DirectX 12

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Puppet Master
Co-OP Legionista
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 5 grudnia 2011, 16:59
Lokalizacja: Manchester (Gdańsk)
Gender:
Status:
Offline

DirectX 12

Post autor: Puppet Master » czwartek, 19 listopada 2015, 17:52

Co wy myslicie na temat tego ?


Awatar użytkownika
Nixie
Posty: 252
Rejestracja: środa, 25 listopada 2015, 15:58
Lokalizacja: Giżycko
Gender:
Status:
Offline

Re: DirectX 12

Post autor: Nixie » piątek, 27 listopada 2015, 08:19

Temat rzeka...

Nie od dzis wiadomo, ze wczesniejsze wersje dx-ow i gier z okresleniem "optymalizacja" mialy niewiele wspolnego... Ja to nawet jestem sklonny przychylic sie do opinii, iz to celowy spisek producentow kart graficznych i M$ w celu wymuszenia na ludziach zakupu nowej karty graficznej...

Tym razem z koklei M$ wymyslil sobie, ze DX12 bedzie TYLKO na windowsy 10, co jest podstawowa wada tego rozwiazania. Win10 to jakas "usluga", nie do konca wiadomo jak dziala, nie do konca wiadomo co i jak szpieguje, po bandzie ingeruje w to co robisz wlacznei z np mozliwoscia blokowania czego mu sie spodoba jesli uzna to za wykroczenie. Nie, to nie jest system przyjazny uzytkownikowi. To zaczyna podchodzic pod "rok 1984" orwella. Dlaczego mam moj oryginalny Win7 ktory jest pelnoprawnym produktem zamieniac na jakas "usluge" w ktorej nie bede mial polowy rzeczy i tez do konca nie wiadomo jak bedzie po darmowym roku... Imo DX12 jest celowa zagrywka M$, zeby przeciagnacl udzi do Win10 i tyle, obiecujesz cuda niewidy, rzucasz kosc, pies przyleci... Ja sie na ta marchewke poki co nei mam zamiaru nabierac... Imo celowo DX12 nie zostal wypuszczony wraz z premiera Win10, tylko obiecuja cuda na kiju, zeby lduzie przechodzili na Win10, a pozniej rzeczywistosc zapewne okaze sie duzo mniej przyjemna niz to sie teraz opisuje... Bede zwlekal z przejsciem an Win10 do ostatniej chwili i jedyne co mnie w nim interesuje to wlasnie tylko i wylacznie DX12 i tylko to moze mnei skusic na przejscie, ale DX12 na razie nie ma, wiec czekamy....

Eoin
Patrycjusz
Posty: 249
Rejestracja: czwartek, 20 grudnia 2012, 00:03
Lokalizacja: Katowice
Gender:
Status:
Offline

Re: DirectX 12

Post autor: Eoin » sobota, 5 grudnia 2015, 12:24

Dx 12 daje Dużo większe możliwości optymalizacji poprzez zwiększenie możliwości samym programistom. A to że jest to typowy marketing z win 10 to jest oczywiste. Jeśli coś dają nam za darmo to znaczy że to właśnie Ty jesteś ich zarobkiem. To tylko moje domysły ale pewnie wysyła pewne dane czy informacje bądź czynności gdzieś dalej co potem jest sprzedawane jako baza.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości