Jakie oprogramowanie pod windows 7

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Obi
Posty: 1547
Rejestracja: środa, 1 lipca 2009, 14:27
Status:
Offline
Kontakt:

Jakie oprogramowanie pod windows 7

Post autor: Obi » wtorek, 15 września 2009, 21:12

Jaki antywirus i firewall bedzie dobrze dzialal i ie sprawial problemow?

Ripper
Posty: 136
Rejestracja: czwartek, 2 lipca 2009, 16:36
Status:
Offline

Re: Jakie oprogramowanie pod windows 7

Post autor: Ripper » wtorek, 15 września 2009, 22:39

Obi ja mam Noda32 i dziala :D

Awatar użytkownika
Yavandir
Posty: 1092
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 20:11
Medals: 2
Lokalizacja: Cork - Irleand
Gender:
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Re: Jakie oprogramowanie pod windows 7

Post autor: Yavandir » wtorek, 15 września 2009, 23:02

Ja narazie obi jadę na becie kasperskiego ale to tylko chwilowe rozwiązanie...no chyba że...
Nie ma tego złego co by na gorsze nie wyszło

Awatar użytkownika
Emyl
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 27 sierpnia 2009, 13:48
Lokalizacja: UK
Gender:
Status:
Offline

Re: Jakie oprogramowanie pod windows 7

Post autor: Emyl » wtorek, 15 września 2009, 23:14

Avira AntiVir Premium

Awatar użytkownika
Krig
Posty: 81
Rejestracja: wtorek, 18 sierpnia 2009, 12:38
Status:
Offline

Re: Jakie oprogramowanie pod windows 7

Post autor: Krig » środa, 16 września 2009, 08:28

Ja również Nod 32 system security. Ale mam ochotę spróbować darmowego pakietu od Comodo, kiedyś miałem ich firewalla i byłem zadowolony - ciekawe jak antywirus.

Awatar użytkownika
Nishruu
Posty: 2027
Rejestracja: wtorek, 28 lipca 2009, 23:31
Medals: 7
Lokalizacja: Wrocław, PL
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty AION Trybun GW2 Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Jakie oprogramowanie pod windows 7

Post autor: Nishruu » środa, 16 września 2009, 09:20

NOD32 - rewelacja
Polecam pakiet AV tylko, bo na IS szkoda kasy.
- antyspam niepotrzebny, bo Gmail robi to za darmo
- firewall mam na routerze, a jesli koniecznie potrzeba go na kompie to jest mnostwo rewelacyjnych darmowych
Wszyscy marzymy,lecz nie tak samo.
Ci,co śnią nocą - w najgłębszych zakamarkach umysłu - budzą się,by odkryć
próżność swych snów; ci natomiast,co za dnia marzą,to ludzie niebezpieczni,
ponieważ mogą - oczy mając otwarte - wprowadzić swoje marzenia w czyn.

Obi
Posty: 1547
Rejestracja: środa, 1 lipca 2009, 14:27
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Jakie oprogramowanie pod windows 7

Post autor: Obi » środa, 16 września 2009, 10:18

Krig pisze:Ja również Nod 32 system security. Ale mam ochotę spróbować darmowego pakietu od Comodo, kiedyś miałem ich firewalla i byłem zadowolony - ciekawe jak antywirus.
Pamietaj ze Comodo i GameGuard sie nie lubia wiec jesli bedziesz gral w Aiona to nie polecam.

Z Nodem 32 mam bardzo dobre doswiadczenia, jesli dobrze chodzi pod W7, to chyba zdecyduje sie na niego.

To jeszcze mam pytanie odnosnie driverow do myszy (SteelSeries WOW) i klawiatury (g15), poniewaz niema driverow mam instalowac drivery od Visty w trybie zgodnosci z SP2 ?

Jest fraps pod w7? A moze jakis inny program tego typu?

@down: Wirusy i malware nie zabijaja od razu...
Ostatnio zmieniony środa, 16 września 2009, 10:48 przez Obi, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Cashaan
Posty: 806
Rejestracja: poniedziałek, 7 września 2009, 20:01
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline

Re: Jakie oprogramowanie pod windows 7

Post autor: Cashaan » środa, 16 września 2009, 10:27

Ja osobiście nie mam żadnego antywira na kompie, a ogniomurek tylko domyślny windowsowy w Win7.. i żyję :P
Happily Never After.
For the Kohorte!!

Awatar użytkownika
Nerghal
Posty: 121
Rejestracja: czwartek, 16 lipca 2009, 20:49
Status:
Offline

Re: Jakie oprogramowanie pod windows 7

Post autor: Nerghal » środa, 16 września 2009, 14:24

To ja podłączę się trochę do tematu.
Również planuje przesiadkę na W7 ale boję się że będę miał problemy ze sterownikami pod mojego laptopa (toshiba x205 sli1)...
No i tutaj mam pytanie do was. Jak radzicie? Czy poczekać do oficjalnej premiery W7? W tedy mam nadzieję wszystkie (lub większość) sterowniki będą już kompatybilne. Ale to rozwiązanie ma taki minus że będę musiał instalować np Aiona od nowa już po premierze co zabierze mi trochę czasu... Z drugiej strony jeśli przesiądę się na W7 już teraz nie chciałbym się obudzić z ręką w nocniku tuż przed headstartem z niedziałającym poprawnie kompem...
Prawda jest też taka że nie miałem jak do tej pory większej styczności z tym systemem. Możliwe że moje obawy są bezpodstawne i stery z visty działają pod W7. Może ktoś bardziej obeznany mi doradzi i oświeci?

Dodam jeszcze że trzymanie obydwu systemów raczej nie wchodzi w grę.

Sogen
Posty: 217
Rejestracja: niedziela, 23 listopada 2008, 13:40
Status:
Offline

Re: Jakie oprogramowanie pod windows 7

Post autor: Sogen » środa, 16 września 2009, 14:30

vista i 7 używają tych samych sterowników


A instancja Aiona to max 20 min ...

Obi
Posty: 1547
Rejestracja: środa, 1 lipca 2009, 14:27
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Jakie oprogramowanie pod windows 7

Post autor: Obi » środa, 16 września 2009, 14:35

Sogen pisze:vista i 7 używają tych samych sterowników

A instancja Aiona to max 20 min ...
Kolejny raz mam wrazenie ze nie wiesz o czym piszesz...

Awatar użytkownika
Senretsu
Posty: 296
Rejestracja: poniedziałek, 13 lipca 2009, 13:41
Lokalizacja: Gdańsk
Status:
Offline

Re: Jakie oprogramowanie pod windows 7

Post autor: Senretsu » środa, 16 września 2009, 14:41

Nerghal pisze:To ja podłączę się trochę do tematu.
Również planuje przesiadkę na W7 ale boję się że będę miał problemy ze sterownikami pod mojego laptopa (toshiba x205 sli1)...
No i tutaj mam pytanie do was. Jak radzicie? Czy poczekać do oficjalnej premiery W7? W tedy mam nadzieję wszystkie (lub większość) sterowniki będą już kompatybilne. Ale to rozwiązanie ma taki minus że będę musiał instalować np Aiona od nowa już po premierze co zabierze mi trochę czasu... Z drugiej strony jeśli przesiądę się na W7 już teraz nie chciałbym się obudzić z ręką w nocniku tuż przed headstartem z niedziałającym poprawnie kompem...
Prawda jest też taka że nie miałem jak do tej pory większej styczności z tym systemem. Możliwe że moje obawy są bezpodstawne i stery z visty działają pod W7. Może ktoś bardziej obeznany mi doradzi i oświeci?

Dodam jeszcze że trzymanie obydwu systemów raczej nie wchodzi w grę.
Nie powinno być problemów ładnie wszystko poleci, W7 ma niby podobną bazę do Visty ale bardziej inteligentną :)

Co do antywirusa :P
Avast! 4 Home Edition o ile w ogóle potrzebujesz Antyvira :P
a za miast FW dobrze skonfigurowany Router :)

Awatar użytkownika
Krig
Posty: 81
Rejestracja: wtorek, 18 sierpnia 2009, 12:38
Status:
Offline

Re: Jakie oprogramowanie pod windows 7

Post autor: Krig » środa, 16 września 2009, 15:30

Obi pisze:SteelSeries WOW
Ostatnie stery jakie sa, jesli sie nie myle v 1.0.5 ?
Problem jest jeden (steel series wie o nim i pracuje nad sterownikami - planowany termin wydania pazdziernik), a mianowicie.
Stery instalowalem normalnie, bez zadnych zgodnosci - klik i tyle.
Problem jest taki, ze nie uruchamiaja sie automatycznie wraz ze staretem systemu. Po ręcznym odpalenu panelu myszy, ustawieniu jej i zamknięciu panelu nie wskakuje Ci automatycznie do traya tylko sie zamyka. Wchodzisz do folderu z instalacja myszy, dodajesz do autostartu recznie skrót do "myszcostamTRAY.exe" (chyba WoWHIDTray.exe) i ... dziala :D Od tej pory będą Ci sie autoamtycznie ladowaly do traya po starcie systemu. W samym systemie mysz pracuje juz normalnie - nie zauważylem problemow.
Pozdrawiam.

P.S. Jedynym programem, który nie podobał sie Win 7 był u mnie The KMPlayer. Niby znalazlem jakies tam rozwiązania, ale olałem temat, zainstalowalem sobie Media Player Classic Home Cinem 64bit - smiga elegancko.

Obi
Posty: 1547
Rejestracja: środa, 1 lipca 2009, 14:27
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Jakie oprogramowanie pod windows 7

Post autor: Obi » piątek, 18 września 2009, 00:19

Jeszcze mam problem z Ventem. 3.0.1 ktory poleca pobrac Slid na forum nie dziala zbyt dobrze - moge sluchac, ale jak moiwe to tylko slychac ze cos ledwo ledwo brzeczy. Przy uruchamianiu pisze ze nie moze sie odbrac do sterownikow dzwieku. To kwestia tego ze ten vent jest 32 bitowy?

Z koleji 3.0.5 versja 64 bit pobrany ze strony producenta nie chce wspolpracowac z naszym serwerem.

Awatar użytkownika
Nerghal
Posty: 121
Rejestracja: czwartek, 16 lipca 2009, 20:49
Status:
Offline

Re: Jakie oprogramowanie pod windows 7

Post autor: Nerghal » piątek, 18 września 2009, 00:29

A jak u was z instalacją Aiona pod W7? Ja właśnie zaliczyłem crash kompa dlatego robię szybką przesiadkę na W7. Mam nadzieję że wszystko pójdzie gładko... Ale jakbym nie zdążył ze ściągnięciem klienta itd. to czy ktoś mógłby mi jutro zrobić postać?

Obi
Posty: 1547
Rejestracja: środa, 1 lipca 2009, 14:27
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Jakie oprogramowanie pod windows 7

Post autor: Obi » piątek, 18 września 2009, 08:10

Instalacja bez problemu tylko musisz instalowac i odpalac jako administrator.

W razie czego wyslij mi PM z namiarami na konto to Ci zarezerwuje postac. Potem bedziesz mogl ja skasowac i po 6 minutach zalozyc nowa o tej samej nazwie, ale jesli masz screenshota suwakow to moge odrazu ustawic taka postac jaka chcesz, napisz jaka plec i klasa.

Awatar użytkownika
Krig
Posty: 81
Rejestracja: wtorek, 18 sierpnia 2009, 12:38
Status:
Offline

Re: Jakie oprogramowanie pod windows 7

Post autor: Krig » piątek, 18 września 2009, 08:38

Nie musialem instalowac ani nie musze odpalac Aiona jako administrator :P
U mnie dziala normalnie odpalony jako user.

A jesli chodzi o mikrofon, mialem taki problem na Viscie (nie wiedzialem, ze go mam tak naprawde) a wyszedl dopiero na XP w ktorym slychac mnie nie było wogóle.
Zalezy jaka masz karte dzwiekowa, jesli sb audigy SE to tu masz odpowiedz dlaczego nie slychać albo slychać slabo. Zrobiłem tak jak gość napisał i okazalo się, ze mam sprawny mikrofon i slychac mnie dobrze.
Więc tak wejście MIC jest całkowicie sprawne! Tyle tylko że nie zostało nadane temu wejściu żadne napięcie. Co za tym idzie wejście MIC służy do mikrofonów a nie badziewia o charakterystyce kiepskiej elektretowej (patrz słuchawki z mikrofonem lub mic za 2 zł "bez własnego napięcia")
Każdy prawdziwy mikrofon wymaga zasilania większego niż jest możliwy z wyjścia MIC (tak więc mamy mikrofony z akumulatorami lub przedwzmacniaczem lub...). Tak więc dostępne mamy wejscie LINE IN (niebieskie)i co to za wejście a no takie co możemy podłączyć wszelakie urządzenia typu mikrofon komputerowy czy magnetofon itp itd

Obi
Posty: 1547
Rejestracja: środa, 1 lipca 2009, 14:27
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Jakie oprogramowanie pod windows 7

Post autor: Obi » piątek, 18 września 2009, 09:37

Nie wiem czemu, ale jak instalowalem bez praw administratora to mi plakla ze nie mam zainstzlowanego DX.

Co do Venta, to twierdzisz ze musze kupic nowy zestaw sluchawkowy? Fakt ze moj stary zestaw ma juz 4 lata, ale dziala bez problemow na starym kompie.

Co do karty dziwekowej to musze sprawdzic, cos mam na plycie, zdaje sie ze cos niezlego, ale chyba i tak musze kupic oddzielna karte dzwiekowa, bo jak nic nie gra, to slysze w sluchawkach jak procesor spiewa.

Awatar użytkownika
Krig
Posty: 81
Rejestracja: wtorek, 18 sierpnia 2009, 12:38
Status:
Offline

Re: Jakie oprogramowanie pod windows 7

Post autor: Krig » piątek, 18 września 2009, 10:47

mnie tez krzyczal na gołym 7 ze nie mam dxa odpowiedniego, zainstalowalem ostatniego 9.0c ? i dziala normalnie. Jesli po postawieniu systemu nie probowales sie logowac do gry - proponuje przygotowac sobie instalke dxa 9-tki ostatniej bo możesz być zaskoczony dzis wieczorem.

Jesli chodzi o Venta - nie mowie o nowym zestawie, ale o problemie z karta dzwiekowa. Na viscie wlasnie bylo mnie slabo slychac, na xp'ku wogole. Po tym co zrobilem wg. tej wypowiedzi znalezionej gdzies na googlach slychac mnie juz dobrze. Wiec jesli masz podobnie - warto sprobowac pobawić się wejsciami zamiast kupować nowy sprzet ;) Sprobuj najpierw pokombinowac zamiast wydawac kasiore (a i ja mam i sluchawki i mikrofon dość "leciwe" - a jednak działają po małym kombinowaniu).

Obi
Posty: 1547
Rejestracja: środa, 1 lipca 2009, 14:27
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Jakie oprogramowanie pod windows 7

Post autor: Obi » piątek, 18 września 2009, 11:11

Troche to metnie napisane.
Chodzi o to zeby wlozyc mikrofon w wejscie LineIn? Trochje nie wygodne, bo to z tylu obudowy, ale lepsze to niz kupowanie nowycj sluchawek :)

Mi sie wydaje ze moj problem bardziej jednak polega na sterownikach :/ Mam cala sobote i pol niedzieli zeby z tym zrobic porzadek.

Awatar użytkownika
Nerghal
Posty: 121
Rejestracja: czwartek, 16 lipca 2009, 20:49
Status:
Offline

Re: Jakie oprogramowanie pod windows 7

Post autor: Nerghal » piątek, 18 września 2009, 12:49

Raczej nie zdążę zassać na czas tych 9 giga więc wysłałem ci Obi na pw moje dane do konta. Wyśle ci jeszcze później mój nr telefonu gdybyś miał jakieś problemy.
Podczas instalacji w7 miałem problemy tylko ze sterownikami typowymi do mojego laptopa czyli:
-karta dźwiękowa (tzn działa ale tylko na 2 głośnikach a mam ich 4 + subwoofer)
- czytnik linii papilarnych (zainstalował stery ale upiera się żeby go podłączyć pod usb a jest wbudowany lol)
- touchpad (działa ale nie działają takie bajery jak podświetlenie itd.)
- grafika niby działa ale podczas odtwarzania filmów niekiedy obraz migota.

Awatar użytkownika
Cashaan
Posty: 806
Rejestracja: poniedziałek, 7 września 2009, 20:01
Lokalizacja: Warszawa
Status:
Offline

Re: Jakie oprogramowanie pod windows 7

Post autor: Cashaan » piątek, 18 września 2009, 12:57

Nerghal, spróbuj pobrać i zainstalować do tych elementów co nie działają oryginalne firmowe stery, nawet w przypadku braku tych z Win7 to te do Visty.. ja mam PC i mi wszystko zainstalowało poprawnie bez szemrania, ale np sterowniki do drukarki na USB to od Visty smigają.
Happily Never After.
For the Kohorte!!

Awatar użytkownika
Nerghal
Posty: 121
Rejestracja: czwartek, 16 lipca 2009, 20:49
Status:
Offline

Re: Jakie oprogramowanie pod windows 7

Post autor: Nerghal » piątek, 18 września 2009, 13:00

Wszystkie sterowniki które zainstalowałem pochodzą oryginalnie od producenta (Toshiba) i są pod Viste. Większość z nich działa, czyli jakieś 80%. Nie działają tylko te które wymieniłem.

Awatar użytkownika
Krig
Posty: 81
Rejestracja: wtorek, 18 sierpnia 2009, 12:38
Status:
Offline

Re: Jakie oprogramowanie pod windows 7

Post autor: Krig » piątek, 18 września 2009, 13:47

Obi pisze:Chodzi o to zeby wlozyc mikrofon w wejscie LineIn?
Dokladnie o to, wydało mi się to conajmniej "dziwne" ale dziala :D A jesli dziala, nie wnikam "jak to jest zrobione" :)

Awatar użytkownika
Yavandir
Posty: 1092
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 20:11
Medals: 2
Lokalizacja: Cork - Irleand
Gender:
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Re: Jakie oprogramowanie pod windows 7

Post autor: Yavandir » piątek, 18 września 2009, 17:27

Nerghal z tym dźwiękiem to pobaw się w ustawieniach ja miałem podobny problem z 7, sterowniki w porządku ustawione miałem na 5.1 a ciągle tylko 2 mi działały a reszta szum. Ale zacząłem grzebać w dodatkowych opcjach i włączyłem bajery i o dziwo zaczęły grać wszystkie i subek. Szukaj opcji Właściwości: Głośniki>>>Ulepszenia i tam zaznacz "wypełnienie głośników". Jak testujesz na winampie to koniecznie go przeładuj.
Pozdrawiam.
Nie ma tego złego co by na gorsze nie wyszło

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości