Problem z uTorrentem >_>

Problemy sprzętowe

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Netamii
Posty: 727
Rejestracja: środa, 12 września 2012, 22:25
Status:
Offline

Problem z uTorrentem >_>

Post autor: Netamii » piątek, 11 stycznia 2013, 14:25

Zdaje sie ze jak tylko wlacze utorrenta i zaczne cos sciagac to po chwili net mi pada...
Wraca dopiero po resecie modemu. Dzwonilem do ISP u nich wszystko ok, przeinstalowalem sterowniki sieciowki a nawet poszukalem info i niby niektorym tez sie takie cos zdarza... niestety o zadnym fix'ie nie slyszalem oprocz zmiany ilosci maksymalnych polaczen =/

Awatar użytkownika
Bastil
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 6 października 2012, 14:21
Lokalizacja: Bydgoszcz
Status:
Offline

Re: Problem z uTorrentem >_>

Post autor: Bastil » piątek, 11 stycznia 2013, 22:46

Ja miałem inny problem z tym programem, a mianowicie w nowszych wersjach mi się wieszał, tzn miałem proces otwarty ale nie dało rady się do niego dostać w żaden sposób i po za tym że wisiał nic więcej nie robił, a restart programu wyglądał tak że czekałem chyba z 5 minut zanim mi się odpalił i po jakimś czasie znów się wieszał - problem znikł jak nagrałem "stara" stabilna wersje :) może w Twoim wypadku też by dało rade

Netamii
Posty: 727
Rejestracja: środa, 12 września 2012, 22:25
Status:
Offline

Re: Problem z uTorrentem >_>

Post autor: Netamii » piątek, 11 stycznia 2013, 23:04

To moze zapodaj link do wersji ktora uzywasz ? :D Bylbym wdzieczny ^^

Chociaz z drugiej strony po testach to nie tylko utorrent tylko torrent ogolnie vuze ma to samo teraz np net mam non stop od chyba 2h a wystarczy zeby wlaczyl jakikolwiek torrent i po ~30 sec rozlacza perma musze reset kompa i restart modemu zrobic >_<

Awatar użytkownika
Gebbeth
Konsul
Co-OP Trybun
SC Trybun
Posty: 5653
Rejestracja: piątek, 15 czerwca 2012, 12:41
Medals: 11
Lokalizacja: Palatinatus Lublinensis
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Fabri SWTOR Centurion ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Problem z uTorrentem >_>

Post autor: Gebbeth » piątek, 11 stycznia 2013, 23:22

Masz to samo jak ściągasz normalnie, czy tylko w wypadku torrentów? Ew. spróbuj załadować na dowolny hosting jakiś większy plik i powiedz czy jest problem z tym.
Obrazek

Netamii
Posty: 727
Rejestracja: środa, 12 września 2012, 22:25
Status:
Offline

Re: Problem z uTorrentem >_>

Post autor: Netamii » sobota, 12 stycznia 2013, 00:43

Tylko i wylacznie torrent sciagnalem cala gre 8gb na steamie bez problemu a teraz juz kilka godzin gram w Warframe...

Awatar użytkownika
Gebbeth
Konsul
Co-OP Trybun
SC Trybun
Posty: 5653
Rejestracja: piątek, 15 czerwca 2012, 12:41
Medals: 11
Lokalizacja: Palatinatus Lublinensis
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Fabri SWTOR Centurion ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Problem z uTorrentem >_>

Post autor: Gebbeth » sobota, 12 stycznia 2013, 01:04

Rozumiem, że masz najzwyklejszy modem adsl/kablowy? Bez żadnych wifi i innych pierdół wbudowanych/po drodze?
Obrazek

Netamii
Posty: 727
Rejestracja: środa, 12 września 2012, 22:25
Status:
Offline

Re: Problem z uTorrentem >_>

Post autor: Netamii » sobota, 12 stycznia 2013, 01:10

Tak zwykly modem z kablowki podlaczony kablem ethernet i wczoraj rano zanim zmienilem mobo & reszte torrent dziala nie mowiac juz o tym ze nigdy mi zadnych problemow nie sprawial.... Juz nawet pozmienialem ustawienia w torrencie na jakies takie ograniczajace polaczenia i w ogole zeby nie blokowac lacza ... bez zmian.

Sterowniki sieciowki tez przeinstalowalem nic. Firewalla nie mam wszystkie te windows pierdu pierdu powylaczane... Nie wiem za glupi jestem na taka dziwna magie voodoo =/

Awatar użytkownika
Gebbeth
Konsul
Co-OP Trybun
SC Trybun
Posty: 5653
Rejestracja: piątek, 15 czerwca 2012, 12:41
Medals: 11
Lokalizacja: Palatinatus Lublinensis
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Fabri SWTOR Centurion ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Problem z uTorrentem >_>

Post autor: Gebbeth » sobota, 12 stycznia 2013, 01:22

Może modem wysiadł? Ja ostatnio miałem tak, że przy uploadzie pliku większego niż kilka kb mi wywalało neta. "Spece" z infolinii mi powiedzieli, że u nich wszystko ok i modem też ok. Jak przyszedł technik to po pierwszym restarcie modemu powiedział, że jest do wymiany( co próbowałem nota bene kretynom z centrali telefonicznej wytłumaczyć od razu >.<). Poproś jakiegoś znajomego żeby wpadł z laptopem i odpalił torrent. Zobacz co będzie, ale jeśli wywala połączenie na modemie(gubi połączenie i ma problemy z nowym), to moim zdaniem na 95% problem jest gdzieś od modemu(70%) po kablach dostawcy(25%).

Nie warto czekać, bo ja tak czekałem kilka dni, aż się samo naprawi(najpierw miałem problem późno w nocy i rano - ale myślałem święta, może w mojej mieścinie dziwnę przeciążenie sieci), aż za parę dni zrobiło się, że otworzenie paru podstron na jakieś stronie było sukcesem. Modem wymieniony i hula wszystko normalnie.
Obrazek

Netamii
Posty: 727
Rejestracja: środa, 12 września 2012, 22:25
Status:
Offline

Re: Problem z uTorrentem >_>

Post autor: Netamii » sobota, 12 stycznia 2013, 01:39

Tylko ze ja dopiero jakis tydzien temu czy 2 bylem u nich wymienic modem >_< Bo poprzedni to juz mialem wieki i pomyslalem ze dobrze zrobi jakis nowszy model =P No niewiem poprosze kumpla zeby jutro wpadl z lapkiem moze masz racje... ale czarno to widze =p

Awatar użytkownika
Gebbeth
Konsul
Co-OP Trybun
SC Trybun
Posty: 5653
Rejestracja: piątek, 15 czerwca 2012, 12:41
Medals: 11
Lokalizacja: Palatinatus Lublinensis
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Fabri SWTOR Centurion ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Problem z uTorrentem >_>

Post autor: Gebbeth » sobota, 12 stycznia 2013, 01:50

Netamii pisze:Tylko ze ja dopiero jakis tydzien temu czy 2 bylem u nich wymienic modem >_< Bo poprzedni to juz mialem wieki i pomyslalem ze dobrze zrobi jakis nowszy model =P No niewiem poprosze kumpla zeby jutro wpadl z lapkiem moze masz racje... ale czarno to widze =p
Mój modem miał pół roku niecałe, poza tym oni przekazują zdane modemy w dobrym stanie następnym klientom, więc mogłeś trafić na taki co chodził przez 3-4 lata 24/7 to raz, a dwa sprzęt nawet nowy wadliwy może być od pierwszej minuty.
Obrazek

Netamii
Posty: 727
Rejestracja: środa, 12 września 2012, 22:25
Status:
Offline

Re: Problem z uTorrentem >_>

Post autor: Netamii » sobota, 12 stycznia 2013, 11:00

Fakt tu tez masz racje :D No kumpel wpadnie jakos dzisiaj wiec sie okaze ale i tak jestem na 90% przekonany ze to nie modem =p

Awatar użytkownika
Bastil
Posty: 51
Rejestracja: sobota, 6 października 2012, 14:21
Lokalizacja: Bydgoszcz
Status:
Offline

Re: Problem z uTorrentem >_>

Post autor: Bastil » sobota, 12 stycznia 2013, 11:03

ja używam 1.8.5 wersji jeśli jeszcze Cie to interesuje :)

Netamii
Posty: 727
Rejestracja: środa, 12 września 2012, 22:25
Status:
Offline

Re: Problem z uTorrentem >_>

Post autor: Netamii » sobota, 12 stycznia 2013, 19:05

Kumpel byl z laptopem i u niego dziala torrent caly jeden odcinek anime sciagnalem =p.... zmienilem tez DNS na googlowy kumpel powiedzial ze lepszy jest niz od ISP. Usunalem utorrent i vuze razem ze wszystkimi ustawieniami i zainstalowalem starego utorrenta tez bez zmian po kilkunastu-kilkudziesieciu sekunda zrywa net chociaz niby wszystko powinno dzialac to jednak neta nie ma....

Awatar użytkownika
Gebbeth
Konsul
Co-OP Trybun
SC Trybun
Posty: 5653
Rejestracja: piątek, 15 czerwca 2012, 12:41
Medals: 11
Lokalizacja: Palatinatus Lublinensis
Gender:
Status:
Offline

Brązowa falera Fabri SWTOR Centurion ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: Problem z uTorrentem >_>

Post autor: Gebbeth » sobota, 12 stycznia 2013, 19:21

Ja pomysłów już nie mam.
Obrazek

Netamii
Posty: 727
Rejestracja: środa, 12 września 2012, 22:25
Status:
Offline

Re: Problem z uTorrentem >_>

Post autor: Netamii » sobota, 12 stycznia 2013, 21:43

Zauwazylem ciekawa rzecz albo Skype tez powoduje kompletny disconnect internetu albo zbyt duza ilosc programow polaczonych z netem? Mialem wlaczonego Steama, Firefoxa, gre Warframe i wszystko bylo super przez kilka godzin wlaczylem jeszcze Skype i co? Net padl ....
Wiec co wspolnego moze miec Skype z torrentami? Polaczenia p2p? Jezeli tak to co moze blokowac i rozlaczac net jezeli nie mam firewalli ani windows defenderow zadnych i na lapku kumpla dzialalo ok...


Jednak samo skype nic nie robi to polaczenie tych kilku zrobilo to co torrent sam potrafi... wniosek? zbyt duza ilosc polaczen zrywa mi polaczenie z netem... dlaczego? No friggin' idea >_< Jeszcze zostalo mi jedno do przetestowania ograniczenie polaczen w torrencie do 3 ? ;s

Awatar użytkownika
Avishai
Posty: 2731
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 01:05
Medals: 8
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Problem z uTorrentem >_>

Post autor: Avishai » niedziela, 13 stycznia 2013, 04:43

Ja miałam kiedyś taki problem z modemem Thomsona na necie UPC. Włączenie torrenta momentalnie blokowało mi wszystkie 'nowe' połączenia. Powiedzmy, że miałam uruchomione radio internetowe, mumble i surfowałam po necie. Dodałam torrenta, ledwo go utorrent ogarnął, to radio grało dalej, mumble też, ale surfowanie po necie - jako otwieranie nowego połączenia - już nie trybiło.

Próbowałam z innym klientem, Azure czy coś tam, działo się identycznie.

Nie było problemu, kiedy wywaliłam przekierowanie portu i łączyłam się tylko do zewnętrznych IP (chociaż wiadomo, ściąga odrobinę gorzej).

Kiedy mi 'zawieszało' połączenia to internet gubił także drugi komputer w domu - co sugerowałoby jakieś fiksum-dyrdum modemu.

Naprawiło się samo. -_-'
"Uczeni wyliczyli, że jest tylko jedna szansa na bilion, by zaistniało coś tak całkowicie absurdalnego.
Jednak magowie obliczyli, że szansę jedna na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."

Netamii
Posty: 727
Rejestracja: środa, 12 września 2012, 22:25
Status:
Offline

Re: Problem z uTorrentem >_>

Post autor: Netamii » niedziela, 13 stycznia 2013, 11:15

Ja tez mam Thomsona o_O Moze cos w tym jest ale na poczatku jak bylem wymienic modem u ISP to wszystko bylo dobrze... dopiero jak kompa zmienilem hm... No i na laptopie kumpla tez bylo ok przez jakies 20 min a u mnie to rozlacza w przedziale 1-30 sek....


LOL podlaczylem modem przez router TP-Link I DZIALA torrent smiga az milo patrzec no poprostu brak mi slow nie wiem czym to zrywanie polaczenia jest spowodowane.....

Awatar użytkownika
Hardcorebaby
Posty: 320
Rejestracja: niedziela, 18 marca 2012, 00:33
Medals: 1
Lokalizacja: Białystok
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

TERA Optio

Re: Problem z uTorrentem >_>

Post autor: Hardcorebaby » sobota, 26 stycznia 2013, 17:44

Moje rozwiązanie troszkę z innej beczki, ale może pomoże - jak nie Tobie, to może komuś innemu :)
Mój problem dotyczył zrywania połączenia z netem, kiedy ja lub mąż włączaliśmy przeglądarkę, na której automatycznie ładowało mi się kilkanaście (często więcej:P) stron. Automatycznie dwa komputery były odłączane od internetu, co prawda nie było trzeba restartować modemu/routera, wystarczyło odczekać kilka minut aby wszystko wracało do normy, jednak to kilka minut bez internetu - niby nic, a krew człowieka zalewała, kiedy zdarzało się to regularnie, czasem nawet po kilka razy dziennie.
Jest taki program - NetLimiter. Pokazuje wszystkie aktualne procesy na komputerze z informacją który z procesów ile wysyła/odbiera danych. Do każdego z nich można ustalić max up/download. Po ustaleniu limitów do przeglądarki problem zniknął - już nic się nie zapycha:)
Wcześniej uTorrent obojętnie jak ustawiany spowalniał mi kiedyś internet, NetLimiter również w końcu go ogarnął.
Warto spróbować, może wcale nie masz problemów ze sprzętem? :)

Netamii
Posty: 727
Rejestracja: środa, 12 września 2012, 22:25
Status:
Offline

Re: Problem z uTorrentem >_>

Post autor: Netamii » poniedziałek, 28 stycznia 2013, 11:48

Dzieki zainstalowalem ten program moze nie tyle co mi pomogl ale teraz widze w czym tkwi problem. Dokladniej jakims cudem mam od 200 do ponad 1000 ekstra polaczen i to przeciaza skad sie biora ? Nie mam pojecia probowalem net limiterem zablokowac nie pomaga >_>

Awatar użytkownika
Avishai
Posty: 2731
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 01:05
Medals: 8
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

Pretorianin Sekcji IX Kohorty Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Problem z uTorrentem >_>

Post autor: Avishai » środa, 30 stycznia 2013, 15:39

Hardcorebaby pisze:Moje rozwiązanie troszkę z innej beczki, ale może pomoże - jak nie Tobie, to może komuś innemu :)
Mój problem dotyczył zrywania połączenia z netem, kiedy ja lub mąż włączaliśmy przeglądarkę, na której automatycznie ładowało mi się kilkanaście (często więcej:P) stron. Automatycznie dwa komputery były odłączane od internetu, co prawda nie było trzeba restartować modemu/routera, wystarczyło odczekać kilka minut aby wszystko wracało do normy, jednak to kilka minut bez internetu - niby nic, a krew człowieka zalewała, kiedy zdarzało się to regularnie, czasem nawet po kilka razy dziennie.
Jest taki program - NetLimiter. Pokazuje wszystkie aktualne procesy na komputerze z informacją który z procesów ile wysyła/odbiera danych. Do każdego z nich można ustalić max up/download. Po ustaleniu limitów do przeglądarki problem zniknął - już nic się nie zapycha:)
Wcześniej uTorrent obojętnie jak ustawiany spowalniał mi kiedyś internet, NetLimiter również w końcu go ogarnął.
Warto spróbować, może wcale nie masz problemów ze sprzętem? :)

Hmm, ciekawe. Szkoda, że wtedy tego nie miałam. Tylko u mnie raczej nie przeglądarka, próbowałam "sprawdzać" połączenie także łączeniem się na kohortowego mumble, czy odpalaniem radia w winampie, a przeglądarka była down. Ba, nawet po zamknięciu utorrenta, włączeniu Chrome, sprawdzeniu czy klika, zamykałam Chrome, odpalałam ping onet.pl z cmd, uruchamiałam utorrenta i nagle ping onet.pl nie dawał nic.
Jak mi się kiedyś znowu tak zbuguje, to zobaczę z NetLimiterem. :D
"Uczeni wyliczyli, że jest tylko jedna szansa na bilion, by zaistniało coś tak całkowicie absurdalnego.
Jednak magowie obliczyli, że szansę jedna na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości