Shardy, kopanie, drop i buffy

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy MU

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Shardy, kopanie, drop i buffy

Post autor: Dreed » poniedziałek, 18 lipca 2016, 23:25

Jak wiecie przeprowadziłem test na kopanie shardów z i bez bufa, chciałbym się podzielić wynikami.

1. Użyto "Blessing of Kamasilve", jest to buff za 1000 L, buff trwa 24h i daje 20% item obtain chance oraz +2 do regeneracji energii.

Posiadam 305 energii i 10 postaci, tylko na jednej mam rozwinięty gethering na poziomie artisan 1. Przepaliłem energie na 11 postaciach, 2x przepalałem ją na moim Mainie z artisanem.
W tym czasie zużyłem 6126 kopaczek, które dały mi w sumie 41 Shardów, 8 weapon, 33 armor.


2. Nie było buffa.

Ta sama ilość energii. Użyto tym razem 9 postaci do tego - niestety musiałem jedną wyeliminować.
Przepalono 13 pełnych energii by uzyskać ten sam wynik. 4x przepalałem na moim mainie z artisanem.
W tym czasie zużyłem tyle samo kopaczek 6126 ale uzyskałem inny wynik, bo 20 Shardów - 3 weapon 17 armor.


--------------

Wynik jest zaskakująco różny, nie wiadomo czy w związku z falą "kopania" nie obniżono poziomu wypadania ów itemów. Za tydzień w środę ponowię próbę z buffem.

Uważam iż żaden test który nie będzie przeprowadzany jeden za drugim nie musi być miarodajny, bo nie wiemy jaki zabieg przeprowadzają devsi po przerwach technicznych.
Jednak różnica 50% w dropie mówi dużo, jeśli nawet obniżyli ów drop to zapewne nie na tyle drastycznie, przecie też trzeba podciągnąć lvle a altach a wielu z tego zrezygnowało.


Uważam iż buff działa. W czasie używania go nie było sytuacji by jakakolwiek postać wychodziła z pustymi rękoma z piaskownicy. Były takie co dropiły 1 ale były też takie co dropiły 7. W czasie robienia tego samego bez buffa 3x miałem taką sytuację iż nie było żadnego sharda na całą energię.


Jak to się mówi iż wszystko zależy od zapotrebowania, jednak uznałem iż jeden dzień w miesiącu będę poświęcał na wykorzystywanie tego buffa za lojalki.

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Shardy, kopanie, drop i buffy

Post autor: Bruner » środa, 20 lipca 2016, 09:35

10 postaci 30 lvl, poczekaj . . . . . . .
ok zrobione :P

Nah, mialo byc jakies pvp a na razie to grind, gathering i takie tam. Robic alty na 30 lvl aby moc sobie wbic armor/wepaon . .. . a myslalem ze Lineage2 to grind :)

Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 733
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 16:27
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

L2C Legionista BD Legionista RO Trybun Mecenas IX Kohorty

Re: Shardy, kopanie, drop i buffy

Post autor: Wąski » środa, 20 lipca 2016, 12:46

Kopiąc codziennie tylko mainem czyli ok 150 plus 200 energii z bg tez mam wystrczajaca ilosc shardow na jedna postać. Problemem są tylko failstacki. Resztę czasu poświęcam na grind. ( a za wiele czasu nie zostaje :))
Obrazek

Awatar użytkownika
Dante
Patrycjusz
Posty: 317
Rejestracja: środa, 2 stycznia 2013, 16:28
Medals: 6
Lokalizacja: Zielona Góra
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista SWTOR Legionista WildStar St. Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Shardy, kopanie, drop i buffy

Post autor: Dante » środa, 20 lipca 2016, 14:07

Wąski pisze:Kopiąc codziennie tylko mainem czyli ok 150 plus 200 energii z bg tez mam wystrczajaca ilosc shardow na jedna postać. Problemem są tylko failstacki. Resztę czasu poświęcam na grind. ( a za wiele czasu nie zostaje :))
Robię praktycznie to samo tylko zamiast grindu łowię ryby. :P

Awatar użytkownika
Kaane
The Division 2 Optio
Posty: 1335
Rejestracja: sobota, 11 czerwca 2011, 15:08
Medals: 21
Gender:
Status:
Offline

AION Legionista SWTOR Weteran GW2 Legionista ArcheAge Legionista ESO Legionista
BD Optio D2  Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Shardy, kopanie, drop i buffy

Post autor: Kaane » środa, 20 lipca 2016, 19:49

Bruner pisze:10 postaci 30 lvl, poczekaj . . . . . . .
ok zrobione Obrazek

Nah, mialo byc jakies pvp a na razie to grind, gathering i takie tam. Robic alty na 30 lvl aby moc sobie wbic armor/wepaon . .. . a myslalem ze Lineage2 to grind :)
W porownaniu do L2 to sa wakacje, a nie grind, chyba ze mowisz clasicu, lub tym czyms dziwnym co zrobili z L2.
PvP gildiowe jest w kazda niedziele i srode.

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka
[ obraz zewnętrzny ]
Vient la douleur...
Las Maquinas de la Muerte

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poradniki i informacje o grze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości