Szczegółowa odpowiedz GOA na temat problemów z BETĄ.

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Zatara
Posty: 2500
Rejestracja: piątek, 5 września 2008, 10:13
Medals: 2
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Szczeg

Post autor: Zatara » poniedziałek, 8 września 2008, 22:58

Letter from IainC (GOA Developer VIP ) on Open Beta Situation
Alrighty let's have a little post mortem on the situation.

Firstly let's get the obvious stuff out of the way. Yesterday was in no way, shape or form a success. A lot of things went very wrong. Funnily enough however they didn't go wrong in the way most people thought they would or for the reasons that were being thrown around.

The website and our entire platform got hammered yesterday - which we expected. We knew how many open beta keys we'd given away and what sort of traffic to expect as a result. We got a lot more than we were expecting and yet the platform held up, the site slowed down (which was inevitable with the sheer volume of traffic, even a basic HTML page would have been slow under that onslaught) but everything stayed up. This is pretty much the big ray of sunshine that we took away, our datacentre took the onslaught and survived unscathed.

The account system broke. This wasn't down to the traffic (although that was a factor), nor the fact that the page was in Flash. There was a problem with our database server which didn't surface during testing. As you can read in the news, we have been working on this all night and we expect this to be resolved soon. Ultimately the system didn't work but we're glad we found the issue now in beta rather than before the headstart or live begins. Many of you criticised the decision to bring the account pages online the same day as the beta began but this was not the cause of the problems. While yesterday was a very painful day for us, there is a silver lining because it means that our headstart and live launch will be significantly more robust.

There was some miscommunication as well which falls entirely on us. The confusion over people with war-europe accounts not needing to create a new beta account was the main issue, other than that the team who were in the office yesterday worked very hard to keep you updated. Magnus and the other CMs who were working yesterday were in the office from 7:30am through to 3am this morning. During that time our teams were working on several different situations at once and the situation was often in a state of considerable flux. We had technical teams working on various solutions, management teams dealing with our partners and, for the most part, these people were busy fixing things rather than writing status reports that were likely to be out of date by the time they hit the CM team. Despite that, Magnus and the others posted what they had, when they had it both on the official news site and around the various fan forums.

Overall then, some things went right - not many to be sure and the important things certainly didn't. We made some mistakes, we expected many problems and we found some entirely different ones. We disappointed many of you by not letting you get into the open beta when we said you would and for that I am sorry. All of us are disappointed that we couldn't bring you the service you expected. I wasn't at work yesterday, Magnus was the man on the scene covering the situation, but I did keep a close eye on forums and was in contact with the guys in the office. A lot of what was said yesterday here and on other forums was entirely out of line. Of course you were disappointed and criticism is certainly warranted but frankly many of the posts made about the situation were borderline sociopathic. If having delayed access to a beta test really drives you to such depths of anger and fury that you felt compelled to make the death threats, racial slurs and other deeply unpleasant posts then - and there is no polite way to put this - there is something wrong with you. ( Ta cześć jest mocna ) :D

Today we have a lot of people at the office who are preparing to put in a long week after a long weekend to make things right. This isn't magically going to make yesterday alright but we are very much committed to making sure that you aren't disappointed again.
"Mistrz walki osiąga zwycięstwo bez gniewu." - Sun Tzu

Awatar użytkownika
Malakhai
Posty: 524
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 17:31
Status:
Offline

Re: Szczeg

Post autor: Malakhai » poniedziałek, 8 września 2008, 23:10

Moze jestem latwowierny ale piszac ten list pokazali, ze sa ludzmi na poziomie, wiedza co sie dzieje i co trzeba zrobic zeby bylo lepiej. Nie zazdroszcze im sytuacji bo skoro my gildia zrownowazona emocjonalnie wyrazamy sie o nich niezbyt pochlebnie to co dopiero ta cala dzieciarnia? hehe

Awatar użytkownika
Zatara
Posty: 2500
Rejestracja: piątek, 5 września 2008, 10:13
Medals: 2
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Re: Szczeg

Post autor: Zatara » poniedziałek, 8 września 2008, 23:16

Mam trochę odmienne zdanie :) Napisali ten list ponieważ ostatnimi czasy coraz więcej przykładów pokazuje że trzeba dbać o klienta jakim jest gracz komputerowy. A czasy na monopol w MMO już dawno się skończyły oprócz tego dobry pomysł to nie wszystko ( co było widać w AoC ). Cześć ludzi na warhammer alliance napisało że pozbywają się pre-orderów i nie będą kupować gry i jest to spowodowane obsługą GOA. Może jest to 0,0001% klientów ale zawsze ktoś jest pierwszy. A taki odzew od graczy przed premierą gry nie wróży dobrze. W jednym się z Tobą zgodzę, też jestem dobrej myśli :) że może za parę dni wszystko ruszy w 100% i będzie problemów podczas premiery i wcześniejszego startu.
"Mistrz walki osiąga zwycięstwo bez gniewu." - Sun Tzu

Awatar użytkownika
Enillion
Posty: 194
Rejestracja: wtorek, 19 sierpnia 2008, 12:10
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline

Re: Szczeg

Post autor: Enillion » poniedziałek, 8 września 2008, 23:45

Osobiście jestem złej myśli, mineły juz 2 dni od "rozpoczęcia" open bety a gro osób, w tym ja, nie jest w stanie nawet założyć konta, nie mówiąc już o zarejestrowaniu klucza.

Osobiście uważam że 50% powodów dla jakich kupiłem preorder juz szlag trafił. Do tego jestem w 100% przekonany że head start za który również zapłaciłem, moge sowie wsadzić w 4 litery, ponieważ standardowo rejestracja konta klienckiego na head start (w dniu head startu) również okaże się wielkim niewypałem.

Ręce mi opadły i ide w kime.
[ obraz zewnętrzny ]
I have come here to chew bubblegum and kick ass ...and I'm all out of bubblegum

Awatar użytkownika
Niepo
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek, 5 maja 2008, 17:20
Lokalizacja: Trzebinia k. Krakowa
Status:
Offline

Re: Szczeg

Post autor: Niepo » wtorek, 9 września 2008, 10:29

dla tego ja po doświadczeniach z startem innych gier nie kupuje, headstartów, earaly accesow itp.

Awatar użytkownika
Vorcan
Posty: 576
Rejestracja: czwartek, 15 maja 2008, 10:46
Status:
Offline

Re: Szczeg

Post autor: Vorcan » wtorek, 9 września 2008, 10:34

jeśli gra mi się wyjatkowo spodoba a GOA będzie dalej zaliczała fail za failem nie widzę przeszkód by przenieść się na serwer amerykański.

Vandroyi
Posty: 60
Rejestracja: wtorek, 2 września 2008, 18:30
Status:
Offline

Re: Szczeg

Post autor: Vandroyi » wtorek, 9 września 2008, 11:53

Rowniez gotow byl bym podazyc ta sciezka, nawet jesli oznaczalo by to zaczecie od zera. Mysle, ze nie bedzie jednak takiej potrzeby gdyz sama gra jak i serwery na ktorych stoi wydaja sie byc stabilne. Jak dlugo taki stan rzeczy sie utrzyma i nie bedzie potrzeby korzystania z 'obslugi klienta', :mrgreen: nie powinien nikomu zpasc z paszczy.

Spotless
Posty: 286
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2008, 15:54
Status:
Offline

Re: Szczeg

Post autor: Spotless » wtorek, 9 września 2008, 13:00

Ja się bardziej boje o patche...bo coś czuje że będą wychodziły z miesięcznym opóźnieniem

Sethiss
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 1 września 2008, 16:06
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline

Re: Szczeg

Post autor: Sethiss » wtorek, 9 września 2008, 15:04

Ja na szczęście konto założyłem w lutym tego roku, a aktywacje klucza udało mi się zrobić w pon bez większych prolemów.
SOA #1

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Szczeg

Post autor: Gwalch » wtorek, 9 września 2008, 16:10

Vorcan pisze:jeśli gra mi się wyjatkowo spodoba a GOA będzie dalej zaliczała fail za failem nie widzę przeszkód by przenieść się na serwer amerykański.
To pomysł, który w bardzo szybkim tempie potrafi rozbić gildię, szczególnie mniejszą. Serwery EU wyglądają na stabilne, fixy są wprowadzane na bieżąco, serio żarty na bok - nie ma co robić dramy wokół GOA. Dali ciała z rejestracją, reszta na razie działa ok.

Awatar użytkownika
Voltres
Posty: 343
Rejestracja: poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 20:44
Status:
Offline

Re: Szczeg

Post autor: Voltres » wtorek, 9 września 2008, 16:30

Dokładnie - poziom działania serwerów jest na wysokim poziomie. Nie ma lagów, DC, problemów z logowaniem...

Tego typu kroki można rozważać... dopiero gdy nie da się grać (są spore trudności).

Awatar użytkownika
Vorcan
Posty: 576
Rejestracja: czwartek, 15 maja 2008, 10:46
Status:
Offline

Re: Szczeg

Post autor: Vorcan » wtorek, 9 września 2008, 16:48

Gwalch pisze: To pomysł, który w bardzo szybkim tempie potrafi rozbić gildię, szczególnie mniejszą. Serwery EU wyglądają na stabilne, fixy są wprowadzane na bieżąco, serio żarty na bok - nie ma co robić dramy wokół GOA. Dali ciała z rejestracją, reszta na razie działa ok.
Naszej gildii nie rozbiło nawet to że część chciała grać orderem a część destro. Serwery są stabilne bo nikt na nich nie gra. Fixy? Jakie fixy. Grając na serwerze amerykańskim w CB gra patchowała mi się za każdym uruchomieniem. Klient europejski raz na ruski rok. Nie robię dramy ale też i nie będę się kurczowo trzymać Europy.

Atlantise
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek, 1 września 2008, 19:45
Lokalizacja: Śląsk
Gender:
Status:
Offline

Re: Szczeg

Post autor: Atlantise » wtorek, 9 września 2008, 17:13

Dajmy szansę serverom europejskim. Granie na serverach amerykańskich wiązałoby się z pewnością ze zwiększeniem ping co u mnie zaowocowałoby lagami.

PS.
WItam IX Kohorte! :)

Arthad
Status:
Offline

Re: Szczeg

Post autor: Arthad » wtorek, 9 września 2008, 17:15

nie wiazaloby sie z zadnym wzrostem pingu... ale no ja tam mam nadzieje ze europa da rade..

Atlantise
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek, 1 września 2008, 19:45
Lokalizacja: Śląsk
Gender:
Status:
Offline

Re: Szczeg

Post autor: Atlantise » wtorek, 9 września 2008, 17:17

Arthad pisze:nie wiazaloby sie z zadnym wzrostem pingu... ale no ja tam mam nadzieje ze europa da rade..
Wydaje mi się, że ping by wzrósł. Pamiętam sytuację z L2, gdzie mój ping na serverach w USa był znacznie wyższy od europejskich serverów.

Arthad
Status:
Offline

Re: Szczeg

Post autor: Arthad » wtorek, 9 września 2008, 17:18

grajac w bete eu i usa nie widzialem zadnej roznicy

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Szczeg

Post autor: Gerdhard » wtorek, 9 września 2008, 17:20

Bardzo fajnie ale mnie np taka GOA wkurza niemiłosiernie od 2 dni czekam na meila z potwierdzeniem kodu i nic zachowanie typu skandal ciekawe jak im HS pójdzie bo czuję że jak coś to będę miał okazje po wyżywać się i to bardzo...PS ktoś jeszcze czeka na meila aktywującego???
Obrazek

Awatar użytkownika
Malakhai
Posty: 524
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 17:31
Status:
Offline

Re: Szczeg

Post autor: Malakhai » wtorek, 9 września 2008, 17:34

Ja czekam i sie chyba nie doczekam. Moze jajko zniose, kto wie. Specjalnie nawet pozakladalem nowe konta emailowe na yahoo zeby mieli 'blizej' do wyslania hehe

Awatar użytkownika
Ranegoth
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek, 1 września 2008, 20:54
Status:
Offline

Re: Szczeg

Post autor: Ranegoth » wtorek, 9 września 2008, 17:34

Ano, ja czekam... a rejestrowałem się wczoraj ok 16-17 :/.

Awatar użytkownika
Zatara
Posty: 2500
Rejestracja: piątek, 5 września 2008, 10:13
Medals: 2
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Re: Szczeg

Post autor: Zatara » wtorek, 9 września 2008, 18:15

Ja dostałem mail'a potwierdzającego ale konto jest zawieszone...
"Mistrz walki osiąga zwycięstwo bez gniewu." - Sun Tzu

Awatar użytkownika
Shaw
Posty: 449
Rejestracja: czwartek, 5 czerwca 2008, 16:06
Status:
Offline

Re: Szczeg

Post autor: Shaw » wtorek, 9 września 2008, 18:27

ja czekam na potwierdzenie kodu
LO, THERE DO I SEE MY FATHER
LO, THERE DO I SEE MY MOTHER
MY SISTERS AND MY BROTHERS
LO, THERE DO I SEE MY PEOPLE
BACK TO THE BEGINNING
LO, THERE DO THEY CALL ME
AND ASK ME TO TAKE MY PLACE
IN THE HALLS OF VALHALLA
WHERE THE BRAVE MAY LIVE FOREVER

Atlantise
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek, 1 września 2008, 19:45
Lokalizacja: Śląsk
Gender:
Status:
Offline

Re: Szczeg

Post autor: Atlantise » wtorek, 9 września 2008, 20:46

Zatara pisze:Ja dostałem mail'a potwierdzającego ale konto jest zawieszone...
Ja dostałem maila, że kodu nie udało się aktywować + konto zostało zawieszone, a jednak gram :? Wiary w siebie i cierpliwości przy próbie spatchowania gry życze! :|

Awatar użytkownika
Shaw
Posty: 449
Rejestracja: czwartek, 5 czerwca 2008, 16:06
Status:
Offline

Re: Szczeg

Post autor: Shaw » środa, 10 września 2008, 06:26

jak napisali ze kody po czsci zostaly aktywowane ale mama problem z rozsylaniem maili z potwierdzeniem dlatego sprawdzcie czy wam gra chodzi bo mi tak. Pogralem 10 minut i ide spac ;]
LO, THERE DO I SEE MY FATHER
LO, THERE DO I SEE MY MOTHER
MY SISTERS AND MY BROTHERS
LO, THERE DO I SEE MY PEOPLE
BACK TO THE BEGINNING
LO, THERE DO THEY CALL ME
AND ASK ME TO TAKE MY PLACE
IN THE HALLS OF VALHALLA
WHERE THE BRAVE MAY LIVE FOREVER

Awatar użytkownika
Natanael
Posty: 24
Rejestracja: piątek, 29 sierpnia 2008, 18:41
Lokalizacja: Myślenice
Status:
Offline

Re: Szczeg

Post autor: Natanael » środa, 10 września 2008, 07:43

A mnie dzisiaj udało się zarejestrować nowe konto na stronie. oficjalnie jeszcze nie ma info, ale polecam wejść pod ten link:

http://www.war-europe.com/#/registration/?lang=en

Założyć konto i czekać na maila. Konto załozyłem wczoraj w nocy, dzisiaj rano mail juz był w skrzynce (gmail). Teraz czekam na potwierdzenie aktywacji klucza.

Awatar użytkownika
Malakhai
Posty: 524
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 17:31
Status:
Offline

Re: Szczeg

Post autor: Malakhai » środa, 10 września 2008, 08:20

Natanael. Dzieki wielkie. Zaczynam caly proces od nowa moze teraz sie uda : )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość