Exp, Loot, Party

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy MU

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Exp, Loot, Party

Post autor: Dreed » niedziela, 29 maja 2016, 16:10

Witajta.

Z racji jednego jedynego nastawienia na exp loot i kasę, stwierdziłem po kilku zapytaniach i dylematach a tak praktycznie pozostawienie pewnej części ludzi samym sobie na to iż brakuje alternatyw, w szczególności takich konkretniejszych informacji.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć kilka bardzo ważnych elementów, wszelakie dane nie są stałe, zależą od gearu, użytych bonusów, rozwiniętych nodów, RNG.

Nie jestem osobą nieomylną czy wszechwiedzącą, natomiast próba dyskusji polegających na przepychaniu "moja racja jest naracniejsza" czy "rób tak, bo inaczej tylko tracisz", będzie z miejsca ignorowana. To miałoby sens, gdyby gra oferowała inny model rozgrywki i dawała gwarancje na wykonywanie konkretnych elementów.



EXP & LOOT

// Susanki są miejscem najlepszym do wyexpienia 55 względem party, to tam w party zarobimy najwięcej expa, ponieważ jest tam duża ilość mobów w jednym miejscu. To na tych mobach też o wiele łatwiej wbijać kolejne lvl, ponieważ są bliżej a wszystko inne dookoła jest bardzo dostępne - piraci są jednak daleko :/ //

Mówiąc wcześniej o alternatywach, chodziło mi o 2 rzeczy - miejsce dla ludzi powoli zaczynających zabawę w Mediah, oraz ludzi dobijających 55 czy 56 a nie zawsze mających okazję złapać jakieś pt - niestety wspomniany wcześniej spot jest miejscem, z racji swej wartości dość oblegane, ciężko znaleźć tam w dogodnych chwilach miejsce a i często kończy się to PvP.

Zacznijmy od początku Mediah. Dużo czasu spędziłem w tym miejscu:

http://imageshack.com/a/img922/4338/PDM3iV.jpg

Jest to dość ciekawy spot, posiadający około 50 mobów obok siebie, 3 elitki się tam expią, nie jest to miejsce częstych odwiedzin innych graczy, można tam spokojnie expić, specjalnych dropów brak ale kaska z wymiany itemów jest dość ciekawa, nie daleko bo od miejsca w którym zostawiamy konia (kropa):

http://imageshack.com/a/img924/7880/ZUt3Ce.jpg

Jest miasteczko, w którym się naprawimy, kupimy poty czy się wyprzedamy. Można też tam wykupić rezydencje i umieścić kontener by odkładać dropa.
Myślę iż w tym miejscu można złapać trochę expa nie będąc przesadnie mocno ubranym.

----------------

Kolejnym elementem jest alternatywa dla ludzi, którzy dobijają 55 lub 56 - jak ja np. - ale nie mają farta na złożenie pt na susanki lub czas w jakim grają sprawia iż jest ciężko o spota na wielu kanałach, a skakanie między nimi zabiera nam cenny czas.

Miejscem, którym chce się z Wami podzielić to znane wszystkim Elricki, moby na których siedzę już 3ci lvl.

Co w nich jest takiego szczególnego. Najważniejsze jest ich mała popularność, dużo miejsc gdzie można się zagnieździć oraz bardzo przyjemny drop w itemach (outlaw ring), kasie i itemach do wymiany.

Na Elrickach są 3 takie fajne spoty - zamek, polanka i kółeczko, w kolejności na zdjęciu 1-2-3.

http://imageshack.com/a/img922/9474/CZzu38.jpg

Każdy spot można oblegać na kilka osób, jeśli poziom gearu nie sprawia iż zabijamy moby za szybko i czekamy na spawn, max ilość osób jaką expiliśmy to 3 osoby.
W miejscu kropki przy spocie 1 zostawiam najczęściej kobyłkę.

Ze spota mamy dość nie daleko do wioski Kusha a tam kupujemy rezydencje umieszczamy kontener i wpychamy loot - niestety nie naprawimy tam sprzętu, trzeba cisnąć z tym do Sarma Outpost.

Z czym wiąże się taka zabawa - przykład z 55lvla, 137 bazowego Ap, Blader, bez scroli na exp czy skill exp, noda na 6, EXP boost na poziomie 30% + event, walka solo.

W czasie 8h 30min spędzonych na ów spocie - spocie nr 3 - zarobiłem:
- 16,234% expa,
- 14,75 SP,
- ~23.644.500 silvera z wymiany Cultist's Token - itemy na wymianę u NPCa,
- 2.854.171 Silvera zebranego z mobów, ze sprzedaży kiepskich itemów u NPCa, z tej kasy korzystałem do kupowania potów czy naprawiania gearu,
- 6.120.303 silvera zarobionego ze sprzedaży ciekawych itemów z Aukcji,
- 10 Forbidden Book, item do złożenia scrola (5szt na 1 scroll),
- 49 Weapon Black Stone, //event//
- 39 Armor Black Stone, //event//

Jak widzicie wartość zdobytego expa nie jest 5krotnie niższy niż w czasie expa na 'Sasankach', dostałem informację iż 1% expa wbija się tam ~25min. Na ów spocie ten pułap osiągamy około 5min dłużej. Także taka zabawa może nam spokojnie służyć jako alternatywa.

Jak wspomniałem na początku wszystkie liczby są umowne, zależą od gearu, boosta do expa, lvlu noda, wiedzy na mobach, RNG.

Nie jestem w stanie też zobrazować Wam jak wygląda taka zabawa w PT na tych spotach.


----------------------------------------

PARTY

// Opinia zawarta w tej części jest indywidualna, nie podparta liczbami czy różnicami ekonomicznymi, stwierdzającą co jest lepsze a co gorsze, jedynie informacją co kieruje moim wyborem i dlaczego nie korzystam z expienia w PT na sasankach, przy okazji objaśnienie kilku rzeczy związanych z pt i lootem w nim. //


Jak część z Was zobaczyła grając już w takim PT na susankach zapewne zna system sprzedaży loota, dzięki czemu nic prócz scroli i kolekcjonerskich itemów nie ląduje w naszym plecaku.
Rozwiązanie jak najbardziej dobre, jeśli nic z loota nas nie interesuje i stwierdzamy iż sam silver nas zadawała. Dzięki temu systemowi nie musimy tak szybko uciekać do miasta w celu oddania łupu, no przecież nie każdy z nas wydał kasę na uzyskanie dużego udźwigu na postaci.

Dlaczego pomimo ów zalet wolę a raczej nie lubię i nie uczestniczę w party, które taki typ lootu wybiera. Z prostego względu, wolę mieć w inventory item niż kasę na ten item, ponieważ ekonomia tutaj zmienia się bardzo szybko, coś co kiedyś było tańsze nagle jest droższe i wtedy zarobiona kasa jest mniej warta, niestety.

Z takich prostych przykładów:
- by kupić po takim expie jedną książkę do scrola - Forbidden Book - musimy ich dropnąć i sprzedać w party około 6 ponieważ cena się zawsze ich w tych "Special Offer" zmienia.
- Black Stone - podobna zależność 5/6 dropnąć musi by kasa na 1 była,
- Armory - jeśli ktoś jest w trakcie robienia eq to lepiej dla niego jest dropnąć i mieć niż kupować, ponieważ cena może być większa niż to co zarobiliśmy sprzedając ten item.

Ten system byłby dla mnie idealny, gdyby te itemy siedziały w tym plecaku do czasu kiedy my sami nie zdecydujemy umieścić ich sobie na aukcji. W tym innym przypadku patrząc iż te black stony mogą być potrzebne a forbidden book są na wagę złota, których cena ciągle rośnie nie uważam tego systemu idealnego dla mnie i osobiście wole kolekcjonować itemy niż je obecnie upłynniać - gdyby sprzedawał książki a nie używał je, obecnie zarobił bym na nich ponad 100%.

System ten jest dość sprawiedliwi pod takim względem iż dzieli wszystko na wszystkich, nie ma tutaj podziału - a mi dropło to a mi tamto - jednak kiedy to wyrównuje szanse to inny element sprawia iż jednak są one widoczne, loot Kolekcjonerskich itemów. Zazwyczaj w pt robi się system "Free Loot" jest to jedyny racjonalny system w takim wypadku, ponieważ z racji szybkiego bicia mobów i przemieszczania się w innych wypadkach tracilibyśmy część lootu, dlaczego:
- Ordered - część mobów nie będzie bita przez pewne osoby, przez co nie zadając dmg nie dostaną loota,
- Random - osoby, które nie mają petów nie sprawdzają jaka kupka jest ich poza tym zatrzymywanie się - zazwyczaj postaci ranged - i loota się nie zbiera po części,
- Pety - przy free loocie osoby z lepszymi petami zbierają szybciej i więcej, osoby bez petów praktycznie nie zbierają loota, ich loot jest na okropnie niskim poziomie.

Jakie rozwiązania można zastosować by jednak przeżyć w pt ale bez tego typu loota - powozy na spoty, to bardzo fajny element, który pomaga baaardzo - sam idąc na expa wszystko pakuję na konia, bo chociaż mam 800 udźwigu to i tak nie jestem w stanie unieść tego co mi dropi.

Terror Blade
Posty: 111
Rejestracja: niedziela, 22 czerwca 2014, 21:17
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Exp, Loot, Party

Post autor: Terror Blade » poniedziałek, 30 maja 2016, 17:41

Fakty
Erliki Spot 1 tzn. zamek jest idealny na solo farme warto mieć noda 5lvl
Więcej się zarabia na Erlikach 2 i 3 spot (więcej mobków) , ale więcej gryzą bardziej są problematyczne w party się tam nie opłaca farmić silvera ani expić .

PS
Te spoty są już oblegane najwięcej przez Rendzerów i Sorców bo te klasy wpadają i czyszczą wszystko na 2-3 skile

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Exp, Loot, Party

Post autor: Dreed » poniedziałek, 30 maja 2016, 18:13

Wein pisze:Fakty
Erliki Spot 1 tzn. zamek jest idealny na solo farme warto mieć noda 5lvl
Więcej się zarabia na Erlikach 2 i 3 spot (więcej mobków) , ale więcej gryzą bardziej są problematyczne w party się tam nie opłaca farmić silvera ani expić .

PS
Te spoty są już oblegane najwięcej przez Rendzerów i Sorców bo te klasy wpadają i czyszczą wszystko na 2-3 skile

jestem tam dzień w dzień i jeszcze mnie nikt nie wygonił, nikogo nie było itd. ale ja tylko na spocie 3.

Terror Blade
Posty: 111
Rejestracja: niedziela, 22 czerwca 2014, 21:17
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Exp, Loot, Party

Post autor: Terror Blade » poniedziałek, 30 maja 2016, 21:19

Dreed pisze:
Wein pisze:Fakty
Erliki Spot 1 tzn. zamek jest idealny na solo farme warto mieć noda 5lvl
Więcej się zarabia na Erlikach 2 i 3 spot (więcej mobków) , ale więcej gryzą bardziej są problematyczne w party się tam nie opłaca farmić silvera ani expić .

PS
Te spoty są już oblegane najwięcej przez Rendzerów i Sorców bo te klasy wpadają i czyszczą wszystko na 2-3 skile

jestem tam dzień w dzień i jeszcze mnie nikt nie wygonił, nikogo nie było itd. ale ja tylko na spocie 3.
Możliwe na razie sprawdzam chanele co i gdzie ale na C2 C1 często ludzi tam widać

Awatar użytkownika
Madi
Patrycjusz
Posty: 345
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2009, 16:28
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX BD Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Exp, Loot, Party

Post autor: Madi » poniedziałek, 30 maja 2016, 21:36

Fajne spoty, ale w godzinach wieczornych kręci się tam dużo ludzi. Na pewno nie są puste.

Zmieniałem kanały 6 razy. W końcu znalazłem pusty zamek. Exp dobry posiedzę tu do 55lv, zostało jeszcze 23%.

Mało grinduje i o spocie 2 i 3 nie wiedziałem nawet.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 30 maja 2016, 23:02 przez Madi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Exp, Loot, Party

Post autor: Dreed » poniedziałek, 30 maja 2016, 21:38

Madi pisze:Fajne spoty, ale w godzinach wieczornych kręci się tam dużo ludzi. Na pewno nie są puste.
Jak mówiłem siedzę na 3cim miejscu i zawsze znalazłem tam miejsce dla siebie :D

Miyazu
Patrycjusz
Posty: 379
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 12:38
Medals: 11
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista RO Optio Warframe Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Exp, Loot, Party

Post autor: Miyazu » wtorek, 31 maja 2016, 00:04

Madi pisze:Fajne spoty, ale w godzinach wieczornych kręci się tam dużo ludzi. Na pewno nie są puste.

Zmieniałem kanały 6 razy. W końcu znalazłem pusty zamek. Exp dobry posiedzę tu do 55lv, zostało jeszcze 23%.

Mało grinduje i o spocie 2 i 3 nie wiedziałem nawet.

Moim zdaniem sam zamek jest średni, duzo ludzi, a nawet jak znajdziesz pusty to duża szansa, że wiedzie ci jakis cwaniak w plecy....
Duzo lepszym rozwiązaniem jest udac sie w okolice Canyon of Corruption. Konia można zostawić kolo Node Menagera.

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Exp, Loot, Party

Post autor: Bruner » wtorek, 31 maja 2016, 09:50

Jedna wazna sprawa nie zostala poruszona - AP/DP na takie spoty.
Wczoraj probowalem expic Wizzardem na Elrikach na 3 spocie i staszna udreka, te elitki mocno bija, takze solowac tam jest trudno jak sie ma "sredni sprzet".
Na Helmach zabijam moby na 2 hity, na Elrikach na 6 hitow z czego dodatkowo co 1 hit trzeba uciekac by Cie elitka nie walnela ;/.

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Exp, Loot, Party

Post autor: Dreed » wtorek, 31 maja 2016, 10:55

Nie powiem Wam od jakiego AP/DP można tam spokojnie siedzieć solo. Dlatego zaznaczyłem iż wszystko zależy od geary - jeśli sami nie czyścimy bierzemy kolegę, jeśli dalej idzie gorzej to 3ciego, jak po pewnym czasie w takim składzie idzie za szybko to obniżamy ilość w pt.

jak robiłem na początku zamek spot 1, byłem za słaby na solówki, znaczy szło ale bardzo wolno. Wpierw poszliśmy w 3. Potem kiedy za szybko już czyściliśmy poszliśmy we 2, gdy we 2 czekaliśmy na spawn mobów to rozeszliśmy się.

Najczęściej spotyka się ludzi na spotach 1 i 2.

Kefas
The Division 2 Legionista
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2016, 11:08
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Exp, Loot, Party

Post autor: Kefas » poniedziałek, 6 czerwca 2016, 11:01

Testowałem ten spot w sobotę, w około ~2h (1,15h dzień, 45 minut noc) wbilem 20 % EXP z 53 na 54 ( exp rozłożył się równo po 10% na cykle). Zarobiłem około 4-4,5 mln łącznie. Padłem 3 razy ale podniosłem się za perły. Spot fajny do farmienia kasy ale mam przy słaby sprzęt trochę (Elric High priest zabiera mi jednym strzałem nawet do 40% hp/ap 104 dp 140). Wóz można zostawić na node menager na którym na screenie masz wbity 7 lvl.

Dla porównania na Helmach przy wejściu do kopalni przez nockę zrobiłem 20 % exp, ale zarobiłem około 1,3 mln.

Trochę podciągnę gear po scrollach i chyba wybiorę się znów na elryki...

Edit: farmiłem na spocie nr 2, ten 3 jakiś nie przypadł mi do gustu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poradniki i informacje o grze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości