Grafik dobry potrzebny od zaraz

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Ovin
Posty: 693
Rejestracja: niedziela, 24 sierpnia 2008, 17:08
Medals: 1
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Grafik dobry potrzebny od zaraz

Post autor: Ovin » sobota, 5 listopada 2011, 17:24

Mam problem który drazni mnie niesamowicie otóż mam dokument w formacie pdf jest to zeskanowane zdjecie (nie wiem czy bezposrednio do pdf'a )na którym widnieje dopisek/podpis( to nie jest "znak wodny" ) umieszczony tam po zeskanowaniu (hmm co oczywiste) czy istnieje metoda na usuniecie tego dopisku i odzyskanie obrazu pod podpisem - W pełnej wersji Adoba nic nie da sie z tym zrobic - lub jest to mozliwosc której nie ogarniam.
Wiem że istnieje program który usuwa niechciane elemęty ze zdjęć -ale zdaje sie ze robi to na zasadzie ctrl c ctrl v - co mnie nie interesuje .
Pomocy Help Hilfe !!
[ obraz zewnętrzny ]
A gdybym był‚ młotkowym ......

Athcore
Status:
Offline

Re: Grafik dobry potrzebny od zaraz

Post autor: Athcore » sobota, 5 listopada 2011, 18:13

skaner to nie jest niewiadomo jakie urzadzenie , skanuje i zapisuje w formie przyswajalnej dla komputera to co widzi skanujacy czytnik,

jesli nie masz orginalu zdjecia bez podpisu to co najwyzej fotoszopem mozesz zamaskowac napis . udajac to co jest pod nim

Awatar użytkownika
Ovin
Posty: 693
Rejestracja: niedziela, 24 sierpnia 2008, 17:08
Medals: 1
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Re: Grafik dobry potrzebny od zaraz

Post autor: Ovin » sobota, 5 listopada 2011, 21:27

Ath pisze:skaner to nie jest niewiadomo jakie urzadzenie , skanuje i zapisuje w formie przyswajalnej dla komputera to co widzi skanujacy czytnik,

jesli nie masz orginalu zdjecia bez podpisu to co najwyzej fotoszopem mozesz zamaskowac napis . udajac to co jest pod nim
Gdybym miał orginał zdjęcia bez podpisu zdaje sie ze nie było by tematu - czy źle mysle ?

Moze nie napisałem dość klarownie (ostatnio widze mam z tym problem )

Oczekuje konstruktywnej pomocy czy jest to wykonalne CZY NIE. Czy istnieje mozliwosc ODZYSKANIA ZAWARTOSCI POD NAPISEM np edycji RBG?
[ obraz zewnętrzny ]
A gdybym był‚ młotkowym ......

Paul
Status:
Offline

Re: Grafik dobry potrzebny od zaraz

Post autor: Paul » sobota, 5 listopada 2011, 21:37

Grafikiem nie jestem ale znajomy mówi że na pewno idzie ściągać warstwy photoshopem, czy da się odzyskać nie wiem. Może być też taka sytuacją że ktoś zeskanował dokument z karteczką i podpisem na oryginalnej treści i wtedy nic z tego nie zrobisz. Jak użył painta to dobry grafik ci to odzyska.

Awatar użytkownika
Avishai
Posty: 2731
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 01:05
Medals: 8
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Grafik dobry potrzebny od zaraz

Post autor: Avishai » sobota, 5 listopada 2011, 22:33

Ovin pisze:
Gdybym miał orginał zdjęcia bez podpisu zdaje sie ze nie było by tematu - czy źle mysle ?

Moze nie napisałem dość klarownie (ostatnio widze mam z tym problem )

Oczekuje konstruktywnej pomocy czy jest to wykonalne CZY NIE. Czy istnieje mozliwosc ODZYSKANIA ZAWARTOSCI POD NAPISEM np edycji RBG?
Konstruktywne byłoby wklejenie owego feralnego kawałka, byśmy wiedzieli o czym mówisz, a nie domniemywali czy to zaklejone, doklejone czy przekolorowane. ;)
"Uczeni wyliczyli, że jest tylko jedna szansa na bilion, by zaistniało coś tak całkowicie absurdalnego.
Jednak magowie obliczyli, że szansę jedna na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."

Awatar użytkownika
Ovin
Posty: 693
Rejestracja: niedziela, 24 sierpnia 2008, 17:08
Medals: 1
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Re: Grafik dobry potrzebny od zaraz

Post autor: Ovin » sobota, 5 listopada 2011, 23:49

Wiesz AVi odpowiedź " potrzebujesz orginał zdjecia " nie jest dla mnie odpowiedzią marzeń.

Podpis wykonany w paincie lub innym programie graficznym PO zeskanowaniu a wiec dodany elektronicznie a nie mechanicznie
[ obraz zewnętrzny ]
A gdybym był‚ młotkowym ......

Awatar użytkownika
Nishruu
Posty: 2027
Rejestracja: wtorek, 28 lipca 2009, 23:31
Medals: 7
Lokalizacja: Wrocław, PL
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty AION Trybun GW2 Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Grafik dobry potrzebny od zaraz

Post autor: Nishruu » poniedziałek, 7 listopada 2011, 17:01

Konstruktywna odpowiedz brzmi.
Nie mozna zdjac Watermarka z pliku graficznego typu JPG, PNG, TIFF itp.
Mozna jedynie uzyc programu do edycji graficznej, aby zretuszowac skan i dorobic przysloniete Watermarkiem czesci grafiki.
Wszyscy marzymy,lecz nie tak samo.
Ci,co śnią nocą - w najgłębszych zakamarkach umysłu - budzą się,by odkryć
próżność swych snów; ci natomiast,co za dnia marzą,to ludzie niebezpieczni,
ponieważ mogą - oczy mając otwarte - wprowadzić swoje marzenia w czyn.

Awatar użytkownika
Ovin
Posty: 693
Rejestracja: niedziela, 24 sierpnia 2008, 17:08
Medals: 1
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Re: Grafik dobry potrzebny od zaraz

Post autor: Ovin » poniedziałek, 7 listopada 2011, 19:20

Nishruu pisze:Konstruktywna odpowiedz brzmi.
Nie mozna zdjac Watermarka z pliku graficznego typu JPG, PNG, TIFF itp.
Mozna jedynie uzyc programu do edycji graficznej, aby zretuszowac skan i dorobic przysloniete Watermarkiem czesci grafiki.

GRRRR WRRRR :evil:
Ovin pisze: ( to nie jest "znak wodny" )
Ludzie robie zdjecie,

wrzucam do painta czy innego programu,

wielkimi pomarańczowymi literami na srodku podpisuje "Ovin"( przy pomocy painta czy czego tam uzylem do otwarcia zdjecia ),

ZAPISUJE PLIK,

wysyłam do kolegi /żony /kochanki .

PYTANIE : CZY KOLEGA ZONA KOCHANKA USUNIE NAPIS "OVIN" TAK ABY MIEC ORGINALNE ZDJECIE BEZ PRZEKLEJANIA PODOBNEJ ZAWARTOSCI NA MIEJSCE NAPISU/PODPISU ?

Chodzi o to ze mam zeskanowana mape(starą, data wydania to 1879) w bardzo duzej rozdzielczośći Ale jakis pólprzytomny baran niemal nasrodku popisał ja PRZY POMOCY PROGRAMU GRAFICZNEGO np w paintcie narzedzie nazywa sie po prostu TEXT

Interesuja mnie wszelkie rozwiazanie nawet takie ktore beda wymagały edycji kazdego piksela osobno

Mam nadzieje ze teraz to juz naprawde wiadomo o co chodzi
[ obraz zewnętrzny ]
A gdybym był‚ młotkowym ......

Awatar użytkownika
Dreghtor
Posty: 1547
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 00:49
Status:
Offline

Re: Grafik dobry potrzebny od zaraz

Post autor: Dreghtor » poniedziałek, 7 listopada 2011, 19:52

Nawet jeśli "to nie jest >znak wodny<", odpowiedź Nishruu jest wciąż prawidłowa dla pliku graficznego.

Z tym, że Ty nie masz "pliku graficznego" a plik pdf, który ma obraz w treści.

Jak wyciągnąć obraz z pdf i zapisać jako plik graficzny dowolnego formatu - nie mam bladego pojęcia.


P.S.
Zanim cokolwiek odpiszesz - wypij meliskę. ;)

Awatar użytkownika
Ovin
Posty: 693
Rejestracja: niedziela, 24 sierpnia 2008, 17:08
Medals: 1
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Re: Grafik dobry potrzebny od zaraz

Post autor: Ovin » poniedziałek, 7 listopada 2011, 20:22

Dreghtor pisze:Nawet jeśli "to nie jest >znak wodny<", odpowiedź Nishruu jest wciąż prawidłowa dla pliku graficznego.


CZyli nawet jesli bede miał jpg napisu nie usunę ?albo inaczxej nie odzyskam orginału pod napisem ?
[ obraz zewnętrzny ]
A gdybym był‚ młotkowym ......

Amarris
Posty: 351
Rejestracja: wtorek, 6 maja 2008, 10:50
Status:
Offline

Re: Grafik dobry potrzebny od zaraz

Post autor: Amarris » poniedziałek, 7 listopada 2011, 20:22

@Ovin

Z PDF-a da sie wyciągną grafikę jeżeli była zapisana w warstwach i plik nie jest zabezpieczony przed kopiowaniem/modyfikacjami. I tyle mogę na pewno powiedzieć, bez pliku nad którym można popracować nie ma sensu dalej gdybać.
mam dokument w formacie pdf jest to zeskanowane zdjecie (nie wiem czy bezposrednio do pdf'a )na którym widnieje dopisek/podpis( to nie jest "znak wodny" ) umieszczony tam po zeskanowaniu
Z opisu w pierwszym poście wynika że użyłeś jakiegoś programu do skanowania (shareware) który dodał tam swój dopisek, a w takim przypadku jest zerowa szansa ze owy dopisek usuniesz. Twórca programu napewno o to zadbał.

PS. I do obróbki takiego pliku nie jest Tobie potrzebny "dobry grafik" tylko osoba znająca format PDF i dysponująca pełnym pakietem Adobe pozwalającym na edycję plików PDF.

Amarris
Posty: 351
Rejestracja: wtorek, 6 maja 2008, 10:50
Status:
Offline

Re: Grafik dobry potrzebny od zaraz

Post autor: Amarris » poniedziałek, 7 listopada 2011, 20:23

Ovin pisze:
Dreghtor pisze:Nawet jeśli "to nie jest >znak wodny<", odpowiedź Nishruu jest wciąż prawidłowa dla pliku graficznego.


CZyli nawet jesli bede miał jpg napisu nie usunę ?albo inaczxej nie odzyskam orginału pod napisem ?
Plik JPG to jedna warstwa i pixele pod napisem zostały zastąpione tymi które tworzą napis.

Awatar użytkownika
Ovin
Posty: 693
Rejestracja: niedziela, 24 sierpnia 2008, 17:08
Medals: 1
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Re: Grafik dobry potrzebny od zaraz

Post autor: Ovin » poniedziałek, 7 listopada 2011, 20:33

Amarris pisze:@Ovin

Z PDF-a da sie wyciągną grafikę jeżeli była zapisana w warstwach i plik nie jest zabezpieczony przed kopiowaniem/modyfikacjami. I tyle mogę na pewno powiedzieć, bez pliku nad którym można popracować nie ma sensu dalej gdybać.
mam dokument w formacie pdf jest to zeskanowane zdjecie (nie wiem czy bezposrednio do pdf'a )na którym widnieje dopisek/podpis( to nie jest "znak wodny" ) umieszczony tam po zeskanowaniu
Z opisu w pierwszym poście wynika że użyłeś jakiegoś programu do skanowania (shareware) który dodał tam swój dopisek, a w takim przypadku jest zerowa szansa ze owy dopisek usuniesz. Twórca programu napewno o to zadbał.

PS. I do obróbki takiego pliku nie jest Tobie potrzebny "dobry grafik" tylko osoba znająca format PDF i dysponująca pełnym pakietem Adobe pozwalającym na edycję plików PDF.
Ovin pisze: (nie wiem czy bezposrednio do pdf'a )


Nie ja dostałem plik pdf
w tym pliku jest mapa + 2 strony tekstu - nieistotne,
na tej mapie jest podpis który chce usunąć.
Mam pełnego Adoba z możliwościa pełnej edycji . Ale Adobe nie widzi wiecej niż 1 warstwe,ponadto przy 24 krotnym zblizeniu napis sie rozmywa co nie ma miejsca przy nanoszeniu napisów bezpośrednio w ADobie (sprawdzilem ) - zakladam wiec ze napis zostal dodany przed konwetowaniem na pdf
[ obraz zewnętrzny ]
A gdybym był‚ młotkowym ......

Amarris
Posty: 351
Rejestracja: wtorek, 6 maja 2008, 10:50
Status:
Offline

Re: Grafik dobry potrzebny od zaraz

Post autor: Amarris » poniedziałek, 7 listopada 2011, 20:42

Nie ja dostałem plik pdf
w tym pliku jest mapa + 2 strony tekstu - nieistotne,
na tej mapie jest podpis który chce usunąć.
Mam pełnego Adoba z możliwościa pełnej edycji . Ale Adobe nie widzi wiecej niż 1 warstwa,ponadto przy 24 krotnym zblizeniu napis sie rozmywa co nie ma miejsca przy nanoszeniu napisów bezpośrednio w ADobie (sprawdzilem ) - zakladam wiec ze napis zostal dodany przed konwetowaniem na pdf
Tego w zasadzie można było się spodziewać. W PDFie rzadko kiedy zachowuje się warstwy (wtedy napis jest w postaci wektorowej) i plik wyjściowy zajmuje więcej miejsca.

Z opisu wynika że masz do czynienia to obrazkiem po rasteryzacji (spłaszczone wszystkie warstwy do jednej) - tak to przynajmniej nazywa Photoshop. W takim przypadku pozostaje Tobie albo znalezienie oryginału, albo ręczne "rzeźbienie" w pikselach. Innej możliwości nie ma.

Awatar użytkownika
Ovin
Posty: 693
Rejestracja: niedziela, 24 sierpnia 2008, 17:08
Medals: 1
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Re: Grafik dobry potrzebny od zaraz

Post autor: Ovin » poniedziałek, 7 listopada 2011, 20:47

Amarris pisze:
Nie ja dostałem plik pdf
w tym pliku jest mapa + 2 strony tekstu - nieistotne,
na tej mapie jest podpis który chce usunąć.
Mam pełnego Adoba z możliwościa pełnej edycji . Ale Adobe nie widzi wiecej niż 1 warstwa,ponadto przy 24 krotnym zblizeniu napis sie rozmywa co nie ma miejsca przy nanoszeniu napisów bezpośrednio w ADobie (sprawdzilem ) - zakladam wiec ze napis zostal dodany przed konwetowaniem na pdf
Tego w zasadzie można było się spodziewać. W PDFie rzadko kiedy zachowuje się warstwy (wtedy napis jest w postaci wektorowej) i plik wyjściowy zajmuje więcej miejsca.

Z opisu wynika że masz do czynienia to obrazkiem po rasteryzacji (spłaszczone wszystkie warstwy do jednej) - tak to przynajmniej nazywa Photoshop. W takim przypadku pozostaje Tobie albo znalezienie oryginału, albo ręczne "rzeźbienie" w pikselach. Innej możliwości nie ma.
Kompletnie nie przeszkadza mi rzeźbienie w pikselach tylko pytanie brzmi jak? moge sobie edytowac RBG na kazdym jednym pikselu tylko do jakich wartosci skoro nie wiem co bylo pod spodem
[ obraz zewnętrzny ]
A gdybym był‚ młotkowym ......

Athcore
Status:
Offline

Re: Grafik dobry potrzebny od zaraz

Post autor: Athcore » poniedziałek, 7 listopada 2011, 21:15

a po co czekac na piorun skora sa zapalniczki ...

pobaw sie photoshopem, jak za drogi to gimp, maja fajna opcje pobieraja probke tla , niekoneicznie wielkosci pixela i mozna tym maskowac wieksze pola, rozmiar probki z tego co pamietam byl do ustawienia , czyli aplikujesz sobie pedzel i rozmywasz i rozmywasz potem pare innych technik i masz udawane miejsce pod napisem ,

jak chesz sie bawic wartosciami pixela RGB to powieksz sobei nawet w paincie miejsce i uzywaj pipety ...

tutoriala ci nie zrobie ze zlosliwosci, pogoogluj sobie

Awatar użytkownika
Szept
Posty: 2907
Rejestracja: piątek, 20 czerwca 2008, 14:45
Medals: 1
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Re: Grafik dobry potrzebny od zaraz

Post autor: Szept » poniedziałek, 7 listopada 2011, 21:19

:lol:
hehehe najbardziej podobało mi sie prawie wszyscy piszecie o tym samym ...teorretycznie w tym samym jezyku a zupełnie sie nie rozumiecie.

Ovinie wyslij mi prosze ten plik a ja go edytuje o dokładnie obejrzę.
Poczym sie wypowiem.
Twój opis sugeruje iż niestety nic z tym sie nie da zrobić.
chyba iż skaner był na tyle doby że uchwycił niuanse w kolorach ktore ty gołym okiem nie dostrzegasz i kiedy obejrzysz kolejne warstwy kolorystyczne. w tym wypadku jak mniemam RGB to zobaczysz coś czego normalnie (po namożeniu sie tych rozbarwien kolorystycznych) nie widzać.
tak czy inaczej wyslij mi ta mapke a dostaniesz dokładna diagnoze.
kiss
S.
ps oczywiście jako najwyższej klasy specjalista gwarantuje 99.99% dyskrecje ;) nawet jezeli owa mapa okarze sie cycatą blondynka

Awatar użytkownika
Dreghtor
Posty: 1547
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 00:49
Status:
Offline

Re: Grafik dobry potrzebny od zaraz

Post autor: Dreghtor » poniedziałek, 7 listopada 2011, 21:29

Stara mapa i dwie strony opisu?
Na bank mapa do skarbu piratów, a napis przykrył dokładną lokalizację!

Awatar użytkownika
Ovin
Posty: 693
Rejestracja: niedziela, 24 sierpnia 2008, 17:08
Medals: 1
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Re: Grafik dobry potrzebny od zaraz

Post autor: Ovin » poniedziałek, 7 listopada 2011, 23:46

Szept pisze::lol:
hehehe najbardziej podobało mi sie prawie wszyscy piszecie o tym samym ...teorretycznie w tym samym jezyku a zupełnie sie nie rozumiecie.

Ovinie wyslij mi prosze ten plik a ja go edytuje o dokładnie obejrzę.
Poczym sie wypowiem.
Twój opis sugeruje iż niestety nic z tym sie nie da zrobić.
chyba iż skaner był na tyle doby że uchwycił niuanse w kolorach ktore ty gołym okiem nie dostrzegasz i kiedy obejrzysz kolejne warstwy kolorystyczne. w tym wypadku jak mniemam RGB to zobaczysz coś czego normalnie (po namożeniu sie tych rozbarwien kolorystycznych) nie widzać.
tak czy inaczej wyslij mi ta mapke a dostaniesz dokładna diagnoze.
kiss
S.
ps oczywiście jako najwyższej klasy specjalista gwarantuje 99.99% dyskrecje ;) nawet jezeli owa mapa okarze sie cycatą blondynka

no coz podpis nie jest jednolity kolorystycznie

a co do pliku hmm to jest 250Mb moze przytne troche
[ obraz zewnętrzny ]
A gdybym był‚ młotkowym ......

Awatar użytkownika
Mirage
Posty: 507
Rejestracja: czwartek, 30 czerwca 2011, 20:32
Lokalizacja: Czewa
Status:
Offline

Re: Grafik dobry potrzebny od zaraz

Post autor: Mirage » wtorek, 8 listopada 2011, 01:06

Jeśli plik nie jest, plikiem roboczym, a z tego co czytałem i z tego co wiem. Formaty pdf ( z grafika w środku ) jpg gif itd. są grafikami rastowymi i jeśli nie są robocze - warstwy są "spłaszczone" i niestety możesz sobie darować wysyłanie tego pliku.

Awatar użytkownika
Szept
Posty: 2907
Rejestracja: piątek, 20 czerwca 2008, 14:45
Medals: 1
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Re: Grafik dobry potrzebny od zaraz

Post autor: Szept » wtorek, 8 listopada 2011, 19:33

wyśle ci z pracy serwer ftp. tam wrzucisz.
S.

Awatar użytkownika
Marvik
Posty: 716
Rejestracja: piątek, 14 sierpnia 2009, 02:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Status:
Offline

Re: Grafik dobry potrzebny od zaraz

Post autor: Marvik » piątek, 11 listopada 2011, 18:49

Mam pełnego Adoba
Trochę tak jakby napisać, mam pełnego Microsofta. :D
Tak konkretniej, otwierałeś w LiveCycle Designer?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości