Windows 7, a rozłączanie połączenia internetowego?

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Pająk
Posty: 696
Rejestracja: wtorek, 11 sierpnia 2009, 12:24
Lokalizacja: Częstochowa
Status:
Offline

Windows 7, a roz

Post autor: Pająk » czwartek, 28 stycznia 2010, 09:18

Witam znawców tematu.
Zawsze chwaliłem powyższy OS - posiłkując się doświadczeniami wyniesionymi z wcześniejszych beta wersji - tak po zainstalowaniu pełnej miałem problem nie do przeskoczenia. Otóż jak wczoraj co niektórzy zauważyli co chwilę mnie rozłączało. Znajomy poradził, abym usunął protokół ipv6 z z właściwości połączeń sieciowych - niestety w niczym to nie pomogło i net dalej się rozłączał. :/ Nie było tak jak wcześniej myślałem również spowodowanego jakimiś pracami u mnie w sieci, bo po przejściu na Vistę problem się już nie pojawił.
Jakieś sugestie co do powyższego? Stanowczo wolałbym korzystać z 7-mki, bo na niej wszystko działa znacznie lepiej - jednak bez netu to się mija z celem. :/
Vanitas, vanitatum et omnia vanitas...

Obi
Posty: 1547
Rejestracja: środa, 1 lipca 2009, 14:27
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Windows 7, a roz

Post autor: Obi » czwartek, 28 stycznia 2010, 10:30

Jak jestes podlaczony do sieci? Routery? Modemy kablowe? etc?

Awatar użytkownika
Pająk
Posty: 696
Rejestracja: wtorek, 11 sierpnia 2009, 12:24
Lokalizacja: Częstochowa
Status:
Offline

Re: Windows 7, a roz

Post autor: Pająk » czwartek, 28 stycznia 2010, 10:46

Bezpośrednio kablem. Podłączyłem się później przez Wi-Fi i było dokładnie to samo. :/
Vanitas, vanitatum et omnia vanitas...

Marduk
Patrycjusz
Posty: 1599
Rejestracja: poniedziałek, 5 maja 2008, 12:23
Medals: 1
Status:
Offline

ANNORVM IX

Re: Windows 7, a roz

Post autor: Marduk » środa, 10 lutego 2010, 12:01

Ja niebawem przesiadam sie na 7. Mam pewne obawy co do mojego modemu neo, ponieważ instalacja jest tylko do xp. Z vistą miałem problem, gdyż nie chciało się zainstalować, a odpowiedniego softu nie moge znaleźć.
Trójkolorowi, Zielono Biało Czerwoni

Awatar użytkownika
Barlu
Posty: 664
Rejestracja: sobota, 11 października 2008, 22:42
Lokalizacja: Konin
Status:
Offline

Re: Windows 7, a roz

Post autor: Barlu » środa, 10 lutego 2010, 19:46

Zmienić modem ;> bo te z tp to straszny shit....

Obi
Posty: 1547
Rejestracja: środa, 1 lipca 2009, 14:27
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Windows 7, a roz

Post autor: Obi » środa, 10 lutego 2010, 20:08

Pozwole sie nie zgodzic. Mialem Sagema z TP - dziala bez zazutu z XP i z VISTA (oczywiscie nie na firmowych sterownikach) przez jakies 5 lat. Potem mialem LiveBOXa (rok) i tez smigal jak trzeba (przez wifi lub siec lokalna) z Vista, XP, Win7 i OSX.

Nie testowalem win7 z sagemem, ale na tych sterownikach co pod wista pod win 7 tez powinno pojsc.

Nie twierdze ze te modemy sa jakies super, ale ich wymiana to zupelnie niepotrzebny wydatek.

Awatar użytkownika
Barlu
Posty: 664
Rejestracja: sobota, 11 października 2008, 22:42
Lokalizacja: Konin
Status:
Offline

Re: Windows 7, a roz

Post autor: Barlu » środa, 10 lutego 2010, 22:34

Zależy jakie masz ściany u mnie np mam Linksysa to ma spory zasięg i moc sygnału a Livebox niestety cieniutko. Sagema to pewnie model Fast coś tam :> leży u mnie bo potrzebowałem routera a livebox niestety się nie sprawdził.

Wszystko zależ w jakich warunkach jest używany jeżeli chodzi o moc sygnału liveboxa niestety jest kiepsko. Też nie jechałem na sofcie od TP ( co do sterów od TP nie będę komentował ) Stery pod Vistę najczęściej są zintegrowane wraz ze sterownikami pod win 7. Zależy co kto oczekuje u mnie nie mam problemów z zasięgami etc sygnał ma sporą moc sąsiad z góry mieszkający 2 pietra wyżej ma mocniejszy sygnał niż od sąsiada obok który ma liveboxa. i to różnica jest dość spora. Nie mam zaufania do tp w kwestii sprzętowej. Może po prostu się przyzwyczaiłem do trochę innego traktowania klienta i podejścia w kwestii konfiguracji łącza etc.

Zawsze możesz ściągnąć stery do modemu ze strony producenta i zapewne będą nowsze niż te , które masz od TP

Marduk
Patrycjusz
Posty: 1599
Rejestracja: poniedziałek, 5 maja 2008, 12:23
Medals: 1
Status:
Offline

ANNORVM IX

Re: Windows 7, a roz

Post autor: Marduk » czwartek, 11 lutego 2010, 19:48

Co prawda, było to dość dawno temu, Vista 64, modem Sagem i żaden soft nie pomagał. Zapewne teraz znajdę odpowiednie oprogramowanie ;)
Trójkolorowi, Zielono Biało Czerwoni

Awatar użytkownika
Gustr
Posty: 1030
Rejestracja: wtorek, 5 maja 2009, 15:06
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Status:
Offline

Re: Windows 7, a roz

Post autor: Gustr » czwartek, 11 lutego 2010, 20:17

U mnie 7 za cholere niechce wykryc modemu tepsy ZTE gdy staram się zainstalować stery to prosi o podpięcie modemu, podpinam i nic niewykrywa :) na szczęście został mi stary szary Sagem : D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości