Bo gra za dużo oferuje ...

Tu możesz porozmawiać na ogólne tematy dotyczące BD.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Severeen
AoC Legionista
Posty: 439
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2014, 11:18
Medals: 7
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista Skyforge Legionista L2C Legionista BD Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Bo gra za dużo oferuje ...

Post autor: Severeen » piątek, 22 lipca 2016, 11:39

Tak ostatnio obserwuję,że coraz więcej osób odchodzi z BD ( tym samym z Kohorty) dlatego ,że w BD za dużo jest do roboty, czyli innym słowy gra oferuje za dużo ( jak kiedyś zauważył Thorinsson).
I powiem szczerze - nie rozumiem tego.
Jako weteran mmo ( lubię tak o sobie pisać , bo w ten sposób wyciągam jakieś pozytywy z mojego słusznego już wieku :) ) grałem w takie ilości mmo, że już dawno przestałem liczyć, ale nigdy, ale to nigdy nie kończyłem grać bo w grze za dużo miałem do zrobienia- kończyłem bo po prostu gra mnie zaczynała nudzić, osiągnąłem wszystko co można lub działania dvesów mnie wqrwiały ( jak np Trion w ArcheAge).
Zastanawia mnie czy po prostu nie jest to zwykła chęć wytłumaczenia, że ktoś się poddaje bo uważa ,że przy małej ilości grania jest w grze nikim, nie osiągnie nigdy tego co topka , czy nawet inni co grają więcje niż on?
Tak to prawda- nie ma co się wstydzić- osoba , która mało gra jest w BD ogólnie słaba, ma mniejszy lvl, ma słabszy sprzęt itp, tylko zadam pytanie- NO I CO Z TEGO?
Przecież tak jest w KAŻDEJ grze mmo, zawsze jest grupa ludzi która nie ma rodziny, dzieci, pracy lub studiuje i gra bardzo dużo ( pomijam np ruskie klany gdzie na jednej postaci w grze gra po 2-3 osoby by być w topce) - więc to żadna nowość, trzeba sie z tym pogodzić, bo przecież w graniu nie o to chodzi.
W graniu najważniejsza jest przyjemność i mam wrażenie ,że z powodu wielu opcji ( czasami nawet zbyt wielu ) co można ( lub należy ) robić w BD ludzie zaczynają się gubić i kończą grę.
To ja napiszę :
Otrząsnąć się, nie wymagać od siebie zbyt wiele ( bo przecież dowództwo wyjątkowo mało do nas oczekuje ) odnaleźć drogę przyjemnego grania.
Jak to zrobić?- kilka rad starego pryka ( czyli mnie :) ) - wiem ,że o tym wiecie, gdzieś w głębi siebie, ale przypomnę , żeby kolejne osoby znalazły przyjemność grania a nie weszły na drogę zniechęcenia i pisały , że kończą grę bo mają za mało czasu na granie.

1. nikt nic wam tu nie każe, robicie co chcecie- skupcie się na tym co lubicie w grach mmo- dam przykład Raela ( z którym gram już długie lata jeszcze przed Kohortą) - on lubi crafty, handel itp- na tym się skupił, ma może nie najwyższy lvl, ale kupę kasy i czerpie z tego przyjemność, są też inne osoby, które lubią tylko expienie na mobach i mają żałośnie mało pkt kontrybucji itp- nie ważne, oni grają jak lubią
2. olejcie rzeczy , które są wam niepotrzebne- ja np mam gdzieś jakieś polowania na wieloryby, dla mnie to jakaś kolejna rzecz do zrobienia a nie wiem czy mi jest potrzebna
3. pomyślcie co w danej chwili potrzebujecie , co pomogłoby waszej postaci być lepszą i na tym się skupcie - ja obecnie potrzebuje kasę , więc expie susanki
4. zrezygnujcie z robienia rzeczy , które stale w grze robiliście ( bo tak trzeba było ) - teraz doszły kolejne i faktycznie zrobiło się tych standardowych rzeczy do zrobienia za dużo - ja np codziennie obowiązkowo robiłem questy w Caphelonie na kontrybucje ( no i mam obecnie 300), ale w pewnym momencie stwierdziłem - ale po co?, wystarczy , szkoda czasu, tam samo odpuściłem dzienne questy na np alchemie itp- każdy ma coś co robi codziennie- zastanówcie się z czego zrezygnować, skoro zabiera wam czas a nie daje już satysfakcji a jedynie jest obowiązkiem
5. zróbcie czasami coś innego w grze, nie to co robicie stale- rutyna zabija przyjemność- jakąś linie questów, poexpcie nową postać( łoooo jak fajnie lecą lvl :) ) cokolwiek co będzie czymś innym niż codzienne te same czynności
6. zróbcie sobie jak trzeba nawet kilkudniową przerwę od BD, odpocznijcie pograjcie w coś innego i zobaczycie jakie to BD fajnie
7. a grajcie nawet te 1 godzinę dziennie ( pogadajcie z Dago wytłumaczcie co i jak ) ale nie mówcie ,że to za mało by w tej grze coś osiągnąć- tu NIKT nie każe wam NIC osiągać - poza jednym - macie się dobrze bawić przy BD i czerpać z niej przyjemność- a że ktoś jest lepszy?- olać to- zawsze jest ktoś lepszy i pytanie czy osoba grająca kilkanaście godzin dziennie czerpie taką samą przyjemność z gry jak wy
8. i nie piszcie wiecej, że kończycie , bo macie za mało czasu na granie w grę w której jest tyle do zrobienia - bo grind BD to pestka w porównaniu z L2 :)

Evilinside
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek, 27 czerwca 2016, 19:15
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Bo gra za dużo oferuje ...

Post autor: Evilinside » piątek, 22 lipca 2016, 11:59

Ja się przyłącze do wypowiedzi Seva i jeszcze powiem, że wytłumaczenie, że jest "za dużo" do zrobienia jest średnie gdyż ja osobiście przestałem grać w L2 bo tam nie było do zrobienia nic poza grindem i kampieniem bossów.
W L2 kilkukrotnie miałem dosłownie wszystko i przez to brakowało mi najważniejszego... potrzeby robienia w grze czegokolwiek. Finalnie skończyło się to tym, że logowałem się stałem w CH i czekałem pół dnia na jakieś większe pvp.
W związku z tym sądzę, że mnogość opcji grania w BDO daje szansę czerpania przyjemności z gry w różnoraki sposób. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Co do fali odejść to muszę powiedzieć, że to po części może być też wina cash shopu, w którym pojawiają się co chwila dość drogie "dopałki" bez, których oczywiście można grać ale mając je jest zapewne o wiele łatwiej. No i tu ostatnio dodany itemek dzięki któremu gra nie pobiera 30% podatku. Płacz na forum BDO jest straszny z tego powodu i się nie dziwie bo nie po to gra jest b2p żeby z cash shop robił aż taką przewagę.

Awatar użytkownika
Saset
Posty: 46
Rejestracja: środa, 26 marca 2014, 20:01
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: Bo gra za dużo oferuje ...

Post autor: Saset » piątek, 22 lipca 2016, 12:40

Moim zdaniem gra oferuje nie dużo ale bardzo mało. Na początku tylko ogrom tego wszystkiego przytłacza ale po pewnym czasie jak sie to wszystko ogarnie to wcale tego tak dużo nie ma , wcale tego End Gamu tak dużo tutaj nie ma. Sam od paru już tygodni po wbiciu 55lvl olałem całkowicie expienie i skupiłem się na pierdołach . Teraz robie np. wszystkie pominiete questy Life - te takie zielone ikonki i wbijam ubrania do life na +2 lub +3. Jedyne co gra oferuje to nieskończony grind i to jest to dużo. A jeśli chodzi o craft to crafcisz łódke , wóz , jakieś pierdoły , itemy do łódki , itemy do kunia , itemy do wozu i wbijasz na +10. Po zrobieniu tego teoretycznie już nie masz czego crafcic. Jest mnósto nodów i rzeczy do zbierania ale jeśli chodzi o craft to wcale tak dużo tego nie ma. Ja z nudów w pewnym momencie zacząłem crafcic meble do domu i szafy grające. Teraz gdy gra zrobiła sie grind-gathering dla kamieni można pomyślec ze pochłania duzo czasu. Ale jak odpuści sie troche ten grind i oleje zbieranie kamieni i wbijanie sprzetu to gra wcale nie oferuje tak dużo i wcale tak dużo czasu nie pochłania.

Pzdr

Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 733
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 16:27
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

L2C Legionista BD Legionista RO Trybun Mecenas IX Kohorty

Re: Bo gra za dużo oferuje ...

Post autor: Wąski » piątek, 22 lipca 2016, 14:45

Osoby które odchodzą bo gra oferuje zbyt dużo... Czyli gra jest za dobra czy jak? Jak dla mnie jest to po prostu bzdurna wymówka, pretekst do odejścia bo ktos po prostu sie znudził i to jest normalne. Coś w stylu : " Fajna masz dupe i cycki. W sumie to za dużo oferujesz." ;)

A co do end game oprócz gonienia za statami i coraz lepszym sprzętem to na chwila obecna nie ma tego za wiele. Oprócz nod warow które niestety głównie polegają na zergu.

Sev dobrze prawi: Gra sie dla przyjemności, a nie dla jakiegoś przymusu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Bo gra za dużo oferuje ...

Post autor: Jaroczaro » piątek, 22 lipca 2016, 15:24

Nie grałem w BD ale dorzucę swoje trzy grosze bo jest 15:00 w piątek i muszę jakoś dotrwać do 16 a nie ma z kim pogadać bo wszyscy pouciekali.

Popatrzcie na to z innej strony.

Nie wiem jak jest w BD ale to, że gra oferuje "dużo" może działać zarówno na jej korzyść jak i niekorzyść. Jeżeli jest dużo rzeczy do robienia w grze ale niezobowiązujących w sensie każdy może robić co chce to jest super. Jak jest dużo opcji ale jesteś zmuszony żeby je robić bo np. jak dziennie nie wypielisz ogródka to za miesiąc nie masz już co liczyć na pvp to wtedy jest qpa bo musisz robić coś czego nie lubisz żeby móc robić te rzeczy w grze, które ci się podobają. Oczywiście jakiś tam grind zawsze będzie i to nie jest zła rzecz. Problem się pojawia gdy jest to przesadzone i np. żeby sobie godzinke porobić coś co lubisz trzeba robić cały dzień rzeczy, które nas nie interesują.

Awatar użytkownika
Noel
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 30 stycznia 2016, 18:57
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BS Legionista

Re: Bo gra za dużo oferuje ...

Post autor: Noel » piątek, 22 lipca 2016, 15:58

jaroczaro pisze: Problem się pojawia gdy jest to przesadzone i np. żeby sobie godzinke porobić coś co lubisz trzeba robić cały dzień rzeczy, które nas nie interesują.
I tutaj myslę jest pies pogrzebany. Sytuacja dokładnie taka sama jak w Archeage. Ja uwielbiam open world PvP w średnich małych grupkach walczących ze sobą na równych zasadach ale... żeby miec jakiekolwiek szanse na robieni tego co lubię w AA musiałem farmić niewyobrażalne ilości czasu żeby być w ogóle konkurencyjny a nie na strzała. Bardzo dużo ludzi rezygnuje z gier bo żeby robić to co się lubi wymagany jest grind i niestety BD tego nie zmieniło niestety. Każda gra gear oriented nie uniknie takiego losu że skillzordy/massgrinderzy odstraszą casuali i tyle.

W ten sposób ja rozumiem "za dużo" ale moge się mylić.
"I love machines. Machines don't betray people." ~ Noel Kannagi, Sora No Woto

Athcore
Status:
Offline

Re: Bo gra za dużo oferuje ...

Post autor: Athcore » piątek, 22 lipca 2016, 16:09

dowod tylko na to ze jedyne sluszne open pvp to eve online , no tyle ze tam nie ma leveli do wbicia z 2 dni, wcale nie ma leveli , a sila korpa opiera sie na powiazaniach i ukladami z innymi korpami i silami sojuszy, ergo trzeba szukac gier gdfzie zlote gacie nic nie znacza :)

Awatar użytkownika
Noel
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 30 stycznia 2016, 18:57
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BS Legionista

Re: Bo gra za dużo oferuje ...

Post autor: Noel » piątek, 22 lipca 2016, 16:56

Athcore pisze:dowod tylko na to ze jedyne sluszne open pvp to eve online
Ostatni jak czytam fora i reddita to gracze eve online zaczynają przypominać jehowych

- o widze że rozmawiasz o grach chcesz posłuchac o eve online
- open pvp - najlepsze w eve online
- kosmos- eve online jest w kosmosie
itp itd...

EvE ma swój urok jest skierowana do hardkorowych graczy (casuale popełnija błędy a EvE błędów nie wybacza) i dobrze sie sprawuje jesli chodzi o balans ale nie jest idealna. Przestańcie ją wszystkim wciskać.
"I love machines. Machines don't betray people." ~ Noel Kannagi, Sora No Woto

Awatar użytkownika
Kaane
The Division 2 Optio
Posty: 1335
Rejestracja: sobota, 11 czerwca 2011, 15:08
Medals: 21
Gender:
Status:
Offline

AION Legionista SWTOR Weteran GW2 Legionista ArcheAge Legionista ESO Legionista
BD Optio D2  Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Bo gra za dużo oferuje ...

Post autor: Kaane » sobota, 23 lipca 2016, 11:21

Zgadzam się całkowicie z tym, co napisał Sev. Tu nie ma nic na siłę, albo bawisz się dobrze, albo odpadasz. To nie jest gra typu WoW gdzie zbierasz złote gacie na instach, a później logujesz się tylko na nowy dodatek po kolejne gacie. Dla mnie ta gra to takie L3, sprzęt i lvl to podstawa, nie ma głupich instancji które trzeba farmić. Wbicie sprzętu na tri to kwestia miesiąca czy dwóch, a nie pół roku. Problem mają ludzie, którzy chcą "skończyć" grę w 2 miesiące żeby powiedzieć innym, przestałem grać, bo gra nic nie oferuje. Mówiłem to chyba wszystkim na rekrutacji, więc zaskoczenia nie powinno być.
Item shop nie robi żadnej różnicy, farmerzy z Grind itp. nadal będą w topce, za to osoby które mają mniej czasu mogą podgonic expa. Lepszy jest taki model, niż np. taki jak w SWTOR gdzie brak premki nie pozwala praktycznie grać.

ps. fajnie ze wpisały się osoby, które nie mają pojęcia o BD, ale niestety nie mają pojęcia o BD :-)

ps2. tak, EVE to świetna gra, tak świetna, ze gra w nią ze 100k graczy. Dla przykladu w L1 gra nadal ponad 2 kk graczy. Tyle w tym temacie.

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka
[ obraz zewnętrzny ]
Vient la douleur...
Las Maquinas de la Muerte

Awatar użytkownika
Noel
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 30 stycznia 2016, 18:57
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BS Legionista

Re: Bo gra za dużo oferuje ...

Post autor: Noel » sobota, 23 lipca 2016, 12:17

Kaane pisze: ps. fajnie ze wpisały się osoby, które nie mają pojęcia o BD, ale niestety nie mają pojęcia o BD :-)
No tak bo tylko i wyłącznie grając w gre 3 miesiące 24h na dobe można się wypowiadać. Pograłem w BD wystarczająco długo zeby zauwazyć model rozgrywki i byłem na tyle mądry by stwierdzić że to gra nie dla mnie. Obecnie staram się po prostu pokazać potencjalnym graczom też ta drugą stronę medalu którą widać jak się zdejmie fanboyowe różowe okulary. (i prosze się nie wypierać sam byłem fanboyem jednej gry i też wad nie widziałem :P) :)
"I love machines. Machines don't betray people." ~ Noel Kannagi, Sora No Woto

Awatar użytkownika
Shem
Kwatermistrz
Posty: 598
Rejestracja: niedziela, 30 września 2012, 21:28
Medals: 17
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Legionista ArcheAge Legionista ESO Trybun BD Centurion D2 Optio
Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Bo gra za dużo oferuje ...

Post autor: Shem » sobota, 23 lipca 2016, 13:12

Panie Noel, określenie że był Pan "na tyle mądry" z lekka deklasuje sens dalszej Pana wypowiedzi. Nie będę wchodził w dalszą polemikę i daruję sobie czytanie kolejnych produktów "na tyle mądrości".

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Bo gra za dużo oferuje ...

Post autor: Dreed » sobota, 23 lipca 2016, 13:53

Widzisz Saset, tak jak kiedyś gadaliśmy wszystko zależy kto co chce robić, ty szukasz sobie zajęcia prawie, że na siłę, bo jesteś graczem lubującym się w instancjach i tego Ci powoli brakuje. Należysz do tego grona ludzi, która kocha dobić dany lvl, zebrać konkretny sprzęt lub chodzić po niego na... instancje.


Ta gra przytłacza ludzi z kilku powodów:
- wszystko chcą mieć już i teraz, a jak tego nie mogą mieć to narzekają, że inni mają a oni nie,
- łapią się za wiele rzeczy na raz z czego faktycznie nie mają NIC,
- skaczą po postaciach po wbiciu konkretnego lvla, na żadnej z nich nie mając sprzętu umożliwiającego granie na poziomie na który zasługuje na zdobytym lvlu.

Mnożyć można czynności.

Każdy z nas wiedział czym BDO jest, każdy wiedział że jest to gra pozbawiona znanego kontentu pve, jest to grindownik w czystej postaci, nie tak hardkorowy jak L2 ale jest, jest to też gra mass pvp a nie arenek 1v1 i innych odpowieników, jest to gra gdzie liczy się GEAR>LVL>SKILL. Osobiście jeśli ktoś znając te informacje świadomie siada do gry a po 3 miesiącach stwierdza, że:
- nie ma czasu na gonienie innych,
- nie ma kasy na sprzęt,
- nie nadaje się do pvp bo pada na hita,
- nie może siedzieć na mobach dłużej niż 1h a najlepiej jakby w ogóle ich nie bił,
to pytam się, po co w ogóle kupował grę.

Jest tutaj trochę winy twórców, bo wszystko wchodzi szybko i by to ogarniać trzeba sporo czasu poświęcać. Jednak gdyby czas był podobny do tego co było w korei, gdyby ludzie dostawali wszystko bardzo wolno to bankowo inaczej by się to wszystko potoczyło, ale community by ich zjadło.

To nie jest tak że do końca gry tak będzie. W pewnym momencie nastąpi ten przestój, czas kiedy będzie można na spokojnie porobić pewne rzeczy, czy w ogóle sobie odpoczywać od grania i nie grać dzień w dzień.

Już teraz wiem, że osoby które opuszczają grę lub robią sobie długie urlopy do gry już nigdy nie wrócą, bo gra potoczy sie tak bardzo do przodu, że dopiero będzie widać różnicę miedzy graczami.

Awatar użytkownika
Noel
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 30 stycznia 2016, 18:57
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BS Legionista

Re: Bo gra za dużo oferuje ...

Post autor: Noel » niedziela, 24 lipca 2016, 01:29

Shem pisze:Panie Noel, określenie że był Pan "na tyle mądry" z lekka deklasuje sens dalszej Pana wypowiedzi. Nie będę wchodził w dalszą polemikę i daruję sobie czytanie kolejnych produktów "na tyle mądrości".

Pozdrawiam
Faktycznie nie zabrzmiało to tak jak chciałem jeśli ktoś poczuł się urażony przepraszam. Sens miał byc taki iż z doświadczenia nabranego na poprzednich tytułach tego pokroju stwierdziłem iz nie widze większego sensu pakowania się w kolejny tytuł który nie zaoferuje mi tego czego od MMO oczekuję. Po prostu monotonny grind juz mnie nie bawi może po prostu wyrosłem z takich gier (oczywiście jak to stwierdzenie też kogoś obrazi to też z góry przepraszam) jako iż mam mniej czasu na granie wole poświęcić ten czas na to co lubie w mmo niż na grind.
"I love machines. Machines don't betray people." ~ Noel Kannagi, Sora No Woto

ODPOWIEDZ

Wróć do „Black Desert”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości