Family name a nick na forum i TS

Tu możesz porozmawiać na ogólne tematy dotyczące BD.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Therryon
Posty: 105
Rejestracja: niedziela, 20 września 2015, 21:49
Medals: 2
Lokalizacja: Poznań
Gender:
Status:
Offline

Skyforge Legionista BD Legionista

Family name a nick na forum i TS

Post autor: Therryon » sobota, 20 lutego 2016, 19:30

Zawsze byłem przyzwyczajony, że w grach i co za tym idzie w klanach, gildiach itd. funkcjonuje się pod nickiem postaci a nie pod "nazwiskiem". Wiem, ze wymagane jest żeby family name i nick na forum były takie same. Co z TS'em ?
Też do siebie będziemy mówić po nazwisku ? Jeśli po nicku (co jest dla mnie bardziej naturalne) to się nie połapiemy, bo na forum będzie trochę inaczej. Mam też wrażenie, przeglądając podania rekrutacyjne, że chyba nie wszyscy dokładnie wiedzą co to family name i czy przypadkiem nie mylą tego z nickiem postaci.
Może to pierdoła, ale chciałem się dowiedzieć co o tym sądzicie ?
Why should i go where everyone goes
Why should i do what everyone does

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Family name a nick na forum i TS

Post autor: Gwalch » sobota, 20 lutego 2016, 19:40

A w party nie widać family name?

Awatar użytkownika
Madi
Patrycjusz
Posty: 345
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2009, 16:28
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX BD Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Family name a nick na forum i TS

Post autor: Madi » sobota, 20 lutego 2016, 20:00

Widać w party wszystko. Na samej górze tytuł (na niebiesko) jeśli sobie jakiś wybierzesz, potem family name (na biało) i na dole nick postaci (zółty/jasny zielony).

Może mało na temat tej gry wiem, ale chyba dobrze jest mieć jakieś alty w grze, dla dodatkowych punktów CP, więc po nazwisku będzie się można łatwiej poznać.

Family name powinno się imo zgadzać z nickiem na forum i na ts albo być podobne jeśli jest zajęte.

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Family name a nick na forum i TS

Post autor: Gwalch » sobota, 20 lutego 2016, 20:03

Madi pisze:Może mało na temat tej gry wiem, ale chyba dobrze jest mieć jakieś alty w grze, dla dodatkowych punktów CP, więc po nazwisku będzie się można łatwiej poznać.

Family name powinno się imo zgadzać z nickiem na forum i na ts albo być podobne jeśli jest zajęte.
Też tak uwazam, ale właśnie dlatego pytałem, bo w sumie nie widzę problemu, chyba że w grze jakoś wyjątkowo to się gryzie.

Awatar użytkownika
Nocek
Co-OP St. Legionista
Posty: 536
Rejestracja: środa, 10 października 2012, 15:46
Medals: 6
Status:
Offline

GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Family name a nick na forum i TS

Post autor: Nocek » niedziela, 21 lutego 2016, 05:21

W sumie to ważna informacja. Bo zarezerwowałem family name jako Kamikadze a tu znaczy że musze to anulować i zmienić na Nocek?

Kefcio
Status:
Offline

Re: Family name a nick na forum i TS

Post autor: Kefcio » niedziela, 21 lutego 2016, 09:19

Nocek pisze:W sumie to ważna informacja. Bo zarezerwowałem family name jako Kamikadze a tu znaczy że musze to anulować i zmienić na Nocek?

"- Nick na forum musi być taki sam lub zbliżony do family name w grze. Jeśli jest to niemożliwe, prosimy o krótką informację jaki jest tego powód."

Awatar użytkownika
Nocek
Co-OP St. Legionista
Posty: 536
Rejestracja: środa, 10 października 2012, 15:46
Medals: 6
Status:
Offline

GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Family name a nick na forum i TS

Post autor: Nocek » niedziela, 21 lutego 2016, 09:24

Dzięki wielkie :) hehe...przegapiłem to info :) Jakoś tak mi to family name cały czas kojarzy się jak nazwisko więc ten Nocek mi nie pasował ale jak teraz sie nad tym zastanowie to to jest wręcz genialne że wszystkie postacie to będą Nocki :P

Awatar użytkownika
Madi
Patrycjusz
Posty: 345
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2009, 16:28
Medals: 4
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX BD Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Family name a nick na forum i TS

Post autor: Madi » niedziela, 21 lutego 2016, 10:14

Ze zmianą zarezerwowanego imienia nie ma żadnego problemu.
I've just thought of a name that is awesome but I've already reserved something else. What can I do?

You can reset your name at any time the Reservation System is active. Just log back in and you will see a reset button.
https://blackdesert.zendesk.com/hc/en-u ... eservation

Przy okazji okazuje się, że pozwalają w family name wstawiać cyfry. Czy Kohorta będzie miała coś przeciwko jak będę miał family name Madi_82 ? :)

Awatar użytkownika
Clickslither
Posty: 304
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2014, 08:43
Medals: 2
Lokalizacja: Suwałki
Gender:
Status:
Offline

Skyforge Optio BD Legionista

Re: Family name a nick na forum i TS

Post autor: Clickslither » niedziela, 21 lutego 2016, 10:27

Imię gracza na forum/stronie, komunikatorze głosowym oraz głównej postaci w grze powinno być jednolite, aby uniknąć nieporozumień. Nick musi zaczynać się dużą literą, jeśli nie jest dwuczłonowy pisany ze spacją nie może posiadać więcej dużych liter, nie może być wulgarny i posiadać cyfr, musi być zapisany poprawnie fonetycznie(zawierać samogłoskę), posiadać przynajmniej trzy znaki oraz nie może budzić większych kontrowersji. Nicki typu: xXxAdamxXx, TwójStary, MietekPL, NimfomankA, bR4Wo, Xws itp. nie będą akceptowane.

Awatar użytkownika
Heeco
Patrycjusz
Posty: 373
Rejestracja: piątek, 16 listopada 2012, 13:45
Medals: 7
Lokalizacja: Toporowice
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Optio BD Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Family name a nick na forum i TS

Post autor: Heeco » niedziela, 21 lutego 2016, 12:37

Witam,
Dlaczego chcemy, by family name było waszym nickiem:
BDO wymaga od gracza więcej niż jednej postaci (wbijanie stacków itd.). Gdy zarezerwujecie sobie family name takie jak wasz nick, będzie się wyświetlało nad każdą waszą postacią niezależnie od tego jaką zdecydujecie się na daną chwilę grać.
Pomoże to nam identyfikować was i wasze postacie i ułatwi wam problem z ewentualną zmianą głównej postaci (tzw. maina).

Są sytuacje gdy family name(czyli wasz nick) są już zajęte, w takim wypadku proszę o PW do oficerów naszej sekcji z prośbą o zmianę nicka na forum.

Przypominam, że zmieniony nick również musi spełniać kryteria regulaminu zawarte w punkcie III-14.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Black Desert”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości