Scholar patch 2.2

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin

Lilith
Posty: 30
Rejestracja: niedziela, 9 marca 2014, 14:41
Lokalizacja: Łódź
Gender:
Status:
Offline

Scholar patch 2.2

Post autor: Lilith » wtorek, 1 kwietnia 2014, 18:18

Poradnik dla Scholara (SCH)Czym jest Scholar?Jest to job posługujący się magią leczącą. Nie jest tak silny jak White Mage (WHM), lecz równie dobrze sprawia, by party przetrwało walkę. Podczas, gdy White Mage preferuje silne heale, Scholar woli leczyć dodając do tego dodatkowy bonus - ma "przeżywajki" dołączone do części swoich skilli, które ułatwiają przetrwanie walki. Job ten posiada również summona (peta), który pomaga w leczeniu/supoort skillach.


Sam job jest jednym z dwóch rozwinięć Arcanisty (ACN) po osiągnięciu przez nas levelu 30. Aby móc grać jako Scholar, potrzeba jeszcze rozwinąć klasę Conjurera (CJN) do poziomu 15 i potem zrobić questa, który znajduje się w Gildii Arcanistów w Limsa Lominsa.


Skoro już wiadomo, że Scholar ma "przeżywajki", jakie one są i jak wpływają na party?


Klasa ta jest AOE (po polsku: obszarowym) support healer'em. Znaczy to, że przeważnie leczy całe party na raz i pomaga leczyć White Mageowi. WHM prawdopodobnie są lepsi w leczeniu tanków, podczas gdy SCH przoduje w leczeniu całej grupy.


Succor i Adloquium są głównymi skillami, które dodają efekt tarczy na party/pojedynczym graczu. Leeches ma działanie takie samo jak Esuna (WHM skill), a krótszy cast time. Sacred Soil jest genialny, by obniżyć damage, którego i tak nie unikniemy (np. na raidach, niektórych skilli bossów nie da się przerwać i wtedy Sacred Soil obniża obrażenia, które party dostaje). I wreszcie Lustrate - świetny Single Target heal, lecz niestety nie zawsze dostępny.Statystyki główne i poboczne:Dla Scholara ważny jest Mind (MND) i dlatego w niego trzeba ładować całe Bonus Points, jakie dostaniemy przy levelowaniu tego joba.
Ze statystyk pobocznych, najlepszy dla Scholara jest Critical Chance. Dzieki niemu, Succor i Adloquium może wejść jako krytyk i wówczas tarcza dawana przez te skille będzie absorbowała 2 razy tyle damage'u, co wyleczył heal dołączony do tych skilli, więc nawet gdy SCH robi overheal, nie musi się tym przejmować, gdyż dodatkowe zredukowanie obrażeń zawsze jest w cenie.Jaki gear?Tu mamy przykładowy zestaw ubrań dla Scholara, bazujący na duzym Critical Chance:
http://xivdb.com/?wardrobe/10359/sch-2.2 - ilvl 110


Mechanika:
Zawsze przed walką trzeba rzucić na siebie Aetherflow III, który używany w czasie potyczki regeneruje nam 20% many. Gdy mamy ten czar rzucony przed walką, daje to nam 2 możliwości w trakcie walki: 1. instant heal na jedną osobę leczący 25% obrażeń (Lustrate), 2. regenerację many, poprzez uderzenie tym skillem we wroga (Energy Drain). Zawsze, ale to zawsze, trzeba odnawiać Aetherflow gdy tylko jest dostępne, lecz jeżeli mamy jeszcze od 1 do 3 stack'ów tego skilla, nie zmarnujmy ich i wykorzystajmy albo opcją 1 albo 2.
Również przed walką trzeba użyć skilla Summon I, aby przyzwać Eos - wróżkę, która będzie nam pomagała w leczeniu.
Succor - czar rzucany przed rozpoczęciem walki, by każdy z party miał buff (tarczę), która ochroni go przed częścią obrażeń, jakie dostanie od razu po zaatakowaniu mob'ów.
Adloquium - leczy trochę mniej niż Physic i zjada więcej many, lecz jednocześnie daje tarczę na pojedyny cel. Gdy tarcza z Succor'a zniknie (np. z tanka), rzucamy Aloquium i potem leczymy używając Physic.
Physic - podstawowy czar leczący pojedynczy cel. Jako, że zjada mniej many niż Adloquium, staje się on głównym skillem leczącym.
Sacred Soil - jest to tarcza stawiana na ziemi (wielkie niebieskie kółko), która absorbuje 10% obrażeń zadawanych grupie, która w niej stoi. Możemy rzucić ten skill tylko wtedy, gdy mamy przynajmniej jeden stack Aetherflow.
Eye for an Eye - dot rzucany na tanka, który ma 20% szansy na to, by tank dostał 10% mniej obrażeń. W praktyce, gdy rzucimy ten skill na tanka, po krótkim czasie "wejdzie" on na bossa i dzięki temu całe party będzie miało szansę na dostanie 10% mniej obrażeń.
Leeches - zdjemuje jeden niekorzystny efekt z pojedynczego celu.
Stoneskin - Jest to cross-class skill, który można wybrać tylko wówczas, gdy się wyexpi Conjurera do levelu 34. Stoneskin, jak sama nazwa wskazuje, jest to kamienna skóra, która otacza pojedynczego gracza absorbując 10% obrażeń.
Protect - cross-class skill od Conjurera wylevelowanego do poziomu 8. Zmniejsza obrażenia fizyczne.
Swiftcast - ostatni skill potrzebny Scholarowi. Jak wyżej, ten czar również jest cross-class, lecz tym razem potrzeba wylevelować Thaumaturga do poziomu 26. Dzięki temu skillowi, raz na minutę będziemy mogli użyć jakiegoś skilla jako instantu, pomijając jego cast time (przydatne np. przy wskrzeszaniu).Skille zdobywane wraz z levelowaniem Arcanisty:Ruin I [ obraz zewnętrzny ] - podstawowy skill bijący.
Cast time - 2,5s
Recast - 2,5s
Range - 25y
Radius - 0y
Potency - 80

Bio [ obraz zewnętrzny ] - Instant dot (czar zadający damage over time). Idealny do farmienia Fateów (Bio na moba, Tab, Bio na drugiego Moba, Tab, Bio... repeat.)
Cast time - Instant
Recast - 2,5s
Range - 25y
Radius - 0y
Potency - 40
Duration - 18s

Summon [ obraz zewnętrzny ] - Pierwszy i najważniejszy summon dla Scholara. Na początek będzie to Carbuncle, który będzie leczył. W późniejszym czasie zostanie zamieniony z Carbuncla na Fairy i będzie się nazywał Eos.
Cast time - 6,0s
Recast - 2,5s
Range - self
Radius - 0y

Aetherflow [ obraz zewnętrzny ] - Instantowo regeneruje 20% many. Genialny w swej prostocie. Możemy go wykorzystać albo na Energy Drain (dodatkowy regen many) albo na Lustrate (heal na single target)
Cast time - Instant
Recast - 60,0s
Range - Self
Radius - 0y

Energy Drain [ obraz zewnętrzny ] - Wykorzystuje 1 stack Aetherflow. Przy rzucaniu go na moba, połowa obrażeń, jakie się mu zadaje jest absorbowana przez czar i przerabiana na manę, którą dostaje użytkownik.
Cast time - Instant
Recast - 3,0s
Range - 25y
Radius - 0y
Potency - 150

Miasma [ obraz zewnętrzny ] - Kolejny dot, tym razem castowany. Gdy udeży moba, zadaje mu damage o potency 20, a potem, przez kolejnych 24s zadaje damage over time.
Cast time - 2,5s
Recast - 2,5s
Range - 25y
Radius - 0y
Potency - 20,
Dot Potency - 35
Duration - 24s
Additional Effect - Disease (zmniejsza HP regenerowane przez czary moba o 50% i zakłada 40% Heavy)

Virus [ obraz zewnętrzny ] - Dot, którego powinien używać każdy Scholar. Redukuje on Siłę i Dexterity moba o 15%. (na wyższym levelu redukuje też Inteligency i Mind o 15%)
Cast time - Instant
Recast - 90,0s
Range - 25y
Radius - 0y

Summon II [ obraz zewnętrzny ] - Summon, który rzuca skille supportujące nas i nasze party (np. zwiększa skill speed i spell speed)
Cast time - 5,0s
Recast - 2,5s
Range - Self
Radius - 0y

Sustain [ obraz zewnętrzny ] - Przez 10s regeneruje HP naszego summona
Cast time - 1,0s
Recast - 2,5s
Range - Self
Radius - 0y

Resurrection [ obraz zewnętrzny ] - Wskrzesza nasz cel, zostawiając go z debuffem zmniejszającym staty (niestety).
Cast time - 8,0s
Recast - 2,5s
Range - 30y
Radius - 0y

Bio II [ obraz zewnętrzny ] - Castowany dot.
Cast time - 2,5s
Recast - 2,5s
Range - 25y
Radius - 0y
Potency - 35

Bane [ obraz zewnętrzny ] - Wykorzystuje 1 stack Aetherflowa, rozprowadzając Bio, Bio II i Miasmę na pobliskich wrogów (oczywiście pod warunkiem, że wcześniej na jednego moba rzuciliśmy te 3 doty) z szansą na zresetowanie/przedłużenie trwania tych dotów.
Cast time - Instant
Recast - 10,0s
Range - 25y
Radius - 0y

Eye For An Eye [ obraz zewnętrzny ] - Magiczna bariera, najczęściej rzucana na tanka, która ma 20% szans na zmniejszenie obrażeń zadawanych tankowi o 10%.
Cast time - Instant
Recast - 180,0s
Range - 25y
Radius - 0y
Duration - 20s

Ruin II [ obraz zewnętrzny ] - Instant damage, niestety mana-żerny w porównaniu do Ruin I
Cast time - Instant
Recast - 2,5s
Range - 25y
Radius - 0y
Additional Effect - Blind
Duration - 10s

Miasma II [ obraz zewnętrzny ] - Aoe dot, nakłądający się na wrogów wokół nas (niestety, mały zasięg ma)
Cast time - Instant
Recast - 2,5s
Range - 0y
Radius - 5y
Potency - 20, Dot Potency - 10
Duration - 15s
Additional Effect - Disease (zmniejsza HP regenerowane przez czary moba o 50% i zakłada 40% Heavy)
Duration - 15s

Rouse [ obraz zewnętrzny ] - Bardzo przydatny skill. Zwiększa Heal i Damage zadawany przez naszego Summona o 40%
Cast time - Instant
Recast - 90,0s (na wyższym levelu zmniejszony do 60s)
Range - 25y
Radius - 0y
Additional Effect - Pet odporny na Disease i Crowd Control

Shadow Flare [ obraz zewnętrzny ] - Czastowane AOE, zadające Damage Over Time
Cast time - 3,0s
Recast - 2,5s
Range - 25y
Radius - 5y
Potency - 25
Duration - 30s
Additional Effect - 5% szans na założenie Slow dla mobów będących pod działaniem tego skilla.Skille questowe Scholara (dostajemy je, gdy zrobimy odpowiedni quest):Succor [ obraz zewnętrzny ] - Aoe Heal zakładający "tarczę" na party.
Cast time - 2,0s
Recast - 2,5s
Range - 30y
Radius - 0y
Potency - 150
Duration - 30s
Additional Effect - otacza party magiczną barierą blokującą damage równy zregenerowanemu HP przez Succor. W przypadku Crit Heala, wartość blokowana podwaja się.

Leeches [ obraz zewnętrzny ] - zdejmuje debuff z jednej osoby
Cast time - 1,0s
Recast - 2,5s
Range - 30y
Radius - 0y

Sacred Soil [ obraz zewnętrzny ] - Bariera na ziemi, która zmniejsza obrażenia o 10% dla każdego, kto w niej stoi.
Cast time - Instant
Recast - 30,0s
Range - 30y
Radius - 8y
Duration - 15s
Additional Effect - 20% szans na to, by następny Succor kosztował 0 many.

Lustrate [ obraz zewnętrzny ] - Wykorzystuje 1 stack Aetherflow. Instantowo regeneruje 25% HP naszemu celowi.
Cast time - Instant
Recast - 1,0s
Range - 30y
Radius - 0yCross-Class skille potrzebne Scholarowi:Swiftcast [ obraz zewnętrzny ] - Instant powodujący, że nasz kolejny czar będzie rzucony od razu, bez zbędnego cast time'u.
Cast - Instant
Recast - 60s
Range - 0y
Radius - 0y

Stoneskin [ obraz zewnętrzny ] - bariera otaczająca nasz target i powstrzymująca 10% obrażeń.
Cast - 3,0s
Recast - 2,5s
Range - 30y
Radius - 0y

Protect [ obraz zewnętrzny ] - Zwiększa obronę przed fizycznymi obrażeniami.
Cast - 3,0s
Recast - 2,5s
Range - 30y
Radius - 0y
Duration - 30,0 minCross-class skille, które można brać zamiennie (w zależności od walki):Surecast [ obraz zewnętrzny ] - Nie można przerwać castowania naszego następnego skilla. Skill thaumaturge'a z levelu 8.
Cast - Instant
Recast - 30s
Range - 0y
Radius - 0y

Cleric Stance [ obraz zewnętrzny ] - Zamienia wartość naszego MND na INT, zwiększając naszą siłę bijącą o 10%, ale osłabiając leczenie o 20%. Skill conjurera z levelu 6.
Cast - Instant
Recast - 5,0s
Range - Self
Radius - 0y

Aero [ obraz zewnętrzny ] - Dot conjurera (potrafi być przydatny) z levelu 4.
Cast - Instant
Recast - 2,5s
Range - 25y
Radius - 0y
Ostatnio zmieniony sobota, 17 maja 2014, 15:11 przez Lilith, łącznie zmieniany 1 raz.

Lilith
Posty: 30
Rejestracja: niedziela, 9 marca 2014, 14:41
Lokalizacja: Łódź
Gender:
Status:
Offline

Re: Scholar patch 2.2

Post autor: Lilith » sobota, 17 maja 2014, 00:45

Jak wiadomo, Scholar jest klasą, która posiada summony pomagające nam w czasie gry. Są dwa sposoby na ich wykorzystanie - albo puszczamy je luzem i same wykorzystują skille jak i kiedy chcą, albo przestawiamy je na tryb Obey i sami decydujemy kiedy użyć ich skilli.

W tym poście przedstawię makra przydatne Scholarom, gdy heal'ują trzymając summona (w tym przypadku Eos) na Obey:


Te trzy makra są bardzo przydatne na heal'owanie single targetu, np. na Twintanii, gdy Scholar skupia się na main tanku i utrzymuje go przy życiu zarówno w pierwszej fazie jak i w fazie węży.


1.Adloquium - razem z naszym Adloquium Eos/Selene rzuca Embrace na nasz target
/macroicon Adloquium
/pac Embrace <t>
/ac Adloquium
2. Physic - Eos/Selene healuje nasz target
/macroicon Physick
/pac Embrace <t>
/ac Physick
3. Lustrate - Eos/Selene dołącza się do naszego heal'a
/macroicon Lustrate
/pac Embrace <t>
/ac Lustrate

Makra 4 i 5 są bardzo przydatne, gdy chcemy wzmocnić heal, zwiększyć odporność na magic damage lub zarzucić hot'a na nasze party:


4. Rouse - wzmacniamy heal naszego summona i jednoczesnie rzucamy AOE hot na cale party w zasiegu 15 yalmow od Eos'a.
/macroicon Rouse
/ac Rouse
/pac "Whispering Dawn"
5. Fey Illumination & Fey Covenant - zmniejszenie otrzymywanego magic damage o 20% i zwiększenie heal'a ze wszystkich magicznych źródeł (czary zarówno WHM jak i SCH z Eos'em, jak i każdego innego job'a, który może rzucić jakiś magiczny heal)
/pac "Fey Illumination"
/wait 1
/pac "Fey Covenant"

Makra przedstawione wyżej przydają się na większości walk. Są jednak walki, na których Scholar nie może sam używać swoich skilli, by nie dostać debuff'a (patrz: Leviathan Extreme) lub gdy chce, aby pet leczył jeden target, podczas gdy on się skupia na innym.


Adloquium 2 - zmodyfikowana wersja pierwszego makra. W tym wypadku korzystamy z opcji mouse over i najeżdżamy myszką na kogoś, kogo chcemy wyleczyć, lecz nie klikamy go lewym klawiszem myszy, tylko naciskamy klawisz makra, aby nasz summon sam go leczył.
/macroicon Adloquium
/pac Embrace <mo>
/pac Embrace <t>
/ac Adloquium
Physic 2 - to samo, co Adloquium, summon może sam leczyć mouse over'owany target
/macroicon Physick
/pac Embrace <mo>
/pac Embrace <t>
/ac Physick
A tutaj makra, które nie leczą :)


Energy Drain - gdy leczymy tanka/dps'a/kogokolwiek, często nie mamy możliwości lub czasu, by kliknąć jakiegoś moba/bossa i użyć Energy Drain, więc używamy tego makra, by nasz skill uderzył w cel klikniętej przez nas osoby (działa tylko na moby. Graczom niestety nie robi krzywdy :P)
/ac "Energy Drain" <tt>
Virus - zasada działania jak wyżej, tylko tutaj rzucamy Virus zmniejszając staty naszemu wrogowi :)
/ac Virus <tt>
Focustarget - BARDZO WAŻNE makro/opcja. Powinniśmy zawsze mieć boss'ów na focus targecie. Jako healerzy powinniśmy wiedzieć co i kiedy rzuca boss, by móc w odpowiednim czasie na to zareagować.
/focustarget <tt>

Awatar użytkownika
Rillas
Patrycjusz
Posty: 3205
Rejestracja: czwartek, 28 sierpnia 2008, 15:57
Medals: 14
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Weteran AION Trybun FF XIV Legionista
Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Scholar patch 2.2

Post autor: Rillas » sobota, 17 maja 2014, 14:30

Bardzo dziękuję za poradnik, nubkowi jak ja się przyda na pewno! :)

Mała uwaga, czy dało by radę dopisać skąd z jakiej innej klasy i na jakim lvl otrzymujemy zaproponowane cross-skille? Będzie to pomocne :)

Lilith
Posty: 30
Rejestracja: niedziela, 9 marca 2014, 14:41
Lokalizacja: Łódź
Gender:
Status:
Offline

Re: Scholar patch 2.2

Post autor: Lilith » sobota, 17 maja 2014, 15:09

Cieszę się, że mój poradnik komuś pomógł :)

Mniej więcej w połowie mojego posta, tam gdzie nazwy skilli na czerwono są, napisałam z jakich klas jakie skille są przydatne (Swiftcast, Stoneskin, Protect) i na końcu, zedytowałam post i napisałam na jakich levelach są podane przeze mnie cross-class skille (na końcu posta).
Ostatnio zmieniony sobota, 17 maja 2014, 15:12 przez Lilith, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andarist
Posty: 2722
Rejestracja: środa, 8 lipca 2009, 11:05
Medals: 13
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

AION Legionista TERA Centurion WoT Legionista SWTOR Legionista FF XIV Legionista
Skyforge Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Scholar patch 2.2

Post autor: Andarist » sobota, 17 maja 2014, 15:11

Znakomity poradnik, Laaqueel :)
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." -Albert Einstein

Lilith
Posty: 30
Rejestracja: niedziela, 9 marca 2014, 14:41
Lokalizacja: Łódź
Gender:
Status:
Offline

Re: Scholar patch 2.2

Post autor: Lilith » środa, 21 maja 2014, 13:01

Gear dla Scholara w patchu 2.2:

Na początek należy pamiętać, że walki od T5 w górę są długie. Trwają ponad 10 minut i aby nie wyjść z many (Aetherflow nie zawsze zdąży się odnowić, a jego stacki często są zużywane nie na Energy Drain a na Lustrate, przez co mamy mniejszą regenerację many) potrzebujemy sporą ilość Piety. W związku z tym trzeba czasem uważać co i kiedy się kupuje.

Broń:
Grając jako Scholar, mamy do wyboru 3 (aktualnie) end-game'owe bronie.

Najlepszą, jaka aktualnie jest dla Scholara, jest: http://xivdb.com/?item/7227/High-Allaga ... of-Healing , ale to dopiero z T9 leci, więc na razie skupmy się na innych, które mamy dostępne.

Pierwszą z broni, którą możemy zdobyć (i w zasadzie powinniśmy, jako że to Relic i ciągle będzie ulepszany) jest http://xivdb.com/?item/7842/Omnilex-Animus . Niestety, trzeba poświęcić kupę czasu na to, by wyfarmić atmy i potem mytho do książek. Sama broń najlepsza nie jest, gdyż posiada Spell Speed, któego jako Scholarzy niespecjalnie potrzebujemy.

Drugą z broni, która jest dobra i aktualnie lepsza nawet od Animusa jest http://xivdb.com/?item/7821/Tidal-Wave-Codex . Nie ma Critical Hit Rate, lecz ma Piety, które zabrano nam z innych części gear'a. Broń tą możemy wydropić farmiąc Leviatha'a Extreme i mając szczęście w roll'ach na lusterko :)

Hełm:
Tutaj nie mamy zbyt dużego wyboru. Kupujemy http://xivdb.com/?item/7264/Weathered-Daystar-Circlet za Soldiery i potem ulepszamy go do http://xivdb.com/?item/7330/Daystar-Circlet za pomocą Sands of Time z T8/T9. Lecz jest tu pewien myk, na który wielu może się złapać. Nie powinniśmy zakładać tego hełmu, jeżeli nie mamy jeszcze broni z Leviathana Ex. gdyż zniknie nam 11 Piety, które jak by nie patrzeć, jest nam teraz bardzo potrzebne, skoro z większości gear'a albo znika, albo ma zmniejszoną ilość.

Zbroja:
Nasz BIS to zbroja kupiona za Soldiery: http://xivdb.com/?item/7265/Weathered-Daystar-Robe i potem ulepszona za pomocą Sands of Time do: http://xivdb.com/?item/7331/Daystar-Robe

Rękawiczki:
BIS dla Scholara to rękawiczki z T6: http://xivdb.com/?item/7200/High-Allaga ... of-Healing

Pasek:
BIS to pasek kupiony za Soldiery: http://xivdb.com/?item/7269/Weathered-Daystar-Belt i ulepszony za pomocą Sands of Time do: http://xivdb.com/?item/7335/Daystar-Belt

Spodnie:
BIS to spodnie kupione za Soldiery: http://xivdb.com/?item/7267/Weathered-Daystar-Breeches i ulepszone za pomocą Sands of Time do: http://xivdb.com/?item/7333/Daystar-Breeches. Spodnie te mają mniej Piety niż te, które są kupione za Mytho, więc z ich założeniem na razie bym się wstrzymała. Spodnie High Allagan'owe nas nie interesują, gdyż mają Spell Speed - zbędny dla nas stat.

Buty:
Tu mamy do wyoboru obie wersje - w zależności od reszty naszego gear'u.
Drop z T6 http://xivdb.com/?item/7202/High-Allaga ... of-Healing jest (wg mnie) lepszy, mimo to, że nie ma Crit Rate, lecz ma Piety, a z maną krucho. Więc dopóki nie będziemy mieli broni z Leviatha'a Ex, możemy wziąć te butki.

Drugim naszym wyborem są buty kupione za Soldiery http://xivdb.com/?item/7268/Weathered-Daystar-Sollerets i potem ulepszone za pomocą Sands of Time do: http://xivdb.com/?item/7334/Daystar-Sollerets. Te buty mają Critical Rate i Spell Speed. Niektórzy więc mogą się skłaniać ku temu wyborowi (dopóki nie mamy butów z T6, te są jak najbardziej ok.)

Naszyjnik:
Naszym BIS jest necklace kupiony za Soldiery: http://xivdb.com/?item/7272/Weathered-Daystar-Necklace i ulepszony za pomocą Oil of Time (dopi z T7/T9) do: http://xivdb.com/?item/7338/Daystar-Necklace

Kolczyki:
Najlepsze kolczyki to: http://xivdb.com/?item/7205/High-Allaga ... of-Healing dropione z T6.

Bransoletki:
Naszym BIS są bracki dropione z T7: http://xivdb.com/?item/7204/High-Allaga ... of-Healing

Pierścionki:
Tutaj wyboru nie ma żadnego - trzeba mieć oba ringi.
Kupiony za Soldiery http://xivdb.com/?item/7273/Weathered-Daystar-Ring i ulepszony za pomocą Oil of Time do http://xivdb.com/?item/7339/Daystar-Ring, jak i również http://xivdb.com/?item/7207/High-Allaga ... of-Healing dropiony z T8.

Jedzonko raidowe:
Na raidy polecam jedno tylko jedzonko i to w wersji HQ: http://xivdb.com/?item/4748/Pineapple-Juice-HQ. Daje nam Vitality, tak potrzebne do przeżycia i Piety, abyśmy mieli więcej many.

Lilith
Posty: 30
Rejestracja: niedziela, 9 marca 2014, 14:41
Lokalizacja: Łódź
Gender:
Status:
Offline

Re: Scholar patch 2.2

Post autor: Lilith » wtorek, 17 czerwca 2014, 12:38

Nadszedł nowy patch a wraz z nim kolejny upgrade naszej broni - czyli grindzenia ciąg dalszy ;) Jedyna różnica jest taka, że na spokojnie, robiąc tylko 1 quest dziennie jesteśmy w stanie po 75 dniach (i zapewne wydaniu kilku milionów Gil) mieć naszą nową, upragnioną broń - Omnilex Novus!

http://xivdb.com/?item/7871/Omnilex-Novus <- tak właśnie wygląda wersja podstawowa. Jak widać, Mind, Vitality i Accuracy nam się podniosą, a pozostałe 2 staty możemy zastąpić czym w zasadzie chcemy - nawet Parry wchodzi w grę ;)

Są dwie szkoły upgrade'u naszego Animusa do Novusa:
1. Piety + Critical Hit Rate
2. Determination + Critical Hit Rate

Ja osobiście skłaniam się do tej drugiej - więcej Determination, to więcej heal'a w naszych tanków, a Critical Hit Rate spowoduje, że nasze Adloquium będzie dużo częściej procowało i dawało barierę absorbującą ponad 2,5k dmg.

Darkryba
Posty: 16
Rejestracja: środa, 28 maja 2014, 19:13
Medals: 1
Lokalizacja: Włocławek
Gender:
Status:
Offline

FF XIV Legionista

Re: Scholar patch 2.2

Post autor: Darkryba » środa, 18 czerwca 2014, 01:14

uuuuuuuuuu że ja wcześniej tego poradnika nie widziałem :) takie piękne macra a ja wszystko na obey ręcznie odpalam :) czas najwyższy porobić sobie takie cudeńka :)

Dzięki za piękny poradnik :) na pewno wykorzystam :)

Awatar użytkownika
Andarist
Posty: 2722
Rejestracja: środa, 8 lipca 2009, 11:05
Medals: 13
Lokalizacja: Szczecin
Status:
Offline

AION Legionista TERA Centurion WoT Legionista SWTOR Legionista FF XIV Legionista
Skyforge Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Scholar patch 2.2

Post autor: Andarist » piątek, 20 czerwca 2014, 11:31

Jeśli ktoś jest aktualnie podczas zbierania gratów dla swojego Scholar'a a ma trochę gotówki na zbyciu proponuję kupić\zrobić sobie takie rękawiczki https://xivdb.com/?item/7506/Saurian-Gloves-of-Healing

Kosztują w granicach 200-300kg na AH i są całkiem fajne (chyba, że ktoś ma vit build wtedy mniej)
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." -Albert Einstein

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klasy i rasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości