Windows 7 x64 Home Premium (i do tego PL)

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Avishai
Posty: 2731
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 01:05
Medals: 8
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty Uczestnik zlotów IX Kohorty

Windows 7 x64 Home Premium (i do tego PL)

Post autor: Avishai » środa, 25 maja 2011, 00:05

Czółko,
posiadam laptopa z Windowsem 7 Home premium x32. Chcę się przesiąść na x64. Znaki na niebie, ziemi i różnych forach powiedziały, że mój klucz OEM będzie pasował. Problemem jest instalka owego systemu. Przeszperałam neta w poszukiwaniu torrentów, rapidshare'ów i co tam się da. Większość plików to jakieś wersje pokieraszowane, scrackowane albo w ogóle wątpliwe. I co to jest w ogóle Windows Ultimate, co niby można tam wybrać swoją wersję? I czy będę mogła tam wprowadzić swój klucz?
Przeczytałam też, że robi się jakiś problem jeżeli próbuje się spolszczyć angielskiego windowsa jakiś tam kosmicznym language packiem i potem psuje się legalność/klucza nie akceptuje/pada fioletowy deszcz. Nie wiem, ile w tym prawdy? :D
Jeżeli ktoś posiada i mógłby wystawić zwyczajny obraz płyty takowego windowsa, albo zna normalne miejsce zassania takowego, albo wyjaśni mi kwestię windowsa Ultimate, byłabym wdzięczna. Moja znajomość windowsowych rzeczy umarła z windowsem xp, a na lapku system zainstalowałam raz i trzyma się od tamtej pory.
"Uczeni wyliczyli, że jest tylko jedna szansa na bilion, by zaistniało coś tak całkowicie absurdalnego.
Jednak magowie obliczyli, że szansę jedna na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."

Awatar użytkownika
Andarist
Posty: 2722
Rejestracja: środa, 8 lipca 2009, 11:05
Medals: 13
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

AION Legionista TERA Centurion WoT Legionista SWTOR Legionista FF XIV Legionista
Skyforge Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Windows 7 x64 Home Premium (i do tego PL)

Post autor: Andarist » czwartek, 26 maja 2011, 13:19

W skrócie: Win 7 Ultimate ma wszystko co Home Premium i Enterprise razem wzięte + wsparcie dla 35 języków.
Graficznie: http://windows.microsoft.com/en-GB/wind ... ts/compare

Wszystkie wersje win7 oprócz ultimate podczas isntalacji po wybraniu języka kasują pozostałe language packi, tylko ultimate pozwala na dowolną zmianę. Praktycznie 99% dostępnych na torencie windowsów ma zainstalowane dodatkowe "ficzersy" a to rootkicik lub keylogerek i takie tam.

win7 x64 warto zainstalować jeśli masz na kompie 4 lub więcej GB RAM, innego zysku nie ma (Aion i Tera to aplikacje 32 bitowe)

Jeśli jesteś odważna pobierz z "źródeł studenckich" win 7 Home Premium PL i spróbuj z tym kluczem od wersji x86, sam tego jeszcze nie robiłem więc nie wiem czy uaktywni tą kopię... generalnie sprawy licencyjne to nawet w tym ludzie z Microsoftu się gubią
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." -Albert Einstein

Awatar użytkownika
Weles
Posty: 1080
Rejestracja: niedziela, 5 lipca 2009, 20:33
Medals: 4
Lokalizacja: Legnica
Gender:
Status:
Offline

BF3 Trybun TERA Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Windows 7 x64 Home Premium (i do tego PL)

Post autor: Weles » czwartek, 26 maja 2011, 13:47

No Andarist... 99% ma dodatkowe ficzersy. Nie. Nigdy w zyciu na zadnym torrencie z renomowanych trakerow nie zaistnieje sytuacja by realese scenowy byl z jakimkolwiek dodatkiem. A Systemy 64 bitowe zapewniaja lepsza kompatybilnosci z hardwerem np. prockami 64 bitowymi, zapewniaja tez szybszy proces np kompresji danych itp. Nie tylko wykorzystanie 4+ giga ramcu :)
[ obraz zewnętrzny ]
Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth.

Kimosabe
Posty: 627
Rejestracja: piątek, 9 kwietnia 2010, 10:57
Lokalizacja: Esbjerg / Kiel
Status:
Offline

Re: Windows 7 x64 Home Premium (i do tego PL)

Post autor: Kimosabe » czwartek, 26 maja 2011, 13:56

Jak masz Win7 w Box Edition czyli nie OEM wersje to bez problemu mozesz zmienic System z 32Bit na 64Bit. Zreguly w Box DVD Edition masz mozliwosc instalacji Windowsa na 32Bit lub 64Bit. Jezeli masz ale tylko jedna plytkie wersji OEM, to nawet jak zalatwisz sobie Win7 64Bit to nie zadziala tobie instalacja twoim kluczem z wersji "32Bit"

Awatar użytkownika
Andarist
Posty: 2722
Rejestracja: środa, 8 lipca 2009, 11:05
Medals: 13
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

AION Legionista TERA Centurion WoT Legionista SWTOR Legionista FF XIV Legionista
Skyforge Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Windows 7 x64 Home Premium (i do tego PL)

Post autor: Andarist » czwartek, 26 maja 2011, 14:33

Win 7 obojętnie czy x64 czy x86 ma generalnie taką samą kompatybilność z hardwarem - ci sami ludzie robią drivery do obu wersji (tak masz rację, większość procków na rynku jest 64 bitowa), co się tyczy aplikacji to większosć jest w dalszym ciągu 32 bitowa, a na Win 7 x64 nie odpalisz starych aplikacji 16 bitowych, jeśli aplikacja jest w wersji 64 bitowej jest wydajniej (dlatego kupiłem win7 x64 ;) )

Nie wiem Weles co Ty robisz w wolnych chwilach, ja nie kompresuję internetu ;) tylko graaam (lub spamuję fora)! a niestety gry są w większości przypadków 32 bitowe i jeśli pod maską masz tylko 2GB RAM to nie ma znaczenia na jakiej wersji windy jedziesz, teoretycznie x64 jest nawet wolniejsza :)

@Kimosabe
Czyli wygląda na to że albo "thepiratebay twoim przyjacielem jest" albo kupujemy drugiego oem'a - home premium box ok 750 ,- home premium oem ok 350,-
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." -Albert Einstein

Kimosabe
Posty: 627
Rejestracja: piątek, 9 kwietnia 2010, 10:57
Lokalizacja: Esbjerg / Kiel
Status:
Offline

Re: Windows 7 x64 Home Premium (i do tego PL)

Post autor: Kimosabe » czwartek, 26 maja 2011, 15:00

Andarist pisze:Czyli wygląda na to że albo "thepiratebay twoim przyjacielem jest" albo kupujemy drugiego oem'a - home premium box ok 750 ,- home premium oem ok 350,-
Tak dokladnie :lol:

Awatar użytkownika
Jilwah
Posty: 1035
Rejestracja: środa, 24 września 2008, 13:35
Status:
Offline

Re: Windows 7 x64 Home Premium (i do tego PL)

Post autor: Jilwah » czwartek, 26 maja 2011, 18:00

Andarist pisze: Jeśli jesteś odważna pobierz z "źródeł studenckich" win 7 Home Premium PL i spróbuj z tym kluczem od wersji x86, sam tego jeszcze nie robiłem więc nie wiem czy uaktywni tą kopię... generalnie sprawy licencyjne to nawet w tym ludzie z Microsoftu się gubią
Używanie określenie "studenckie źródła" godzi w dobre imię studentów - nie pakuj wszystkich do jednego worka - jakbyś wiedział jest coś takiego jak msdna aa dzięki czemu studenci mogą mieć legalny soft.

Awatar użytkownika
Avishai
Posty: 2731
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 01:05
Medals: 8
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Windows 7 x64 Home Premium (i do tego PL)

Post autor: Avishai » czwartek, 26 maja 2011, 19:55

Andarist pisze: win7 x64 warto zainstalować jeśli masz na kompie 4 lub więcej GB RAM, innego zysku nie ma (Aion i Tera to aplikacje 32 bitowe)
Aktualny Aion ponoć obsługuje 64bit.
Kimosabe pisze:Jak masz Win7 w Box Edition czyli nie OEM wersje to bez problemu mozesz zmienic System z 32Bit na 64Bit. Zreguly w Box DVD Edition masz mozliwosc instalacji Windowsa na 32Bit lub 64Bit. Jezeli masz ale tylko jedna plytkie wersji OEM, to nawet jak zalatwisz sobie Win7 64Bit to nie zadziala tobie instalacja twoim kluczem z wersji "32Bit"
Nie mam żadnej płytki, żadne Box Edition, instalka jest na ukrytym dysku. Według forum Samsunga - klucz pasuje i do 64 i 32.


Mój windows jest legalny T.T. Pobrana przeze mnie 64bit wersja, jeżeli mój oem pasuje, też będzie legalna. Żadne tam wersje Ultimate z jakimiś unlockerami mnie nie interesują. Piratebay może być, jeżeli da mi zwyczajną instalkę z PL language'm. :P Niestety pod MSDN AA już się nie kwalifikuję. W każdym razie, dzięki za pomoc, tymczasowe rozwiązanie od Andarista czeka w zanadrzu. Przesuwam czas totalnego formata, bo wyszedł patch do Aiona i na wszelki wypadek... nie chcę sobie psuć kompa. :P
"Uczeni wyliczyli, że jest tylko jedna szansa na bilion, by zaistniało coś tak całkowicie absurdalnego.
Jednak magowie obliczyli, że szansę jedna na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."

Awatar użytkownika
Dreghtor
Posty: 1547
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 00:49
Status:
Offline

Re: Windows 7 x64 Home Premium (i do tego PL)

Post autor: Dreghtor » czwartek, 26 maja 2011, 19:57

A nie masz jakiegoś sąsiadka/sąsiadki z żeby pożyczyć płytkę?
OP, you can't teach people to have higher standards.
This should be a bumper sticker for the internet.

Kimosabe
Posty: 627
Rejestracja: piątek, 9 kwietnia 2010, 10:57
Lokalizacja: Esbjerg / Kiel
Status:
Offline

Re: Windows 7 x64 Home Premium (i do tego PL)

Post autor: Kimosabe » czwartek, 26 maja 2011, 20:00

Na tej stronie mozesz legalnie (to znaczy potrzebujesz oryginalnego Keya, ktorego masz) sciagnac ISO file Windowsa 7. Moze to tobie w czyms pomoze.

http://easytopia.de/windows-7-direkt-download-links/

Wiem stronka po niemiecku bo uzywam tez niemieckiego Windowsa 7, ale jest tez mozliwosc sciagniecia angielskiej wersji.

tutaj to mam tez jednak po angelsku stronke:
http://techpp.com/2009/11/11/download-w ... oad-links/

Awatar użytkownika
Marvik
Posty: 716
Rejestracja: piątek, 14 sierpnia 2009, 02:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Status:
Offline

Re: Windows 7 x64 Home Premium (i do tego PL)

Post autor: Marvik » czwartek, 26 maja 2011, 20:59

Jeśli ma licencję na polską wersję to nie może używać angielskiej i na odwrót.
Między wersją 32/64 można sobie wybierać, z językiem w przypadku OEM Home takiej dowolności nie ma, chociaż klucz oczywiście zadziała.

Awatar użytkownika
Andarist
Posty: 2722
Rejestracja: środa, 8 lipca 2009, 11:05
Medals: 13
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

AION Legionista TERA Centurion WoT Legionista SWTOR Legionista FF XIV Legionista
Skyforge Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Windows 7 x64 Home Premium (i do tego PL)

Post autor: Andarist » czwartek, 26 maja 2011, 21:16

Jilwah pisze:
Andarist pisze: Jeśli jesteś odważna pobierz z "źródeł studenckich" win 7 Home Premium PL i spróbuj z tym kluczem od wersji x86, sam tego jeszcze nie robiłem więc nie wiem czy uaktywni tą kopię... generalnie sprawy licencyjne to nawet w tym ludzie z Microsoftu się gubią
Używanie określenie "studenckie źródła" godzi w dobre imię studentów - nie pakuj wszystkich do jednego worka - jakbyś wiedział jest coś takiego jak msdna aa dzięki czemu studenci mogą mieć legalny soft.
Jakbyś wiedział to msdna jest dla studentów lub pracowników naukowych, ani ja ani Avi studentami już nie jesteśmy, a co się tyczy pakowania do jednego worka to "źródła studenckie" są musem na sporej częśći polskich wyższych uczelni bo masz często zajęcia z aplikacji które kosztują masę pieniędzy, uczelnia nie zapewnia możliwości zainstalowania na komputerze prywatnym a ilosć czasu i dostęp do pracowni komputerowej jest ograniczona.
Jeśli masz dla mnie jeszcze jakieś rady to proszę na PW bo twój post niewiele wniósł do dyskusji. Pozdrawiam
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." -Albert Einstein

Kimosabe
Posty: 627
Rejestracja: piątek, 9 kwietnia 2010, 10:57
Lokalizacja: Esbjerg / Kiel
Status:
Offline

Re: Windows 7 x64 Home Premium (i do tego PL)

Post autor: Kimosabe » czwartek, 26 maja 2011, 23:18

Marvik pisze:Jeśli ma licencję na polską wersję to nie może używać angielskiej i na odwrót.
Między wersją 32/64 można sobie wybierać, z językiem w przypadku OEM Home takiej dowolności nie ma, chociaż klucz oczywiście zadziała.
Jesli ma oryginalny klucz i identyczna wersje chce wgrac ale w innym jezyku to zadziala bez problemu, jest nawet dozwolone wedlug licencji Microsoft pod warunkiem ze ta sa te identyczne wersje. Sam kupilem w angli Windows 7 Professional 64 Bit w Box po angelsku a u siebie pobralem sobie ISO Win 7 Prof 64Bit po niemiecku i instalacja sie ponownie udala z angelskim Key.

Miedzy Systemem 32 Bit lub 64 Bit mozna sobie wybierac System bez problemu jezeli posiadasz pelna wersje Windowsa 7 czyli Box. Nie jestem pewny czy to idzie gdy masz ta tansza wersje OEM (raczej nie ale moge sie dowiedziec). A pakiety jezykowe to tak, dzialaja tylko w Win7 Ultimate+Enterprise.

Awatar użytkownika
Marvik
Posty: 716
Rejestracja: piątek, 14 sierpnia 2009, 02:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Status:
Offline

Re: Windows 7 x64 Home Premium (i do tego PL)

Post autor: Marvik » czwartek, 26 maja 2011, 23:43

Jesli ma oryginalny klucz i identyczna wersje chce wgrac ale w innym jezyku to zadziala bez problemu
Przecież napisałem, że zadziała.
jest nawet dozwolone wedlug licencji Microsoft pod warunkiem ze ta sa te identyczne wersje.
"w ramach programów licencjonowania grupwego" typu OPEN tak, ale my tu mówimy o OEM:
(wersje OEM, paczki) nie ma możliwości bezpłatnej zamiany wersji językowej, należy zakupić oprogramowanie we właściwym języku.
Wyjątek - Ultimate.

Kimosabe
Posty: 627
Rejestracja: piątek, 9 kwietnia 2010, 10:57
Lokalizacja: Esbjerg / Kiel
Status:
Offline

Re: Windows 7 x64 Home Premium (i do tego PL)

Post autor: Kimosabe » czwartek, 26 maja 2011, 23:50

Marvik pisze:Jeśli ma licencję na polską wersję to nie może używać angielskiej i na odwrót.
Nie no spoko Marvik, sorry :). To ja tu zle zrozumialem (polski jest trudny :twisted: ) twoje pierwsze zdanie, niby ze sie nie da i myslelem ze musze to wyjasnic.

Ok nie wazne co napisalem :), wszystko sie zgadza

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości