Guardian by Hauva

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy Hyde Parku

Awatar użytkownika
Hauva
Posty: 1466
Rejestracja: poniedziałek, 14 lutego 2011, 08:07
Medals: 9
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista GW2 Optio ArcheAge Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty

Guardian by Hauva

Post autor: Hauva » poniedziałek, 11 lutego 2013, 08:50

Żeby nie było... build podobny do czegoś co się kiedyś kręciło po sieci, jednak doszedłem do niego sam nie sugerując się pomysłami innych (wybacz Gwalchu musiałem :P ale to tak wiesz ... towarzysko ;-) ).
Nie jest to w żaden sposób uber build którym wygramy każde 1vs1. To po prostu dopasowanie guardiana pod mój styl gry.

http://www.guildhead.com/skill-calc#mmc ... fxGVMmoqMs

- Build oparty jest o buny, ich ilość i maksymalne ich stakowanie na sobie i na sojusznikach.
- buny nas leczą
- buny dają nam dodatkowy dmg

Dobór broni także jest ustawiony pod styl gry, traity, oraz funkcjonalność w grupie.

Chodziło mi o to by stworzyć swego rodzaju hybrydę. Niby to tank, niby DD, niby support. Nie wiem czy da się na guardianie lepiej podzielić traity chcąc ze sobą połączyć te trzy cechy :).

Naszym celem na www jest wbicie w grupę przeciwników, najlepiej z paroma podobnymi wariatami i robienie zamętu. Nie zawsze w takiej sytuacji będziemy zadawać czysty dmg. Czasem po wbiciu najbliższe kilka sekund spędzamy na próbach przeżycia (w czym jesteśmy dość dobrzy). Jak się uda i wykorzystamy element zaskoczenia to jesteśmy w stanie zrobić zamieszanie przyciąganiem łańcuchami z grejtsłorda i barierą z młotka. Potem już po prostu młócimy ile fabryka dała.


Linia Radiance:

5pkt - Justice is Blind - Wyboru specjalnego nie mamy ale po wbiciu w grupę użycie Justice daje blina co jest miłe i dodatkowo będziemy tego używać dość często.

10pkt - Signet mastery - daje nam to redukcję kuldałna na sygnecie leczącym i tylko w tym celu jest to wzięte. Można się tu pokusić o inne pozycje ale ten skill akurat redukuje nam użycie najmocniejszego hila z 40 do 32s czyli obniża go prawie do granicy najszybszego Shelter a jest o wiele mocniejszy (chodziło o przeżywalność nie? :) )

15pkt - Renewed Justice - kiedy zabijemy wroga resetuje nam się kuldałn na Justice, które stakuje nam i innym buna, co nas leczy, co nam daje dmg ... ca ja będę tłumaczył.


Linia Valor:

5pkt - Valorous Defense - szkoda że się nie da zmienić :( ale dodatkowy blok jest miły (tylko że ten build nie do końca korzysta z mechaniki bloków)

10 pkt - Strength in Numbers - ma być trochu suporter? No to 70 tafnesa dla ekipy a co tam... można zmienić na Purity albo na Defender's Flame (chociaż nie biegamy na kondycjach) no i na mojego faworyta nad którym ciągle się zastanawiam czyli Meditation Mastery które o 9 sekund obniży kuldałn na teleporcie (uwierzcie mi pokochacie ten skill).

15pkt - Courageous Return - bla bla bla kolejny aegis kiedy się podniesiemy z trupa

20pkt - Retributive Armor - więcej precyzji przy większej wytrzymałości? omnomnomnom

25pkt - Might of the Protector - jedyna rzecz która daje nam dodatkową rzecz z bloka, nawet to miłe :)

30pkt - Altruistic Healing - w sumie podstawa naszej przeżywalności. Stakowanie bunków na kolegach i na sobie daje nam leczonko. Może i nie wielkie ale jak zaczniemy walić bunami na lewo i prawo biegając w party to się okazuje rewelacyjnym bonusem.


Linia Honor:

5pkt - Vigorous Precision - jak nam siądzie kryt to nam szybciej staminka wróci, czyli szybciej walniemy nowy unik, a one dodatkowo jeszcze leczą kumpli (o tym niebawem :) )

10pkt - Superior Aria - 20% szybsze odnawianie okrzyków ... z dwoma biegamy i je spamujemy więc tu musi być okejka.

15pkt - Selfless Daring - skromne leczonko pod koniec uniku

20pkt - Two-Handed Mastery - .... hmmm ... co by tu napisać jako wyjaśnienie ... no może fakt że biegamy z grejsłordem i hammerem?


Linia Virtues:

5pkt - Inspired Virtue - dodatkowe buny ... co tu więcej tłumaczyć.


Jak pisałem wcześniej ten build nie jest idealny ale się sprawdza jeśli mamy odpowiednio samobójcze podejście do gry i wiemy czym jest pełna szarża w bandę przeciwników.
Dużo bunów nakładanych na siebie i sporo bunów nakładanych na kumpli. Leczenie na bunach. Szybszy kuldałn na skilach 2h i szołtach. No i stakowanie majta. Co do tego stakowania majta to już kwestia sprzętu ...

Sprzęt niestety ostatnio u mnie ulega zmianom. Początkowo myślałem że fajnie będzie klepać na maksa P/T/V (jednak okazało się że ... long story short: Toughnes dajemy maksymalnie tyle ile mamy defensa na itemkach ... w standardowym przypadku 2600 do 3k armora ma nam wyjść). Tak więc tutaj jeszcze nie będę się specjalnie wypowiadał. Dobrze być z armorem między 2,6k a 3k i resztę rozkładać w precyzję i kryt dmg, oraz w Vitality jeśli chcemy mieć większą pulę życia (rozsądny maks to 16-17k HP).
No ale miało być o stakowaniu majta. Zarówno na grejtsłordzi jak i na młotku mam sigil stakujący 4 majty na 20s ... dodatkowo mamy majt z Justice ... no i oczywiście w zbroi wpakowałem runy siły stakujące majty i wydłużające ich działanie. Póki co się sprawdza jako stabilny dmg (w walce jestem w stanie biegać cały czas prawie na 14 stakach). Jednak trochę kuleję na szansie na kryta. Coś za coś.

EDIT: pobawiłem się trochę kalkulatorem statystyk i sprawdzę sobie pewne ustawienie bez stakowania majta i z mniejszym power za to z większą szansą na kryta. LINKUŚ
- Armor utrzymany na przyzwoitym poziomie 2600+ czyli 50% redukcji obrażeń.
- Życie 16,5k
- szansa na kryta 41%
- kryt dmg 76%

Typowa zabawa na www polega na sporych możliwościach przemieszczania się i całkiem przyjemnym CC.
Judges Intervention to nasza podstawa dobrej zabawy i zaskoczenia, genialnie się sprawdza do pościgu a także ucieczki. Wpadamy tym w tłum mając w ręce przygotowany grejtsłord i ładujemy Binding Blade, przyciągamy do siebie ile damy radę i tutaj wariacje: albo ładujemy Whirling Wrath i Symbol of Wrath, a potem dopiero przepinamy się na młotek, albo zaraz po przyciągnięciu przepinamy się na młotek i odpalamy Ring of Warding. Potem już zazwyczaj pozostaje znęcanie się nad przeciwnikiem :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Guardian”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość