Ranger skille

Informacje o klasach w grze

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin

Creyden
Posty: 27
Rejestracja: czwartek, 25 lipca 2013, 15:24
Medals: 1
Status:
Offline

AION Legionista

Ranger skille

Post autor: Creyden » środa, 4 września 2013, 16:26

Witam,

Jako ze lvl 60 zbliza sie wielkimi krokami mam do Was prośbe, w szczegolnosci do osob grajacych ta klasa, bylaby mozliwosc przedstawienia pokrótce waznych skilli zarowno tych z booków jak i tych ze stygm. Totalnie nie mam pojecia co włożyc zeby to mialo sens. Moja wiedza zaczyna i konczy sie na tym ze powinienem kupowac skille z pierwszego drzewka. Dodam, ze narazie ograniczylem sie do zakupienia Speed of the wind. Postanowilem najpierw napisac posta tutaj zanim zaczne marnowac ciezko zarobione! apki :D

Nie pogardzilbym rowniez gdyby ktos z Was zamiescil rowniez screena z rozplanowaniem skilli na paskach, to by zrobilo robote ;) o ile oczywiscie nie jest to owiane jakas tajemnica.

Z gory dziekie! ;d

Foosse
Posty: 26
Rejestracja: niedziela, 5 maja 2013, 00:18
Medals: 1
Status:
Offline

AION Legionista

Re: Ranger skille

Post autor: Foosse » czwartek, 5 września 2013, 10:22

Moim zdaniem zdecydowanie lepsze jest pierwsze drzewko greater stygm, w szczególności przy mass pvp. Argumentów za powyższym stwierdzeniem dostarcza przede wszystkim "zwiewność" rangera, a co za tym idzie, wymuszona konieczność "bycia w ruchu". Ponadto, fajne są krótkie cd-ki skilli przy względnie niezłym dps-ie

Idąc na powyższym tokiem rozumowania, w pierwszym drzewku masz 3 skille, którymi możesz zasypywać przeciwnika pociskami w biegu (gale arrow - obecnie pod nazwą gus arrow - 8 sec cd, heart shot - 12 lub 18 sec cd, lighting arrow - 24 sec cd). Ponadto, dochodzi Tobie stun ze skilla lighting arrow, którego można ciekawie wykorzystać w przykładowym combo na klasy fizyczne: 1) skill na spowolnienie biegania 2) lighting arrow (zadając dmg, dodatkowo wbijasz stun) 3) nowy skill dostępny do 61 lvl po wbiciu stuna (nazwy nie pamiętam) 4) stun shot 5) heart shot 6) gus (gale) arrow - i tak w kółko biegając jak maniak, dodatkowo urozmaicając potyczkę cała resztą z paska rangera.

Oczywiście w/w combo jest jak zaznaczyłem przykładowe, co oznacza, że zmienia się w zależności od przeciwnika, arsenału broni, umiejętności oraz skilli, które w danym momencie przeciwnik na siebie wrzucił. Niestety gry rangerem nie da się sprowadzić do jednego, łatwego schematu działania. Jest to klasa bardzo dynamiczna i sytuacyjna, a cały szkopuł polega na tym, by w danej sytuacji zachować zimną krew przy wyrzucaniu z siebie skilli (nie polecam taktyki 1,2,3,4 :P)

W pierwszym pasku masz również bardzo przydatne speed of wind (szybsze bieganie, crit), breath of nature (odnawianie many, hp) i retreating slash (szybki odwrót). Ponadto, trap od slowing fajnie sprawdza się w sytuacji, jak na plecach masz spoconego templara - instant cast trapa i biegniesz dalej :)

Co do zwykłych stygm, niejako "must have" bestial fury, focused shot, silence/sleep (jak i kto co lubi).

Ostatni slot to czysta magia. Możesz tutaj wsadzić niemal wszystko, a z uwagi na fakt że jest tego dużo, sprawa się lekko mówiąc komplikuje. Ja przykładowo używam nature's resolve (pozwala uniknąć dwóch att magicznych), aczkolwiek ostatnimi czasy zastanawiam się nad zmianą na dilation arrow (w grze trochę inna nazwa) - skill zmniejsza att speed przeciwnika i casting speed o 100% (na 2 - 8 sec).

Co do ustawienia skilli na paskach to już całkowicie indywidualna sprawa. Sporym udogodnieniem i ułatwieniem jest wypasiona, zwariowana myszka z wieloma extra przyciskami ;]

Resztę dopisze, względnie powklejam później (po pracy)

Creyden
Posty: 27
Rejestracja: czwartek, 25 lipca 2013, 15:24
Medals: 1
Status:
Offline

AION Legionista

Re: Ranger skille

Post autor: Creyden » czwartek, 5 września 2013, 20:06

No i elegancko teraz juz mam zarys rangera ;) Nie pozostalo mi nic innego jak przylozyc sie do kahrunow i arenek co by szybko uzbierac na jakas normalna bron po czym zaczac wykorzystywac Twoje porady w praktyce, bo musze przyznac ze zwykle moby raczej nie sa miarodajne i ciezko utozsamic pve z pvp. Plusem jest to ze od poczatku gry staram sie nie stosowac zlotej zasady vel taktyki jak to pieknie ujales 1,2,3,4 :D

A co do tej myszki to to jest niezly patent, zaczalem myslec o tym na powaznie ;)

Foosse
Posty: 26
Rejestracja: niedziela, 5 maja 2013, 00:18
Medals: 1
Status:
Offline

AION Legionista

Re: Ranger skille

Post autor: Foosse » piątek, 6 września 2013, 08:48

Cóż "zwariowana myszka" działa u rangera cuda, chociażby w zakresie płynnego wrzucania focused shot, bestiala, speed of wind, focused evansion, czy tez innych skilli potrzebnych w danej sytuacji :P

Moim zdaniem firma nie gra żadnej roli. Ja osobiście polecam myszki Natec (fajny wygląd, dobra jakość i dobrze dopasowana do dłoni) :)

Creyden
Posty: 27
Rejestracja: czwartek, 25 lipca 2013, 15:24
Medals: 1
Status:
Offline

AION Legionista

Re: Ranger skille

Post autor: Creyden » niedziela, 22 września 2013, 02:11

Co do tej myszki to mam takowa tylko podczas uzytkowania napotkalem maly problem. Nie mam pojecia jak ustawic bindy na tej myszce.

Sytuacja wyglada nastepujaco: na 3 pasku skilli na ostatnie pozycji zmienilem sobie key mapping z 'ctrl + =' na literke 'b' i teraz powstaje pytanie czy w sterowniku tejze myszki gdy daje 'assign macro' to mam najnormalniej w swiecie kliknac literke 'b' na wybranym przeze mnie przycisku? Dodam ze tak zrobilem, ale to nie dziala. Pomocy :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości