FAQ strzelec/gunner

Informacje o klasach w grze

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin

Awatar użytkownika
Aczer
Posty: 22
Rejestracja: sobota, 16 listopada 2013, 20:11
Gender:
Status:
Offline

FAQ strzelec/gunner

Post autor: Aczer » niedziela, 22 grudnia 2013, 10:32

Prośba do doświadczonych graczy , aby podpowiedzieli jak prowadzić najlepiej postać w co inwestować ,jakie stygmy wybierać itp.

Awatar użytkownika
Ogień
Posty: 48
Rejestracja: wtorek, 5 listopada 2013, 20:55
Gender:
Status:
Offline

Re: FAQ strzelec/gunner

Post autor: Ogień » środa, 25 grudnia 2013, 02:13

Nalezy ruszyc temat bo jestesmy niedoceniana klasa, aczkowiel jak sie okazuje jedna z liczniejszych :) nie jestem doswiadczony, ale tyle co gralem, jestem w stanie stwierdzic, iz dobra armata to podstawa PvE. Dokladajac do tego stygme Mrozne dzialo albo cos w tym stylu ( unieruchamiajace na 8 sekund,stygma od 35 lvl, max na 65 ) bez problemu jest sie w stanie ubic moba sama armata, przy odpowiedniej kombinacji skilli. Spory bonus mozna otrzymac poruszajac sie podczas skilli lancuchowych, zarowno do obrony jak i ataku. 95% PD do 65 lvl wbilem solo, wiec nie ma wiekszych problemow z levelowaniem samemu. Inwestowac napewno w laczenie armat, ewentualnie nieco lepsza bizuterie do 60 lvl, pozniej tylko zbieranie medali walki i kahrunow. Z obowiazkowych stygm kolejne przeladowanie broni(stygma 52lvl),wyjscie z dwoch efektow (+30% do poruszania sie,stygma na 62lvl) podnoszenie Ssacza dusz oraz tej stygmy ktora zwieksza regeneracje many oraz pz.
Powinno być Ooooogień, ale kazali zmienic :C

Awatar użytkownika
Karn
Posty: 207
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 22:18
Lokalizacja: UK
Gender:
Status:
Offline

Re: FAQ strzelec/gunner

Post autor: Karn » sobota, 4 stycznia 2014, 23:35

sometimes you're ahead, sometimes you're behind, the race is long and, in the end, it's only with yourself...

Nahash
Posty: 24
Rejestracja: czwartek, 5 grudnia 2013, 16:51
Lokalizacja: Olsztyn
Gender:
Status:
Offline

Re: FAQ strzelec/gunner

Post autor: Nahash » niedziela, 5 stycznia 2014, 12:14

a czy ma jakies znaczenie czy chodzimy z armata czy z rewolwerami?

Awatar użytkownika
Rillas
Patrycjusz
Posty: 3205
Rejestracja: czwartek, 28 sierpnia 2008, 15:57
Medals: 14
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Weteran AION Trybun FF XIV Legionista
Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: FAQ strzelec/gunner

Post autor: Rillas » niedziela, 5 stycznia 2014, 12:30

Tak, masz inne skille na pistolety i armaty.

No i styl gry się zmienia ;)

Awatar użytkownika
Aczer
Posty: 22
Rejestracja: sobota, 16 listopada 2013, 20:11
Gender:
Status:
Offline

Re: FAQ strzelec/gunner

Post autor: Aczer » niedziela, 5 stycznia 2014, 12:36

Strzelec / Gunner chodzi w skórach / leather i bazuje na MAGICZNYCH atakach, tak więc należy wybierać dla niego ekwipunek z magicznymi statystykami.Kamyki magic boost (zwiększenie mocy magicznej ),magic accuracy (magiczna precyzja).

Na jednym z forum znalazłem statystyki gunnera 65 lvl

hp 12183
mp 5605
magic boost 2964
magic acc 1875

czy to są wartości już na max czy takie średniej klasy ?


co do pistoletów i armaty ,link do forum może się przyda

http://www.aiononline.com.pl/forum/inde ... ic=16423.0

Nahash
Posty: 24
Rejestracja: czwartek, 5 grudnia 2013, 16:51
Lokalizacja: Olsztyn
Gender:
Status:
Offline

Re: FAQ strzelec/gunner

Post autor: Nahash » niedziela, 5 stycznia 2014, 12:52

Dzieki Aczer za linka, ladnie fajnie wszystko opisane :) moze sie kiedys skusze na zrobienie gunnera. moze byc fajnie :)

Awatar użytkownika
Aczer
Posty: 22
Rejestracja: sobota, 16 listopada 2013, 20:11
Gender:
Status:
Offline

Re: FAQ strzelec/gunner

Post autor: Aczer » niedziela, 5 stycznia 2014, 13:36

to jeszcze filmik w rzucę z armatką fajne hity wchodzą

http://www.youtube.com/watch?v=Za4L06r3lT8

ja na tą chwile preferuję pistolety ,armatkę odpaliłem tylko kilka razy tak na próbę ,może kiedyś się to zmieni i zacznę częściej używać armatki

Kraaz
Posty: 200
Rejestracja: poniedziałek, 24 czerwca 2013, 19:49
Status:
Offline

Re: FAQ strzelec/gunner

Post autor: Kraaz » niedziela, 5 stycznia 2014, 14:33

gunner do pvp powinien miec ok. 2100 magic accu żeby trafiać przy obecnych mresach
Podpis edytowano.

Awatar użytkownika
Rajgar
Posty: 267
Rejestracja: poniedziałek, 2 listopada 2009, 11:27
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: FAQ strzelec/gunner

Post autor: Rajgar » niedziela, 5 stycznia 2014, 17:14

300 ma za skila, wiec wychodzi 2100-300=1800.
W bardzo wielu przpadkach ludzie pisali ze zbytnie ładowanie w MA mija się z celem.

Seth
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 09:30
Lokalizacja: WROCLAW
Gender:
Status:
Offline

Re: FAQ strzelec/gunner

Post autor: Seth » czwartek, 9 stycznia 2014, 16:12

Mozna bylo napisac jakie kamienie many wkladac.Dowiedzialem sie ze kamienie zwiększające atak magiczny.Czyli to wkładam załóżmy w bron.A w armor i inne rzeczy, uniki czy ?.

Awatar użytkownika
Rajgar
Posty: 267
Rejestracja: poniedziałek, 2 listopada 2009, 11:27
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: FAQ strzelec/gunner

Post autor: Rajgar » czwartek, 9 stycznia 2014, 16:23

nadal te same

Awatar użytkownika
Hei
Posty: 419
Rejestracja: środa, 30 stycznia 2013, 09:39
Medals: 3
Lokalizacja: Żagań
Gender:
Status:
Offline

AION Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: FAQ strzelec/gunner

Post autor: Hei » czwartek, 9 stycznia 2014, 18:44

Dla pewności najlepiej mieć z buffkami i żarciem 2200-2300. Aby ressist się opłacał trzeba mieć tak 300-400 więcej niż m.acc przeciwnika. Więc najlepszym wyjściem mieć tyle ile wymieniłem powyżej. Z dzisiejszymi kamieniami bardzo łatwo o dobrą celność magiczną i magic boost. Niebieskie kamyczki + ap sprzęt i można siekać przeciwników :P
"In A Street Fight, There is No Tapout. There is Only Life or Death" - Rener Gracie

[ obraz zewnętrzny ]

Awatar użytkownika
Mrrrata
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 5 listopada 2013, 21:02
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Status:
Offline

Re: FAQ strzelec/gunner

Post autor: Mrrrata » czwartek, 9 stycznia 2014, 20:49

Nahash pisze:a czy ma jakies znaczenie czy chodzimy z armata czy z rewolwerami?
Generalnie chodzisz z jednym i drugim, stosujesz wymiennie. Zwłaszcza gdy bijesz bossy dobrze się sprawdza bić najmocniejszymi skillami z armaty, potem przerzucasz na rewolwery i znowu ładujesz najlepsze skille. I tak w kółko :)

Awatar użytkownika
Rajgar
Posty: 267
Rejestracja: poniedziałek, 2 listopada 2009, 11:27
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

BD Legionista

Re: FAQ strzelec/gunner

Post autor: Rajgar » czwartek, 9 stycznia 2014, 21:37

Pierwszy cel do osiągniecia dla gunnera.
http://aion.aspirine.su/#!lGQ1SLh

m.acc: 1934, m.boost: 2578
M.acc: 1934 na zwykłe cele wystarcza a na lepsze odpalasz stygme 300 i masz 2234.

Awatar użytkownika
Hei
Posty: 419
Rejestracja: środa, 30 stycznia 2013, 09:39
Medals: 3
Lokalizacja: Żagań
Gender:
Status:
Offline

AION Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: FAQ strzelec/gunner

Post autor: Hei » czwartek, 9 stycznia 2014, 21:59

Rajgar pisze:Pierwszy cel do osiągniecia dla gunnera.
http://aion.aspirine.su/#!lGQ1SLh

m.acc: 1934, m.boost: 2578
M.acc: 1934 na zwykłe cele wystarcza a na lepsze odpalasz stygme 300 i masz 2234.
Po tym już zostaje ciułanie na Guardian Commander ciuszki i biżke. Ewentualnie biżkę można uciułać za mithrill medale. Po zdobyciu BM od razu zacząć zbierać medale (mithril bądź ceranium) na nową. Dlaczego nie za BM ? Z tego względu, że nie ma crit spell a to już mały problem.
"In A Street Fight, There is No Tapout. There is Only Life or Death" - Rener Gracie

[ obraz zewnętrzny ]

Awatar użytkownika
Stanis
AO Legionista
Posty: 583
Rejestracja: sobota, 5 września 2009, 15:00
Medals: 7
Lokalizacja: Opole
Gender:
Status:
Offline

ANNORVM IX AION Legionista WoW Legionista GW2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty
Mecenas IX Kohorty

Re: FAQ strzelec/gunner

Post autor: Stanis » piątek, 10 stycznia 2014, 10:07

Dorzucę swoje trzy grosze (może komuś się przyda).

Przydaje się poukładanie sobie skili i keybinding (nie umiem i nie lubię używać kombinacji alt+1/ctrl+1/shift+1, zamiast tego wolę keybinding + wieloprzyciskową myszkę).
Osobiście preferuję używanie klawiszy:
1,2,... , 7 - skille podstawowe
q,e,r,t,f,v, - skille kluczowe (przerywajki, stunny, itd., pod 'v' mam na przykład skill przeładiowujący broń, który resetuje główne skille pod pistolety)
F1, F2,... - skille alternatywne (w przypadku gunnera, jak widać na obrazku, mam sklile pod armatę:)
` (klawisz tyldy) skill zmiany broni (w przypadku innych postaci skille np. otwierające rotację).

Takiego ustawienia używam we wszystkich grach, dodatkowo mam od Mikołaja:) myszkę wieloprzyciskową ale jeszcze nie chciało mi się podpiąć pod nią skilli, więc o tym może napiszę w przyszłości.

A tak wyglądają moje skille:
[ obraz zewnętrzny ]
-Gdybyś mógł wybrać jedną z nadprzyrodzonych mocy, co byś wybrał?
-Zabrzmi jak zżynka z Biblii, ale zamiana wody w wino :)

Awatar użytkownika
Aczer
Posty: 22
Rejestracja: sobota, 16 listopada 2013, 20:11
Gender:
Status:
Offline

Re: FAQ strzelec/gunner

Post autor: Aczer » niedziela, 19 stycznia 2014, 15:40

Co do ustawienia klawiszy to kwestia przyzwyczajenia , ja ostatnio za czołem przekonywać się do używania armatki ,jednak możliwość dodatkowych opcji do wykorzystania czasem ratuje skórę

Awatar użytkownika
Ogień
Posty: 48
Rejestracja: wtorek, 5 listopada 2013, 20:55
Gender:
Status:
Offline

Re: FAQ strzelec/gunner

Post autor: Ogień » niedziela, 19 stycznia 2014, 22:45

Aczer pisze:Co do ustawienia klawiszy to kwestia przyzwyczajenia , ja ostatnio za czołem przekonywać się do używania armatki ,jednak możliwość dodatkowych opcji do wykorzystania czasem ratuje skórę
na mobki przydaje sie skill do armatki zamrazajacy na 8 sekund, dzieki czemu jest czas zaladowac 3 stopniowego skila, jedynym minusem jest fakt, ze jest to skill ze stygmy
Powinno być Ooooogień, ale kazali zmienic :C

Awatar użytkownika
Karn
Posty: 207
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 22:18
Lokalizacja: UK
Gender:
Status:
Offline

Re: FAQ strzelec/gunner

Post autor: Karn » sobota, 25 stycznia 2014, 08:21

sciagasz aionraimeter i zasuwasz na kukle w pande czy w gelku i sprawdzasz sobie jak wychodzi dps w czasie powiedzmy 5-ciu minut na roznych ustawieniach, nie czekaj tylko na odpowiedzi tutaj, jezeli ci zalezy to posprawdzasz fora i sie dowiesz jakie sa najlepsze rotacje skilli, cannon przydaje sie na pve a na pvp uzywa sie glownie gunow z tego co sie orientuje.

na insty powinno ci styknac 2k m. acc., na pvp mysle ze tak jak Hei podal 2.1 k wzwyz jest wskazana, zobaczysz z czasem tylko mysl za kazdym razem jak idziesz na pvp zebys po nim wiedzial co bylo nie tak i co poprawic, 2,5 k mboosta ktore jest na linku w strife to slabizna straszna, dopoki nie wezmiesz sie za armor z 6cioma dziurami na pvp i z odpowiednia obrona to mozesz sobie z tych gunow w puszki strzelac, tak jak bylo wspomniane trzeba brac compozytowe manastony pod uwage jezeli chce sie byc powyzej sredniej.

tu nie ma filozofii, zapieprzanie na siege w katalamie, apeki z oka z keymasterow i masz pvp sprzet w ktorym zamiatasz 3 osoby w strife bez mrugniecia

chcialoby sie powiedziec jaka farma taki gear :)
sometimes you're ahead, sometimes you're behind, the race is long and, in the end, it's only with yourself...

Awatar użytkownika
Hei
Posty: 419
Rejestracja: środa, 30 stycznia 2013, 09:39
Medals: 3
Lokalizacja: Żagań
Gender:
Status:
Offline

AION Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: FAQ strzelec/gunner

Post autor: Hei » sobota, 25 stycznia 2014, 23:34

Też ważne aby być świadomym, że za medale walki (?) biżuteria dla klas magicznych jest o kant dupy na pvp. Potrzeba magicznego krytyka, który jest w ap biżuterii na 60 lub 65 lvl. Klasy fizyczne nie muszą się o to martwić ponieważ biżka za medale walki (?) nie różni się zbytnio od ap na lvl 65.
"In A Street Fight, There is No Tapout. There is Only Life or Death" - Rener Gracie

[ obraz zewnętrzny ]

Majcher
Posty: 27
Rejestracja: niedziela, 27 stycznia 2013, 23:29
Status:
Offline

Re: FAQ strzelec/gunner

Post autor: Majcher » czwartek, 6 lutego 2014, 13:28

Siemka
Poczytalem troche co piszecie i dochodze downiosku ze moj gunnerek to taki typowy solo farmer hehe.
Jedyne co moge dolozyc od siebie to to ze pve tylko cannon set bild tylko na cannona duale tylko regen many.
Co do pvp sie nie wypowiadam , za cienki jestem.

Pozdro dla wszystkich

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości