Awakeningi i reszta!!

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy MU

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Dreed » wtorek, 23 sierpnia 2016, 13:29

zieloną ma mieć np. tylko nie wiemy czy za amity czy normalnie jednak nie zależnie memorek nie trza będzie jak będzie u npca zielona broń.

EDIT: poszperałem trochę w necie i znalazłem te bronie, różnica między niebieską a zieloną jest w nazwie i statach pasywnych, bo nie ma jeszcze tych głównych, ale jest to powód do zmartwień bo będzie to kolejne liverto które jakoś trzeba będzie naprawiać, kolejny item do memorry fragmentów itd. Możliwe iż będzie ten item u vendora nocnego, ale za ile ... jeśli w ogóle będzie.

Tak czy inaczej coraz więcej trzeba będzie robić... osobom, które nie są warriorami polecam skupić się na memorkach, chyba że nie mają jeszcze 56. Do tego zobaczyć jak rozkładane są dla was skille, ile średnio SP potrzebujecie. Tak czy inaczej trza zapitalać :P

W takich chwilach ciesze się, że mój awakening będzie za około 2 miesiące :D:D.

Kefas
The Division 2 Legionista
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2016, 11:08
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Kefas » wtorek, 23 sierpnia 2016, 15:02

SP nie są problemem. Jeśli będzie się miało poziom to i będzie SP. Sorcka potrzebuje około 356 czy coś koło tego na wszystkie awakening skill. Na 58 macie pewnie 1300+ SP jeśli nie więcej. Na podstawowe skille wszystkie które mają jakieś znaczenie około 700 starczy, może nawet mniej bo parę skilli będzie już nieużytecznych jak będzie awakening (np. niesławny dark flame albo claw of darkness).

Wszystko wyjdzie w praniu. W każdym razie napewno dużo shardów i memory fragment będzie potrzeba. I blackstony.

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Dreed » środa, 24 sierpnia 2016, 11:39

I się trochę zdziwisz.... 1300 + SP będę miał chyba na 59. Jak wspomniałem EXP boost sprawiają, że przynosisz mniej SP względem całego lvla. Siedzisz tyle samo na spocie, ale zamiast robić 1% robisz ich 2,5% przez co nie zarabiasz tyle samo SP co ktoś kto nie jedzie na boostach, bo on musi być na spocie 100 razy a ty tylko 40, więc wniosek nasuwa się sam.

Różnice były takie, z Sevciem na 58 wystartowaliśmy na podobnym poziomie SP, on wbił 58 i miał 1130+ SP ja wbiłem 58 i 1032SP. Ale skorzystałem od 45% z boosta weekendowego i książki. Teraz znów omijam boosty do expa i powoli SP idą, tak bym właśnie do tego 59 wbił te 1300+.

To nie KOREA, tutaj ludzie nie mogą sobie pozwolić na codzienne grindowanie z wykorzystaniem scroli na SP, to co ma KOREA. U nas plecaczek nie daje 30% boosta a tylko 10% do wszystkiego. Dlatego koreańczycy na 58 mają zazwyczaj 1300+SP.

Tak to się prezentuje. Robienie postaci na wszystkich możliwych boostach, sprawia że robisz 55 i masz tych SP 500-600. Sam ninje zablokowałem na 49,99% i mam tam okolo 300+SP ale od dłuższego czasu lvla nie zdobyłem :P

Tak czy inaczej SP to ważna rzecz. Ci co mają postacie robione nie na boostach lvlowych mają na danych lvlach więcej SP.

Awatar użytkownika
Kaane
The Division 2 Optio
Posty: 1335
Rejestracja: sobota, 11 czerwca 2011, 15:08
Medals: 21
Gender:
Status:
Offline

AION Legionista SWTOR Weteran GW2 Legionista ArcheAge Legionista ESO Legionista
BD Optio D2  Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Kaane » środa, 24 sierpnia 2016, 20:04

Siedzisz tyle samo na spocie, ale zamiast robić 1% robisz ich 2,5% przez co nie zarabiasz tyle samo SP co ktoś kto nie jedzie na boostach, bo on musi być na spocie 100 razy a ty tylko 40, więc wniosek nasuwa się sam.
Jeśli siedzisz tyle samo czasu na spocie, to ilość SP się nie zmieni. Jeśli mierzysz to ilością wbitego expa, to wtedy będzie różnica, bo exp leci szybciej a SP nie. Liczą się "sztuki" ubitych mobów. Na niskich poziomach ma to różnicę bo szybko "kończysz" spota , powyżej 55 już nie za bardzo. Przecież boost exp nie powoduje, że zabijasz więcej lub mniej mobów.
[ obraz zewnętrzny ]
Vient la douleur...
Las Maquinas de la Muerte

Kefas
The Division 2 Legionista
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2016, 11:08
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Kefas » czwartek, 25 sierpnia 2016, 12:37

http://forum.blackdesertonline.com/inde ... ouncement/

Dalej dla mnie nie jest to ok, ale cieszy mnie że będę drugi. I w sumie napisze wam :twisted: . Haha

August
Patrycjusz
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 19:33
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: August » czwartek, 25 sierpnia 2016, 14:09

W sumie wole żeby dodawali po koleji teraz niż żebym miał czekać do końca roku xD

Kefas
The Division 2 Legionista
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2016, 11:08
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Kefas » czwartek, 25 sierpnia 2016, 14:16

Znów mega płacz jest... Najwięcej plączą wizzy / witch którzy na ta chwilę dominują spoty.
Heh, community które się tam zebrało nie jest normalne niestety.
I tak wiadomo że nie zmienią decyzji więc nie ma co płakać. Miałem trochę tam podyskutować, ale to jest niecelową stratą czasu.

Severeen
AoC Legionista
Posty: 439
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2014, 11:18
Medals: 7
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Skyforge Legionista L2C Legionista BD Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Severeen » czwartek, 25 sierpnia 2016, 16:03

czyli 14 września sorcki dostaja awakening = rip BDO :)
bedziemy expić na sowach- wszedzie indziej będzie - leave or die :)

Kefas
The Division 2 Legionista
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2016, 11:08
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Kefas » czwartek, 25 sierpnia 2016, 16:07

Severeen pisze:czyli 14 września sorcki dostaja awakening = rip BDO :)
bedziemy expić na sowach- wszedzie indziej będzie - leave or die :)
Zobaczymy jak to będzie wyglądać.

Teraz z kolei latają wizzy i tłuką wszystko na aoe na 2 hity :) . I nie muszą nawet nic pisać bo jak wpadną nie ma co bić :lol: :evil:

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Dreed » czwartek, 25 sierpnia 2016, 18:46

po przeczytaniu oświadczenia jestem happy. Może nie dlatego, że wszyscy dookoła będą mną wycierać podłogę na pvp :P ale mam w PIP czasu na wbicie 60, zebrania 1500SP i skończenia gearu oraz nazbierania memorek na awakening :D

Awatar użytkownika
Smyk
Posty: 497
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 08:58
Medals: 2
Gender:
Status:
Offline

TERA Legionista BD Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Smyk » czwartek, 25 sierpnia 2016, 20:01

Severeen pisze:czyli 14 września sorcki dostaja awakening = rip BDO :)
bedziemy expić na sowach- wszedzie indziej będzie - leave or die :)

Sev, przestań już płakać, bo za stary na to jesteś :D . Co by w Twoim przypadku zmienił fakt dodana all dostępnych awakeningów, jak i tak dla wizardów nie ma jeszcze nic? Zresztą wiz jest od początku op, więc dość tego dobrego, a to że nie umiesz nim grać to nie nasz problem :D (żarcik) :P

Kefas
The Division 2 Legionista
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2016, 11:08
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Kefas » piątek, 26 sierpnia 2016, 09:35

Dreed pisze:po przeczytaniu oświadczenia jestem happy. Może nie dlatego, że wszyscy dookoła będą mną wycierać podłogę na pvp :P ale mam w PIP czasu na wbicie 60, zebrania 1500SP i skończenia gearu oraz nazbierania memorek na awakening :D
Tak naprawdę być może do czasu swojego awakening wydropisz broń pomarańczową i nie będziesz musiał dwóch robić. Ja czasu mam niewiele, nabić chociaż 57 by się przydało.

Z drugiej strony jeśli awakening naprawdę jest taki op to będzie mi się szybciej grindowało i ogólnie poświęcę mniej czasu na to. Dziś trochę czasu będę mieć to przyjrzę się jak wyglądają susany teraz. Byłem wczoraj na chwilę na piratach. Daleko płynąć... na te 2-3h grindu na dzień które mogę poświęcić średnio się opłaca. Trzeba by zostawać tam, ale wtedy co z questami gildiowymi i nod warami...

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Dreed » piątek, 26 sierpnia 2016, 10:09

To bankowo, każdej klasie daje to fajny + i stopniowo będzie to fajnie widać, kiedyś jak człowiek patrzył na daną klasę "jezu ale on się z tymi mobami pitoli" teraz będzie ogień :P. Zapewne Valenciowe spoty zaczną się zapełniać, bo awakeningi na to pozwolą - gdzieś był filmik odnośnie tego jak się bije moby z normala a jak z awakeningu, gościu tylko zmieniał bronie... masakra.


Czekam cały czas na filmik z Witchą.. powinien być koło wtorku ;]

Awatar użytkownika
Dante
Patrycjusz
Posty: 317
Rejestracja: środa, 2 stycznia 2013, 16:28
Medals: 6
Lokalizacja: Zielona Góra
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista SWTOR Legionista WildStar St. Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Dante » piątek, 26 sierpnia 2016, 12:08



To będzie farma.

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Dreed » piątek, 26 sierpnia 2016, 13:10

będzie będzie, liczę iż valencia się trochę zaludni, szczególnie crescenty bazyle, itemy zaczną dropić, cena spadnie :D

Liczę iż będę jak tej wojowniczek, jak dostanę w łapki awakeninga to już 60 będzie na pokładzie :P

Kefas
The Division 2 Legionista
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2016, 11:08
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Kefas » piątek, 26 sierpnia 2016, 14:04

Tak naprawdę to te skille z 59-60 koszą. Te 56-58 są tylko żeby pofarmić, zacząć od czegoś... Przynajmniej w przypadku sorcki.

Update: Since we realized a lot of players are concerned about the dates we announced we wanted to let you know that we're planning to release some Awakenings for One class of for a pair. Which explains why we're aiming for a complete release before the end of the year. There will be three pair releases: Witch/Wizard, Musa/Maehwa, and Ninja/Kunoichi.

Severeen
AoC Legionista
Posty: 439
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2014, 11:18
Medals: 7
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Skyforge Legionista L2C Legionista BD Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Severeen » piątek, 26 sierpnia 2016, 19:53

przed końcem roku :)
haha już widzę tych wyfarmionych wizradów z 60 lvl którzy nie mogą doczekać sie awakeningu w grudniu :)

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Dreed » piątek, 26 sierpnia 2016, 20:06

Severeen pisze:przed końcem roku :)
haha już widzę tych wyfarmionych wizradów z 60 lvl którzy nie mogą doczekać sie awakeningu w grudniu :)
nie marudź a się ciesz, pamiętaj obecnie ludzie tak naprawdę nie do końca są przygotowani na WSZYSTKO z awakeningami ... chciałbym wreszcie trochę odpoczywać na spocie w party :P.

Większość nie ma lvla, nie ma sp, nie ma "matsów" by ogarnąć odpowiednio awakening. Pamiętaj o tym, każda kolejna klasa będzie lepiej wyposażona, ale to też nie jest powiedziane że tak będzie, chodzi o przygotowania. Pamiętaj, że mamy do tego w ogóle ubieranie postaci, nie każdy biega w pełnym zrobionym bossie na DUO/TRI i z biżu na DUO/TRI.

Severeen
AoC Legionista
Posty: 439
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2014, 11:18
Medals: 7
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Skyforge Legionista L2C Legionista BD Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Severeen » piątek, 26 sierpnia 2016, 20:51

Dreed
ja się obawiam ,że tak koło października przestaniemy widywać wizardów na spotach
wybacz ale nie każdy ma takie podejście jak Ty , ludzie nie cieszą się że będą mieli czas żeby wypieścić swoją postać , wprost przeciwnie - są wściekli ,że ich wybrana klasa ma dostać content gry gdzieś tam w odległej przyszłości
na chwilę obecną czekają jak to wyjdzie w praniu, jest obawa że walki o nody , pvp i takze pve ( szybkośc farmy= exp + kasa)
sam czekam, chce zobaczyć co i jak

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Dreed » piątek, 26 sierpnia 2016, 21:44

Severeen pisze:Dreed
ja się obawiam ,że tak koło października przestaniemy widywać wizardów na spotach
wybacz ale nie każdy ma takie podejście jak Ty , ludzie nie cieszą się że będą mieli czas żeby wypieścić swoją postać , wprost przeciwnie - są wściekli ,że ich wybrana klasa ma dostać content gry gdzieś tam w odległej przyszłości
na chwilę obecną czekają jak to wyjdzie w praniu, jest obawa że walki o nody , pvp i takze pve ( szybkośc farmy= exp + kasa)
sam czekam, chce zobaczyć co i jak
Jeszcze jakbyś grał każdą inną klasą niż Wiz to bym to zrozumiał. Obecnie nie ma Witchy na KR a WIZ nie będzie szybciej niż na koniec września także o czym my tu w ogóle rozmawiamy. Wyobraź sobie, że wpadają na pomysł i dają awakeningi w lipcu, wszystkie bez Wiz/Witch/Kuno/Ninja. Dopiero byś płakał :P. Tak to różnica nie będzie półroczna na 2-3 miesięczna a to OGROMNA różnica.

Szczerze to te płacze mam głęboko w zadzie. Ludzie będą płakać choćby nie wiem co, gdyby napisali, że wydadzą WSZYSTKIE awakeningi w grudniu też byłby płacz.

Zwisa mi to wszystko dookoła siedzę i robię swoje, nie mam zamiaru zmieniać postaci, bo ta akuratnie dostanie awakening.

Kefas
The Division 2 Legionista
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2016, 11:08
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Kefas » wtorek, 30 sierpnia 2016, 10:44

"Here, a very recent test that also qualifies your post

http://www.inven.co.kr/board/powerbbs.p ... =2&l=25526

I haven't bothered to test for myself in KR, but this guy seems to show the damage formula for awakened skills looks like the sum: 1.85*(Mainhand AP) + 2.55*(Awakened AP) for whatever skill he was testing.in other words, the damage contribution from the mainhand is about 42% (1.85/(1.85+2.55))

He didn't test accessories and I'm not sure how accounted for accuracy (unless he made sure all hits connected) so this formula isn't exact, but nonetheless shows something different."

To teraz trochę bardziej op wydaje mi się awakening. % na skillach nie robiły na mnie wrażenia ale dodatkowe ap już troszkę robi.

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Dreed » wtorek, 30 sierpnia 2016, 17:33

Ciekawe i mające sens, ciekawe czy tak samo będzie dla każdej klasy to samo... bo jak wiadomo "mnożnik AP" jest różny przy każdej z klas.

Kefas
The Division 2 Legionista
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2016, 11:08
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Kefas » środa, 31 sierpnia 2016, 17:27

Trochę offtop ale dali to na co liczyłem:
Cooking and Alchemy will no longer consume energy.
The chance of getting higher tier horses while breeding has been increased.

Mam już prawie gotowe t7 do rozrodu :) . I wkońcu nie będę musiał gotować na alcie :)

Edit: na to też liczyłem: Obtaining rate of Combat EXP has been increased for players who are level 50 or higher.

Edit 2: szkoda że nie dodali kupowania memory fragment. Podobno Korea coś takiego ma. Może kiedyś...

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Dreed » środa, 31 sierpnia 2016, 19:54

Kefas pisze: Edit: na to też liczyłem: Obtaining rate of Combat EXP has been increased for players who are level 50 or higher.

Nie ekscytowałbym się aż tak tym, bo nie jest to EXP zdobywany z mobków, nie jest to też "obniżenie" expa potrzebnego na dany lvl.

biorąc pod uwagę wszystkie nowe eventy, boost do expa z codziennego logowania to zamiast się cieszyć przydałoby się płakać.

Teraz co weekend będzie boost o 100% expa... 100% ... aż do czasu wypuszczenia WSZYSTKICH awakenignów, czyli gdzieś do grudnia. Jeśli obniżyliby ilość expa potrzebnego na lvl po 50 to do grudnia byśmy mieli wysyp 65.

Dziś pójdę na swoje standardowe turne na mobach, zrobię screena przed i po zakończonym expie, oraz czas jaki spędziłem na spocie, wiem ile dostaje tego expa normalnie. Nie będę odpalał NIC czego nie odpalałem do tej pory :).


Dostaliśmy też questa z 55 lvla.

"There will also be a new quest line which gives a lot of experience and is only available at level 55. This quest line may not be in the Valencia patch straight away and may only appear after weapon awakenings are released. The quest line gives around 30% at level 55, 12% at level 56, 5% at level 57 and 2.4% at level 58. It’s definitely worth looking out for because it only takes a couple of hours to complete! The quest is taken from Porio on the top of Sarma Outpost in Mediah. You must follow and complete 3 quests:

Slay 500 Helm Tribe, 300 Elric Temple, 500 Abandoned Mine monsters.
Slay 500 Sausan monsters and gain knowledge of all of the Sausan catagory.
Give Porio 10 Black Stone (Armor) and 10 Black Stone (Weapon)
"

te % się nie zgadzają. Przynajmniej na 58lvlu. Zacząłem z 9% skończyłem na poziomie 10,6%, czyli z Q którego powinienem dostać ~2,4% to dostałem 1,6%. Zobaczcie sami jak będzie go robić - jest dość szybki.

Guide był pisany bardzo dawno, za czasów Koreańskich, u nas nie dość iż zwiększyli exp za moby to jeszcze po dzisiejszym czasie niby jeszcze :).

Severeen
AoC Legionista
Posty: 439
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2014, 11:18
Medals: 7
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Skyforge Legionista L2C Legionista BD Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Awakeningi i reszta!!

Post autor: Severeen » czwartek, 1 września 2016, 00:32

niedługo za samo zalogowanie się będzie lvl up

skąd masz to info o 100 % expa w weekendy- jakoś w patch notes tego nie widze ani nigdzie indziej- no ale stary jestem ....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poradniki i informacje o grze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość