Blue screen

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Spotless
Posty: 286
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2008, 15:54
Status:
Offline

Blue screen

Post autor: Spotless » sobota, 31 maja 2008, 11:16

Od 3 dni praktycznie nie mogę grać...po około 30 minutach czasem szybciej wywala mi się blue screen...

Robiłem format, wgrywałem nowe sterowniki nic...sprawdzałem każdą kość ramu z osobna, procek nowy, nic się nie przegrzewa...

Pozostaje albo zasilacz w co wątpie albo sam nie wiem już co...help

Awatar użytkownika
Yavandir
Posty: 1092
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 20:11
Medals: 2
Lokalizacja: Cork - Irleand
Gender:
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty

Re: Blue screen

Post autor: Yavandir » sobota, 31 maja 2008, 11:37

ja kiedyś coś takiego miałem okazało sie ze wentylator na procku zaczął nie stabilnie pracować i powodował wzrost temp. może sprawdź jakimś programikiem jaką masz temp przy obciążonym procku
Nie ma tego złego co by na gorsze nie wyszło

Spotless
Posty: 286
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2008, 15:54
Status:
Offline

Re: Blue screen

Post autor: Spotless » sobota, 31 maja 2008, 11:45

Możliwe bo mam założone boxowe chłodzenie ale to sprawdze jutro bo w pracy dzisiaj jestem....

Awatar użytkownika
brawura
Posty: 53
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 12:32
Status:
Offline

Re: Blue screen

Post autor: brawura » sobota, 31 maja 2008, 16:05

jak ja miałem takie akcje to okazało się, że miałem przegrzana kartę graficzną (nówka nie podkręcana) wymienili mi na gwarancji i teraz działa bez zarzutu .

Spotless
Posty: 286
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2008, 15:54
Status:
Offline

Re: Blue screen

Post autor: Spotless » sobota, 31 maja 2008, 16:21

Zamówiłem nowe chłodzenie na procka...a co do grafiki do tej pory było ok nie podkręcałem więc raczej nie to choć różnie bywa... ;)

Awatar użytkownika
Falka
Posty: 502
Rejestracja: wtorek, 6 maja 2008, 18:33
Lokalizacja: Mansfield
Gender:
Status:
Offline

Re: Blue screen

Post autor: Falka » wtorek, 22 lipca 2008, 10:40

Mam podobny problem, więc podczepię się do tego wątku. :D
Komp nówka. Problem polega na tym, że czasem wywala bluescreen zaraz po uruchomieniu gry (kilkanaście sekund) a niekiedy (bardzo rzadko) mogę sobie grać cały dzień i uruchamiać grę ile mi się podoba i nic się nie dzieje. Dodatkowy problem to fakt, że potem zaczyna wywalać bluescreen sam z siebie, bez włączonego AoC. :?
Cały cykl kończy się tak (2-3 dni od wywalenie bluescreena podczas grania), że mi się przestaje komp uruchamiać w ogóle. :( Jak go włączę, to wpada w jakąś dziwną pętlę. Bios nie rusza, komp pochodzi kilka sekund i restartuje się. I tak w kółko. Inny niepokojący objaw: podczas rozruchu zamiast pojedynczego piśnięcia wydaje z siebie jeden długi pisk (ciągły albo mudulowany).
Po zresetowaniu biosa cała sytuacja się powtarza. Jedyne co sobie mogę zrobić to poczytać kody błędów. Windows twierdzi, że to hardware error a serwid, który mi sprawdzał kompa, że problem softu (choć podejrzewam, że testowali go bez obciążenia). Zgłupiałem już od tego, nie wspominając o tym, że się grać nie da.
Pytanie: czy to może być problem z chłodzeniem, o którym pisaliście? W ogóle jak sprawdzić czy wiatraki na procku i karcie są w porządku?
I kolejne: czy jest w ogóle możliwe, żeby AoC w jakiś sposób crashowało mi cały system? Mam zainstalowane tylko AoC. Całą resztę wywaliłem i nadal to samo mam.

Awatar użytkownika
Shaw
Posty: 449
Rejestracja: czwartek, 5 czerwca 2008, 16:06
Status:
Offline

Re: Blue screen

Post autor: Shaw » wtorek, 22 lipca 2008, 14:26

moze zasilacz taki pisk to mialem kilka lat temu z ramem ktory nie chodzil
LO, THERE DO I SEE MY FATHER
LO, THERE DO I SEE MY MOTHER
MY SISTERS AND MY BROTHERS
LO, THERE DO I SEE MY PEOPLE
BACK TO THE BEGINNING
LO, THERE DO THEY CALL ME
AND ASK ME TO TAKE MY PLACE
IN THE HALLS OF VALHALLA
WHERE THE BRAVE MAY LIVE FOREVER

Awatar użytkownika
Falka
Posty: 502
Rejestracja: wtorek, 6 maja 2008, 18:33
Lokalizacja: Mansfield
Gender:
Status:
Offline

Re: Blue screen

Post autor: Falka » wtorek, 22 lipca 2008, 23:48

Myślę, że przyczyna jest tak prozaiczna, że nawet mi do głowy nie przyjdzie. Sprawdzę ram. Dzięki. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości