FAQ - Sorcerer

Informacje o klasach w grze

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin

Awatar użytkownika
Faar
Posty: 70
Rejestracja: niedziela, 21 listopada 2010, 20:14
Medals: 1
Status:
Offline

Uczestnik zlotów IX Kohorty

FAQ - Sorcerer

Post autor: Faar » wtorek, 30 kwietnia 2013, 08:11

Witam wszystkich,
ten temat został stworzony przeze mnie dla osób zaczynających grać Sorcami. A więc zacznijmy od początku(PvE) co jest najważniejsze dla Sorca, oczywiście na sam początek liczy się jak największa ilość MB(Magic Boost) żeby zabijać szybko i efektywnie silne mobki, oraz zaoszczędzić troszeczkę many. Pytanie się pojawia ale co z Magic Accuracy w ogóle nie potrzebne? Odpowiedz brzmi że jest potrzebne i to bardzo ale zależy od sposobu gry, jeżeli chodzimy na mobki +1-5 lvl nie ma problemu nie ma resistow, ale mobki powyżej +5 maja już duża szanse ze będą resistować nasze ataki. Czy Sorcowi jest potrzebne HP? HP Sorcom nie jest potrzebne o ile nie tankują jakiś Bosów lub tym podobne sprawy zwracając uwagę na to ze atakujesz z 25m to masz bardzo dużo czasu żeby wykończyć przeciwnika nim dojdzie do Ciebie.

Sprzęt
Sorc przede wszystkim potrzebuje broni która będzie wyenchantowana na +10 ponieważ każde +1 daje nam 20mb czyli +10=200mb a +15=300mb. Jeżeli chodzi o wybór książki czy orba na początek polecam orba ponieważ ma więcej MB i MP, aczkolwiek książka też jest dobra, różnica pomiędzy polega na tym że książka ma więcej M ACC a orb więcej MB. Set u Sorca nie ma tak naprawdę znaczenia na początku, ważne jest zęby dodawał MB,MP,HP, oraz dużo slotów na Manastony(MB), polecam Elitarna 30 Abbysową lub Devanion set na 30 lvl, takie seciki starcza w zupełności do 50 lvla.

Stygmy
Tak na prawdę do 50 lvl-a nie ma za dużo kombinacji jeżeli chodzi o stygmy, grając PvE zawsze idziemy w drzewko z Flame Attack i Glacial Shard, można tez dorzucić Ice Harpoon ponieważ zadaje ładny dmg i ma mały CD. Jeżeli chodzi o PVP do 50 lvl-a to Sleeping Storm, lub build hybrydowy Curse Root, Curse of Weaknes, Flame Attack. Na poziomie 60 można troszkę bardziej pokombinować z buildem, pod PvP ale to zależy od sprzętu jaki posiadamy.

Tyle na początek w razie wątpliwości lub pytań śmiało piszcie.
-Aion
-LoL
-Diablo 3
-WoT

Telitha
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 2 lipca 2013, 16:50
Status:
Offline

Re: FAQ - Sorcerer

Post autor: Telitha » czwartek, 4 lipca 2013, 17:47

Dzieki za poradnik ciekawie rozpisałeś różnice pomiędzy MB a MA. Wiedza ta napewno się przyda poczatkującym Sorka (w tym mi ) :P

Awatar użytkownika
Osmy
Posty: 66
Rejestracja: środa, 18 września 2013, 11:53
Lokalizacja: Dolny-Śląsk
Gender:
Status:
Offline

Re: FAQ - Sorcerer

Post autor: Osmy » niedziela, 22 września 2013, 22:27

Ale do jakiego update jest ten poradnik ? 3.9 czy 4.0 ?

Emesa
Posty: 49
Rejestracja: niedziela, 14 lipca 2013, 19:23
Medals: 1
Status:
Offline

AION Legionista

Re: FAQ - Sorcerer

Post autor: Emesa » poniedziałek, 23 września 2013, 10:11

Napisane: wtorek, 30 kwietnia 2013, 08:11
= Aion 3.9 :D

Poradnik jest na tyle ogólnikowy, że wersja aiona nie ma znaczenia.

Awatar użytkownika
Osmy
Posty: 66
Rejestracja: środa, 18 września 2013, 11:53
Lokalizacja: Dolny-Śląsk
Gender:
Status:
Offline

Re: FAQ - Sorcerer

Post autor: Osmy » środa, 25 września 2013, 13:00

A czy arenkowy set 1 condi nada się na PvP jeszcze 60 lvl dla Sorca ? Bo wiem, że są nowe sety, ale ciężko pewnie zebrać .

Awatar użytkownika
Elfena
Posty: 794
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2013, 20:25
Medals: 3
Lokalizacja: Pułtusk
Gender:
Status:
Offline

AION Centurion Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: FAQ - Sorcerer

Post autor: Elfena » środa, 25 września 2013, 13:15

Set z 55 lvl con 2 daje lepsze statystyki, ale za to 60 con1 jest o wiele tańsza. Sama mam 60 con1 z klata na +10 i do 4.0 było to wystarczające. Teraz już odczuwam braki w sprzęcie. Na teraz najlepszym rozwiązaniem jest zebranie sprzętu za batle medale (te z garnizonów w Katalamie). Nie zapominaj też o biżuterii, bo to też jest ważne. Mając set z garnizonów możesz spokojnie i powolutku sobie zbierać na przykład na set archonowy z 65lvl.
Nie ważne jaki masz sprzęt, ważne co (z) nim umiesz zrobić.
Obrazek

Awatar użytkownika
Iallanis
Posty: 98
Rejestracja: sobota, 24 kwietnia 2010, 13:52
Medals: 2
Status:
Offline

AION Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: FAQ - Sorcerer

Post autor: Iallanis » niedziela, 22 grudnia 2013, 16:24

Mam takie pytanie odnosnie Sorcerera i nie tylko.
jaki jest, aktualnie, najwiekszy magic boost i magic accu (magiczna moc? i magiczna precyzja)??
wiem ze nie ma limitu ale po pewnym progu nie warto juz zwiekszac dalej tych statystyk.

Awatar użytkownika
Karn
Posty: 207
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 22:18
Lokalizacja: UK
Gender:
Status:
Offline

Re: FAQ - Sorcerer

Post autor: Karn » poniedziałek, 23 grudnia 2013, 01:59

z tego co sie orientuje to
na pve z 2100+ m.acc i m. boost jak najwiecej, z 3500+
na pvp dobrze byloby miec z 2300+ m. acc i m. boosta tez jak najwiecej z 3400+ chociaz
sometimes you're ahead, sometimes you're behind, the race is long and, in the end, it's only with yourself...

Awatar użytkownika
Daveron
Posty: 13
Rejestracja: środa, 12 lutego 2014, 10:29
Gender:
Status:
Offline

Re: FAQ - Sorcerer

Post autor: Daveron » niedziela, 2 marca 2014, 12:15

Widzę, że odświeżam dość stary temat ale moja chęć wiedzy jest ogromna w tym temacie. :) Zacząłem grę sorcem. Macie jakieś ciekawe wskazówki odnośnie tej klasy w związku z patchem, który jest obecnie oraz z tym, który będzie wprowadzony w kwietniu?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości