L2 tricks

Tutaj znajdziesz kohortowiczów grających w L2C

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

L2 tricks

Post autor: Bruner » wtorek, 9 lutego 2016, 09:40

Aloha
Moze nie wszyscy o tym wiedza, wiec stworzylem post co by sie dzielic "trick'ami" w L2 ktore ulatwiaja zycie.

1. Trade/WH - trzymajac ALT mozna przeciagnac calosc item'ow, dziala jak drag&drop
2. Jesli chcecie oddalic kamerke - wcisnijcie Page Up lub Page Down - wtedy pokreccie kolkiem na myszce - dodatkowo Wam sie oddali kamerka.
3. Trzymajac ALT mozna ustawiac osoby w party (aby np. tanka miec jako 1-szego).
4. Trzymajac ALT mozna usunac sobie buffa ktorego nie chcemy (np. zerk dla tankow nie koniecznie jest potrzebny).
5. Ustawiając macro:
/stand
/vendor
możemy anulować animację wstawania postaci i natychmiastowo po naciśnięciu macra wykonać dowolna akcję. Jedyny mankament to to, że pojawia nam się okienko sklepu, które trzeba zamknąć.
6. Trick dla krasi, które tylko spoilują, a nuki dobijają - castowanie spoila trwa krócej, jesli użyje się daggera, choćby nogradowego.

Jak ktos ma jeszcze cos do dodania niech pisze, to uzupelnie liste :).
Ostatnio zmieniony wtorek, 9 lutego 2016, 13:53 przez Bruner, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sterblich
Posty: 991
Rejestracja: poniedziałek, 16 stycznia 2012, 11:53
Medals: 7
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status:
Offline

TERA Legionista ArcheAge Optio L2C Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: L2 tricks

Post autor: Sterblich » wtorek, 9 lutego 2016, 10:20

Ustawiając macro:

/stand
/vendor

możemy anulować animację wstawania postaci i natychmiastowo po naciśnięciu macra wykonać dowolna akcję. Jedyny mankament to to, że pojawia nam się okienko sklepu, które trzeba zamknąć.

Awatar użytkownika
Misti
Patrycjusz
Posty: 93
Rejestracja: sobota, 26 grudnia 2015, 10:01
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

L2C Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: L2 tricks

Post autor: Misti » wtorek, 9 lutego 2016, 11:31

Wczoraj usłyszałam na TS fajny trick dla krasi, które tylko spoilują, a nuki dobijają - castowanie spoila trwa krócej, jesli użyje się daggera, choćby nogradowego.
Z poważaniem
Mistii / Caffe

Mistii - WoW - Human Priest
Caffe - Lineage II - Shilien Elder - z miłości do Empowera

Awatar użytkownika
Dhol
Posty: 1254
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 00:09
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

L2C Optio

Re: L2 tricks

Post autor: Dhol » wtorek, 9 lutego 2016, 13:38

Co do makra na wstawanie to trzeba też uważać bo przed zamknięciem okienka nie da się użyć shota/potki itd, co szczególnie odczuwalne jest jak ktoś ma makro na shoty ze skillami - skill użyje się wtedy bez shota.

A dagger oprócz spoila przydatny tez jest na aggro, dash - rownież szybszy cast.

Awatar użytkownika
Sterblich
Posty: 991
Rejestracja: poniedziałek, 16 stycznia 2012, 11:53
Medals: 7
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status:
Offline

TERA Legionista ArcheAge Optio L2C Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: L2 tricks

Post autor: Sterblich » wtorek, 9 lutego 2016, 14:27

Dhol pisze:Co do makra na wstawanie to trzeba też uważać bo przed zamknięciem okienka nie da się użyć shota/potki itd, co szczególnie odczuwalne jest jak ktoś ma makro na shoty ze skillami - skill użyje się wtedy bez shota.

A dagger oprócz spoila przydatny tez jest na aggro, dash - rownież szybszy cast.
Hmm, to dziwne, bo u u mnie działają shoty nawet jak nie wyłączę okienka ze sklepem. Nie raz wstawałem i od razu leciał heal z shotem i działało.

Awatar użytkownika
Dhol
Posty: 1254
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 00:09
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

L2C Optio

Re: L2 tricks

Post autor: Dhol » wtorek, 9 lutego 2016, 14:33

Sterblich pisze:
Dhol pisze:Co do makra na wstawanie to trzeba też uważać bo przed zamknięciem okienka nie da się użyć shota/potki itd, co szczególnie odczuwalne jest jak ktoś ma makro na shoty ze skillami - skill użyje się wtedy bez shota.

A dagger oprócz spoila przydatny tez jest na aggro, dash - rownież szybszy cast.
Hmm, to dziwne, bo u u mnie działają shoty nawet jak nie wyłączę okienka ze sklepem. Nie raz wstawałem i od razu leciał heal z shotem i działało.
Jeśli masz ustawione auto shoty to shot załączy się przed sklepikiem więc heal poleci z nim. Ale jeśli masz macro na użycie shota tuż przed skillem, to w momencie jak masz ustawiony sklepik dostaniesz komunikat w stylu że nie można używać itemów mając otwarty sklepik.

Awatar użytkownika
Sterblich
Posty: 991
Rejestracja: poniedziałek, 16 stycznia 2012, 11:53
Medals: 7
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status:
Offline

TERA Legionista ArcheAge Optio L2C Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: L2 tricks

Post autor: Sterblich » wtorek, 9 lutego 2016, 15:17

Dhol pisze:
Sterblich pisze:
Dhol pisze:Co do makra na wstawanie to trzeba też uważać bo przed zamknięciem okienka nie da się użyć shota/potki itd, co szczególnie odczuwalne jest jak ktoś ma makro na shoty ze skillami - skill użyje się wtedy bez shota.

A dagger oprócz spoila przydatny tez jest na aggro, dash - rownież szybszy cast.
Hmm, to dziwne, bo u u mnie działają shoty nawet jak nie wyłączę okienka ze sklepem. Nie raz wstawałem i od razu leciał heal z shotem i działało.
Jeśli masz ustawione auto shoty to shot załączy się przed sklepikiem więc heal poleci z nim. Ale jeśli masz macro na użycie shota tuż przed skillem, to w momencie jak masz ustawiony sklepik dostaniesz komunikat w stylu że nie można używać itemów mając otwarty sklepik.
Nie mam auto-shotów, tylko tak jak mówisz, w macro. I u mnie to działa. Żaden komunikat mi nie wyskakuje i normalnie używa shota przed skillem bez wyłączania sklepiku.

Jogurt
Posty: 58
Rejestracja: sobota, 28 listopada 2015, 18:19
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

L2C Legionista

Re: L2 tricks

Post autor: Jogurt » wtorek, 9 lutego 2016, 18:31

Czy mógłbym prosić o wyjaśnienie/ rozpisanie jak ustawić makro, żeby dla skilli atakujących brało shoty, a dla buffa ich nie zużywało? zamiast ręcznego włączania/wyłączania shotów.

Awatar użytkownika
Tyliu
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 8 grudnia 2015, 18:12
Lokalizacja: Katowice
Gender:
Status:
Offline

Re: L2 tricks

Post autor: Tyliu » wtorek, 9 lutego 2016, 19:00

Z tego co pamiętam kiedyś w pvp jak dawało się przeciwnikowi trade, powodowało to u nich mikro lagi, nie sprawdzałem tego tu, ale możecie spróbować :P

Awatar użytkownika
Sterblich
Posty: 991
Rejestracja: poniedziałek, 16 stycznia 2012, 11:53
Medals: 7
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status:
Offline

TERA Legionista ArcheAge Optio L2C Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: L2 tricks

Post autor: Sterblich » wtorek, 9 lutego 2016, 19:26

Jogurt pisze:Czy mógłbym prosić o wyjaśnienie/ rozpisanie jak ustawić makro, żeby dla skilli atakujących brało shoty, a dla buffa ich nie zużywało? zamiast ręcznego włączania/wyłączania shotów.
Dla każdego skilla tworzysz osobne macro i ustawiasz:
- w pierwszej linijce skrót do shotów z paska
- w drugiej linijce skill

U mnie np. to wygląda tak:
/useshortcut 1 12
/useskillforce Wind Strike

Jogurt
Posty: 58
Rejestracja: sobota, 28 listopada 2015, 18:19
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

L2C Legionista

Re: L2 tricks

Post autor: Jogurt » wtorek, 9 lutego 2016, 20:18

Dzięki Ster

Awatar użytkownika
Dhol
Posty: 1254
Rejestracja: niedziela, 17 maja 2015, 00:09
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

L2C Optio

Re: L2 tricks

Post autor: Dhol » środa, 10 lutego 2016, 02:59

Sterblich pisze:Nie mam auto-shotów, tylko tak jak mówisz, w macro. I u mnie to działa. Żaden komunikat mi nie wyskakuje i normalnie używa shota przed skillem bez wyłączania sklepiku.
No a mi kurde nie działa. Zwróć uwagę na komunikat na chacie:

[yt][/yt]

Awatar użytkownika
Sterblich
Posty: 991
Rejestracja: poniedziałek, 16 stycznia 2012, 11:53
Medals: 7
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status:
Offline

TERA Legionista ArcheAge Optio L2C Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: L2 tricks

Post autor: Sterblich » środa, 10 lutego 2016, 20:49

Zwracam honor Dhol, dzisiaj sprawdziłem u siebie i rzeczywiście nie działa. Ale to dziwne, bo byłem przekonany, że wcześniej działało.

Alsena
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek, 21 grudnia 2015, 21:40
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: L2 tricks

Post autor: Alsena » piątek, 12 lutego 2016, 12:41

Jezeli irytuje was obrananie kamery podczas wcisniecia prawego przycisku myszy to mozecie to wylaczyc klikajac opcje potem zakladka z dzwiekiem po lewej stronie znajsuje sie language a pod tym napisem opcja disable right click mouse

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lineage II Classic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości