Twardy Tank PvP

Wszystko o klasach i rasach w grze.

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin

Awatar użytkownika
Destrojer
Posty: 484
Rejestracja: sobota, 21 kwietnia 2012, 21:46
Lokalizacja: Kielce
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Twardy Tank PvP

Post autor: Destrojer » niedziela, 16 listopada 2014, 19:02

Poniżej przedstawiam wam build dla tzw " Twardego Tanka "

http://archeagedatabase.net/us/calc/238525

[ obraz zewnętrzny ]

Opis:

Jest to najtwardsza klasa pod PvP w ArcheAge. Klasa ta głównie operuje tylko atakami BatleRage oraz 2 skile z Defence, reszta skili to czysty DEF.
Dla tej klasy wyróżniamy 2 sety.

>>>>>SET<<<<<

Leather SET - ( Najlepszym setem jest craftowalny DESERT poziom 7, 8 lub 9 )
Plate SET - ( Najlepszym setem jest craftowalny DESERT poziom 7, 8 lub 9 )
Grade Setów: najlepiej Unique +
>>>>>LUNAGEMY<<<<<

KLATA - Kamyki za Honor ( Resilience )
SPODNIE: Kamyki za Honor ( Toughness )
CZAPKA , RĘKAWICE, NARAMIENNIKI: Kamienie na DEF ( MAG +50 lub PHY +50 , zalecam MAG)
BUTY: Kamienie na SPEED

Zestaw kamieni dla Klaty, Spodni oraz Butów jest taki sam dla obyduwch setów. Dla pozostałych części w secie Plate obowiązkowo wkładamy tylko kamienie na PHY DEF)

>>>>>BROŃ<<<<<

- Obowiązkowo Tarcza ( Najlepiej 8 lub 9 poziom Craftu DESERT, Flame lub Earth )
- 1h ( Zalecany jest 1h Katana , Sword lub AXE . Polecam AXE ze względu na pasywkę wbijająca bleed w przeciwnika )

Jeśli chodzi o rodzaj broni dobieramy odpowiednią pod rodzaj tarczy.
Gdy mamy tarcze Flame > Broń Earth
Gdy mamy tarcze Earth > Broń Flame
Gdy mamy tarczę Desert > Broń Flame / Desert


>>>>>SPECYFIKACJA<<<<<

Taki Twardy Tank potrafi zrobić naprawdę duże zamieszanie w mass pvp. Maksymalny poziom redukcji jaki udało mi się osiągnąć to:

79% REdukcji PHY Ataku + 7% Konwersji z Auramancy = 86%
71% Redukcji MAG Ataku + 7% Konwersji z Auramancy = 78%

Ja osobiście proponuje leather, ponieważ Plate tylko i wyłącznie jest na Melasów.
Maxymalny DEf jaki mozna osiągnąć przy :

SET Ephferium Desert Celestial - PHY 91%

Dlatego 5% redukcji nie jest warte setu Plate kosztem 80% redukcji na MAgiczne ataki. Set Plate ejst bardzo dobry na instancje bosy które przeważnie wala z fizycznego ataku. Warto mieć te 2 sety jednak pierwszym jaki robimy jest leather.
Expert z zakresu tłumaczenia Koreańskich Gier :3

Aktualnie pracuje nad: BLESS (KR)

Gram: Black Desert KR Serwer: Calpheon (칼페온) InGame: Destrojer

Zgrebol
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 14 października 2014, 11:22
Gender:
Status:
Offline

Re: Twardy Tank PvP

Post autor: Zgrebol » niedziela, 16 listopada 2014, 22:15

Jakich statystyk szukać w secie, broni i tarczy? Stamina i co jeszcze? Dodatkowo czy tank o jakim mówisz kładzie na łopatki w tankowaniu takiego blightera? No i czy ten tank ma prawo bytu na GHA i innych gdzie Blighter się totalnie nie nadaje i nikt go tam nie bierze?

Awatar użytkownika
Destrojer
Posty: 484
Rejestracja: sobota, 21 kwietnia 2012, 21:46
Lokalizacja: Kielce
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Twardy Tank PvP

Post autor: Destrojer » niedziela, 16 listopada 2014, 23:26

Specjalnie podałem nazwy itemów setów.

Desert - STR/STAMINA
Flame - Dużo STR
Earth - Dużo STAMINY

Well, To jest antyklasa na wszystkich melasów . Jeśli chodzi o blightera którym ja grałem mogę Ci powiedziec że jeśli blighter będzie miał podobny bądź lepszy set od Ciebie to przegrasz, natomiast jeśli skompletujesz set i wbijesz kamienie w niego tak jak napisałem wyżej to nie powinieneś mieć problemu z melasami. To jest Antyklasa i pogromca wszelkiego rodzaju Archerów, straszny fun miałem gdy Archer bije mnie od 1 do 300 z wszystkich skili , szybciej mu się mana kończyła niż mnie zabił :P

Jeśli chodzi o GHA, jeśli uda Ci się ten set skompletować to ty spokojnie Krakena Tankujesz GHA to pryszcz. Z Tym setem spokojnie możesz tankować natrudnijeszą instancje w Aurorii.

Niestety aby skompletować w/w set wbić go oraz zsoketowac potrzebujesz znacznych środków finansowych.

SET - około 6000 G
Soketowanie - zależy od szczęścia ja wydałem koło 3000 ( ale kamienie na honor sam farmiłem)
BROŃ - Zlaeży czy mierzysz w Delphi czy Epherium. Polecam na początek Epherfium ( koszt około 2-3k Golda zależy jaki kupisz lub 10k+ za delphi z w/w statami)
TARCZA - taka sama sytuacja jak z bronią. od 2 do 5k przy Epherium i 10k+ za Delphi.
Expert z zakresu tłumaczenia Koreańskich Gier :3

Aktualnie pracuje nad: BLESS (KR)

Gram: Black Desert KR Serwer: Calpheon (칼페온) InGame: Destrojer

Zgrebol
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 14 października 2014, 11:22
Gender:
Status:
Offline

Re: Twardy Tank PvP

Post autor: Zgrebol » niedziela, 16 listopada 2014, 23:32

Rozumiem, że krok po kroku trzeba do tego dojść. Też mi chodzi o to, że nie każdy archer i melee też ma wysadzony sprzęt w kosmos i czy ze słabszym sprzętem jestem w stanie wytankować takich melasów też ze słabszym sprzętem :)?

Awatar użytkownika
Destrojer
Posty: 484
Rejestracja: sobota, 21 kwietnia 2012, 21:46
Lokalizacja: Kielce
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Twardy Tank PvP

Post autor: Destrojer » poniedziałek, 17 listopada 2014, 09:54

Zgrebol pisze:Rozumiem, że krok po kroku trzeba do tego dojść. Też mi chodzi o to, że nie każdy archer i melee też ma wysadzony sprzęt w kosmos i czy ze słabszym sprzętem jestem w stanie wytankować takich melasów też ze słabszym sprzętem :)?

Na 100% nie osiągniesz takiej redukcji z setami z GHA czy Questowymi żeby archer ze strzałek bił Cię po 1 DMG.
Ogólnie wiele ludzi na Arenkach ma już przynajmniej Craftowaly 7Tier na Heroic , także niestety ale aby pofarmić honor na 1 vs 1 warto już mieć ten sprzęt który napisałem wyżej.
Oczywiście można dalej trafic na ludzi z Questowym EQ czy z GHA natomiast na arenkach 1 vs1 przeważają już gracze z itemami z craftu Tier7+
Expert z zakresu tłumaczenia Koreańskich Gier :3

Aktualnie pracuje nad: BLESS (KR)

Gram: Black Desert KR Serwer: Calpheon (칼페온) InGame: Destrojer

Zgrebol
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 14 października 2014, 11:22
Gender:
Status:
Offline

Re: Twardy Tank PvP

Post autor: Zgrebol » poniedziałek, 17 listopada 2014, 13:38

Czyli chcesz mi powiedzieć, że albo wydaje 15-20k na itemy, albo w sumie nie mam co się nazywać tankiem tak? W przeciętnym secie na instancje i raidy się nie nadam?

Awatar użytkownika
Destrojer
Posty: 484
Rejestracja: sobota, 21 kwietnia 2012, 21:46
Lokalizacja: Kielce
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Twardy Tank PvP

Post autor: Destrojer » poniedziałek, 17 listopada 2014, 13:52

Zgrebol pisze:Czyli chcesz mi powiedzieć, że albo wydaje 15-20k na itemy, albo w sumie nie mam co się nazywać tankiem tak? W przeciętnym secie na instancje i raidy się nie nadam?
W Przeciętnym secie spokojnie zrobisz GHA i inne, ale na nową instancje nie masz co się pakować tak samo na krakena jako tank. Jeśli chcesz osiągnąć efekt który napisałem wyżej niestety tyle trzeba wydac. cEny mogą się wahać ponieważ nie gram już od tygodnia i nie znam aktualnych cen setów.
Expert z zakresu tłumaczenia Koreańskich Gier :3

Aktualnie pracuje nad: BLESS (KR)

Gram: Black Desert KR Serwer: Calpheon (칼페온) InGame: Destrojer

Zgrebol
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 14 października 2014, 11:22
Gender:
Status:
Offline

Re: Twardy Tank PvP

Post autor: Zgrebol » poniedziałek, 17 listopada 2014, 14:29

Jak tak siedzisz w temacie tanków. Ogólnie poszukuję klasy, która naprawdę wiele wytrzyma. Nie musi robić wielkiego DPS'a. Ma dobrze tankować. Jaką klasę polecisz?

Awatar użytkownika
Destrojer
Posty: 484
Rejestracja: sobota, 21 kwietnia 2012, 21:46
Lokalizacja: Kielce
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Twardy Tank PvP

Post autor: Destrojer » poniedziałek, 17 listopada 2014, 16:57

Mialem przyjemnosc grac z najmocniejszym tankiem na serwerze.

Gral wlasnie ta kalsa ktora napisalem wyzej. Z ta roznica ze dla tanka PvE Caly set jest Earth dla maxymalnego Defa oraz duzej ilosci zycia.
Expert z zakresu tłumaczenia Koreańskich Gier :3

Aktualnie pracuje nad: BLESS (KR)

Gram: Black Desert KR Serwer: Calpheon (칼페온) InGame: Destrojer

Awatar użytkownika
Azzazel
Posty: 22
Rejestracja: środa, 10 września 2014, 22:56
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

ArcheAge Legionista

Re: Twardy Tank PvP

Post autor: Azzazel » poniedziałek, 17 listopada 2014, 21:26

Ciekawy poradnik.Mógłbyś napisać taki sam odnośnie Blightera?Wspomniałeś że grałeś tą klasą, bo moim zdaniem sam battlerage jako skile atakujące to trochę mało na pvp, jak to jest właśnie w przypadku Abolishera.Oczywiście mogę być w błędzie.

Awatar użytkownika
Destrojer
Posty: 484
Rejestracja: sobota, 21 kwietnia 2012, 21:46
Lokalizacja: Kielce
Gender:
Status:
Offline
Kontakt:

Re: Twardy Tank PvP

Post autor: Destrojer » poniedziałek, 17 listopada 2014, 21:35

Azzazel pisze:Ciekawy poradnik.Mógłbyś napisać taki sam odnośnie Blightera?Wspomniałeś że grałeś tą klasą, bo moim zdaniem sam battlerage jako skile atakujące to trochę mało na pvp, jak to jest właśnie w przypadku Abolishera.Oczywiście mogę być w błędzie.

http://archeagedatabase.net/us/calc/239453

Jako 4 pkt w Shadowplay wybierasz to co jest Ci potrzebne:

- Jesli walczysz przeciwko Melasom to: DropBack
- Jesli wlaczysz przeciwko Archerom to: freerunner
- Jesli walczysz przeciwko Magom to: W BattleRage dodajesz Frenzy.

Moj filmik jak gram Bligterem jest w ziale Media 1 vs 1 Arena.
Expert z zakresu tłumaczenia Koreańskich Gier :3

Aktualnie pracuje nad: BLESS (KR)

Gram: Black Desert KR Serwer: Calpheon (칼페온) InGame: Destrojer

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klasy i rasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości