Pre-Raid Gear Lists -- BiS

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Pre-Raid Gear Lists -- BiS

Post autor: Gwalch » piątek, 4 lipca 2014, 03:07

Powoli zaczynam się rozglądać za gearem do healowania na Veteranach i znalazłem coś takiego:



Tu sam DPS:

Tu ciekawy pomysł rozpiski, który moglibyśmy przenieść na swoje podwórko dla Espera/innych klas:

Lista nie jest idealna, ale postaram się nad nią popracować już samodzielnie i obrobić z linkami dla potrzeb Esperów w healu. Chyba, że ktoś ma coś takiego już zrobione i może się podzielić.
Ostatnio zmieniony niedziela, 20 lipca 2014, 14:30 przez Gwalch, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Mexiss
Posty: 1480
Rejestracja: wtorek, 4 czerwca 2013, 20:05
Medals: 2
Lokalizacja: Gdynia/Rumia
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Mecenas IX Kohorty

Re: Esper gear

Post autor: Mexiss » piątek, 4 lipca 2014, 10:24

Można zmienić temat na bardziej ogólny jak "Rozpiska BISów".

Ogółem to dzięki za link :D

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Esper gear

Post autor: Gwalch » piątek, 4 lipca 2014, 10:34

Mexiss pisze:Można zmienić temat na bardziej ogólny jak "Rozpiska BISów".

Ogółem to dzięki za link :D
Można by, choć naprawdę wolałbym, żebyśmy wreszcie mieli osobne działy dla poszczególnych klas/albo chociaż funkcji (tanks/healers/dds).

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Esper gear

Post autor: Gerdhard » środa, 9 lipca 2014, 16:52

Dobrze pytanie do Esperów DPSów jakie runy do socketów :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Conena
Patrycjusz
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 5 grudnia 2011, 21:25
Medals: 7
Lokalizacja: Aberdeen/ Łódź
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Legionista GW2 St. Legionista WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BS Legionista
Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Esper gear

Post autor: Conena » środa, 9 lipca 2014, 17:06

Gwalch pisze:... wolałbym, żebyśmy wreszcie mieli osobne działy dla poszczególnych klas/albo chociaż funkcji (tanks/healers/dds).
Temat osobnych działów dla klas był już poruszany kilka razy ale jak dotąd nic się nie dzieje w tym kierunku :(

Awatar użytkownika
Gerdhard
Posty: 8326
Rejestracja: piątek, 2 maja 2008, 08:46
Medals: 34
Status:
Offline

Konsul IX Kohorty Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX AoC Legionista WAR Centurion
AION Centurion WoW Pretorianin LOTRO Pretorianin SWTOR Trybun WildStar Trybun
L2C Legionista Sekcja FE Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Re: Esper gear

Post autor: Gerdhard » środa, 9 lipca 2014, 17:21

Zrobimy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dreed
Patrycjusz
Posty: 832
Rejestracja: środa, 10 listopada 2010, 21:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista Skyforge St. Legionista BD St. Legionista

Re: Esper gear

Post autor: Dreed » czwartek, 10 lipca 2014, 11:51

Po wczorajszym Dungu stwierdziłem iż Esper nie nadaje się do niczego innego jak tylko do leczenia ludzi.. wymagania pełnej mobilności przy bosach zjada ogrom DPSa, który może robić ESPER, niestety ale największy DPS esper robi przy stacjonarnej postawie.

Z żalu poczytałem trochę forum i niestety... albo DEVsi coś zrobią z tej klasy klasę mobilną albo ją kompletnie zabiją w roli DPSa na Dungi/Raidy.. aczkolwiek na PvP też nie jest to różowe kiedy klasa z najmniejszym armorem pcha się w sam środek walki by nabić sobie PP.

Na razie mam kompletny niesmak do tej klasy.. normalnie mi się odechciało, zaraz mija półtora miecha od wydania gry a zmian na lepsze nie widać.. na razie posmakowaliśmy nerfa..

Haqim
Posty: 272
Rejestracja: sobota, 22 marca 2014, 09:23
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa/Rumia
Gender:
Status:
Offline

WildStar St. Legionista

Re: Odp: Esper gear

Post autor: Haqim » czwartek, 10 lipca 2014, 13:10

Gerdhard pisze:Dobrze pytanie do Esperów DPSów jakie runy do socketów :)
Spellweaver set na poczatek, potem Assassin. Moxie nalezy boostowac do okolo 1400, potem bardziej oplaca sie AP. Jak wroce do domu to znajde topic gdzie to bylo ladnie policzone.

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Esper gear

Post autor: Gwalch » czwartek, 10 lipca 2014, 13:57

Dreed pisze:Po wczorajszym Dungu stwierdziłem iż Esper nie nadaje się do niczego innego jak tylko do leczenia ludzi.. wymagania pełnej mobilności przy bosach zjada ogrom DPSa, który może robić ESPER, niestety ale największy DPS esper robi przy stacjonarnej postawie.

Z żalu poczytałem trochę forum i niestety... albo DEVsi coś zrobią z tej klasy klasę mobilną albo ją kompletnie zabiją w roli DPSa na Dungi/Raidy.. aczkolwiek na PvP też nie jest to różowe kiedy klasa z najmniejszym armorem pcha się w sam środek walki by nabić sobie PP.

Na razie mam kompletny niesmak do tej klasy.. normalnie mi się odechciało, zaraz mija półtora miecha od wydania gry a zmian na lepsze nie widać.. na razie posmakowaliśmy nerfa..
http://www.wildstarlogs.com/rankings/1#metric=dps

Umówmy się: Esper, szczególnie w DPS-ie, jest jedną z bardziej wymagających klas. Trzeba ogarniać, mieć refleks, mieć dopracowaną rotację, zebrać itemy itd. Nie twierdzę, że jest balans, bo wyniki mówią same za siebie -- ale z drugiej strony jest taki Caleb... Czyli jednak jakoś się da. ;)

Haqim
Posty: 272
Rejestracja: sobota, 22 marca 2014, 09:23
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa/Rumia
Gender:
Status:
Offline

WildStar St. Legionista

Re: Esper gear

Post autor: Haqim » czwartek, 10 lipca 2014, 14:37

Tylko nie wiadomo z czego Caleb ma punkty, na zadnym bossie go nie widac. Polecam inna statystyke z tej strony, sredni dps na danym bossie z podzialem na klasy. Esper z Medykiem sa daleko za takim inzynierem czy warriorem. Problem jest i devowie o tym wiedza, dlatego zapowiadali juz ze pracuja nad zmianami w tej klasie. Ja tam sobie leveluje inzyniera ktory mial byc moim mainem na becie i nie wiem czemu to zmienilem (lider rankingu Carth tez gral esperem w becie i zmienil na inzyniera )

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Esper gear

Post autor: Gwalch » czwartek, 10 lipca 2014, 14:54

Pytanie tylko co zrobią. Czy nerfną Engineera, czy buffną Espera. ;)

Yli
Posty: 34
Rejestracja: środa, 11 czerwca 2014, 13:56
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista

Re: Esper gear

Post autor: Yli » czwartek, 10 lipca 2014, 15:32

Czy ktos ma jakiegos w miare sprawdzonego builda dla healera espera na dungeony? Mam swojego, ktory zostal mi jeszcze z czasow levelowania, na adv sprawdza sie swietnie ale obawiam sie, ze na dungeonach bedzie problem.

Troszke szperalem i na przyklad bardzo duzo osob uzywa Fixation jako zrodlo regenu focusa. Jak wiadomo reset ampow nie jest tani i chcialbym pojsc cos z sensem zeby za 2 dni sie nie okazalo ze musze resetowac na nowo.

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Esper gear

Post autor: Gwalch » czwartek, 10 lipca 2014, 16:47

Yli pisze:Czy ktos ma jakiegos w miare sprawdzonego builda dla healera espera na dungeony? Mam swojego, ktory zostal mi jeszcze z czasow levelowania, na adv sprawdza sie swietnie ale obawiam sie, ze na dungeonach bedzie problem.

Troszke szperalem i na przyklad bardzo duzo osob uzywa Fixation jako zrodlo regenu focusa. Jak wiadomo reset ampow nie jest tani i chcialbym pojsc cos z sensem zeby za 2 dni sie nie okazalo ze musze resetowac na nowo.
Ja wczoraj zresetowałem AMP-y i będę próbował Fixation. Dam znać.

Ogólnie mam taki rozkład AMP-ów teraz: http://ws-base.com/builds/3924-Esper_Pv ... 40.443.942

Yli
Posty: 34
Rejestracja: środa, 11 czerwca 2014, 13:56
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista

Re: Esper gear

Post autor: Yli » czwartek, 10 lipca 2014, 19:34

Dzieki

Wyglada fajnie, ale ja bym zmienil 2 rzeczy jakbym robil pod siebie:
1. T4 z Meditate przerzucil na Fixation. Niby tracisz 40 focusa ale Fixation jest instantowy - mysle, ze to jest kwestia preferencji, gearu i/lub kogo sie bije.
2. Powszechna opinia jest taka, ze focus recovery jest bezuzytecznym AMPem bo za malo daje. Zamiast tego wzialbym Crita.

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Esper gear

Post autor: Gwalch » czwartek, 10 lipca 2014, 20:23

Yli pisze:Dzieki

Wyglada fajnie, ale ja bym zmienil 2 rzeczy jakbym robil pod siebie:
1. T4 z Meditate przerzucil na Fixation. Niby tracisz 40 focusa ale Fixation jest instantowy - mysle, ze to jest kwestia preferencji, gearu i/lub kogo sie bije.
Powiedziałem AMP-ów, nie skilli. ;)
Yli pisze: 2. Powszechna opinia jest taka, ze focus recovery jest bezuzytecznym AMPem bo za malo daje. Zamiast tego wzialbym Crita.
Ja właśnie zrezygnowałem z crita, ale eksperymentuję, więc nie mówię nie. Crit jest jak zwykle zbyt przypadkowy i ciężko za każdym razem się modlić "a może krytnie". Ale mówię, trzeba by zrobić jakiś porządny research i staty musiałbym jakieś zobaczyć.

Yli
Posty: 34
Rejestracja: środa, 11 czerwca 2014, 13:56
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

WildStar Legionista

Re: Esper gear

Post autor: Yli » piątek, 11 lipca 2014, 09:08

Ja nie traktuje Crita jakos cos, na co sie liczy, tylko jako podbicie HPSu. A jak krytnie akurat w najbardziej potrzebnym momencie to zawsze milo.

Awatar użytkownika
Plumby
SC Rekrut
Posty: 24
Rejestracja: sobota, 5 lipca 2014, 16:50
Gender:
Status:
Offline

Re: Esper gear

Post autor: Plumby » piątek, 11 lipca 2014, 14:12

Pozbądź się Companion i Build UP. 2 najbardziej useless ampki. (chyba że używasz MOB I Mending Bannera). Jeśli używasz Soothe i Riv branie companiona nie ma żadnego sensu. Szansa że przypnie się do osoby której chcesz jest 1/5... 6 AMP pkt za coś takiego jest poprostu MEH. Build Up osobiście nie używam przy moim 2,5k SP 3 stacki lecza za dodatkowe 870, a instant soothe daje 2,7k hp. Jeśli masz Focus regen na poziomie 3,5 (ja dobiłem do 3,8) Focus mastery też Ci się nie przyda. Mi focus poniżej 50% jeszcze nie spadł nigdy. Polecam też Run set Life Giver. Dzisiaj będę testował swój build z Fixation. Niestety skraca on CD o 20% +10% za każdy pkt a nie jak w opisie AMP o 80%.

Podsumowanie:

AMP:

Companion - meh
Build Up - można dysutować
Focus Mastery - podnieś FOcus regen do 3,5+ i pozbądź się tej AMP.
Mental Overflow - nie używałem ale raczej staram się kontrolować moje PSI P. tutaj bym wybrał Defensive Maneuvers

Runy:

Niestety w porównaniu do naszego DPS specu Rune sety mamy tylko 2. Life Giver (Eldan) kosztowny ale daje przy krycie 50% szans na odzyskanie 16 Focusa. I Team Player. Z tych setów wybieramy runy które dają nam Focus Regen aby dobić do 3,5+ a reszta w Insight.

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Esper gear

Post autor: Gwalch » piątek, 11 lipca 2014, 15:57

Companiona nie mam i tak (ten gość na buildzie ma 55 AMP-ów), ale miałem i fakt, do niczego.

Co do reszty, przemyślę. Dzięki.

Haqim
Posty: 272
Rejestracja: sobota, 22 marca 2014, 09:23
Medals: 1
Lokalizacja: Warszawa/Rumia
Gender:
Status:
Offline

WildStar St. Legionista

Re: Esper gear

Post autor: Haqim » sobota, 12 lipca 2014, 18:58

Gerdhard pisze:Dobrze pytanie do Esperów DPSów jakie runy do socketów :)

Zgodnie z obietnica, tu fajnie policzone jaki set run kiedy robic dla Espera DPS

https://forums.wildstar-online.com/foru ... ning-math/

Awatar użytkownika
Gwalch
Crowfall Centurion
Posty: 5573
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 20:21
Medals: 14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Pretorianin Sekcji IX Kohorty ANNORVM IX WAR Pretorianin Aion Pretorianin WoW Trybun
SWTOR Pretorianin WildStar Centurion GW2 Weteran BD Legionista AO Legionista
Mecenas IX Kohorty

Re: Gear lists -- BiS

Post autor: Gwalch » niedziela, 20 lipca 2014, 14:30

Dobra, temat nam się trochę zabałaganił, ale znalazłem nową, b. fajną rozpiskę itemów dla wszystkich klas i speców:


ODPOWIEDZ

Wróć do „Klasy i rasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości