Black Desert Online - zainteresowanie

Tu możesz porozmawiać na ogólne tematy dotyczące BD.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Czy zamierzać pograć w BDO ?

Grałem wcześniej i chętnie wrócę
3
17%
Z przyjemnością rozpocznę przygodę
2
11%
Nie jestem zainteresowany
13
72%
 
Liczba głosów: 18

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Black Desert Online - zainteresowanie

Post autor: Yeleana » piątek, 21 września 2018, 21:22

Kohorta zakończyła swoją pierwszą przygodę w tym tytule ponad 2 lata temu, jednak w tym czasie twórcy nie zasypiali gruszek w popiele i gra cały czas się rozwijała... stąd w wyniku ostatnich rozmów na Discordzie moje pytanie, czy jest jakieś szersze zainteresowanie tym tytułem (powrót lub rozpoczęcie przygody)? a może to tylko senne marzenie wąskiej grupy? cokolwiek by nie mówić jest to tytuł, który od wielu miesięcy dzierży palmę najpiękniejszego (graficznie) MMO!
Obrazek

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Black Desert Online - zainteresowanie

Post autor: Gwalch » sobota, 22 września 2018, 02:40

Żeby nie było, że nie wiadomo kto i na co głosuje.

Zagłosowałem na "Nie" z jednego prostego powodu i oczywiście można się spierać, ale dla mnie BDO naprawdę byłoby jednym z najlepszych tytułów, gdyby oferowało content grupowy, poza gildiowymi walkami PvP (kiedyś nawet grindować w grupie moby się w sumie nie opłacało). Doszły mnie też ostatnio słuchy o narastającym Pay-to-Convenience, który niektórzy otwarcie już nazywają Pay-to-Win, ale mówię, to pół bidy, tylko ten brak tego contentu grupowego.

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Black Desert Online - zainteresowanie

Post autor: Yeleana » sobota, 22 września 2018, 09:22

Ja zagłosowałem, że chętnie do tytułu zajrzę... w czasach świetności miałem zbyt słaby komputer - taki że nawet na minimum miałem klatkowanie jak miałem na ekranie 3-4 postacie... teraz go zmieniłem i uważam, że powinien sobie poradzić "powyżej średnich" - to nawet nie chodzi o jakieś WIELKIE GRANIE, tylko o poznanie świata a to zdecydowanie lepiej się robi w kilka osób!
Obrazek

Awatar użytkownika
Shem
Kwatermistrz
Posty: 598
Rejestracja: niedziela, 30 września 2012, 21:28
Medals: 17
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Legionista ArcheAge Legionista ESO Trybun BD Centurion D2 Optio
Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Black Desert Online - zainteresowanie

Post autor: Shem » niedziela, 23 września 2018, 17:01

Gra wymaga potwornej atencji i bardzo wielu godzin by cokolwiek zrobić a potem bardzo dużo szczęścia i nerwów by osiągnąć w miarę rozsądny sprzęt. Ja loguję się codziennie po odbiór różnych bonusów dziennych czy czasowych ale przyznaję, że już nie jestem w stanie poświęcić tyle czasu - tym bardziej, że jest WoW.

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Black Desert Online - zainteresowanie

Post autor: Yeleana » niedziela, 23 września 2018, 20:38

włączyłem i zadumałem się jak daleko zaszedł poszedł postęp techniki... gdyby nie te dymki, to można by pomyśleć, że to film...
Obrazek

Kefas
The Division 2 Legionista
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2016, 11:08
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Black Desert Online - zainteresowanie

Post autor: Kefas » poniedziałek, 24 września 2018, 11:36

Ja po rocznej przerwie wróciłem i gram, w miarę aktywnie od 3-4 miesięcy. Dojechanie do tego gearu full boss tri to przy grze 2-3h dziennie właśnie około 3 miesięcy (z nastawieniem na grind + robienie kasy na afk z processing/cooking/alch/konie). Tylko trzeba sobie jasno postawić cele i nie zawracać głowy czym innym.
Myślę że mogę się wypowiedzieć co do tego p2w które ostatnio weszło. Chodzi o wzrost ceny kostiumów na markecie do 110 mln, do tego można je teraz rozkładać, dostaje się valks cry (można zwiększyć fail stacki o 10) i cron stony (można enchantować tet, pen weapony bez szansy na downgrade). To ta druga opcja jest wg grupy ludzi która odchodzi p2w. Nie do końca tak jest. Są screeny gościa który wydał 2500 S i nie dostał tego pena na odpowiedniej ilości stacków...Dwa, osiągnięcie odpowiedniej ilośći stacków jest wyzwaniem samym w sobie. Ja narazie mam 95 po 10-12 próbach tet weapona. Narazie nie mam memory fragmentów żeby próbować dalej.
Co do innych opcji p2w:
- artisan memory 4x większa naprawa boos itemów (dla mnie to jest większe p2w)
- system housingu a dokładniej możliwość inwestycji jeśli mamy najlepszy dom (około 300 mln przy afkowaniu na miesiąc z jednego regionu)
inne rzeczy to raczej udogodnienia, w rozsądnej cenie... (np. strój do processingu, cookingu, namiot).

Typowo grupowy content w grze istnieje:
- grind w Kamasylve na "gryfinach" (wymaga najlepiej tet gearu, albo przynajmniej tet weaponów, tri armory, tri akcesoria),
- gildijne sea hunty - bardzo opłacalne, niestety nie znam tematu, napewno potrzebny był by statek, raczej gildijny. Musiał bym zgłębić sprawę;
- Aakman Temple, Hystria ruins - są teraz quest chainy które jak się zrobi można bezpośrednio przenieść się do tych miejsc.
- Na horyzoncie jest nowe rozszerzenie, napewno dodadzą coś nowego.
- node wary, kolejny raz zrevampowane (cieszyły by się tym, razem większym zainteresowaniem bo jakiś większy zysk jest z tego co wiem)

Ogólnie zacząłem grać bo nie mam w co grać. Wkręciłem się. Dobiłem full tri boss, 61 poziom w ciągu 2 miesięcy (miałem wszystko na duo, poza kutum talisman i nowymi boss butami).
Teraz bawię się w eksplorację, questy; naprawdę jest co robić pod tym względem.

Także gram i będę grać pewnie póki CU albo AoC nie wyjdą i nie będą lepsze... Siedzę w naszej starej gildii.

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Black Desert Online - zainteresowanie

Post autor: Yeleana » wtorek, 25 września 2018, 15:35

Nie wiem co to "stara gildia" ale jest założony nowy, mały niezobowiązujący Clan
Obrazek

Kefas
The Division 2 Legionista
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2016, 11:08
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Black Desert Online - zainteresowanie

Post autor: Kefas » wtorek, 25 września 2018, 16:22

Yeleana pisze:
wtorek, 25 września 2018, 15:35
Nie wiem co to "stara gildia" ale jest założony nowy, mały niezobowiązujący Clan
Po zakończeniu gry jako IX Kohorta część z nas grała dalej jako "Cede Maiori", teraz gildia nazywa się "Panaceum". Czemu była druga zmiana nie wiem bo akurat nie grałem. GM'em jest Dago, myślę że może by się dogadać z nim żeby dał GM'a tobie/komuś bo mamy już większość gildyjnych skilli.
Ewentualnie ja mam na tą chwile oficera, też mogę invować chyba.

Dużo osób gra już?

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Black Desert Online - zainteresowanie

Post autor: Yeleana » wtorek, 25 września 2018, 17:11

W sumie 4 osoby... zapoznajemy sie ze swiatem i mechanikami
Obrazek

Kefas
The Division 2 Legionista
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 29 kwietnia 2016, 11:08
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Black Desert Online - zainteresowanie

Post autor: Kefas » czwartek, 27 września 2018, 09:10

Yeleana pisze:
wtorek, 25 września 2018, 17:11
W sumie 4 osoby... zapoznajemy sie ze swiatem i mechanikami
To już wasza decyzja, jeśli chcecie mieć "bonusy gildyjne" to napiszcie do mnie, zaproszę was. Dago jest dostępny kiedy potrzeba do przedłużania kontraktów.

Mój nick Kefas, family name Kefas. Raczej w godzinach wieczornych jestem dostępny. Aczkolwiek zalogowany bardzo często.

Awatar użytkownika
Maurycy
Co-OP Legionista
Posty: 3538
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 11:00
Medals: 28
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista LOTRO Optio SWTOR Dekurion ESO Trybun Gwiazda Azury
eSport Optio MU Legend Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Black Desert Online - zainteresowanie

Post autor: Maurycy » wtorek, 8 września 2020, 08:58

aktualnie BDO jest w promce na steamie za 11zł i chciałem kupić, żeby spróbować, ale przeczytałem recenzje i mi się odechciało
podzielacie zdanie poniższego gracza?

Obrazek
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.

Awatar użytkownika
Thorinsson
Moderator
Posty: 353
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2011, 12:40
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista GW2 Legionista BD Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty
Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Black Desert Online - zainteresowanie

Post autor: Thorinsson » czwartek, 10 września 2020, 09:59

Podzielam. Jeżeli chcesz jako nowy gracz wygrać PvP z kimkolwiek - odpuść.
Jeżeli chcesz się pobawić - nie ma lepszej gry MMO na ten moment. Dla nowych graczy jest mnóstwo ułatwień i darmowych przedmiotów. Grind jest tylko wtedy, jeżeli chcesz być w czymś, powiedzmy, dobry (nie polecam bo nigdy nie dogonisz ludzi, którzy grają 4 lata). Świat jest niesamowicie duży, urozmaicony i ciekawy. Jest nawet fabuła. Wizualnie super. Walka - jak dla mnie jeden z lepszych systemów. Na 1-2 miesiące dobra rozgrywka (do około 58 lvla).

Awatar użytkownika
Falka
Posty: 502
Rejestracja: wtorek, 6 maja 2008, 18:33
Lokalizacja: Mansfield
Gender:
Status:
Offline

Black Desert Online - zainteresowanie

Post autor: Falka » czwartek, 1 października 2020, 12:21

Ja już wolę zamulać w GW2. :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Black Desert”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości