Witch / Wizard - krótki poradnik

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy MU

Awatar użytkownika
Bruner
Co-OP Legionista
Posty: 1610
Rejestracja: wtorek, 16 listopada 2010, 14:33
Medals: 25
Lokalizacja: Grod Kraka
Gender:
Status:
Offline

GW2 St. Legionista ArcheAge Legionista ESO Optio eSport St. Legionista L2C Legionista
BD Legionista AO Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Witch / Wizard - krótki poradnik

Post autor: Bruner » czwartek, 9 czerwca 2016, 11:50

Ktos moze potwierdzic ze na Wizzard'a tez powinien byc Grunil + Taritas?
Dreed pisze:Zapomniał całkiem, tak to jest jak twoja gra od tygodnia jest jednym wielkim afkiem :P

Wszystko zależy kto jakiego seta nosi, maksowałem crita i cas speeda.

Broń - liverto:
- Ancient Magic Crystal - Carnage
- Red Battlefieldowy kryształ pod AP

OFFhand - Steel Dagger:
- Black Spirit Crystal,


Głowa - grunil:
- 2x Magic Crystal of Infinity - Memory,

Klata - Taritas:
- Ancient Magic Crystal - Cobelinus,

Buty - Taritas:
- Knockdown resist 25%,

Rękawice - grunil:
- Ancient Magic Crystal - Viper,
- Magic Crystal of Infinity - Valor,


Tak to się u mnie na witchy prezentuje.

Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 733
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 16:27
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

L2C Legionista BD Legionista RO Trybun Mecenas IX Kohorty

Re: Witch / Wizard - krótki poradnik

Post autor: Wąski » czwartek, 9 czerwca 2016, 12:13

Też taki set mam. Chociaż full grunil może jest lepsza opcja, ze wzgledu na sloty. Taritas daje eva i mp ktore skaluje sie do dmg ale to strata 2xkryszalów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Witch / Wizard - krótki poradnik

Post autor: Dreed » czwartek, 9 czerwca 2016, 13:01

15+ i boss armory zmieniają bardzo tą sytuacje. Także bardziej celowałbym w boss armory niż bawił się kolejnymi zmianami w ustawieniach. Sam się zastanawiam czy będę wysoko podnosił swoje obecne armory.

Awatar użytkownika
Nerevus
Posty: 44
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2016, 11:59
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Witch / Wizard - krótki poradnik

Post autor: Nerevus » poniedziałek, 27 czerwca 2016, 15:18

[ obraz zewnętrzny ]
[ obraz zewnętrzny ]

Tak mają podobno wyglądać elemental'e tych dwóch klas. News sprzed paru dni, ale może ktoś jeszcze nie widział.

Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 733
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 16:27
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

L2C Legionista BD Legionista RO Trybun Mecenas IX Kohorty

Re: Witch / Wizard - krótki poradnik

Post autor: Wąski » poniedziałek, 27 czerwca 2016, 15:36

Hmm, czyli będą po 2 "chowańce" na klase. Ogień i lód dla wizza, ziemia i ?? to chyba powinna być błyskawica albo cyś. A może to będzie transformacja w elementala... Bądź co bądź wolabym prosty dmg niż summony :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Therryon
Posty: 105
Rejestracja: niedziela, 20 września 2015, 21:49
Medals: 2
Lokalizacja: Poznań
Gender:
Status:
Offline

Skyforge Legionista BD Legionista

Re: Witch / Wizard - krótki poradnik

Post autor: Therryon » poniedziałek, 27 czerwca 2016, 18:38

Wąski pisze:Hmm, czyli będą po 2 "chowańce" na klase. Ogień i lód dla wizza, ziemia i ?? to chyba powinna być błyskawica albo cyś. A może to będzie transformacja w elementala... Bądź co bądź wolabym prosty dmg niż summony :D
Też nie lubię summonów. Mam tylko nadzieję, że w razie czego będzie sobie można odpuścić te stwory i za bardzo się nie straci.
Why should i go where everyone goes
Why should i do what everyone does

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Witch / Wizard - krótki poradnik

Post autor: Dreed » poniedziałek, 27 czerwca 2016, 18:45

Jak dla mnie w dalszym ciągu jest to jeden wielki fejk...gra nie ma dobrej mechaniki zarządzania petami i wątpię by w wiza czy w witchke wepchnęli na siłę mechanikę jaką obecnie posiada tammerka, nie bez powodu jej awakening pomija działanie peta.

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Witch / Wizard - krótki poradnik

Post autor: Dreed » sobota, 17 września 2016, 00:04

wyznaję naukę iż pazerny traci 2 razy. Jest w tym wiele prawdy w każdej z dziedzin życia... nawet w takim BDO.

Ludzie pytają mnie skąd mi idzie tak exp, ciągle kasa do góry itd. (kasa idzie, bo kufa nie mam na co jej wydać porządnie :P )
Szybko...

Do Witchki wróciłem 21 czerwca.

Z Foganami spotkałem się ~15 lipca mając 56 lvl i od tamtej pory zacząłem kolekcjonować loot. W Bazarze sprzedawałem tylko SYF ze spotak oraz itemy z eventów - czyli golden daggery. W między czasie wbiłem 57 lvl 23.07 a 58lvl 17.08.

Przyjąłem sobie za cel jednego expienia dziennie codziennie -wiadomy wyjątki są jak zawsze, czasami kilka dni zero, czasami jednego dnia kilka razy. Na spocie zacząłem grać przesiadując max 1,5h obecnie ten czas wydłużyłem do ponad 2h bez konieczności naprawiania się.

Stan mojej skrzynki w Bazarze wygląda tak:

[ obraz zewnętrzny ]

Jest to kasa ze sprzedaży wyłącznie ŚMIECI plus GOLDEN DAGGERÓW jak wypadywały. Kasa z Aukcji lądowała w Altinovej. Scrolli proszę nie brać pod uwagę ponieważ zbieram je od ponad tygodnia dopiero. Można spokojnie powiedzieć, że jest to 2 miesięczny dorobek z około 2h expa dziennie.



Dlaczego wybieram zawsze takie "inne'" spoty, bo osobiście liczę sobie spokój, kiedy pvp na spocie to rarytas, gdzie chęć i czas na expa nie jest niwelowany toną ludzi na spotach i koniecznością skakania po 10 kanałach.
Wcześniej gdy ludzie expili na susankach ja siedziałem na erlickach, kiedy siedzieli na susankach i piratach ja cisne teraz na foganach. Nie wszystko spoty są tak samo dobre dla każdej z klas, ja wybrałem Fogany i nie mam żadnych zastrzeżeń, mam ciszę i spokój, exp leci, kasa się zbiera, scrole są .. czego chcieć więcej.

Severeen
AoC Legionista
Posty: 439
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2014, 11:18
Medals: 7
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Skyforge Legionista L2C Legionista BD Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Witch / Wizard - krótki poradnik

Post autor: Severeen » sobota, 17 września 2016, 17:12

uważasz za pazernych tych co chcą expić tam gdzie to jest najbardziej opłacalne ?
dziś po raz pierwszy od około 2 miesięcy nie dałem rady expić na susanach z rana- przybyło masę ludzi, więc na nocki jadę na Bashimy ( Kozy) - czysta logika, szkoda czasu na pvp i latanie z szukaniem spota
chyba to akurat jest oczywiste
pokazujesz niecałe 300kk zdobyte za okres 2 miesięcy?
przypuszczam ,że za ten sam okres na susanach zdobyłem minimum 2x tyle :)
nie powiem dokładnie ile bo w tym czasie enchatowałem jewerkę, itp i poszło mi ze 200-300 kk kasy , a obecnie mam ponad 800kk
Fogany to po prostu spokojne expienie
na pazernych spotach typu susanki czy piraci masz:
2x wiecej kasy
tyle samo expa,
częste pvp ( dla jednych to plus dla innych minus- dla mnie jakaś rozrywka bo grind jest po pewnym czasie nudny )
a gdy ludzi za dużo - pk nie a sensu bo na miejsce 1 przychodzi zaraz 2 , to po prostu jedzie sie np na Bashimy ( Foganów nie lubie bo daleko, bo debuf ;p )
w sumie - masz racje expić trzeba z głową :)

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Witch / Wizard - krótki poradnik

Post autor: Dreed » niedziela, 18 września 2016, 12:27

Nie neguję innych spotów, mówiąc iż na Foganach jest wszystko lepiej.

Dla mnie kiedy człowiek przychodzi i o 21 chce iść expić, to powiem tak "powodzenia ze znalezieniem spota, szczególnie w weekend". Jadę sobie na Fogany i zawsze mam miejsce w weekend trze obrać dobry kanał a w tygodniu zero luda.

Tak pokazuje prawie 300kk kasy, jest to kasa luźna, do niczego nie ruszana, kasa bez sprzedawania na AH, aczkolwiek obecnie już nic nie sprzedaje na AH wszystko magazynuje.

Czy exp taki sam... to już zależy :P. Ja osobiście korzystam z Villi.. nie wiem jak Ty.

Severeen
AoC Legionista
Posty: 439
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2014, 11:18
Medals: 7
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Skyforge Legionista L2C Legionista BD Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Witch / Wizard - krótki poradnik

Post autor: Severeen » niedziela, 18 września 2016, 14:38

obecnie z Villi nie korzystam z prostego powodu- nie mam czasu na granie w tygodniu, nawet te 30 min żeby wykorzystać 200% expa czasami nie robie :(
wydawanie więc 5 kk na ville , gdzie gram tylko 2 dni ( sobota i niedziela) to jest około 2 godz grindu żeby to odrobić kasowo- średnia inwestycja - mowa oczywiście o farmie na terenach Valencii
dziś farma na susanach od 8 do 14- duży spot tylko dla mnie ( tzn było kilku chętnych :) )
wszystko zależy od dnia
grind wieczorem to strata czasu, wiec jeśłi nie mam czasu w dzień , tak z rana to po prostu nie gram :)

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Witch / Wizard - krótki poradnik

Post autor: Dreed » niedziela, 18 września 2016, 18:58

widzisz i tutaj sam powiedziałeś wartościową rzecz dla ciebie grind wieczory jest bezsensu, jest bezsensu na susanach bo jest pierdyliard ludzi. Niestety większość ludzi ma dostęp do gry wieczorami, także i w naszej gildii gdzie przepychanie się łokciami na spocie jest kiepską opcją, szczególnie gdy siadasz około 21 i masz te 2-3h.

Ja obecnie mam ponad miliard kaski. Nie chcę nawet liczyć zarobku z odłożonych scrolli na Memorki :P.

Kefas
The Division 2 Legionista
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2016, 11:08
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Witch / Wizard - krótki poradnik

Post autor: Kefas » poniedziałek, 19 września 2016, 13:25

Ja prawie codziennie wieczorem po 22 jadę na Susany i prawie zawsze znajdę jakieś miejsce. Jeśli nawet spot jest zajęty ludzie zaproszą mnie do party/napiszą że za 5-10 minut kończą żebym dał im czas. Tylko 10% kończy się PvP. (nie chodzę na głowny spot bo to nie ma sensu).
Valencia była by dla mnie dobra gdybym miał 200+ AP. Wtedy jako sorcka wyciągał bym dużo lepszy exp niż na Susanach i pewnie kasa nie była by też aż tak zła - awakening kosi na PvE.

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Witch / Wizard - krótki poradnik

Post autor: Dreed » poniedziałek, 19 września 2016, 16:51

Po co Ci aż tyle AP :P

Severeen
AoC Legionista
Posty: 439
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2014, 11:18
Medals: 7
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Skyforge Legionista L2C Legionista BD Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Witch / Wizard - krótki poradnik

Post autor: Severeen » poniedziałek, 19 września 2016, 20:30

@Kefas
bijesz na susanach w party nie na mainie?
to sie nie dziwie że ani kasy , ani lvl :)
obecnie susany to tylko solo exp, ewentualnie duo, inne party to full ( największy boost do expa) ale tylko na main spocie- ale to już tylko jak nie ma innej opcji

podobnie jak Dreed jestem zdziwiony ,że potrzebujesz aż 200 ap na Valencii- jak tam biłem jak miałem coś koło 170 i spokojnie dawałem rade ( wiadomo ,że teraz lepiej ,szybciej) - przecież ty masz awakenig, wymiatasz tę kosą
chcesz bezstresowy exp to idz na Bashimy, w sumie jak zależy ci na expie to nawet wiecej niż na susanach , tyle że z kasą kiepsko, dodatkowo jak możesz codzienie grać te 1-2 godz to wykup ville- - za kase dokupujesz dodatkowy exp, ap itp

Kefas
The Division 2 Legionista
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2016, 11:08
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Witch / Wizard - krótki poradnik

Post autor: Kefas » wtorek, 20 września 2016, 09:04

Severeen pisze:@Kefas
bijesz na susanach w party nie na mainie?
to sie nie dziwie że ani kasy , ani lvl :)
obecnie susany to tylko solo exp, ewentualnie duo, inne party to full ( największy boost do expa) ale tylko na main spocie- ale to już tylko jak nie ma innej opcji

podobnie jak Dreed jestem zdziwiony ,że potrzebujesz aż 200 ap na Valencii- jak tam biłem jak miałem coś koło 170 i spokojnie dawałem rade ( wiadomo ,że teraz lepiej ,szybciej) - przecież ty masz awakenig, wymiatasz tę kosą
chcesz bezstresowy exp to idz na Bashimy, w sumie jak zależy ci na expie to nawet wiecej niż na susanach , tyle że z kasą kiepsko, dodatkowo jak możesz codzienie grać te 1-2 godz to wykup ville- - za kase dokupujesz dodatkowy exp, ap itp
Z 56 na 57.10 zrobiłem w 2,5 tygodnia. Gdybym nie poświęcał czasu na głupoty jakieś 1,5 miesiąca już było by te 58. Nie tak źle biorąc pod uwagę czas jaki poświęcam.
70-80% czasu nie na mainie bije solo, ale jak po 2 zmianach kanału nie ma miejsca a nie mam czasu to zaczynam kraść moby i albo mnie zaproszą albo biją :) .

200AP po to żeby 1 shootować :) . Nie jest to wcale takie trudne do zrobienia. Tak poważnie wtedy tempo farmy było by dobre na Valencii. Nie mówię o Bashimach - tam exp jest dobry, ale jak zobaczyłem stan kasy po godzinie to płakać się chciało. Na Susanach chociaż wiem za co biję.

Mam teraz jakieś 300 mln + 50-100 mln w kratkach, ale narazie nie chce mi się wymieniać. Kiedyś w wolniejszą sobotę jak się nazbiera więcej to wymienię. Przy was to nie wiele, ale coś tam jest.

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Witch / Wizard - krótki poradnik

Post autor: Dreed » wtorek, 20 września 2016, 11:38

Nie wiem jak na kosie, 200AP nie pozwala one - shotować spotów mi Witchy/Wiz. Małe już teraz giną, ale niestety te twarde moby co mają lvl 59-60, stawiają i stawiać będą opór, może do czasu awakeningu.


zrobienie 200AP faktycznie nie jest problemem, ale mi osobiście chyba zbyt dużo czasu to zajmie i obecnie się po prostu nie chce... Myślę iż dopiero po awakeningu, albo w czasie robienia kolejnego itemu z boss armora na duo/tri będę w miedzy czasie podnosił biżu. Ciągle liczę na ogra u vendora x2 za pół ceny :P ale coś czuję iż szybciej zacznę polować na te ogry co pojawią się na pustyni :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klasy i rasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości