Dlaczego mnie biją, czyli focus w PVP

Wszelakie informacje jakie mogą się przydać

Moderatorzy: Konsul, Pretorianin, Moderatorzy AoC

MrH
Patrycjusz
Posty: 102
Rejestracja: piątek, 14 grudnia 2012, 12:00
Medals: 1
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista

Dlaczego mnie biją, czyli focus w PVP

Post autor: MrH » piątek, 29 listopada 2013, 16:17

Poniższe stanowi tłumaczenie, mniej lub bardziej dokładne, niekiedy z własną interpretacją, przydatnego poradnika ze stron społeczności SWTORa :

http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=697773

Jak używać funkcji "focus/assist target"

W Swtorze istnieje możliwość przypisania klawiszy tak, by zobaczyć cel innej osoby za naciśnięciem jednego przycisku klawiatury. Pozwala to wszystkim graczom grającym PVP w danej grupie niemalże natychmiast uzyskać ten sam target, co z kolei prowadzi do bardziej efektywnego wykorzystania możliwości poszczególnych DPSów i błyskawicznej anihilacji ustalonych ofiar :D



Z czym to się je:
1. Przypisz klawisz "Set Focus Target/Swap Focus Target"
2. Przypisz klawisz "Acquire Focus Targets Target"
3. Niech wszyscy członkowie danej drużyny używają komunikacji głosowej. (ts etc)

Trudne początki drogą do perfekcji:

1 . Przydatna będzie osoba do wybierania celów -"spotter" – poniżej określany mianem "Obserwatora". Jego rola polega na analizowaniu sytuacji w danym momencie i wybieraniu osób do szybkiego usunięcia metodą koncentracji przepotężnego DPSu ;p ISTOTNYM jest, by na początku rozgrywki wszyscy ustawili "Obserwatora" jako "focus target" - domyślnie skrót alt+f. Czynność tą należy przeprowadzić tylko raz, at the very beginning :)

2. W chwili, gdy "Obserwator" podaje odpowiednią komendę, słowo klucz czy też chrząknie znacząco, cała grupa wciska przycisk "Acquire Focus Targets Target" – znany również jako "assist".
Wykonanie tego pozwala całej drużynie skoncentrować się na jednym celu- tym, który "Obserwator" uzna za odpowiedni by w zatrważającym tempie opuścić ziemski padół. Po spektakularnym zgonie obiektu czynność należy powtórzyć.

3. Uzdrowiciele wszelakiej maści powinni nie dopuścić do zgonu "Obserwatora", gdyż prowadzi to do destabilizacji planów w myśl zasady "miało być lepiej wyszło jak zwykle".

Dodatkowe info:

+Odpowiednie zastosowanie powyższego sposobu wraz z adekwatną ilością praktyki przynosi wymierne efekty, szczególnie w starciu z drużynami, które nie stosują podanej metody.
+Kwestia wyboru Obserwatora pozostaje otwarta, niektórzy uważają tanka za idealny wybór, inni zaś melee DPS, niemniej MUSI być to osoba znająca dobrze mechanikę rozgrywki jak i poszczególne klasy.
+Przydatnym jest nastawienie na wspólne osiągnięcie sukcesu a nie indywidualne trofea
(najwyższy DPS, heal, protection, WOW PATRZCIE ILE MAM MEDALI)
+Typowy przykład easy to learn, hard to master ;)
+Jeśli zbierze się drużyna z odpowiednim sprzętem i ową technikę wyszlifuje, stanie się SIŁĄ, z którą trzeba się liczyć (jaki patos :O )
+Szybkość jest kluczem, podjęte decyzje powinni być wcielane w życie błyskawiczne, nie ma miejsce na komentarze, dywagacje i osobiste wycieczki.
+Rzeczą, którą można uznać za niezwykłe osiągnięcie jest umiejętność zastąpienia "Obserwatora" w locie – w momencie gdy pełniąca tę funkcję osoba zginie, jej obowiązki przejmuje ktoś inny i Maszyna Zagłady toczy się dalej :D
Necrophilia: it puts FUN into funeral and ROT into erotic.

Awatar użytkownika
Bzyk
Cezar
Konsul
Posty: 4942
Rejestracja: sobota, 28 lipca 2012, 19:25
Medals: 45
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status:
Offline

Namiestnik Cezara IX Kohorty Złota falera ANNORVM IX WoW Trybun WoW Legionista
SWTOR Trybun SWTOR Order Odrodzenia Imperium SWTOR Gestarum FF XIV Legionista Skyforge Legionista
Warframe Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty Mecenas IX Kohorty Złoty Medal Igrzysk IX Kohorty Brązowy Medal Igrzysk IX Kohorty

Re: Dlaczego mnie biją, czyli focus w PVP

Post autor: Bzyk » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 12:02

Bardzo fajnie przygotowane. Dobra robota, dzięki :)
Pozdrawiam


[ obraz zewnętrzny ]

The Force is strong in me, obey or die !

Awatar użytkownika
Dragonian
Patrycjusz
Posty: 639
Rejestracja: czwartek, 15 marca 2012, 18:22
Medals: 8
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Dlaczego mnie biją, czyli focus w PVP

Post autor: Dragonian » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 15:00

Witam
Jako " Obserwator " - wybrany jednogłośnie i demokratycznie , cytuję : Drago Ty Będziesz za Wszystko WINNY !!!
powiem , iż wspólne treningi zaczynają przynosić widoczne efekty w postaci mniejszej frustracji i większej ilości wygranych.
Atmosfera BZ - gramy bez spiny bo się dobrze bawimy (rym autorowi wyszedł przypadkowo)
Podziękowania dla MRH, bo to ON pracuje nad naszą formą i progresem.
Może to i ja wyznaczam cele, ale to ON nami kieruje.
Oby jak najdłużej.
Wszystkich lubiących pobiegać PVP serdecznie zapraszam do grania z Nami - oczywiście w dni "nie-eventowe"
Ave

MrH
Patrycjusz
Posty: 102
Rejestracja: piątek, 14 grudnia 2012, 12:00
Medals: 1
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista

Re: Dlaczego mnie biją, czyli focus w PVP

Post autor: MrH » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 15:59

Niczym nie kieruję z tego co się orientuję ;) , natomiast prawdą jest, iż mam przyjemność grać z rewelacyjną ekipą, która osiągami w poszczególnych klasach kompleksy gwarantuje :)
Wszystkich lubiących pobiegać PVP serdecznie zapraszam do grania z Nami - oczywiście w dni "nie-eventowe"
Z powyższym się zgadzam i gorąco zachęcam, idealna odskocznia od PvE, okazja do popracowania nad APM w innej scenerii niż statek oraz kukła, zdecydowane zwiększenie mobilności w trakcie operacji - gracz PvP w trakcie PvE w zasadzie wygląda tak...

[ obraz zewnętrzny ]
Necrophilia: it puts FUN into funeral and ROT into erotic.

Awatar użytkownika
Dragonian
Patrycjusz
Posty: 639
Rejestracja: czwartek, 15 marca 2012, 18:22
Medals: 8
Gender:
Status:
Offline

SWTOR St. Legionista Uczestnik zlotów IX Kohorty

Re: Dlaczego mnie biją, czyli focus w PVP

Post autor: Dragonian » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 17:03

popłakałem się +100 :lol: :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poradniki - SWTOR”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości