sorc dps 2.7 hybrid prośba o opinie i sugestie

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy AoC

Awatar użytkownika
Dragonian
Patrycjusz
Posty: 639
Rejestracja: czwartek, 15 marca 2012, 18:22
Medals: 8
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

sorc dps 2.7 hybrid prośba o opinie i sugestie

Post autor: Dragonian » środa, 16 kwietnia 2014, 15:31

Witam
Dawno nie grałem sorcem a ostatnio mnie ręce świerzbią aby do niego wrócić - głównie PVP
Mam do Was prośbę o opinię,sugestie, porady do mojego hybrydowego buildu (madness mam opanowany)

http://www.torhead.com/skill-calc#201Zr ... MfRsbkrc.3

Mój plan gry :
Affi - FL - (wrath) CD - DF - FL - (wrath) -affi - LS - (L Storm) CL - DF - FL i mniej wiecej tak w kółko od czasu do czasu shock i oczywiście pilnowanie bańki

Wiem , że muszę pilnować 2 critów i affi na targecie ale wydaje mi się iż jest to na chwilę obecną dość mobilna i w miarę bojowa kombinacja

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Drago

Awatar użytkownika
Vi'Tani
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 5 lipca 2012, 16:13
Medals: 3
Lokalizacja: Pruszków
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Centurion SWTOR Gestarum

Re: sorc dps 2.7 hybrid prośba o opinie i sugestie

Post autor: Vi'Tani » środa, 16 kwietnia 2014, 15:49

Jak dla mnie bomba, ale trzeba wziąć pod uwagę, że na pvp gram głownie operativem w healu i gunslingerem więc na sorkach znam się tyle co na tankowaniu :lol:

Masz w tym buildzie de facto bardzo mocne aoe, masz doty...nie musisz przy tym stać w miejscu za bardzo więc wydaje mi się, że na pvp to bardzo dobry układ :D

Nawet jeżeli gdzieś tam po drodze zgubi się rotacja to jest czym bić :)
Czemu gram healerami w MMO? Dlatego.

Modernizacja komputera? Carolus! ;)

Awatar użytkownika
Pieczar
Kwatermistrz
Co-OP Raid Leader
Co-OP Legionista
Posty: 1635
Rejestracja: czwartek, 22 listopada 2012, 23:07
Medals: 16
Lokalizacja: Krakow
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista eSport Trybun L2C Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: sorc dps 2.7 hybrid prośba o opinie i sugestie

Post autor: Pieczar » środa, 16 kwietnia 2014, 16:07

Backslash na Lightning Swarm bym jako pierwsze zamienił.
Ten blind czasem niepotrzebnie resolve'a nabija, a będziesz targetowany z daleka, żeby zbić bańkę nim melasy wejdą do akcji.

Robisz się na pół melasa z takim buildem, więc nie wiem czy te +5 metrów potrzebne (pewnie dość sytuacyjne) - można by to było zamienić na 15% wiecej do tego dodatkowego shocka.
Build dalej bardziej madnesowy niż lighitngowy (tak samo jako rotacja którą podałeś). Jako wstępna rotacja do normalnego bicia ok, aczkolwiek jeżeli zostaje jeden przeciwnik, to dobijać full lightningową rotacją - traktować ją jako bursta na single target.

Pytanie czy chcesz tym grać WZ, czy arenki.

Awatar użytkownika
Dragonian
Patrycjusz
Posty: 639
Rejestracja: czwartek, 15 marca 2012, 18:22
Medals: 8
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: sorc dps 2.7 hybrid prośba o opinie i sugestie

Post autor: Dragonian » środa, 16 kwietnia 2014, 16:14

Ragna - dokładnie, mam ten sam dylemat dlatego podesłałem pod opinię
tez mi srednio leży te 35m ale nie byłem pewien czy aby na wszelki wypadek się nie przyda ? (w opcji mam cofnięcie go i dodanie do shocka)
co do buildu, to tak planuje tak po trochu się chować "w tłum" i stamtąd atakować - łudzę się iż da mi to kolejne punkty/sekundy przeżywalności :P
Docelowo bede sie starac stawac za sniperem w marksmanie :) :)

Awatar użytkownika
Pieczar
Kwatermistrz
Co-OP Raid Leader
Co-OP Legionista
Posty: 1635
Rejestracja: czwartek, 22 listopada 2012, 23:07
Medals: 16
Lokalizacja: Krakow
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista eSport Trybun L2C Legionista D2 Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: sorc dps 2.7 hybrid prośba o opinie i sugestie

Post autor: Pieczar » środa, 16 kwietnia 2014, 16:38

Sniper się może zdenerować trochę, jak dostanie ze smasha, bo maruda doskoczy do Ciebie i walnie nim tamten zdąży użyć cover pulse'a.

Dla mnie te 35 zupełnie niepotrzebne, no może na arenach, bo zawsze daje Ci to małą przewagę.

Awatar użytkownika
Etenas
Patrycjusz
Posty: 538
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2012, 10:45
Medals: 3
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Optio SWTOR Gestarum

Re: sorc dps 2.7 hybrid prośba o opinie i sugestie

Post autor: Etenas » środa, 16 kwietnia 2014, 17:54

http://www.swtor-spy.com/skill-tree-cal ... 000&ver=20

Ja osobiście proponuję taki build jak już koniecznie chcesz grać hybryda.

Ogólnie rotacja nie będzie się nic różnic od tej co Ty podałeś, ale zwiększy Ci siłe ls i cl(cl nakłada też slowa) w zamian tracisz siłe df, dostaniesz dodatkowo bonusy do polarity shift na którym da się kogos ściągnąc nim ten zdaży zobaczyć z której strony go biją.

W tym co podałem można wsumie zrezygnować z cd i walić tylko ls.

Awatar użytkownika
Yorril
Posty: 74
Rejestracja: wtorek, 25 lutego 2014, 21:45
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Legionista

Re: sorc dps 2.7 hybrid prośba o opinie i sugestie

Post autor: Yorril » środa, 16 kwietnia 2014, 23:47

Nie znam się zbytnio na pvp, ale to chyba bez sensu. Build z pierwszego posta jest całkiem ciekawy, tylko nie wiem po co grać hybrydą w dps. Założę się, że pure madness albo light zrobią więcej. Nie ma sensu próbować poprawiać sorcowi przeżywalności, bo i tak będzie padał i tak. To kwestia sposobu gry a nie buildu. Sorc dps ma robić cyferki :) Jak go dobrze sfocusują to leży, tyle, że od 2.7 kilka sekund później. Bez dobrego teamu ani te 5m range ani kilka % redukcji dmg nic nie pomogą.
Moim zdaniem po 2.7 można grać starymi buildami, ew. z drobnymi poprawkami. W końcu zmienili w tych drzewkach tylko mechanizm działania, nie zasadniczy sens. Na nwz świetnie gra się teraz w lightningu, nie dość, że force się nie kończy, aoe jest mocne itd, to jeszcze burst się znacznie poprawił. Ostatnio nie grałem wz, ale w pierwszych dniach po wejściu patcha zaczynał się już płacz, że sorce są op:)
Na rwz raczej ciągle madness, burstu to to nie ma, ale jest uniwersalne i mobilne. Lightning bardziej nadaje się teraz na rankedy, ale na niektóre setupy jest bezużyteczny jak dawniej. Za to jak trafisz innego sorca wyekspionego tydzień temu, na 90% zabijesz zanim zacznie 2 spell castować. Z ranged tylko snipera nie przedepeesowałem i padłem na 3 hity :p

Awatar użytkownika
Vi'Tani
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 5 lipca 2012, 16:13
Medals: 3
Lokalizacja: Pruszków
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Centurion SWTOR Gestarum

Re: sorc dps 2.7 hybrid prośba o opinie i sugestie

Post autor: Vi'Tani » czwartek, 17 kwietnia 2014, 09:05

No właśnie wydaje mi się, że lightning się średnio nadaje na pvp bo jeszcze na wztkach można się gdzieś "skitrać" i zyskać parę sekund zanim ktoś cię namierzy tak na arenach jest to build bezużyteczny bo opiera się na castach - a te jak wiemy przerywa się miodnie. Zresztą co by dużo nie mówić - zanim docastujesz thundering blast każdy melas cię po prostu zje.

Hybrydy to bardzo dobry pomysł bo dodają element zaskoczenia i trochę mobilności a co za tym idzie przeżywalności, która jest szalenie istotna bo co z tego, że zrobisz cyferki skoro cię zabiją i przejmą objective.

Jeszcze czysty madness byłby w stanie sobie radzić, ale wtedy traci się na sile aoe. Dlatego uważam, że obydwie hybrydy i Dragoniana i Etenasa jak najbardziej zdadzą egzamin na każdym pvp.
Czemu gram healerami w MMO? Dlatego.

Modernizacja komputera? Carolus! ;)

Awatar użytkownika
Yorril
Posty: 74
Rejestracja: wtorek, 25 lutego 2014, 21:45
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Legionista

Re: sorc dps 2.7 hybrid prośba o opinie i sugestie

Post autor: Yorril » czwartek, 17 kwietnia 2014, 13:40

Jak już to tylko ten pierwszy build wydaje się mieć sens. W drugim wzmacnianie lightning kosztem death field się nie opłaca. Ciągle jednak będę twierdził, że lepiej grać w pure buildzie. Hybryda Drago daje niby ten instant chain co 10s i trochę lepszy force regen. Tyle tylko, że chain będzie słaby bez talentu z przedostatniego tieru, a z forcem w madness chyba coś poprawili i nie jest już tak źle. Budowanie speca typowo pod aoe mija się z celem bo jest bardzo sytuacyjne. Jak trafisz na team z dwucyfrowym IQ to jest spora szansa, że staną razem i to aoe naprodukuje dużo cyferek. Jeśli jednak będą trochę lepsi i zauważą, że grają przeciwko teamowi z aoe to raczej stać w grupie nie będą i okaże się, że połowę talentów straciłeś na instanta za 3k.
Jedyną sensowną hybrydą moim zdaniem jest ta z corruption. Nie wiem nawet dokładnie jak się tam talenty rozkłada, ale taki spec faktycznie potrafi przeciwnika zaskoczyć. Matchmaking rozpoznaje takiego sorca jako dps i czesto zdarza się tak, że przeciwnik nie ma wtedy healera. Tego buildu pewnie sam kiedyś spróbuję, choć podobno jest dość trudny.

Awatar użytkownika
Dragonian
Patrycjusz
Posty: 639
Rejestracja: czwartek, 15 marca 2012, 18:22
Medals: 8
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: sorc dps 2.7 hybrid prośba o opinie i sugestie

Post autor: Dragonian » piątek, 18 kwietnia 2014, 07:59

witam
Mój jeden drogi kolega twierdzi , że gram tylko klasami OP (sam gra samymi trudnymi klasami - jugiem w vengu lub tanku i PT hybrydą :lol: ) więc podzielę się moimi wrażeniami z testowania mojej zasugerowanej hybrydy OP Sorca:
Drobne wyjaśnienie co do strzętu :
mam na sobie gear 162 (to stare 69 i na tym podam cyferki) i pełnego partisana (farmiłem jugga i sina :P )
pure madness daje 1 dote stunującą na 2 sec (o ile nie jest to jugg-veng :) ) i małą szansę na ucieczkę (+) ,
hybryda zmienia obraz diametralnie
- przy pilnowaniu "az 2 buffów :)" to mamy zero castów 100% instantów wiec jak to mówią :
cholera wszystko muszę robić w biegu :)
- dodatkowy instant za prawie 6k na singla i jeszcze parę siewów dookoła
- DF 5x 5700 jak są w kupie a jak nie to i tak bije strasznie (+ teraz ta piękna możliwość dwukliku - no po prostu mniodzio !!!!!! - a można użyć tyłem do targetu , postać się sama odwróci i rzuci czar :) )
- niekończący się makaron, który co chwile daje 3 staki wrath :) :)
- CD i LS rzucane co cooldown - a jak komuś mało dot to przypominam o często zapominanym force slow :)
- wzmocniona stun bańka :)
- 1 vs 1 wiekszosc ludków daje se siana i szuka innego targetu :) (nawet mój sin czasami wymięka)
Ogólnie
na chwilę obecną jestem nią zafascynowany, a dodając, że cały czas grałem sorcem w madnesie i tak na prawdę wymieniłem 1 skill na 2 to nawet rotacji zbytnio nie trzeba się uczyć :)
dziękuję wszystkim za opinie bo cieszy "oko" , że jeszcze ktoś ma czas na czytanie i podpowiedzi "starym dziadkom" :)
Ave

Awatar użytkownika
Yorril
Posty: 74
Rejestracja: wtorek, 25 lutego 2014, 21:45
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Legionista

Re: sorc dps 2.7 hybrid prośba o opinie i sugestie

Post autor: Yorril » piątek, 18 kwietnia 2014, 09:30

Nazywanie sorca op, nawet po 2.7 to nieporozumienie ;d Teraz dopiero nie odstaje od innych klas i nie jest free fragiem.
Spróbuję sobie tego buildu. W sumie i tak w pve biegam po wztkach, gorzej nie będzie :p.

Awatar użytkownika
Apocryph
Posty: 166
Rejestracja: środa, 16 lutego 2011, 01:06
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Status:
Offline

Re: sorc dps 2.7 hybrid prośba o opinie i sugestie

Post autor: Apocryph » piątek, 18 kwietnia 2014, 19:03

Z tego co widziałem w buildzie z pierwszego postu to brakuje talentu ważnego dla madness, który powoduje, że doty nie mogą zostać zdispellowane (tak naprawdę mogą ale dużo rzadziej, przez kilka zdolności)

Bardzo ciekawi mnie jak będzie Ci szło z tą hybrydą. Na pewno jest to build pozwalający na mobilność prawie tak dużą jak czysty madness, a z opcją ładnego bursta.

Gorąco zachęcam zebranie sprzętu pvp za zwykłe komendacje. Grałem PvP srocem przebierając go z PvE na PvP i doskonale pamiętam jak suche liczby w statystykach (damage dealt!) znacząco się zmieniały po kolejnych zamianach. No i trochę fajniej dostać za 7-9k ze smasha zamiast 13-14 ;)

Awatar użytkownika
Yorril
Posty: 74
Rejestracja: wtorek, 25 lutego 2014, 21:45
Medals: 1
Gender:
Status:
Offline

SWTOR Legionista

Re: sorc dps 2.7 hybrid prośba o opinie i sugestie

Post autor: Yorril » sobota, 19 kwietnia 2014, 10:41

Hmm, po kilku wztkach muszę przyznać, że mnie ten build pozytywnie zaskoczył. Gra się przyjemnie bo jest masa instantów do wykorzystania. Dmg jednak jest trochę mniejszy niż w pure buildach, choć nie o tyle o ile się spodziewałem. W 4v4 brakowało mi czasem trochę tego dps, żeby kogoś dobić. Jednak być może to kwestia ogrania w tym specu.
Trochę zmieniłem build z pierwszego posta, bo brakowało mi np. talentu z pushback, który imo jest bardzo potrzebny w pvp, kosztem blinda z bańki.

Awatar użytkownika
Dragonian
Patrycjusz
Posty: 639
Rejestracja: czwartek, 15 marca 2012, 18:22
Medals: 8
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: sorc dps 2.7 hybrid prośba o opinie i sugestie

Post autor: Dragonian » poniedziałek, 14 lipca 2014, 16:15

Melee Sorc :) :)
kolejna mega hybryda PVP :-)
jest to zebranie sporej dawki ciekawostek i użytecznych skili od kolegów i próba zrobienia z tego postaci
ciekawe jak Wam się spodoba ? (Ja wieczorem zacznę ją testować :) )

http://www.torhead.com/skill-calc#201G0 ... ZcMfRsbk.3

Ave

Awatar użytkownika
Dragonian
Patrycjusz
Posty: 639
Rejestracja: czwartek, 15 marca 2012, 18:22
Medals: 8
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: sorc dps 2.7 hybrid prośba o opinie i sugestie

Post autor: Dragonian » poniedziałek, 15 września 2014, 15:24

Prawda wyszła na jaw:

pure madness na PVP daje największą przeżywalność :)

http://www.torhead.com/skill-calc#201G0 ... RsbkrfRR.3

ogólnie dam tylko 1 poradę - na PVP bez "fadeout" nie wchodzić :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sith Inquisitor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość