I mamy ujawniony kolejny statek, a właściwie tym razem bardziej serię statków. Są to statki transportowe od małych po prawie 400 metrowy. Najmniejszy kosztuje 60 euro, największy 1230 euro.
https://robertsspaceindustries.com/comm ... ull-Series
Obrazek
Wersja najmniejsza
Obrazek
Wersja najwieksza
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Neraki
Posty: 224
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2014, 10:22
Medals: 1
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

ArcheAge Legionista

Re: Okręty w SC

Post autor: Neraki » sobota, 25 kwietnia 2015, 15:36

chciałem sprostować najmniejszy 60 euro największy 550 euro. combo ze wszystkimi statkami 1250 euro.

- Hull A - LTI 60€
- Hull B - LTI 90€
- Hull C - LTI 200€
- Hull D - LTI 350€
- Hull E - LTI 550€
- Hull-a-palooza Pack - LTI - Combo - 1250€

Awatar użytkownika
Gebbeth
Konsul
Co-OP Trybun
SC Trybun
Posty: 5653
Rejestracja: piątek, 15 czerwca 2012, 12:41
Medals: 11
Lokalizacja: Palatinatus Lublinensis
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Fabri SWTOR Centurion ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Okręty w SC

Post autor: Gebbeth » sobota, 25 kwietnia 2015, 15:40

Neraki pisze:chciałem sprostować najmniejszy 60 euro największy 550 euro. combo ze wszystkimi statkami 1250 euro.

- Hull A - LTI 60€
- Hull B - LTI 90€
- Hull C - LTI 200€
- Hull D - LTI 350€
- Hull E - LTI 550€
- Hull-a-palooza Pack - LTI - Combo - 1250€
O dzięki, źle popatrzyłem.
BTW na ostatnim screenie jest reklama czy mi się wydaje? :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Neraki
Posty: 224
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2014, 10:22
Medals: 1
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

ArcheAge Legionista

Re: Okręty w SC

Post autor: Neraki » sobota, 25 kwietnia 2015, 22:31

Ta reklama. Tak będzie można reklamować organizacje swoje lub kogoś jak zapłaci fajny motyw...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Statki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość