Problem z instalacją Windowsa Visty 64 bi

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Rzeplita
Posty: 71
Rejestracja: sobota, 11 grudnia 2010, 10:39
Lokalizacja: Kraków
Status:
Offline

Problem z instalacj

Post autor: Rzeplita » wtorek, 12 kwietnia 2011, 20:39

Hej.

Natrafiłem na problem z którym się jeszcze nie spotkałem, a mianowicie moja oryginalna płyta z vistą szwankuje, przynajmniej mam do niej podejrzenie. Już pisze co się dzieje....

Chciałem ostatnio zainstalować sobie na drugim dysku testowo 64bitową wersję aby sprawdzić czy wszystkie programy będą mi chodzić, no ale przy instalacji a w zasadzie na sam koniec wgrywania windowsa strzela mi bluesreen :(
Prawdopodobnie płytka uwalona, choć gdy vista wchodziła na rynek miałem zainstalowany system z tej płyty wszystko chodziło prawidłowo.

I tu pytanie czy ktoś z was zna jakiś bezpieczny torrent z którego mógłbym pobrać win viste home premium 64bit pl?
Kurcze nie chce znów zciągać oryginalnej płyty bo mi każą znów zapłacić 15$ kosztów transportu :(
To co mogę uczynić, zależy tylko ode mnie.

Awatar użytkownika
BlackIguana
Posty: 4110
Rejestracja: niedziela, 9 sierpnia 2009, 10:04
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Problem z instalacj

Post autor: BlackIguana » wtorek, 12 kwietnia 2011, 20:53

Torenta tutaj nie znajdziesz. A BS to raczej nie przez płytę...
Co za debil i jakim prawem edytuje mi mój podpis?
www.archeage.info.pl
www.teraonline.info.pl
www.bladeandsoul.mmo.info.pl
Zapraszam!

Awatar użytkownika
Rzeplita
Posty: 71
Rejestracja: sobota, 11 grudnia 2010, 10:39
Lokalizacja: Kraków
Status:
Offline

Re: Problem z instalacj

Post autor: Rzeplita » wtorek, 12 kwietnia 2011, 21:24

Myślisz, że prze to problem sprzętu??
Dysk na pewno jest ok... jedyne co to pamięci mi nie dają spokoju.
Może jeszcze w tym tygodniu dojdą do mnie pamiątki patriota i zobaczymy wtedy na nich, przynajmniej ten element wykluczę. No bo żeby płytka i to tłoczona nagle przestała działać to też nie daje wiary.
To co mogę uczynić, zależy tylko ode mnie.

Kimosabe
Posty: 627
Rejestracja: piątek, 9 kwietnia 2010, 10:57
Lokalizacja: Esbjerg / Kiel
Status:
Offline

Re: Problem z instalacj

Post autor: Kimosabe » wtorek, 12 kwietnia 2011, 22:59

Pamieci raczej nie, bo bys nie doszedl wogule do instalacji. No i twoj system przeciesz dziala jak piszesz ze chcesz wgrac Viste testowo na drugim dysku (to rozumie w tym samym kompie). Zeby sie upewnic to mozesz zrobic "Memtest" i latwo sprawdzic czy dzialaja odpowiednio.

Wyprobowales plytkie Visty na innym systemie czy chodzi? albo po prostu sprobuj skopiowac wszystko z plytki do jakiegos foldera na pulpicie. Jak nie bedziesz mial bledu przy kopiowaniu to "raczej" plytka tez jest ok.

Torrenta to legalnie nie dostaniesz.. chyba ze masz kupiona wersie Visty przez jakis online shop "bye download" z oryginalnym kluczem. To powinni tobie przeciesz udostepnic download ponowny za darmo.
Jak co to napisz do microsoft i popros ich o download link. Z reguly nie ma problemu jak im wyslesz kopie twojego klucza i kwitek zakupu produktu.

Awatar użytkownika
Rzeplita
Posty: 71
Rejestracja: sobota, 11 grudnia 2010, 10:39
Lokalizacja: Kraków
Status:
Offline

Re: Problem z instalacj

Post autor: Rzeplita » wtorek, 12 kwietnia 2011, 23:50

To jest tak że obecnie pracuje na viscie 32 bitowej i fakt faktem czasem (1-2 na miesiąc) zdarza mi się BS. Ale mam obecnie czyściutki system nie dawno instalowany. Poprzednia wersja systemu chodziła u mnie 1-1.5 roku do momentu tak częstych BS że zainstalowałem od nowa system.

Tak mam oryginalną wersja box visty klucz pudło oryginalne płyty mam, nie mam natomiast dowodu zakupu bo system zakupiłem wieki temu na allegro oryginalnie zapakowany w folii.

No nic zrobię jak mówisz skopiuje całość na dysk to raz, niebawem będę miał inne pamięci tak że wtedy spróbuje jeszcze raz i dam znać, no cyba że ktoś do tego czasu wymyśli gdzie może być powód takiego zachowania instalatora.
To co mogę uczynić, zależy tylko ode mnie.

Amarris
Posty: 351
Rejestracja: wtorek, 6 maja 2008, 10:50
Status:
Offline

Re: Problem z instalacj

Post autor: Amarris » środa, 13 kwietnia 2011, 08:42

Miałem podobny problem - BS przy dekompresji/kopiowaniu plików.
Zanim zaczniesz instalację zapuść MEMTESTa (to tak dla pewności czy pamięć jest OK), z tego co pamiętam Vista 64 bit nie lubi jakiejś funkcji w biosie. Zgaduje ze AHCI, ale dokładnie nie pamiętam bo to było 3 lata temu.

Na 99,9% to nie wina płytki.

Awatar użytkownika
Rzeplita
Posty: 71
Rejestracja: sobota, 11 grudnia 2010, 10:39
Lokalizacja: Kraków
Status:
Offline

Re: Problem z instalacj

Post autor: Rzeplita » środa, 13 kwietnia 2011, 22:34

Zrobiłem test pamięciom i są sprawne, zero błędów.
Próbowałem poszukać coś na temat AHCI ale to co znalazłem i zmiany jakie wprowadziłem w biosie spowodowało że przy instalacji zanim winda robiła pierwszy restart już występował BS.

Jednak pogrzebałem dalej bo przecież musi to chodzić i się udało.

Rozwiązanie jest zaskakujące i oczywiście może nie działać za każdym razem bo problemów może być wiele aczkolwiek u mnie pomogło. Okazuje się że vista 64bit ma problem z instalacją przy większej liczbie ramu. Wystarczyło zainstalować system przy jednej kości 2GB a drugą kość dołożyć już po instalacji i wszystko śmiga.
To co mogę uczynić, zależy tylko ode mnie.

Amarris
Posty: 351
Rejestracja: wtorek, 6 maja 2008, 10:50
Status:
Offline

Re: Problem z instalacj

Post autor: Amarris » czwartek, 14 kwietnia 2011, 00:34

Z tą pamięcią to dziwna sprawa, ja instalowałem przy 8 GB i nie miałem problemów. Tym niemniej GZ że udało się rozwiązać problem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości