Poradnik dla Rangera

Informacje o klasach w grze

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin

Awatar użytkownika
Horadrim
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 25 kwietnia 2013, 10:53
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Status:
Offline

Poradnik dla Rangera

Post autor: Horadrim » środa, 5 czerwca 2013, 10:40

Witam. :geek:


Ze względu na brak takiego poradnika na naszym forum postanowiłem go stworzyć.
Na wstępie podstawowe informacje ^^

Ranger -postać walcząca na dystans za pomocą łuków. Ponadto Ranger dysponuje wieloma trapami przez co potrafi naprawdę uprzykrzać życie swoim przeciwnikom. Ranger jest klasą świetnie radzącą sobie jeżeli chodzi o grę solo, bez problemu jest w stanie ubijać elity zbliżone lvl`owo. Ranger jest klasą
stworzoną głównie do pvp ^^ przez co w przyszłości wasza postać może dostarczyć wam wiele wrażeń.

Podstawowe Atrybuty: Power 100 / Health 100 / Agility 115 / Accuracy 115 / Knowledge 90 / Will 90
Dostępne Bronie:Bows / Daggers / Swords
Dostępne Zbroje: Cloth / Leather
Funkcje klasy: Może atakować z dystansu. Może używać pułapek. Może walczyć w zwarciu

Skoro już sobie rozjaśniliśmy troszkę obraz Rangera najwyższy czas żebym przekazał wam swoją wiedzę.

1.Podstawy
-Expienie
-Crafting
2. Manastony
3. Goodstone
4. Stigmy
5. Wyposarzenie



1. Expienie:
Gdy już osiągneliśmy 9 lvl i wybraliśmy naszą klasę zaczynamy swoją przygodę, która nie będzie prostą wybrukowaną drogą.
Z własnego doświadczenia wiem, że Ranger jest klasą zdolną do bardzo szybkiego zdobywania expa ^^ trzeba tylko wiedzieć co i jak, ale o tym za chwilę.

Przez pierwsze 2 lvl polecam bić moby za pomocą dagerrów/swordów, ze względu na zadawane obrażenia, chociaż entuzjaści tej właśnie klasy i tak będą tłuc moby za pomocą łuku korzystając z tych paru początkowych skilli ^^

Co do 2 pierwszych map mogę powiedzieć tylko tyle:

ALTGARD

Oczywiście każdy kto kiedykolwiek grał w Aiona wie, że expiąc skupiamy się na robieniu misji kampanijnych. Po osiągnięciu 16 lvl, robimy pre qust na Haramel i expimy tam do 20-21 lvl oczywiście robiąc q związane z tą instancją oraz q na iron coiny za które kupujemy początkowe eq na 16 lvl.

MORHEIM

Jeżeli chodzi o początkowe lvl polecam wykonanie dostępnych kampani i dobicie lvl do momentu aż uaktywni nam się cash quest na Bronz coiny za które zdobędziemy całkiem przyzwoite eq oraz łuk na 26 lvl .

Więcej info nie podam bo zepsułbym wam zabawę związaną z poznawaniem naszej klasy jak i świata aiona :D .

1. Craft:

Tutaj każdy ma wolną rękę, ponieważ to od was zależy, którą dziedzinę postanowicie rozwijać. Jedyne co mogę wam podpowiedzieć jest fakt, że:
Handcrafting- pozwoli wam na wyrób Biżuterii/Łuków oraz Stafów.
Alchemia i Gotowanie- są craftami najchętniej rozwijanymi ze względu na możliwość szybkiego zarobku po prez tworzenie scrollów/pot/jedzenia/picia
Tailoring- zbroje Cloth/Leather

I jeżeli chodzi o craft to by było na tyle,ponieważ osobiście nie jestem pasjonatem crafcenia ^^ wiecej info na pewno udzieli wam wujek Google :mrgreen:

2. Manastony:

Sprawa problematyczna choć z drugiej strony banalnie prosta.
Eq stackujemy manastonami crt/hp w proporcjach 2/3 czyli w 2 czesci eq bijamy full crt a w resztę hp. Jest to najczęściej spotykane połączenie manastonów u Rangera chociaż spotykałem na swojej drodze rangerów full evasion czy evasion/crt.
Problem rodzi się na wyższych lvl. Chociaż proporcje podane wyżej nadal będą sprawdzać się świetnie.
Ja osobiście kupując eq za Platinum coiny [46] lvl wbiłem full crt. Dlaczego ?
Odpowiedź jak dla mnie jest prosta ^^ wole mieć większe i częstsze crt przez co szybciej ubije moba. Jednak trzeba liczyć się z tym, że nasza ilość hp będzie niska przez co możemy czeto łapać wipy...

3. Godstony:

Pve > jakiś godstone z DMG albo redukujący szybkość ataku przeciwnika
PvP > hmmm Paraliż/Silence .Czemu nie blind/stun ? blind jest nie potrzebny jak się umiejętnie gra bo klasa male nawet nie podejdzie a co do stunu.... to trzeba pamiętać, że Ranger ma naturalne stuny, które <UWAGA> zdejmują efekt gs. Ktoś powie " Tak samo dzieje sie z Silencem" owszem tylko tyle, że to my decydujemy kiedy użyjemy silenca z skilla przez co mamy wiekszą mozliwość utrzymania przeciwnika w silencie.

4. Stigmy:

Na 60 lvl gdy już mamy dostępne wszystkie stigmy warto zastanowić się, które bedą dla nas najlepsze. Trzeba wziąć pod uwagę styl nasze gry!!!!
Górne drzewko great stigm zapewnia nam mobliność, ponieważ niektóre skille możemy używać w czasie biegu. Natomiast dolne zapewni nam bardzo mocna skille i buffy.
Najcześciej spotykane są hybrydy.
Jedno jest pewne. Stigmy takie jak Narure Resolve/Sleep będą sie wykluczać ze względu na ograniczoną ilość slotów na kamyki. trzeba dobrze pogłówkować czy wolimy uśpić przeciwnika na pare sec co da nam możliwość zarzuceniem go trapami i zburstowania czy wolimy ściągnąć z siebie jeden bebuff i zresistować kolejny < na marginesie Nature Resolve ściąga i resistuje Anckle Snare [ sie chyba sie tak pisze :lol: ] od glada>

Do pve polecam stygme Keen Cleverness > przez minute nie tracimy many przez co możemy śmiało skupić się na burstowaniu bossów.

5. Wyposażenie:

Set Leather oczywiście. Co do broni...
Po pierwsze nie będę tutaj mówił jaką bron z jaką połączyć. Podam tylko parę informacji.
Gs w broni, którą podpinamy na dół traci swój efekt! To samo tyczy się poziomu wyenchantowania!

Ciekawostki:

Jump shot- aby poprawnie wykonać jump shoty trzeba wciskać skill w momencie jak nasza postać ląduje na ziemi i ma ugięte kolna. Przy czym trzeba pamiętać, że omijając w ten sposób animacje nie omijamy dealy pomiędzy skillami co oznacza, że jump shoty sa efektywne tylko co jakiś czas.

Efektywny burst- podczas gry na pewno zauważycie, że pewne skille mają cast instant a niektóre nie 8-) . Zauważyłem że używanie skilli "najmocniejszych" na przemian z instantowymi zapewnia większy dps.

Auto atak- gdy rozpoczynacie atak warto użyć opcji auto ataku, ponieważ jest on nieprzerwany i bijecie z niego nawet podczas używania skilli. Trzeba pamiętać, że korzystając z tej opcji zwiększamy nasze szanse na wejście gs/stunu <co 1.2 sec!!!>co czesto przsądza o wyniku walki.

Trapy- trapy które n pewno bedziecie używać : Sleep trap/Sandstorm Trap/ trap of Slowing


To by było na tyle, chyba że sobie coś przypomnę ^^. Przepraszam za litrówki/błędy ort.
Zapraszam innych Rangerów do dodawania swoich spostrzeżeń.

Poradnik by Horadrim. Wszystkie prawa zastrzeżone!

^

<nie mogłem sie powstrzymać :lol: >

Awatar użytkownika
Hei
Posty: 419
Rejestracja: środa, 30 stycznia 2013, 09:39
Medals: 3
Lokalizacja: Żagań
Gender:
Status:
Offline

AION Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Poradnik dla Rangera

Post autor: Hei » środa, 5 czerwca 2013, 11:21

Bardzo ładnie ale też chciałbym aby pan X się wypowiedział na ten temat być może będzie miał coś do dodania 8-)
"In A Street Fight, There is No Tapout. There is Only Life or Death" - Rener Gracie

[ obraz zewnętrzny ]

Awatar użytkownika
Xseres
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 23 marca 2012, 22:36
Medals: 1
Status:
Offline

Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Poradnik dla Rangera

Post autor: Xseres » czwartek, 6 czerwca 2013, 00:35

Poradnik sensowy i zawiera przydatne informacje :)
Ale po długiej grze rangerem powiedział bym ,że co do expienia to tylko buty 22 speeda rękawiczki na atak speed byle jaki śmietnik wszystko kryt manastony zamiast wydawać na armory coiny zrobić broń i mobki nie dochodzą więc nie ma sensu inwestować w armor do 50 wystarczy jednak gelkmaros wymaga już armorka 50+

Godstony

PvE jakieś sensowne to tylko 3660 dmg 1% albo 1880dmg 2% są uniwersalne pve pvp
nie ratuje nas blind sailenc mamy to z skiili
PVP Paraliż dobry jest wejdzie wygramy tak samo jak zikiel wejdzie prawie instant kill
Silence przydatny na wszystkie klasy każdemu coś wyłączy pomaga najbardziej na tanków sorców klerów
blind jest uniwersalny na wszystkich trapa ktoś może nam potką usunąć dobrze działa na gladka gdy ma berka ale tak samo na casterów obniża casting speed


"Do pve polecam stygme Keen Cleverness >" nie wydał bym na to nawet 1 kinaha. Wystarczą nam tykające potki rzucamy przed startem i bijemy i mana utrzymuje sie cały czas + mamy skill manalech shot 50% dmg zwraca na mane więc co parę S wraca nam po 900-1500 many

Takie drobne uwagi po długiej grze :)

Awatar użytkownika
Horadrim
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 25 kwietnia 2013, 10:53
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Status:
Offline

Re: Poradnik dla Rangera

Post autor: Horadrim » czwartek, 6 czerwca 2013, 09:29

Dziękuje za uwagi 8-) ale nie byłbym sobą jakbym nie odp :lol:


"Poradnik sensowy i zawiera przydatne informacje :)
Ale po długiej grze rangerem powiedział bym ,że co do expienia to tylko buty 22 speeda rękawiczki na atak speed byle jaki śmietnik wszystko kryt manastony zamiast wydawać na armory coiny zrobić broń i mobki nie dochodzą więc nie ma sensu inwestować w armor do 50 wystarczy jednak gelkmaros wymaga już armorka 50+"


No tak ale w moim poradniku wspomniałem 2 razy o q na coiny. Ktoś zainteresowany grą zoriętowałby sie, że można miec w miare ciuchy nie wydajac kinah a farmiac moby :) zresztą można zrobić serie poradników o q / instach/ name Bossach :D a i oczywiście i coinach.


"Do pve polecam stygme Keen Cleverness >" nie wydał bym na to nawet 1 kinaha. Wystarczą nam tykające potki rzucamy przed startem i bijemy i mana utrzymuje sie cały czas + mamy skill manalech shot 50% dmg zwraca na mane więc co parę S wraca nam po 900-1500 many"

Oczywiście masz racje i już teraz wiem dlaczego ^^. Moj bląd wynikał z tego, że dopiero do niedawna biegałem z innym ustawieniem w chain skillach ale przecież osoba dopiero zaczynająca grać nie bedzie wiedzieć o możliwości zmienienia kombinacji chain skilli. Pozatym do 59 nie ma sensu tego robić.


Zaraz to ogarne :D


Zmieniłem kolor tekstu aby mniej walił po oczach - Hei

Creyden
Posty: 27
Rejestracja: czwartek, 25 lipca 2013, 15:24
Medals: 1
Status:
Offline

AION Legionista

Re: Poradnik dla Rangera

Post autor: Creyden » piątek, 26 lipca 2013, 21:57

Mam takie małe pytanie które tyczy sie skilla hide zarowno u rangera jak i sina. Na jakiej zasadzie to działa, czy jest sie niewidocznym tylko na okreslone grupy mobow czy na elyosow to tez dziala. Pytam bo zaczalem delikatnie biegac po rifcie uzywam hide a tak naprawde wychodze na kretyna bo jak sie okazuje wszyscy mnie widza...

Awatar użytkownika
Erevana
Posty: 343
Rejestracja: wtorek, 5 marca 2013, 12:17
Medals: 2
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status:
Offline

AION Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Poradnik dla Rangera

Post autor: Erevana » piątek, 26 lipca 2013, 22:02

hide I - kryje Cię przed wszystkimi moobami (nie licząc niektórych elitek) i graczami ( wyłączając: sorcerer oraz ranger, sin posiadają skille, które na kilka sekund pozwalają widzieć graczy w hide)
hide II (tylko assasin) - kryje Cię przed wszystkimi moobami (nie licząc niektórych elitek) i graczami ( wyłączając: ranger posiada jednego skilla, który na kilka sekund - co 5 min - pozwala widzieć Ciebie w hide II)

DODATKOWO: jest coś takiego jak SEED OF DETECTION, mozna go kupic u brokera lub wydropić z kwiatków - pozwala widzieć gracza w HIDE I przez kilka sek.

pamiętaj również, że aktywacja większości skillów wyciąga Cię z hide , również rzucany na Ciebie poison (potocznie DOT'a) wyciąga Cię z hide zadając DMG
Martyna jestem, miło mi.

[ obraz zewnętrzny ]

Creyden
Posty: 27
Rejestracja: czwartek, 25 lipca 2013, 15:24
Medals: 1
Status:
Offline

AION Legionista

Re: Poradnik dla Rangera

Post autor: Creyden » sobota, 27 lipca 2013, 16:05

No to teraz juz wiem jak to działa, dzieki ;)

Tetina
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 24 lutego 2014, 22:04
Gender:
Status:
Offline

Re: Poradnik dla Rangera

Post autor: Tetina » środa, 26 lutego 2014, 11:27

To nie jest poradnik.Dlaczego?
1. Niby dla początkujących,a jednak używasz skrótów,angielskich nazw i terminologii znanej tylko osobom grającym już w Aiona,np. "poziom wyenchantowania", "burstowanie".
2. Opis co robić w Altgard i Morheim jest zupełnie bez sensu :P Jeden i drugi opis oznacza- Robić kampanie i klepać monetki. Zresztą, są to pierwsze 2 miasta. Gdzie reszta lokacji?
3.Podpunkt z craftami jest zbędny i nic nie wnosi. Dodatkowo w tym "poradniku" autor mówi otwarcie,że nic nie wie na ten temat a informacji mamy szukać na google.com.
4. Wkładać manastone hp bo ranger ma mało życia? Dlatego tą postacią atakuje się dystansowo a nie w zwarciu :P ten bulid może być jedynie do zbroi i broni z 5 slotami,który nie są dostępne na mniejszych lvlach, a co z proporcją dla graczy rozpoczynających gre w Aiona? Nie są podane statystyki ile czego powinno się mieć :) ile trafienia krytycznego i ataku? :)
5. "Wyposażenie" to następny zbędny podpunkt. Nie jest napisane nic o dostępnych setach ani broniach. Nie jest wyjaśnione jakie bronie można łączyć, jakie bonusy nam się sumują, że sumują się ilości slotów. Zero sensownych informacji.
6. W ciekawostkach brak opisu trapów, podane są jedynie ich nazwy.A co do autoataku- chyba chciałeś powiedzieć coś o weaving'u (przerywaniu animacji autoataku skillem).


To by było na tyle. Po przeczytaniu tego "poradnika" w sumie nie dowiedziałam się niczego sensownego :) Ale dzięki za odsyłacz do google.com :) mm nadzieje, że tam znajdę niezbędne informacje :)

Awatar użytkownika
Malaklipsa
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 5 listopada 2013, 19:56
Gender:
Status:
Offline

Re: Poradnik dla Rangera

Post autor: Malaklipsa » środa, 26 lutego 2014, 15:07

Tetina pisze:To nie jest poradnik.Dlaczego?
Uprawiasz archeologię. Może dlatego? :)
Żołnierz, którego prowadzą pod eskortą, miewa zawsze daleko większe doświadczenie niż ci, co go pilnują.

Awatar użytkownika
Hei
Posty: 419
Rejestracja: środa, 30 stycznia 2013, 09:39
Medals: 3
Lokalizacja: Żagań
Gender:
Status:
Offline

AION Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Poradnik dla Rangera

Post autor: Hei » środa, 26 lutego 2014, 16:07

Malaklipsa pisze:Uprawiasz archeologię. Może dlatego? :)
[ obraz zewnętrzny ]

Ma pytania na temat rangera to po co ma nowy temat zakładać lepiej odświeżyć stary oczywiście jeśli chce się coś dowiedzieć a nie tylko nabić sobie głupie posty.

4) to że ranger to postać dystansowa nie znaczy, że hp nie trzeba mieć. Podstawowe kamyki dla rangera w tym momencie to bodajże hp/magic accuracy/crit/atak.
Na Endgame z buffkami z tego co wiem najlepiej 900-1k+ ataku 3.1k+ accuracy 1k+ critical.
Na niższych lvl w sumie wciskać tylko crit i hp ewentualnie troche ataku. Przez pierwsze 50 lvl nie do końca trzeba mieć statystyki jakies szalowe poprostu miec takie aby dobrze sie tluklo mobki (np czesto nie trafiasz potrzebne ci accuracy).

5) Do PvE:
Set hyperion (katalamize) bądź mad grendel (runadium). Broń najlepiej hyperion połączony z mad grendelem. Biżuteria mitykalna z katalamize 3 części + reszta katalam (daevonian) bądź full katalam. Dobrym początkiem jest set z tiamat fortress bądź kahrun ewentualnie dla hardcore'owych robienie setu siel's (daevanion na 60 lvl)

Do PvP:
Set archon na lvl 60 bądź 65. Broń mad grendel połączona z archonem lvl 65. Biżuteria za battlemarki (łatwa do zrobienia i niewiele ustępuje biżuterii pvp z 65lvl). Set za battlemarki jest gorszy niż statystyki pokazują ale to dobry początek do zbierania setu archonowego. Po zebraniu setu za BM wszystkie zdobyte marki wymienia sie najlepiej na bron pomaranczowa i sprzedaje w podziemnym katalam za punkty AP.

Co do terminów:
"poziom wyenchantowania" znaczy jak wysoko podbity kamieniami jest element zbroi/broń (ta liczba koło nazwy np. +13)
"burst/spike" -> użycie jak największego dps na pojedyńczym "targecie" aby zabić go naj najszybciej np. podczas dodatkowych mobów na katalamize balaurowy mag musi byc zabity jak najszybciej czyli wszyscy burstuja go.
"In A Street Fight, There is No Tapout. There is Only Life or Death" - Rener Gracie

[ obraz zewnętrzny ]

Tetina
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 24 lutego 2014, 22:04
Gender:
Status:
Offline

Re: Poradnik dla Rangera

Post autor: Tetina » środa, 26 lutego 2014, 18:10

Dzięki za odpowiedź. W końcu coś sensownego. Myśl, że w PvE najlepszy będzie kahrun. To że się go zbierze jest bardziej realne niż 6 slotówka z tfa. PvP wiedziałam tylko o secie za BM. Możesz mi powiedzieć jeszcze, jakie (tak mniej więcej) staty powinien mieć ranger do 50 lvl? Bo w sumie narazie ładuje full krytyk,0 w atak, 0 w hp. W sumie nie mam jeszcze 30lvl,ale skoro ożywiłam już ten wątek to odrazu pytam :) Narazie full PvE bo jeszcze nie do końca ogarniam postaci :P
Z góry dzięki za odp.

Awatar użytkownika
Hei
Posty: 419
Rejestracja: środa, 30 stycznia 2013, 09:39
Medals: 3
Lokalizacja: Żagań
Gender:
Status:
Offline

AION Optio Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Poradnik dla Rangera

Post autor: Hei » środa, 26 lutego 2014, 20:13

Tak jak mówiłem do 50 to średnio ważne jest. Zmieniaj tylko broń jak da radę aby nie mieć missów. Dopiero później się zaczyna zabawa ale jeśli masz 30 lvl to się nie przejmuj tym na razie ;) Kahrun ma 5 dziurek tak jak tf na standardzie więc z tym różnicy nie będzie jakiejś dużej. Tu masz porównanie "na czysto" http://aion.aspirine.su/#!dqoSWuo Co do broni to za coiny stykają ewentualnie jak wypadnie jakiś z insty a na 60 lvl weź tę złotą z questa za pierwsze wejście do north katalam i powoli ciułaj na BM bow. Ogólnie co do broni jest dużo możliwości lecz one średnio się opłacają ( chyba, że masz farta i poleci ci bow np z tf :p ) z tego powodu, że są BM łatwe do zdobycia i wystarczy pociułać marki. Jak się nie mylę to wystarczy zrobić wszystkie campy i można kupić już broń.
"In A Street Fight, There is No Tapout. There is Only Life or Death" - Rener Gracie

[ obraz zewnętrzny ]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości