Wyłączenie "automatyzacji" w Excelu

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Wyłączenie "automatyzacji" w Excelu

Post autor: Yeleana » piątek, 20 lipca 2018, 06:20

Mam problem z arkuszem excel'a polegający na tym, że jednej z kolumn powinienem wpisać datę w specyficznym formacie (innym niż domyślny)

w momencie jak skończę wypełniać/edytować to pole (enter, tab, strzałka w bok, kliknięcie w inne pole) jego zawartość jest analizowana i AUTOMATYCZNIE zmieniany typ pola na DATA, niezależnie od tego jakikolwiek wcześniej byłby tam typ pola TEKSTOWY, OGÓLNY czy jakikolwiek inny

ma ktoś pomysł jak wyłączyć tą "automatyczną analizę" ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Wyłączenie "automatyzacji" w Excelu

Post autor: Jaroczaro » piątek, 20 lipca 2018, 06:26

Jaki format tam ma być? Jeżeli chcesz tekst to można np napisać pojedyńczy apostrof ' na początku i wtedy nie robi automatycznego formatowania.
@Yeleana

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Wyłączenie "automatyzacji" w Excelu

Post autor: Yeleana » piątek, 20 lipca 2018, 06:37

data ma być w komórce w formacie rrrr.mm.dd (nie wiem czemu akurat tak, ale tak Krzysiek potrzebuje), windows ma standardowo co widać nawet jak się wejdzie do ustawień regionalnych dd-mm-rrrr (ale ten powyższy format z kropkami jest jednym z alternatywnych który też jest na liście)

niestety nie mogę użyć apostrofu... próbowałem, ale choć to dobrze wygląda, to Krzyśkowi coś tam rozwala... musi być jakaś inna metoda?
Obrazek

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Wyłączenie "automatyzacji" w Excelu

Post autor: Jaroczaro » piątek, 20 lipca 2018, 06:55

Mogę sprawdzić w pracy po 8. Jak to wersja excella?

@Yeleana spróbuj wymusić format data i w ustawieniach formatu data wybierz odpowiedni z kropkami
https://support.office.com/pl-pl/articl ... 95123d273e

Awatar użytkownika
Yeleana
AO St. Legionista
LoA Legionista
Posty: 5228
Rejestracja: piątek, 1 listopada 2013, 11:40
Medals: 26
Lokalizacja: Cieszyn
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Gwiazda Zasługi IX Kohorty AION Optio WoW Legionista WildStar Optio
Skyforge Centurion L2C Legionista BS Trybun AO Trybun Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Wyłączenie "automatyzacji" w Excelu

Post autor: Yeleana » piątek, 20 lipca 2018, 07:28

Wysłałem Ci na PW ten plik, mocno okrojony bo służbowy... jest tylko maluśki fragment tego co NAPRAWDĘ potrzebne...

daty wpisane przez Krzyśka są w polach 2025-2027 i jak widzisz mają one format "ogólny" i to jest dokładnie to, czego potrzebuję - jednak tylko do czasu, aż to pole w jakikolwiek sposób poddam edycji (starczy go kliknąć i enter dać... i się rozpieprza)

poniżej są moje daty, przerobione niechcianym automatem na datę..... i żeby było zabawnie u Krzyśka wyświetlają się "jak data" w domyślnym formacie (czyli np. 19-07-2018)

system mam windows 10 wersja 1803 a pakiet microsoft office 2013 + wszystkie aktualizacje
Obrazek

Awatar użytkownika
Jaroczaro
Pretorianin
Co-OP Optio
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 3 stycznia 2016, 12:56
Medals: 15
Gender:
Status:
Offline

RO Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Wyłączenie "automatyzacji" w Excelu

Post autor: Jaroczaro » piątek, 20 lipca 2018, 08:17

Spróbuj tak:
ppm na komórkę - formatuj komórki - w zakładce liczby jako kategorie weź niestandardowe i wpisz w typie rrrr.mm.dd

Awatar użytkownika
Hościej
Co-OP Legionista
Posty: 275
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2017, 22:24
Medals: 9
Gender:
Status:
Offline

AO Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Wyłączenie "automatyzacji" w Excelu

Post autor: Hościej » niedziela, 22 lipca 2018, 18:43

Albo to co proponuje Jaro,bo formatowanie niestandardowe też zadziała albo na wstążce masz opcję "formuły" domyślnie po prawej stronie masz opcję automatycznego/ręcznego procesowania formuł. Zmień opcję na "ręcznie" i powinno to powstrzymać zamianę formatu. Do momentu gdy pozwolisz mu je przeliczyć ręcznie.

Awatar użytkownika
Rrain
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 24 kwietnia 2020, 04:48
Status:
Offline

Wyłączenie "automatyzacji" w Excelu

Post autor: Rrain » piątek, 24 kwietnia 2020, 05:54

Wybierz wszystkie komórki i kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz formułę -> tekst :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość