Skyrim

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Maurycy
Co-OP Legionista
Posty: 3538
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 11:00
Medals: 28
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista LOTRO Optio SWTOR Dekurion ESO Trybun Gwiazda Azury
eSport Optio MU Legend Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Skyrim

Post autor: Maurycy » środa, 16 listopada 2011, 19:13

mam w laptopie 2 karty graficzne - 1 zintegrowana i druga ati.
problem w tym że gra chyba nie wykrywa tej ati (obrazek). jak przełączam w opcjach przełączania grafik dla skyrima z oszczędzania baterii na wysoka wydajność (wtedy załącza się karta ati) grafika jest tak samo słaba tylko fps podskakuje mocno.
jakieś pomysły?

[ obraz zewnętrzny ]
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.

Awatar użytkownika
Sowah
Posty: 88
Rejestracja: wtorek, 15 listopada 2011, 18:22
Lokalizacja: Marki / Warszawa
Status:
Offline

Re: Skyrim

Post autor: Sowah » środa, 16 listopada 2011, 23:58

Spróbuj w biosie wyłączyć zintegrowaną grafikę - nie wiem jakiego masz lapka ale w moim acerze jest to bodajże opcja "switchable graphics". Ustaw wartość na discrete - z poziomu biosa wyłączy ci zintegrowaną, więc teoretycznie skyrim nie będzie miał prawa jej wykryć.

Ewentualnie jak będziesz na grafice ATI można chyba wyłączyć grafikę intela z menadżera urządzeń, ale nie wiem czy to coś pomoże.

Awatar użytkownika
Maurycy
Co-OP Legionista
Posty: 3538
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 11:00
Medals: 28
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista LOTRO Optio SWTOR Dekurion ESO Trybun Gwiazda Azury
eSport Optio MU Legend Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Skyrim

Post autor: Maurycy » czwartek, 17 listopada 2011, 00:30

oo dzięki mistrzu :)
rzeczywiście w biosie jest przełącznik w switchable graphics między dynamic (karty działają na przemian) albo fixed (ręcznie włączam jedną automatycznie wyłączając drugą).
hehe się okazało że cały czas grałem na zintegrowanej grafice :P
teraz to to wygląda! :)
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.

Awatar użytkownika
Sowah
Posty: 88
Rejestracja: wtorek, 15 listopada 2011, 18:22
Lokalizacja: Marki / Warszawa
Status:
Offline

Re: Skyrim

Post autor: Sowah » czwartek, 17 listopada 2011, 00:50

Miłego zarywania nocek ;)
Ja po pierwszym spotkaniu ze Skyrimem postanowiłem poczekać z kupnem aż albo bethesda, albo modderzy zrobią coś interfacem. Bo na chwilę obecną jest to chyba jeden z gorszych interface'ów jakie na oczy widziałem.

Awatar użytkownika
Maurycy
Co-OP Legionista
Posty: 3538
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 11:00
Medals: 28
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista LOTRO Optio SWTOR Dekurion ESO Trybun Gwiazda Azury
eSport Optio MU Legend Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Skyrim

Post autor: Maurycy » czwartek, 17 listopada 2011, 07:34

E tam szybko idzie sie przyzwyczaic :) czasem mylą mi sie jeszcze skroty klawiszowe z tymi w morrowindzie ale coraz rzadziej (postanowilem ze nie bede nic zmienial, mozliwe ze z lenistwa ;) ). Ale dziwna sprawa nawet na grafice ati nie mam zadnych odbic w wodzie pomimo zaznaczenia wszystkich opcji :/ karta obsluguje dx11 takze nie wiem co jest nie tak. W lotro wszystko ladnie sie odbija.
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.

Awatar użytkownika
Sowah
Posty: 88
Rejestracja: wtorek, 15 listopada 2011, 18:22
Lokalizacja: Marki / Warszawa
Status:
Offline

Re: Skyrim

Post autor: Sowah » czwartek, 17 listopada 2011, 08:35

Moje dokumenty -> My Games -> Skyrim -> SkyrimPrefs.ini
Zrób sobie jego kopię zapasową na wszelki wypadek i pobaw się edycją ;)

Niestety u siebie Skyrima nie mam, ale z tego co pamiętam jest tam cała sekcja o wyglądzie wody, możliwe że coś o wodzie jest też w sekcji display.
Masz tam różne zmienne - te które zaczynają się na b są boolean (1 albo 0), te zaczynąjace się na i to integer (liczby całkowite) a te zaczynające się na f to floaty (czyli mogą pojawić się też ułamki).

Teoretycznie wszystko o nazwie bCośTamDalej w sekcji o wodzie powinieneś wrzucić na 1, co do iCośTamDalej nie jestem w stanie pomóc bo nie wiem jakie to zmienne, ale myślę że intuicyjnie się domyślisz ;)

Pozatym możliwe że powstały już jakieś poradniki, bo silniki bethesdy zawsze miały cholernie dużo ukrytych opcji których nie wyciągali na wierzch. Pewnie jak community się dorwie to configi się dwukrotnie wydłużą i wyciągną 2 razy więcej z silnika przy podobnym obciążeniu systemu.

Awatar użytkownika
Maurycy
Co-OP Legionista
Posty: 3538
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 11:00
Medals: 28
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista LOTRO Optio SWTOR Dekurion ESO Trybun Gwiazda Azury
eSport Optio MU Legend Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Skyrim

Post autor: Maurycy » czwartek, 17 listopada 2011, 11:05

tak wygląda plik po ustawieniu wszystkiego na max w ustawieniach gry:
http://www.sendspace.pl/file/80fc6fd444d73005dd4386b
dużo z bCośTam jest na 0, przestawie na 1 i zobaczymy co będzie :)
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.

Awatar użytkownika
Sowah
Posty: 88
Rejestracja: wtorek, 15 listopada 2011, 18:22
Lokalizacja: Marki / Warszawa
Status:
Offline

Re: Skyrim

Post autor: Sowah » czwartek, 17 listopada 2011, 15:43

Teoretycznie wszystkie efekty wody masz włączone, więc powinno działać.
Szczerze mówiąc nie wiem jakie zmienne dokładnie odpowiadają za odbicia bo nie wiem jak to działa od "kuchni", ale strzelałbym że może to być multisampling wody i przezroczystości (iWaterMultiSamples i bTransparencyMultisampling). Ustaw sobie na 4-8 i zobacz czy coś pomoże.
Teoretycznie odbicie może też być robione na zasadzie rzucania cienia z nałożoną teksturą, wtedy musiałbyś się bawić jakością cieni, a w tym za bardzo już nie jestem w stanie pomóc.

Inną opcją jest po prostu niepełna kompatybilność gpu - możesz próbować instalować nowe stery (o ile nie masz). Ale ostrzegam że w przypadku dwóch kart graficznych po zmianie sterowników może zawodzić przełączanie karty graficznej, a wtedy zawsze musiałbyś przełączać to w biosie gdybyś potrzebował lapka bez zasilania, chyba że tylko w moim acerze jest to tak tragicznie rozwiązane ;)

Drugą opcją, którą ja bym wybrał, byłoby darowanie sobie refleksów na wodzie, ale ja podobno zawsze byłem minimalistą :D

Awatar użytkownika
Maurycy
Co-OP Legionista
Posty: 3538
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 11:00
Medals: 28
Lokalizacja: Wrocław
Gender:
Status:
Offline

WoW Legionista LOTRO Optio SWTOR Dekurion ESO Trybun Gwiazda Azury
eSport Optio MU Legend Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Srebrny Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Skyrim

Post autor: Maurycy » czwartek, 17 listopada 2011, 16:47

przeglądałem youtuba, pytałem na forach, nawet napisałem do pomocy technicznej..
ta woda taka ma być! xD
http://forum.gram.pl/upl/forum/2011_46/ ... 151435.jpg
masakra.. już w morrowindzie była ładniejsza..

apropo, karty przełączam ręcznie w windowsie także mogę to robić od ręki :)
woda jaka była taka jest ale dzięki twojej pomocy ogólnie grafika jest ładniejsza po tej zmianie w biosie. także dzięki jeszcze raz :)
Zwycięstwo nie wymaga tłumaczenia, porażka na nie nie pozwala.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości